صفحه 751 از 1201 نخستنخست ... 251 651 701 741 747 748 749 750 751 752 753 754 755 761 801 851 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 7,501 تا 7,510 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    373

آيا خريد دوربين ،dslr در سفر هاي خارج از كشور كار درستيه ، جون قيمت اونجا تا ايران خيلي متفاوته?

كاربر همراه Moeen Salehi آواتار ها
    تشکر کرده
    378

نقل قول نوشته اصلی توسط harrypotter2020 نمایش پست ها
    آيا خريد دوربين ،dslr در سفر هاي خارج از كشور كار درستيه ، جون قيمت اونجا تا ايران خيلي متفاوته?
    بستگی داره که از کجا، و تو چه فصلی بخرید، مثلا الان اینقدر تخفیفات خوبی می تونید پیدا کنید که عالی هست، ولی در برخی موارد خرید ممکن هست گرون تر هم در بیاد واستون.
    kiavash تشکر می‌کند.

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

نقل قول نوشته اصلی توسط llsppaa نمایش پست ها
    مرسی از نظرتون ....فقط یه چیز دیگه..پردازشگر تصویر چقد مهمه...چون 3300 پردازشگر Expeed 4 داره اما 5200داری پردازشگر Expeed 3
    من خودم نظرم روی 3300 بود .بخاطر همین پردازشگر جدیدش..و اینکه ال سی دی چرخون زیاد واسه من آماتور فک نکنم کاربرد داشته باشه
    اما نقاط فوکوس 39 نقطه ای 5200 خیلی از 3200 بالاتره...آیا این نقاط فوکوس بالا واسه عکاسای حرفع ایه ؟ یا واسه منه آماتور که میخوام شروع کنم هم تاثیرگذاره؟؟
    سلام
    اگه هنر عکاسی رو 100 درصد در نظر بگیریم نهایتا 25 درصد از اون مربوط به بدنه دوربین هست که اونم برای عکاسی سرعتی و شرایط نوری تاریک کاربرد داره.
    در نهایت اگه کانن بگیرین لنز های ارزان تر در دسترس هست برای شما اما نیکون از لحاظ جزئیات و رفتار نویزی بهتره.
    سعی کنین نیاز ها و شرایط عکاسی خودتون رو بسنجید در هر صورت هر نوع dslr که داشته باشین عکس قابل قبولی دارین فقط ممکنه سرعت عمل شما کم یا زیاد بشه.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    دوست عزیز من از سری 3000 استفاده میکنم و مدل 3200 دارم از نظر عکاسی سری 5000 یه پله از سری 3000 بالاتر هستن که برای مثال همون نمایشگر چرخنده و تعداد نقاط فوکوس و یه سری آپشن ها مثل مد اچ دی آر داخلی یا تایم لپس هم تو سری 5000 هست که تو سری 3000 نیست
    به نظر من با توجه به اختلاف ناچیز رزولوشن و پردازشگر داخلی تو بقیه موارد 5200 از 3300 بهتره نمایشگر چرخنده هم تو نگاه اول کاربردی نیست اما وجودش میتونه تو خیلی از جاها کمک کنه و کادربندیو راحت تر کنه تعداد نقاط فوکوس بیشتر هم خیلی خیلی تو عکاسی کمک میکنه و دستتون باز میشه تا سوژتونو هرجای کادر که میخاید بزارید و روش فوکوس کنید
    من زیاد تو کنون اطلاعی ندارم اما تو این رنج قیمتی 600دی هم گزینه خوبیه سنسورش از نظر رزولوشن از نیکون پایین تره ولی همین باعث میشه تو شرایط برابر تو نور کم به خاطر سنسور نویز کمتری ثبت بشه اونم نمایشگر چرخان داره و در کل هر انتخابی از دوربینی که الان در اختیار دارید بهتر عکاسی میکنه فقط کمی تمرین میخاد
    یه نکته ای هم که تو نیکون هست و من تو کنون اطلاعی ندارم ازش سری 3000 و 5000 نیکون موتور فوکوس داخلی ندارن و یه سری لنزای خوش قیمت مثل 50 مم از سری دی اگه روشون سوار بشه قابلیت فوکوس اوتوماتیکو از دست میدی و برای داشتن فوکوس اوتوماتیک باید همون لنزو از سری جی تهیه کنین که قیمتش تقریبن 2 برابره سری دی هست
    البت برای من فوکوس اوتوماتیک در حال حاضر کاربردی نداره اما جهت اطلاع گفتم که در جریان باشید
    ---
    ویرایش توسط ehsan1 : Wednesday 24 December 2014 در ساعت 16:52
    msh2200 تشکر می‌کند.
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

نقل قول نوشته اصلی توسط llsppaa نمایش پست ها
    سلام
    من مدتی هست که قصد خرید دوربین دارم و خیلی تحقیق کردم
    بین 2 مدل d3300 , d5200 خیلی دو دل شدم
    من یه آماتور هستم و تاحالا کامپکت سونی داشتم. و قصدم از عکاسی تو جمع خونوادگی یا بیرون که میرم بتونم چندتا عکس قشنگ بگیرم...نمیخوام شاهکار کنم ولی میخوام یه دوربین بخرم که بتونم چند سال استفاده کنم...در مورد برتری های 5200 هم تحقیق کردم...ال سی دی چرخنده زیاد واسم کاربرد نداره..اما فوکوس 39 نقظه نمیتونم چیه
    ممنون میشم از دوستان که راهنمایی کنن

از اساتید و دوستان عذر میخوام
    با توجه به تجربه ای که از سری های 3000 نیکون داشتم عرض میکنم
    با این هزینه میتونید کنون 600دی یا 650 بگیرید یا با یکم هزینه بیشتر 700 دی بگیرید
    رزولوشنها و سایز عکسها که در سری 3200 و 300 گول زننده هستش , اما وفتی کیفیت عکسهارو با 600 دی و حتی مدل های پایین تر کنون مقایسه کردم تفاوتو متوجه شدم.
    داغ شدن و بدنه ضعیف سری های 3000 هم در نظر بگیرید.
    خزان تشکر می‌کند.
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    58

پیش فرض canon 6D یا nikon D610

سلام دوستان خوب هستید.
    با عرض پوزش از دوستان اگر سوالم رو در تایپیکی اشتباه مطرح میکنم ، امیدوارم مدیران یا پیشکسوتان پستم را درست کنن
    جایی ندیدم که canon 6D رو با nikon D610 یا d600 مقایسه بکنه برای همین اینجا از اساتید سوال میکنم .
    از اونجایی که تازه وارد رشته عکاسی شدم و قصد دارم که عکاسی رو به صورت حرفه‌ای ادامه بدم، قصد خرید یک dslr حرفه‌ای رو دارم، که البته با تحقیق هایی که انجام دادم
    و با بودجه‌ای که در نظر دارم حدود 8 تومن برای کلیه لوازم به 2 دوربین 6دی و دی610 رسیدم که از نظر قیمت با کمی اختلاف در قیمت لنز ها زیاد فرقی ندارن.
    خب برسیم به کاربرد اصلی ، دنبال دوربینی هستم که تو مسافرت خوب جواب بده یعنی اکثر مواقع من دارم سفر میکنم به شهر های مختلف چه برای کار چه برای تفریح
    اصلا هم قابل پیشبنی نیست که تو چه شرایطی میخوام عکاسی کنم ، هوای ابری ، آفتابی ، بارانی ، یا مکان های بسته و سرپوشیده مثل آتلیه
    از این رو از اساتید محترم و دوستانی که این 2 دوربین رو در شرایط مختلف تست کردن میخواهم که کمی راهنمایی بکنن برای خرید.
    البته اگر یک لنز متناسب با این بادی ها برای این شرایط هم معرفی کنن ممنون میشم.
    ولی باید بگم که بودجه من محدوده و نمیتوانم چند بار برای دوربین خرج کنم ، در حال حاضر بودجه من کمتر از 8 تومن میشه که بیشتر نمیشه :دی
    برای همین به 6 دی یا دی 610 بسنده کرده ام ، البته با تحقیق ها و مطالب و قیمت هایی که در مورد لنز و بادی به دست آوردم باید این نکنه رو هم در نظر داشته باشم که لوازم جانبی هم تو انتخاب تائثیر گذار هست ،
    نیکون با لوازم جانبی محدود ، کیفیت عالی ، قیمت بالا
    کانن با لوازم جانبی زیاد ، کیفیت مناسب ، قیمت مطلوب
    که این 2 مورد خودش در تصمیم گیریم در مورد خرید برند کلی من رو به چالش کشیده

تشکر کرده
    378

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid.abroun نمایش پست ها
    سلام دوستان خوب هستید.
    با عرض پوزش از دوستان اگر سوالم رو در تایپیکی اشتباه مطرح میکنم ، امیدوارم مدیران یا پیشکسوتان پستم را درست کنن
    جایی ندیدم که canon 6D رو با nikon D610 یا d600 مقایسه بکنه برای همین اینجا از اساتید سوال میکنم .
    از اونجایی که تازه وارد رشته عکاسی شدم و قصد دارم که عکاسی رو به صورت حرفه‌ای ادامه بدم، قصد خرید یک dslr حرفه‌ای رو دارم، که البته با تحقیق هایی که انجام دادم
    و با بودجه‌ای که در نظر دارم حدود 8 تومن برای کلیه لوازم به 2 دوربین 6دی و دی610 رسیدم که از نظر قیمت با کمی اختلاف در قیمت لنز ها زیاد فرقی ندارن.
    خب برسیم به کاربرد اصلی ، دنبال دوربینی هستم که تو مسافرت خوب جواب بده یعنی اکثر مواقع من دارم سفر میکنم به شهر های مختلف چه برای کار چه برای تفریح
    اصلا هم قابل پیشبنی نیست که تو چه شرایطی میخوام عکاسی کنم ، هوای ابری ، آفتابی ، بارانی ، یا مکان های بسته و سرپوشیده مثل آتلیه
    از این رو از اساتید محترم و دوستانی که این 2 دوربین رو در شرایط مختلف تست کردن میخواهم که کمی راهنمایی بکنن برای خرید.
    البته اگر یک لنز متناسب با این بادی ها برای این شرایط هم معرفی کنن ممنون میشم.
    ولی باید بگم که بودجه من محدوده و نمیتوانم چند بار برای دوربین خرج کنم ، در حال حاضر بودجه من کمتر از 8 تومن میشه که بیشتر نمیشه :دی
    برای همین به 6 دی یا دی 610 بسنده کرده ام ، البته با تحقیق ها و مطالب و قیمت هایی که در مورد لنز و بادی به دست آوردم باید این نکنه رو هم در نظر داشته باشم که لوازم جانبی هم تو انتخاب تائثیر گذار هست ،
    نیکون با لوازم جانبی محدود ، کیفیت عالی ، قیمت بالا
    کانن با لوازم جانبی زیاد ، کیفیت مناسب ، قیمت مطلوب
    که این 2 مورد خودش در تصمیم گیریم در مورد خرید برند کلی من رو به چالش کشیده
    اول منظورتون از دو خط اخر رو بیشتر توضیح بدید، یکم جمله کلی و نامفهم هست.

این دو دوربین در یک رده هستند تقریبا، از لحاظ کیفیت عکس اگر بخواید بررسی کنید به دلیل دینامیک رنج بالاتر ۶۱۰ بهتر هست، ولی از لحاظ رفتار نویزی ۶ بهتر هست، نقاط فوکوس ۶۱۰ بیشتر هست اگر واستون کاربرد داشته باشه. در مکان های تاریک تر قدرت فوکوس نقطه مرکزی ۶دی خیلی بهتر هست، از لحاظ قدرت بدنه و کیفیت ساخت در یک سطح هستند و من شخصا اختلاف زیادی ندیدم بین این دو، هرچند در سایت ها نوشته شده سیلینگ ۶۱۰ کمی بهتر هست.
    لنز مناسب برای کانن ۲۴-۱۰۵ هست که به صورت کیت می تونید تهیه کنید، برای نیکون اولیت اول ۲۴-۱۲۰ اف۴ هست ولی قیمتش از رنج شما خارج میشه، به نظر من گزینه بعدی می تونی ۲۴-۸۵ اف۲.۸-۴ باشه واستون.
    مقداری از انتخاب به سلیقه شما برمیگرده در مورد خوش دست بودن و اینکه برای شما کدوم خوش دست تر هست.
    ضمنا اگر به فیلم برداری هم فکر می کنید قدرت ۶دی بالاتر هست.
    نیکون دی۶۰۰ رو هم بیخیال بشید. قدیمی شده و ۶۱۰ اپدیت شده همون هست.
    کوروش، ehsan1 و hamid.abroun تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    58

نقل قول نوشته اصلی توسط Moeen Salehi نمایش پست ها
    اول منظورتون از دو خط اخر رو بیشتر توضیح بدید، یکم جمله کلی و نامفهم هست.

این دو دوربین در یک رده هستند تقریبا، از لحاظ کیفیت عکس اگر بخواید بررسی کنید به دلیل دینامیک رنج بالاتر ۶۱۰ بهتر هست، ولی از لحاظ رفتار نویزی ۶ بهتر هست، نقاط فوکوس ۶۱۰ بیشتر هست اگر واستون کاربرد داشته باشه. در مکان های تاریک تر قدرت فوکوس نقطه مرکزی ۶دی خیلی بهتر هست، از لحاظ قدرت بدنه و کیفیت ساخت در یک سطح هستند و من شخصا اختلاف زیادی ندیدم بین این دو، هرچند در سایت ها نوشته شده سیلینگ ۶۱۰ کمی بهتر هست.
    لنز مناسب برای کانن ۲۴-۱۰۵ هست که به صورت کیت می تونید تهیه کنید، برای نیکون اولیت اول ۲۴-۱۲۰ اف۴ هست ولی قیمتش از رنج شما خارج میشه، به نظر من گزینه بعدی می تونی ۲۴-۸۵ اف۲.۸-۴ باشه واستون.
    مقداری از انتخاب به سلیقه شما برمیگرده در مورد خوش دست بودن و اینکه برای شما کدوم خوش دست تر هست.
    ضمنا اگر به فیلم برداری هم فکر می کنید قدرت ۶دی بالاتر هست.
    نیکون دی۶۰۰ رو هم بیخیال بشید. قدیمی شده و ۶۱۰ اپدیت شده همون هست.
    سلام
    اول از همه متشکرم از راهنمایی شما .
    ولی تمام این گزینه هایی که گفتید را با یه سرچ تو همین فروم مطالعه کرده بودم، و همین نزدیک بودن آنها انتخاب رو خیلی سخت میکنه،در مورد دو خط آخر هم بیشتر منظورم این بود که اگر باید به صورت جدا لنز بگیرم، لنز های سری ان نیکون بسیار عالی هستند ولی محدود عرضه میشن با قیمت بالا
    مثلا نیکون اومده یه 24-85 یه 24-120 یه 70-200 با اف 4 سری ان داده با این قیمت ... بعد دیگه تنوع نداده که قیمت هاش کم یا زیاد بشه ولی کانن اومده24-85 رو کرده 24-70 بعد 24-105 و ... رو با اف 2.8 یا اف 4 یا ... سری لوکس سری2 یا ... با قیمت های مختلف (( مثال بود اگر اعداد یا مدل ها رو اشتباه نوشتم ببخشید))
    از این رو اگر خواستم لنز ها رو عوض کنم همیشه باید برای نیکون بودجه بیشتری در نظر بگیرم که این خودش برام دردسر سازه برای همین دنبال این هستم که ببینم برای کارم کدوم بهتره که اگر 6 دی متناسب با کارم نیست و خروجی خوبی با شرایط کاریم نداره بودجه بیشتری درنظر بگیرم و 610 بگیرم.
    Moeen Salehi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    378

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid.abroun نمایش پست ها
    سلام
    اول از همه متشکرم از راهنمایی شما .
    ولی تمام این گزینه هایی که گفتید را با یه سرچ تو همین فروم مطالعه کرده بودم، و همین نزدیک بودن آنها انتخاب رو خیلی سخت میکنه،در مورد دو خط آخر هم بیشتر منظورم این بود که اگر باید به صورت جدا لنز بگیرم، لنز های سری ان نیکون بسیار عالی هستند ولی محدود عرضه میشن با قیمت بالا
    مثلا نیکون اومده یه 24-85 یه 24-120 یه 70-200 با اف 4 سری ان داده با این قیمت ... بعد دیگه تنوع نداده که قیمت هاش کم یا زیاد بشه ولی کانن اومده24-85 رو کرده 24-70 بعد 24-105 و ... رو با اف 2.8 یا اف 4 یا ... سری لوکس سری2 یا ... با قیمت های مختلف (( مثال بود اگر اعداد یا مدل ها رو اشتباه نوشتم ببخشید))
    از این رو اگر خواستم لنز ها رو عوض کنم همیشه باید برای نیکون بودجه بیشتری در نظر بگیرم که این خودش برام دردسر سازه برای همین دنبال این هستم که ببینم برای کارم کدوم بهتره که اگر 6 دی متناسب با کارم نیست و خروجی خوبی با شرایط کاریم نداره بودجه بیشتری درنظر بگیرم و 610 بگیرم.

ببینید خروجی هردو دوربین خوب هست.
    در مورد لنزها نیکون چند مدل ۲۴-۸۵ داره، چند مدل ۲۴-۱۲۰ داره، ۲۴-۷۰ هم داره.
    کانن ۲۴-۷۰ داره، -۲۴-۱۰۵ داره، در مجموع تنوع لنزهای کانن بیشتره، این درسته،
    اما شما مثلا می تونید به گزینه هایی مثل ۲۴-۱۰۵ سری ارت سیگما، یا ۲۴-۷۰ تامرون فکر کنید که لنزهای بسیارخوبی هستند.
    اما در انتخاب بین این دو دوربین، ببینید روی کاغذ در مجموع ۶۱۰ بالاتر هست، ولی انتخابش واقعا بستگی به خودتون داره. چون باید ببینید بیشتر چه سبکی و در چه شرایطی می خواهید عکاسی کنید، فیلم برداری مهم هست واستون یا نه.
    hamid.abroun تشکر می‌کند.

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush2000 نمایش پست ها
    با سلام
    من یه تازه وارد هستم و تو عکاسی آماتور دوربین کانن 700d واسه خرید مد نظرمه و پولم حدااکثر 2/5 هست.
    ضمنا عکاسی خانوادگی و محیط بسته و کلا آشنایی و کار با 700d مد نظرمه فعلا.
    حالا تو خرید چند گزینه راهنمایی میخواستم از اساتید محترم
    1- خرید 700d body+lens Canon EF 50mm f/1.8 II
    2- خرید Canon EOS 700D / Rebel T5i Kit 18-55mm IS STM
    3-خرید Canon EOS 700D / Rebel T5i Kit 18-135mm IS STM
    تفاوت 18-55 با 18-135 چیه که اینقدر از لحاظ قیمت لنز تفاوت هست؟
    چون من از لنز زیاد نمیدونم میخواستم بپرسم که لنز 18-135 ارزش خرید 1 میلیون داره؟
    بهتر نیست جای این 1 میلیون لنز دیگه ای خرید و هزینه 1 ملیون رو صرف لنز دیگه کرد؟
    با سلام و خوش آمدگویی!
    به چند دلیل 135-18 ارزش داره:
    دارا بودن رنج فوکال بیشتر / داشتن قفل زوم در فوکال واید/ فکوس دقیقتر /کیفیت ساخت بهتر
    کیفیت 55-18 هم خوبه ولی 135-18 ازون بهتر.
    پیروز باشید
    davoud maani تشکر می‌کند.
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری