صفحه 752 از 1201 نخستنخست ... 252 652 702 742 748 749 750 751 752 753 754 755 756 762 802 852 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 7,511 تا 7,520 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

نقل قول نوشته اصلی توسط SHOK53 نمایش پست ها
    با سلام و خوش آمدگویی!
    به چند دلیل 135-18 ارزش داره:
    دارا بودن رنج فوکال بیشتر / داشتن قفل زوم در فوکال واید/ فکوس دقیقتر /کیفیت ساخت بهتر
    کیفیت 55-18 هم خوبه ولی 135-18 ازون بهتر.
    پیروز باشید
    اقای شکری من لنز 18-135 قبلا داشتم ولی تا اونجایی که من یادم میاد قفل زوم نداشت یا شایدم من فراموش کردم.
    doki تشکر می‌کند.

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

نقل قول نوشته اصلی توسط JPL1 نمایش پست ها
    اقای شکری من لنز 18-135 قبلا داشتم ولی تا اونجایی که من یادم میاد قفل زوم نداشت یا شایدم من فراموش کردم.
    بابت آف تاپیک بودن عذر میخوام .
    نوع STM داره:
    ویرایش توسط SHOK53 : Wednesday 24 December 2014 در ساعت 22:50
    Jalal Parsa تشکر می‌کند.
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    58

نقل قول نوشته اصلی توسط Moeen Salehi نمایش پست ها
    ببینید خروجی هردو دوربین خوب هست.
    در مورد لنزها نیکون چند مدل ۲۴-۸۵ داره، چند مدل ۲۴-۱۲۰ داره، ۲۴-۷۰ هم داره.
    کانن ۲۴-۷۰ داره، -۲۴-۱۰۵ داره، در مجموع تنوع لنزهای کانن بیشتره، این درسته،
    اما شما مثلا می تونید به گزینه هایی مثل ۲۴-۱۰۵ سری ارت سیگما، یا ۲۴-۷۰ تامرون فکر کنید که لنزهای بسیارخوبی هستند.
    اما در انتخاب بین این دو دوربین، ببینید روی کاغذ در مجموع ۶۱۰ بالاتر هست، ولی انتخابش واقعا بستگی به خودتون داره. چون باید ببینید بیشتر چه سبکی و در چه شرایطی می خواهید عکاسی کنید، فیلم برداری مهم هست واستون یا نه.
    دقیقا حرف شما درسته که بر روی کاغذ 610 بهتره ولی باید دید که با شرایطی که من میخوام استفاده کنم کدام مناسب تره،
    اول از همه اینکه دانشجوی رشته عکاسی هستم و یه چند سالی باید برای کارهای دانشجویی استفاده کنم که زیاد مهم نیست با بدترین دوربین هم میشه این کار رو انجام داد
    دوم و چیزی که بیشتر برام مهمه فضای باز و آزاده، همانطور که گفتم به خاطر شرایط کاریم همیشه تو سفر هستم به مکان ها و شهر های مختلف و بیشتر از طبیعت و اماکن باستانی عکس برداری میکنم و خیلی کم پیش میاد که بخوام برای دوست یا آشنا کار عکس برداری آتلیه ای انجام بدم ، فیلم برداری هم بخواد سالی 1 بار نه شما بگو 2 بار آیا انجام بدم آیا انجام ندم، پس فیلم برداری برام مهم نیست فقط کیفیت خروجی عکس برام مهمه، که تو اماکن کم نور بدون فلش و بدون تغییر در نور خروجی کیفیت عکس خوبی داشته باشه
    اکثر مواقع یا تو جنگل هستم یا بیابان شب یا دم غروب ( عکس های یادگاری رو تو نور روز با هر دوربینی میشه خوب گرفت )
    بعضی از دوستان گفتن که برای کار دانشجویی دوربین هالف بگیر بعد ها عوضش کن که من زیاد از دوربین های هالف یا کام خوشم نمیاد و خاطره خوبی ندارم:)
    پ . ن
    دلیل ویرایش اضافه کردن این نکنه
    در مورد لنز های تامرون یا سیگما هیچ شناختی ندارم و قیمتشان هم ندارم:) برای همین بیشر روی لنز های ساخت همان برند حساسم

كاربر همراه Moeen Salehi آواتار ها
    تشکر کرده
    378

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid.abroun نمایش پست ها
    دقیقا حرف شما درسته که بر روی کاغذ 610 بهتره ولی باید دید که با شرایطی که من میخوام استفاده کنم کدام مناسب تره،
    اول از همه اینکه دانشجوی رشته عکاسی هستم و یه چند سالی باید برای کارهای دانشجویی استفاده کنم که زیاد مهم نیست با بدترین دوربین هم میشه این کار رو انجام داد
    دوم و چیزی که بیشتر برام مهمه فضای باز و آزاده، همانطور که گفتم به خاطر شرایط کاریم همیشه تو سفر هستم به مکان ها و شهر های مختلف و بیشتر از طبیعت و اماکن باستانی عکس برداری میکنم و خیلی کم پیش میاد که بخوام برای دوست یا آشنا کار عکس برداری آتلیه ای انجام بدم ، فیلم برداری هم بخواد سالی 1 بار نه شما بگو 2 بار آیا انجام بدم آیا انجام ندم، پس فیلم برداری برام مهم نیست فقط کیفیت خروجی عکس برام مهمه، که تو اماکن کم نور بدون فلش و بدون تغییر در نور خروجی کیفیت عکس خوبی داشته باشه
    اکثر مواقع یا تو جنگل هستم یا بیابان شب یا دم غروب ( عکس های یادگاری رو تو نور روز با هر دوربینی میشه خوب گرفت )
    بعضی از دوستان گفتن که برای کار دانشجویی دوربین هالف بگیر بعد ها عوضش کن که من زیاد از دوربین های هالف یا کام خوشم نمیاد و خاطره خوبی ندارم:)
    با توجه به چیزایی که گفتید و به نظر میرسه قرار باشه از iso بالا استفاده کنید، فکر می کنم ۶ واستون بهتر باشه پس.
    hamid.abroun تشکر می‌کند.

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

با سلام به اساتید گرام
    اول از همه عذر میخوام اگه آف تاپیکه:
    ببین رفیق من خودم اول راهم ولی اینجور که شما فرمودین اکثر سوژه های شما ثابت هستن! یعنی اینجور که من فهمیدم دور عکاسی حیات وحش و ورزشی رو خط کشیدین. و نیازی به فوکوس سریع روی سوژه ندارین.
    اگه واقعأ اینجوربه و با توجه به حمل همیشگی دوربین چرا به دوربینهای بدون آینه فکر نمیکنید؟ با توجه به اینکه تازه کارید در آینده معلوم نیست واقعأ با حجم و وزن DSLR بعنوان یه همراه همیشگی بتونید کنار بیاید یا نه؟!
    کیفیت خروجی دوربینهایی مثل فوجی XT-1 در ایزوهای بالا با فول فریم ها در حال رقابته! ضمن اینکه این دوربین با لنز 18-55 اف 2.8-4 فروخته میشه که با توجه به رفتار نویزی بسیار عالی در ایزوی 3200 و 6400 و اف 2.8 لنز کیتش کاملأ نیازهای شبانه شما را جواب میده. البته بعضی ها از آبرنگی شدن بافت و جزییات در خروجی این دوربین گفته اند ولی یکی از دوستان در همین فروم نوشتن که اگه با نرم افزار خود فوجی که مخصوص سنسور X-TRANS طراحی شده پردازش کنید حالت آبرنگی اتفاق نخواهد افتاد.
    یکی دیگه از دوستان همین فروم هم بعد از کلی کار کردن با DSLR ها ، الان فقط منظره کار میکنن و به همین خاطر اکثر اوقات با یه دوربین بدون آینه کنن به همون نتایجی رسیده که با DSLR خودش میرسید. به همین خاطر برای کار منظره فقط از همین بدون آینه استفاده میکنن.

البته با انتخاب این دوربین ضمن داشتن کیفیت عالی با یک سیستم خیلی سبک باید کمبود تنوع لنز و وسایل جانبی رو هم مد نظر قرار بدین.
    کلام آخر اینکه اگه واقعأ بفکر عکاسی از صحنه های متحرک و ورزشی و یا حیات وحش پر جنب و جوش نیستید که خوشا به سعادتتون! چون خرجتون نصف میشه!
    Nima Sadigh و hamid.abroun تشکر می‌کنند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    58

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.A.Tabar نمایش پست ها
    با سلام به اساتید گرام
    اول از همه عذر میخوام اگه آف تاپیکه:
    ببین رفیق من خودم اول راهم ولی اینجور که شما فرمودین اکثر سوژه های شما ثابت هستن! یعنی اینجور که من فهمیدم دور عکاسی حیات وحش و ورزشی رو خط کشیدین. و نیازی به فوکوس سریع روی سوژه ندارین.
    اگه واقعأ اینجوربه و با توجه به حمل همیشگی دوربین چرا به دوربینهای بدون آینه فکر نمیکنید؟ با توجه به اینکه تازه کارید در آینده معلوم نیست واقعأ با حجم و وزن DSLR بعنوان یه همراه همیشگی بتونید کنار بیاید یا نه؟!
    کیفیت خروجی دوربینهایی مثل فوجی XT-1 در ایزوهای بالا با فول فریم ها در حال رقابته! ضمن اینکه این دوربین با لنز 18-55 اف 2.8-4 فروخته میشه که با توجه به رفتار نویزی بسیار عالی در ایزوی 3200 و 6400 و اف 2.8 لنز کیتش کاملأ نیازهای شبانه شما را جواب میده. البته بعضی ها از آبرنگی شدن بافت و جزییات در خروجی این دوربین گفته اند ولی یکی از دوستان در همین فروم نوشتن که اگه با نرم افزار خود فوجی که مخصوص سنسور X-TRANS طراحی شده پردازش کنید حالت آبرنگی اتفاق نخواهد افتاد.
    یکی دیگه از دوستان همین فروم هم بعد از کلی کار کردن با DSLR ها ، الان فقط منظره کار میکنن و به همین خاطر اکثر اوقات با یه دوربین بدون آینه کنن به همون نتایجی رسیده که با DSLR خودش میرسید. به همین خاطر برای کار منظره فقط از همین بدون آینه استفاده میکنن.

البته با انتخاب این دوربین ضمن داشتن کیفیت عالی با یک سیستم خیلی سبک باید کمبود تنوع لنز و وسایل جانبی رو هم مد نظر قرار بدین.
    کلام آخر اینکه اگه واقعأ بفکر عکاسی از صحنه های متحرک و ورزشی و یا حیات وحش پر جنب و جوش نیستید که خوشا به سعادتتون! چون خرجتون نصف میشه!
    سلام
    با تشکر از دوستان خوبم برای کمک و پاسخ هایشان
    در همین فروم چه در فروم های دیگر به جواب های سوالاتم رسیدم، همانطور که گفتم با تناسب به بودجه ام بین 6دی و 610 مردد مانده بودم که با تجربیات دوستان از این 2 دوربین جواب خودم رو گرفتم،
    قبلا هم سوال کرده و پیشنهاد مدل های مختلف را داده بودن درست است که دوربین های هالف یا بدون آینه ها یا ... دوربین های خوبی برای سوژه های خاص خودشان هستند، ولی در حال حاضر نمیتوانم تا 2 الی 3 سال آینده هیچ هزینه‌ای برای تغییر دوربین انجام دهم به همین دلیل دارم این دوربین را میگیرم که اگر در سال های آتی با سوژه‌های مختلف برخورد کردم دوربینم کم نیاورد،
    خلاصه اینکه همچنان مقداری زمان دارم و قصد خرید تا چند هفته آینده رو ندارم در این مدت کوتاه باز هم مطالب بیشتری را از دوستان جویا میشوم که اگر گزینه های مناسب تری با شرایطی که دارم پیدا شد آن کار را انجام دهم.
    از مدیران سایت هم تشکر میکنم
    و عذر میخواهم بابت پست های بی موردی که میدهم
    Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کند.

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

سلام
    در همین فروم چه در فروم های دیگر به جواب های سوالاتم رسیدم، همانطور که گفتم با تناسب به بودجه ام بین 6دی و 610 مردد مانده بودم که با تجربیات دوستان از این 2 دوربین جواب خودم رو گرفتم،
    قبلا هم سوال کرده و پیشنهاد مدل های مختلف را داده بودن درست است که دوربین های هالف یا بدون آینه ها یا ... دوربین های خوبی برای سوژه های خاص خودشان هستند، ولی در حال حاضر نمیتوانم تا 2 الی 3 سال آینده هیچ هزینه‌ای برای تغییر دوربین انجام دهم به همین دلیل دارم این دوربین را میگیرم که اگر در سال های آتی با سوژه‌های مختلف برخورد کردم دوربینم کم نیاورد،
    خلاصه اینکه همچنان مقداری زمان دارم و قصد خرید تا چند هفته آینده رو ندارم در این مدت کوتاه باز هم مطالب بیشتری را از دوستان جویا میشوم که اگر گزینه های مناسب تری با شرایطی که دارم پیدا شد آن کار را انجام دهم.
    جهت اطلاع از قول دارندگان 6d عرض میکنم که 6d برای سوژه های ورزشی و حیات وحش متحرک ( پرنده در حال پرواز و غیره) فوکوس ترکینگ خیلی سریعی نداره و ممکنه در این ژانر شما رو دلسرد کنه! دوستان اگه اشتباه میکنم لطفأ تصحیح بفرمایید.
    hamid.abroun تشکر می‌کند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

سلام
    دوبین 7 دی مارک II را هم بررسی کنید البته کراپدار هستش
    Mahdi.A.Tabar و hamid.abroun تشکر می‌کنند.
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

نقل قول نوشته اصلی توسط JPL1 نمایش پست ها
    عکس دقیقتر برای نشان دادن قفل زوم در 135-18 نوع STM:

Majix، Amin.Zallaghi، Mahdi.A.Tabar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

[QUOTE=SHOK53;397087]عکس دقیقتر برای نشان دادن قفل زوم در 135-18 نوع STM:
    سلام اقای شکری عزیز
    بعد همون پستتون من متوجه شدم
    من فک میکردم 18-135 معمولی رو بیان کرده بودین بخاطر همین دچار شک شدم واعلام کردم و با پست بعدی شما کاملا این شک برطرف شد
    بازم ممنون
    SHOK53، doki و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.
    جلال پارسا
    instagram