صفحه 523 از 1201 نخستنخست ... 23 423 473 513 519 520 521 522 523 524 525 526 527 533 573 623 1023 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,221 تا 5,230 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Rasouli نمایش پست ها
    ضمن سلام و احترام.
    بنده حدود 3.200.000 بودجه دارم. میخواستم دوربین بگیرم!
    یه تحقیقاتی که انجام دادم به ابین این دو دوربین موندم!
    1. Nikon D7000
    2. Nikon D5200
    D7000
    ویرایش توسط کوروش : Sunday 4 August 2013 در ساعت 01:08
    M.Rasouli و Moty تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

بنده تازه عکاسی رو شروع کردم.
    با توجه به آپشن های که بقول دوستمون روی کاغذ بود ( داخل سایت snapsort ) ولی انگار تفاوت هایی هم وجود داره!

با سپاس
    بارها در همين سايت عنوان شده است كه سايت Snapsort براي ارزيابي و انتخاب دوربين مناسب نيست. در اين سايت، دوربين‌ها توسط كارشناسان بررسي و ارزيابي نمي شود بلكه امتيازاتي براي مشخصات عمومي دوربين در نظر گرفته شده است (كه مبناي امتيازدهي و وزن دهي مشخصات دوربين هم در آن به درستي انجام نشده است) و يك نرم افزار بر اساس جمع اين امتيازات دوربين ها را رده بندي مي كند. ضمناً در ارائه مشخصات دوربين ها هم اشتباهاتي در اين سايت وجود دارد.
    بهتر است براي بررسي مشخصات و مقايسه دوربين ها به سايت هاي معتبري مانند Digital Photography Review مراجعه كنيد.
    M.Rasouli، Amateurism و amir.komeily تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    بارها در همين سايت عنوان شده است كه سايت Snapsort براي ارزيابي و انتخاب دوربين مناسب نيست. در اين سايت، دوربين‌ها توسط كارشناسان بررسي و ارزيابي نمي شود بلكه امتيازاتي براي مشخصات عمومي دوربين در نظر گرفته شده است (كه مبناي امتيازدهي و وزن دهي مشخصات دوربين هم در آن به درستي انجام نشده است) و يك نرم افزار بر اساس جمع اين امتيازات دوربين ها را رده بندي مي كند. ضمناً در ارائه مشخصات دوربين ها هم اشتباهاتي در اين سايت وجود دارد.
    بهتر است براي بررسي مشخصات و مقايسه دوربين ها به سايت هاي معتبري مانند Digital Photography Review مراجعه كنيد.
    بله جناب چگینی عزیز، من هم که به دوستمون گفتم در مورد امتیازدهی چیزی اعلام نکردم. بیشتر تاکیدم رو سنسور نیکون بود که فرموده بودن با سنسور دی 7000 یکیه. با توجه به راهنمایی های قبلی شما و دوستان برای این موارد هم به سایت dpreview حتما مراجعه میکنم که اشتباه صورت نگیره. دوباره سپاس بابت یادآوری
    یا حق
    M.Rasouli و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

ضمن سلام و احترام.
    بنده حدود 3.200.000 بودجه دارم. میخواستم دوربین بگیرم!
    یه تحقیقاتی که انجام دادم به ابین این دو دوربین موندم!
    1. Nikon D7000
    2. Nikon D5200
    با توجه به به قیمت الان بازار لطفا با توجه ب موارد فنی توضیح دهید.

بنده تازه عکاسی رو شروع کردم.
    با توجه به آپشن های که بقول دوستمون روی کاغذ بود ( داخل سایت snapsort ) ولی انگار تفاوت هایی هم وجود داره!

یکی از دوستان گفت صبر کن canon 70D هم به بازار اومده اون رو بگیر...

لطفا در این ضمینه راهنمایی فرمایید.
    با سپاس
    بستگی به نیازتون داره ،اگر دنبال فیلم برداری ،عکاسی با سایز بزرگ و مانیتور چرخان هستید D5200.....

واگر دنبال بدنه مستحکم تر ،موتور فوکوس داخلی،سرعت شاتر بیشتر ،عمر باتری بالاتر ،ویو فایندر قوی تر هستید D7000.....

به شخصه کسانی رو میشناسم که فیلم برداری قویتر رو نمیتونن بیخیال شن و همچنین هیچ نیازی به سرعت شاتر بیشتر یا موتور فوکوس و ویوفایندر قویتر و غیره هم ندارن و D5200 رو انتخاب میکنن ،اما اگر هدفتون فقط عکاسیست و زیاد به ساخت کلیپ نمیپردازید بهترین اتخاب D7000 هست.....

ّ
    M.Rasouli تشکر می‌کند.

كاربر آشنا M.Rasouli آواتار ها
    تشکر کرده
    290

نقل قول نوشته اصلی توسط bidari نمایش پست ها
    بستگی به نیازتون داره ،اگر دنبال فیلم برداری ،عکاسی با سایز بزرگ و مانیتور چرخان هستید D5200.....

واگر دنبال بدنه مستحکم تر ،موتور فوکوس داخلی،سرعت شاتر بیشتر ،عمر باتری بالاتر ،ویو فایندر قوی تر هستید D7000.....

به شخصه کسانی رو میشناسم که فیلم برداری قویتر رو نمیتونن بیخیال شن و همچنین هیچ نیازی به سرعت شاتر بیشتر یا موتور فوکوس و ویوفایندر قویتر و غیره هم ندارن و D5200 رو انتخاب میکنن ،اما اگر هدفتون فقط عکاسیست و زیاد به ساخت کلیپ نمیپردازید بهترین اتخاب D7000 هست.....
    با سلام مجدد و تشکر از پاسخ سریع شما!
    بنده گهگاهی فللم برداری می کنم و از آن لذت می برم. با توجه به این که تازه عکاسی را شروع کرده ام ، آیا به نظر شما شرعت شاتر بالازمه کار من می شود؟!
    ولی انصاف نمی شود از موتور فکوس داخلی و بدنه مستحکم و عمر باتری تر گذشت!
    در موزد دانامک رنج نظر شما چست چون زمانی که سایت dxo را بررسی کمی کردم رتبه بالاتری به d5200 داده بود!

من کاملا گیج شده ام!

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

با سلام مجدد و تشکر از پاسخ سریع شما!
    بنده گهگاهی فللم برداری می کنم و از آن لذت می برم. با توجه به این که تازه عکاسی را شروع کرده ام ، آیا به نظر شما شرعت شاتر بالازمه کار من می شود؟!
    ولی انصاف نمی شود از موتور فکوس داخلی و بدنه مستحکم و عمر باتری تر گذشت!
    در موزد دانامک رنج نظر شما چست چون زمانی که سایت dxo را بررسی کمی کردم رتبه بالاتری به d5200 داده بود!

من کاملا گیج شده ام!

سرعت شاتر بالا بیشتر عکاسی ورزشی و حیات وحش و غیره استفاده میشود و برای شما که هنوز تازه کار هستید تقریبا کاربرد ندارد ....

موتور فوکوس داخلی هم که اکثر لنز های الان دارن و نیاز به موتور داخلی دوربین ندارید ،مخصوصا شما که شاید تا چندین سال دیگر هم با لنز 18-105 و یا سایر لنز های عمومی که اکثرا موتور فوکوس دارن سر کنید ،درکل الان که تقریبا تمام لنز های جدید دارای موتور فوکوس هستن کاربرد آنچنانی ندارد....

عمر باتری D5200 حدود 500 شات و d7000 حدود 750 شات هست که این 250 شات بیشتر برای عکاسان نجومی یا عکاسان خبری و کلا اونایی که خیلی عکس میگیرن کاربرد داره ،که شما رو نمیدونم.....

و بدنه مستحکم که خیلی مهمه و به نظر من مهمترین شاخصه این دوربین هست که البته برای بنده آنچنان مهم نیست....

در مورد دینامیک رنج هم الان که در سایت DXO نگاه کردم دقیقا در دو دوربین برابر هست ولی شاید بشه گفت که در کیفیت سنسور D5200 کمتر از 10 درصد بهتر از D7000 هست....

حالا این شما هستید که تصمیم میگیرید،نظر بنده این هست که با توجه به آماتوری بودن عکاسی شما و عدم نیاز به سرعت بالاتر و غیره که براتون کاربرد نداره در صورتی که نیاز به بدنه مستحکم دارید صد در صد D7000 رو بخرید وگر نه D5200 رو پیشنهاد میدم......

ّ
    M.Rasouli تشکر می‌کند.

كاربر همراه ramata آواتار ها
    تشکر کرده
    1216

با سلام خدمت اساتید
    من کنون 450 دارم با لنز کیت 18-55. بیشتر هم برای کارهای معمولی و شخصی استفاده می کنم. میخوام بپرسم که یک لنز خوب مثل 15-85 می ارزه به خریدنش (بجای 18-55) و یا اینکه قیمت لنز رو بدم دوربین مثل G1X و مثل اون بخرم.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط ramata نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید
    من کنون 450 دارم با لنز کیت 18-55. بیشتر هم برای کارهای معمولی و شخصی استفاده می کنم. میخوام بپرسم که یک لنز خوب مثل 15-85 می ارزه به خریدنش (بجای 18-55) و یا اینکه قیمت لنز رو بدم دوربین مثل G1X و مثل اون بخرم.
    برادرجان اخه g1x ميخوايد چيكار وقتي dslr داريد؟! مثه اين ميمونه كه يه 450 D ديگه بگيريد؟ !!
    بطور حتم اگه ١٥-٨٥ بگيريد خيلي عكسهاي بهتري خواهيد گرفت نسبت به يك كامپكتي مثه G1x وخيلي خريد مناسبتري هست ( البته در صورتي كه از Dslr خسته ودلزده نشده باشيد.)
    اگه قصدخريد كامپكت داريد ولنز نميخوايد بگيريد، باتوجه به اينكه خود ٤٥٠ دي دوربين دست وپاگيري نيست واحتمالا از ان وdslrها خسته شده ايد، پس به نظرم كلا dslr رو بفروشيدودراونصورت خريدكامپكت منطقي ست.
    يه چيزه ديگه ، اگه فقط عكسهاي خانوادگي وتفريحي دوستانه ميگيريد، به نظرم چيزي مثه G1x بهتره دراينصورت.
    ویرایش توسط kiavash : Monday 5 August 2013 در ساعت 16:16
    hossein137 و Majix تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    69

با سلام خدمت اساتید
    چزا دوستان از سرمایه گذاری روی لنز اینهمه واهمه دارند؟!
    باور بفرمایید لنزها عامل اصلی یک شات خوب ( فنی ) خواهند بود البته به شرطی که با آگاهی کامل و بجا استفاده بشند!
    Majix تشکر می‌کند.

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

با سلام خدمت اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط mo.ghadimi نمایش پست ها
    چزا دوستان از سرمایه گذاری روی لنز اینهمه واهمه دارند؟!
    باور بفرمایید لنزها عامل اصلی یک شات خوب ( فنی ) خواهند بود البته به شرطی که با آگاهی کامل و بجا استفاده بشند!
    دوستان کمی دوستانه تر
    این دوستمان جناب ramata اولین سوالشونو پرسیدند.
    بهتره کمی بهتر راهنماییشون کنیم.

ببینید دوست عزیز اینکه یک لنز ارزش خرید داره یا نه همانطور که mo.ghadimi گفتند هم عامل اصلی کیفیت هست
    هم به شرط اینکه آگاهی کامل و بجا استفاده بشند یعنی آیا برای کارهای معمولی و شخصی هزینه این لنز ارزش خرید آن را دارد برای شما یا خیر؟