صفحه 419 از 1201 نخستنخست ... 319 369 409 415 416 417 418 419 420 421 422 423 429 469 519 919 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,181 تا 4,190 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    170

خیلی مفید بود...به مقالات سر نزده بودم اصلا....بازم ممنون از شما آقای آبائی
    ahmad.abaee تشکر می‌کند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

ضمن اینکه باید گفت گفته های جناب آبایی متین هستند .
    به نظرم پیشنهاد دوربینهای Slr like به دوستانی که در تاپیک DSLR پرس و جو می کنند ، مناسب نیست .
    و حتمن بعد از مدتی ، باعث دلزدگی و مایوس شدن آنها خواهد شد.
    برترین دوربینهای بریج ، از ضعیف ترین دوربین های SLR به مراتب خروجی پایین تری دارند و این هم به خاطر سنسور بسیار کوچک آنهاست .

همینطور 1100D هم به هیچ وجه تایید نمی شود .

نکته ای که باید شما بدانید ، اینه که :
    1- شما باید دوربینی رو بگیرید که دستکم ویژگی های کار مورد نیاز شما را داشته باشه . و با توجه به بودجه شما در کانن 60D و در نیکون D7000 خواهد بود .
    تبدیل و تعویض این دوربین ها به رده های بالاتر ، بعدا برای شما بهتر و راحت تر خواهد بود. و در صورت انتخاب D7000 بهترین انتخاب لنز همان لنز کیت این دوربین 105-18 است که تا مدتها کار شما را راه خواهد انداخت و بهترین گزینه برای آموزش و تمرین و حتی مراحل جدی تر عکاسی است . بعدا خود شما نیازهای خود را بر مبنای علاقمندی های جدید ، درخواهید یافت.

2- خرید لنزهای ویژه برای هر ژانری ، نکته ای است بسیار حیاتی . اما اهمیت این نکته را ، و نوع نیازهای خود را بعدا با آموزش ، تمرین و مطالعه همین سایت و منابع دیگر آموزشی ، خواهید آموخت . اما باید بدانید که خرید دوربین DSLR ابتدای هزینه کردن است و گاه لنزهایی که شما برای کارهایی که گفتید به آن ها نیم نگاهی دارید ، تا چند برابر هزینه بدنه دوربین شما ، هزینه خواهند داشت . انهم نه یک لنز که به چندین لنز نیاز خواهید داشت .

3- برای پرتره ، به تجهیزات نور و سه پایه های حرفه ای و ... نیاز خواهید داشت که هزینه آنها نیز بسیار زیاد خواهند بود . اما فعلن به آنها نیاز ندارید .

4- مطالعات مفاهیم پایه عکاسی ، برای شما بسیار بسیار لازم و ضروری است . اطلاعات فنی مانند نوع و تفاوت دوربینها بر مبنای رده و سنسور آنها فول فریم ، کراپدار و ... و رده بندی آنها . اطلاعات فنی و سپس آگاهی از مفاهیم پایه عکاسی .

5- همانطور که دوستان هم گفتند دو برند اصلی کانن و نیکون وجود دارند که از لحاظ فنی بسیار به هم نزدیک هستند و برتری ویژه ای هیچ یک بر دیگری ندارند . تجهیزات و لوازم جانبی آنها در ایران به وفور پیدا می شوند . لنز و .... . و برای هر یک نیز تجهیزات متفرقه ای وجود دارند که البته در بسیاری از موارد کیفیت مطلوب و مناسبی دارند . مانند لنزهایی از برندهایی چون سیگما ، تامرون ، توکینا و ... که معمولن برای این محصولات این دو کمپانی نیز ، تجهیزاتی تولید می کنند .
    در این بین برندهای معتبر دیگری نیز هستند چون لایکا ، المپیوس ، سونی ، پنتاکس و ... که اما عمده مشکل این دوربین ها ، علیرغم کیفیت گاه بسیار بالا و ارزشمند ، کمتر در دسترس بودن تجهیزات جانبی آنها چون لنز و ... - به ویژه در ایران - و فروش آنها با سختی بیشتر نسبت به برندهای اصلی خواهد بود .

6- لنزهای این دو برند ، نیکون و کانن ، به یکدیگر نمی خورند . بنابراین بسیار مهم است که بدانید ،بسیاری هر برندی را انتخاب می کنند ، در غالب موارد به دلیل تجهیزاتی که به مرور می خرند ، در همان برند می مانند . اما این یک قانون نیست . هستند کسانی که در نهایت بنا به دلایلی از یک برند به برند دیگر کوچ می کنند . اما این معمولن با ضررهایی همراه است . منجمله فروش همه تجهیزات و لنز و ... ضررهای ناشی از افت قیمت اجناس دسته دوم .

7- در نهایت به همین دلایل بالا ، هستند کسانی که اجناس دسته دوم و تمیز را تهیه می کنند که با بودجه آنها همخوانی بیشتری دارد .

8 - عکاسی یک هنر است . اما یک فن نیز هست . و این کار را دو چندان مشکل می کند و البته جذاب تر ! و نیاز به تلاش دو چندان دارد .بنابراین نیاز ضروری است به مطالعه بسیار هم در بعد هنری و هم در بعد فنی .
    ahmad.abaee، hkhaghani، الهه ق و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا FaLah آواتار ها
    تشکر کرده
    336

با سپاس از جناب کوروش محترم بابت توضیحات جامع و کاملشون
    اما اجازه بدید من با قسمتی از صحبت های شما مخالفت کنم
    یک عکس خوب صرفا یک عکس با کیفیت از لحاظ تکنیکی نیست حتی اگر هم باشد اگر اصول قواعد رو رعایت نکنیم
    با بهترین دوربین ها و لنزها هم نمیتوان ثبت های با کیفیت داشت
    موارد دخیل در یک عکس موفق بسیارند که در این بحث نمیگنجند
    عرض شما مبنی بر کیفیت بالای اس ال ار ها نسبت به لایک ها بی شک صحیح است اما به نظر بنده برای شخصی که
    هنوز نیاز های خود را نیافته و به صورت حرفه ای با موضوع مواجه نشده تفاوت بین این دو بسیار کم رنگ است
    برای آموختن مبانی عکاسی همچون کادربندی صحیح، به کارگیری نور در راستای مفهوم و منظور و کنترل آن و حتی ساده تر از آنها
    تنظیم دیافراگم و شاتر برای ثبت لحظه ای به خصوص کیفیت کیفیت نقش مهمی ندارد.
    دوستان و هنرمندان بسیاری رو میشناسم که همچنان با وجود بار علمی بسیار با کامپکت مشغول کسب تجربه هستند
    در مجموع عرض من این است در ابتدای راه باید کمتر هزینه کرد و بیشتر آموخت زمانی که دید من نسبت به عکاسی به عنوان
    یک حرفه پخته تر شد من میتوانم انتخاب بسیار درست تری در راستای شاخه ی مورد علاقه ام داشته باشم
    در ارتباط با لنز و تجهیزات دیگر نیز این امر صدق میکند
    الهه ق تشکر می‌کند.

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط FaLah نمایش پست ها
    با سپاس از جناب کوروش محترم بابت توضیحات جامع و کاملشون
    اما اجازه بدید من با قسمتی از صحبت های شما مخالفت کنم
    یک عکس خوب صرفا یک عکس با کیفیت از لحاظ تکنیکی نیست حتی اگر هم باشد اگر اصول قواعد رو رعایت نکنیم
    با بهترین دوربین ها و لنزها هم نمیتوان ثبت های با کیفیت داشت
    موارد دخیل در یک عکس موفق بسیارند که در این بحث نمیگنجند
    عرض شما مبنی بر کیفیت بالای اس ال ار ها نسبت به لایک ها بی شک صحیح است اما به نظر بنده برای شخصی که
    هنوز نیاز های خود را نیافته و به صورت حرفه ای با موضوع مواجه نشده تفاوت بین این دو بسیار کم رنگ است
    برای آموختن مبانی عکاسی همچون کادربندی صحیح، به کارگیری نور در راستای مفهوم و منظور و کنترل آن و حتی ساده تر از آنها
    تنظیم دیافراگم و شاتر برای ثبت لحظه ای به خصوص کیفیت کیفیت نقش مهمی ندارد.
    دوستان و هنرمندان بسیاری رو میشناسم که همچنان با وجود بار علمی بسیار با کامپکت مشغول کسب تجربه هستند
    در مجموع عرض من این است در ابتدای راه باید کمتر هزینه کرد و بیشتر آموخت زمانی که دید من نسبت به عکاسی به عنوان
    یک حرفه پخته تر شد من میتوانم انتخاب بسیار درست تری در راستای شاخه ی مورد علاقه ام داشته باشم
    در ارتباط با لنز و تجهیزات دیگر نیز این امر صدق میکند

قطعاً تجربیاتی که با یک DSLR کسب میکنید بسیار متفاوت‌تر و جامعتر از کسب تجربه با یک دوربین کامپکت خواهد بود!
    اینکه کسانی دوست دارند با این دوربینها عکاسی کنند،دلیل نمیشود که بتوان نسخه کلی پیچید!مخصوصاً در مورد این دوستمون که کاملاً تکلیفشون با خودشون روشنه!و چه بهتر که کسب تجربه رو همین امروز با ابزار فرداشون آغاز کنن!نه اینکه تازه بعد 1 سال عکاسی،دوربین SLR دست بگیرن و ندونن چطوری باهاش کار کنن!

شما میفرمایید در ابتدا باید کمتر هزینه کرد،اما دوراندیشی چی میشه دوست عزیز؟این کمتر هزینه کردنه که الان یه ابزاری بگیری بعد 30% زیر قیمت بفروشی که ابزار اصلی رو که همین الان با مشاوره و کمک 4تا با تجربه تر میتونی تهیه کنی رو بخری؟(تورم 40%ی بماند)

در مورد بحث آموزش هم که شما فرمایش میکنید،اگر کسی بدنبال اینه که اصول عکاسی پایه رو یاد بگیره،و دقتش بره بالا،بهترین توصیه اینه که بره 2-3 حلقه فیلم عکاسی کنی که بنظر من اندازه هزارتا عکس دیجیتال توش کسب مهارت و دقت و آموزش میشه!

تشکر کرده
    336

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    قطعاً تجربیاتی که با یک DSLR کسب میکنید بسیار متفاوت‌تر و جامعتر از کسب تجربه با یک دوربین کامپکت خواهد بود!
    اینکه کسانی دوست دارند با این دوربینها عکاسی کنند،دلیل نمیشود که بتوان نسخه کلی پیچید!مخصوصاً در مورد این دوستمون که کاملاً تکلیفشون با خودشون روشنه!و چه بهتر که کسب تجربه رو همین امروز با ابزار فرداشون آغاز کنن!نه اینکه تازه بعد 1 سال عکاسی،دوربین SLR دست بگیرن و ندونن چطوری باهاش کار کنن!

شما میفرمایید در ابتدا باید کمتر هزینه کرد،اما دوراندیشی چی میشه دوست عزیز؟این کمتر هزینه کردنه که الان یه ابزاری بگیری بعد 30% زیر قیمت بفروشی که ابزار اصلی رو که همین الان با مشاوره و کمک 4تا با تجربه تر میتونی تهیه کنی رو بخری؟(تورم 40%ی بماند)

در مورد بحث آموزش هم که شما فرمایش میکنید،اگر کسی بدنبال اینه که اصول عکاسی پایه رو یاد بگیره،و دقتش بره بالا،بهترین توصیه اینه که بره 2-3 حلقه فیلم عکاسی کنی که بنظر من اندازه هزارتا عکس دیجیتال توش کسب مهارت و دقت و آموزش میشه!

ممنون از پاسختون

دوست عزیز تجربه ی عکاسی با دوربین حرفه ای کاملا متفاوت است و ما در این شکی نداریم
    اما اگر هنوز پایه ای ترین اصول عکاسی را نیاموخته باشیم چه فرقی میکند با چه دوربینی و با چه کیفیتی عکس بگیریم نتیجه یکیست
    وقتی رانندگی را بلد نیستیم اینکه خودرویی گران قیمت و لوکس داشته باشیم یا قدیمی چه تفاوتی به حال ما میکند ؟
    اتفاقا من نظرم رو به دوست عزیزمون منتقل کردم چون وضعیت ایشان رو درک میکنم و بدیهی است کسی که 3 ماهه وارد این دنیای وسیع شده
    هنوز نمیتواند نیازهای آینده ی خود را پیش بینی کند
    سوال این است چه زمان میتواند نیازها را درک کند ؟ زمانی که عمیق تر وارد این حرفه شود زمانی که ژانر ها را بشناسد
    تفاوت بین عکاسی طبیعت و پرتره را دقیقا درک کند آیا ابزار و امکانات در این دو شاخه یکیست ؟
    چرا بفروشند دوست من ؟ عکاسان حرفه ای نیز با وجود داشتن امکانات متعدد و پیشرفته دوربینی کوچکتر و کم حجم تر برای مصارف عمومی خریداری میکنند
    صحبت من در قالب یک پیشنهاد بود همانطور که شما فرمودید برای یادگیری حتی با یک f2 نیکون و 3 لنز که نهایتا 200 تومن هزینه برمیداره و من مدتها به این روش
    آموختم میتوان به بهترین نتایج دست یافت
    در طی این مدت و با شناخت صحیح نیازها میتوان حتی بودجه را افزایش داد و به تجهیزات حرفه ای در راستای فن وحرفه ای که اموخته اند فکر کنند
    ممنون از دوستان که نقطه نظراتشان را در اختیار ما قرار میدهند من عضو این گروه هستم برای یاد گرفتن بیشتر
    ahmad.abaee تشکر می‌کند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

من دلیل اصرار شما رو به دوربین SLR Like متوجه نمیشم.
    فرض بگیریم فرض شما صحیح باشند ، که البته نیست ، ایشون یا هر کسی دوربینی رو بخواد در تاپیک خودش سوال می کنه .
    مثل این میمونه که من یا شما بخوایم بنز بخریم ، کسی به ما بگه برو پراید بخر ، تا رانندگی یاد بگیری !
    این یک تصمیم شخصیه ! شاید من دلم بخواد با بنز یاد بگیرم ! و بخوام هزینه اش رو هم بپردازم ! کما اینکه با پراید هم یاد بگیری و پشت بنز هم بشینی انگار بلد نیستی !
    چون این دو دنیای متفاوت اند و دوباره همون زمان رو باید صرف با احتیاط رفتن بکنی !
    و اما فرض شما بر توصیه SLR Like برای آموزش درست نیست . بسیاری از دوستانی در همین فروم ، دوربینهای لایک داشته اند و بعد به دلیل دلزدگی و مایوس شدن از دوربین خود مجبور به فروش اون شده اند و با ضرر . و بعد هم با کوچ کردن به SLR با هزاران سوال جدید روبرو شدند و متوجه شده اند که دانسته های فنی اشون ، بسیار در این وادی جدید ناکافی است .
    اگر ایشون میگفتن برای مصارف معمولی میخوان یا خانوادگی و یا عکسهای یادگاری ، شاید توصیه شما ، مثمر ثمر بود .
    اما وقتی کسی میخواد کار حرفه ای بکنه و شاید الان اطلاعات یا تجربه اش کافی نباشه ، ولی به قصد کار جدی وارد میشه ، توصیه های اینچنینی متاسفانه ، رک میگم ، گمراه کننده خواهد بود .

مسایلی را هم که راجع به گرفتن عکس با دوربین های متوسط و ... می فرمایید ، توسط عکاسان بزرگ ، قیاس مع الفارغ اند .
    همان عکاسان بزرگی که می فرمایید ، کارهای حرفه ای خودشون رو با دوربین های حرفه ای خودشون انجام میدن . من ندیدم عکاس ورزشی بره کنار زمین با دوربین کامپکت معمولی عکس بگیره ! یا کسی بره آتلیه ازش با کامپکت عکس بگیرن !! یا یک عکاس حرفه ای بره حیات وحش و دوربین کامپکت ببره و ...
    قضیه دوربین بک آپ کلن چیز دیگری است که در جای خودش در مورد اونها صحبت شده و دلایل استفاده از اونها .
    ویرایش توسط کوروش : Saturday 1 December 2012 در ساعت 01:51
    ahmad.abaee، Dariush Chegini، الهه ق و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    336

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    من دلیل اصرار شما رو به دوربین SLR Like متوجه نمیشم.
    فرض بگیریم فرض شما صحیح باشند ، که البته نیست ، ایشون یا هر کسی دوربینی رو بخواد در تاپیک خودش سوال می کنه .
    مثل این میمونه که من یا شما بخوایم بنز بخریم ، کسی به ما بگه برو پراید بخر ، تا رانندگی یاد بگیری !
    این یک تصمیم شخصیه ! شاید من دلم بخواد با بنز یاد بگیرم ! و بخوام هزینه اش رو هم بپردازم ! کما اینکه با پراید هم یاد بگیری و پشت بنز هم بشینی انگار بلد نیستی !
    چون این دو دنیای متفاوت اند و دوباره همون زمان رو باید صرف با احتیاط رفتن بکنی !
    و اما فرض شما بر توصیه SLR Like برای آموزش درست نیست . بسیاری از دوستانی در همین فروم ، دوربینهای لایک داشته اند و بعد به دلیل دلزدگی و مایوس شدن از دوربین خود مجبور به فروش اون شده اند و با ضرر . و بعد هم با کوچ کردن به SLR با هزاران سوال جدید روبرو شدند و متوجه شده اند که دانسته های فنی اشون ، بسیار در این وادی جدید ناکافی است .
    اگر ایشون میگفتن برای مصارف معمولی میخوان یا خانوادگی و یا عکسهای یادگاری ، شاید توصیه شما ، مثمر ثمر بود .
    اما وقتی کسی میخواد کار حرفه ای بکنه و شاید الان اطلاعات یا تجربه اش کافی نباشه ، ولی به قصد کار جدی وارد میشه ، توصیه های اینچنینی متاسفانه ، رک میگم ، گمراه کننده خواهد بود .

ممنون از شما
    این اصرار نیست بلکه پیشنهاد است
    نه تنها ایشون بلکه همه در خرید ابزار برای حرفه خودشون مختارن ما اینجا نظراتمون رو میگیم تا اونها رو در تصمیم گیری درست تر دخیل کنیم
    من این رو عرض نکردم ، گفتم رانندگی رو خوب یاد بگیر شاید اون موقع که نیازت رو شناختی و فهمیدی به آف رود علاقه داری شاید شاسی بلند رو ترجیح دادی !
    بله دو دنیای متفاوت هستند اما من که تازه عکاسی رو شروع کردم با ساده ترین دوربین هم میتونم یاد بگیرم وقتی عکاسی رو یاد گرفتم
    کار کردن با دوربین حرفه ای هم با کمی تمرین برام اسون و راحت میشه
    در اینکه دوستان از لایک یا کامپکت یا انالوگ دلزده شدن پاسخ اینست که بیشتر به دنبال کیفیت بوده اند تا اصل ماجرا که درست و علمی عکس گرفتن است
    شاید هم آنقدر شناختشون عمیق شده که حس کردند برای کار حرفه ای دیگر باید رفت سراغ اس ال ر
    نیاز ایشون هنوز کار حرفه ای نیست بلکه یادگیریست انطور که خودشون بیان کردند
    اگر تجربیات من گمراه کننده بود عذر خواهی مرا بپذیرید
    الهه ق تشکر می‌کند.

كاربر همراه drmottaghizade آواتار ها
    تشکر کرده
    236

سلام
    قصد خرید دوربین دارم
    الان لنز 8م م سامیانگ و 70-200م م اف 2/8 رو دارم/
    کلیپ سازی و فیلم کوتاه و عکاسی همایش مد نظرمه.قبلا7دی داشتم بدلایلی فروختم/
    بودجه 4500 گذاشتم/شایدبه 5000 برسه
    نظرشما چیه؟5
    1-دی مارک2 کارکرده 3800و فروش 8م م سامیانگ و خرید14م م اف 2/8 سامیانگ
    2-خرید 60دی همراه 11-16 توکینا
    3-خرید 7دی کارکرده 2700و خرید11-16 توکینا

فیلمبرداری فول فریم باکراپ خیلی فرقشونه؟شارپ بودن تصاویر و بدون نویز بودن/مثلا در ایزو800 به پایین
    7d-15-85mm/50mm f/1.8

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    170

آقای کوروش

مرسی واقعا برای این توضیحات کامل و جامع ...بازم از همه ممنونم...کلی غمگین بودم که دوربین D7 نمی تونم بگیرم و لنزی که گفته بودن و فکر می کردم D7000 شاید خیلی خوب نباشه ولی با جوابایی که از دیروز خوندم کلی نظرم تغییر کرد ...مممنون از همگی

قابل ذکره من با دوربین کامپکت نیکون که اتفاقا خیلی هم امکانات داشت عکاسی می کردم قبل از شروع دوره ...بعدشم که توی دوره از آنالوگ کنون استفاده کردم و کلی حلقه فیلم گرفتم این مدت ....دوربینای کامپکت همه چیش آمادست و شاتر و دیافراگم تنظیمی نداره ...من با دی نود هم کار کردم و خیلی فرق عکسه کامپکت با DSLR هستش...اینقدر با آنالوگ این مدت کار کردم که حالا که ترم دوم دوره ام شروع شده دیگه دیجیتال الزامی بود ...
    به هر حال احتمال خیلی زیاد D7000 می گیرم و ازهمگی برای راهنمایی های ارزندشون ممنونم ...باعث شدین هم صرفه جویی کنم و هم تجهیزات بیشتری بتونم بگیرم ...
    ahmad.abaee و کوروش تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

سلام
    با كمك بچه هاي عزيز به اميد خدا فردا يا كاننD600 با لنز نرمال خريداري ميشه يا نيكونD5100
    تشكر
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.