صفحه 252 از 1201 نخستنخست ... 152 202 242 248 249 250 251 252 253 254 255 256 262 302 352 752 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,511 تا 2,520 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.ehsany نمایش پست ها
    دوستان آقا وحید فرمودن دوربینهای فول فریم رو برای امثال بنده که عکاسی رو برای علاقه دنبال میکنیم و اوایل راه هستیم توصیه نمیکنن میخواستم دلایلش رو بدونم ؟
    اولین و همهترین دلیلش هزینه گزافی که برای خرید بدنه و لنزهای گران قیمت فول فریم باید پرداخت شود.اگر هم پرداخت هزینه آنچنانی برای شما مشکلی ندارد بازم هم بهتر است بر مبنای نیازتان خرید کنید تا بعدا از خریدتان پشیمان نشوید.چون فول فریم بودن دال بر برتری نسبت به کراپ نیست
    آیا میشه گفت کانن 5 دی از 7 بهتر است بدلیل اینکه فول فریم است

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

شما لطفاً حدود و سقف بودجه خود را مشخصی کنید. و البته پیش از خرید به قدری مطلب بخوانید که بدانید چه چیز می‌خواهید.

علاقه خود را بگویید. موضوعات مورد نظر شما چیست که فکر می‌کنید به عکاسی علاقه دارید؟
    Herati تشکر می‌کند.
    .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1153

فرمایشتون صحیحه ولی اگر مشکل هزینه نباشه ، درسته که خرید فقط با نیاز امروز تنظیم باشه (اگر برای امروز من مشکل سازه که صحیح)
    حالا از اینها گذشته فارق از بحث قیمت بهترین دوربینی که شما برای آماتورها پیشنهاد میدین چیه (لنز های کراپ اصلا به فول فریم نمیخورن؟ )
    وحید جان پست شما رو تازه دیدم و ویرایش کردم : 1- علاقه من عرض کردم طبیعت و عکاسی در تاریکی و پرتره هست ولی میخوام دوربینی با قابلیت چند منظوره داشته باشم 2- بودجه بطور معمول 5 تومن ولی قابل ارتقا هست (البته اگر قانع بشم که نیازم کمتر هست که ...) 3- من تحقیق کردم ولی در مدل ها کمی پراکندگی وجود داره چون تخصصی نگاه نشده وگر نه که دیگه مشورت نمیخواستم : دی5 مارک 2 - 7دی بدلیل فلش - 1دی اس بدلیل پیکسل - دی 3 ایکس هم بدلایل مشابه

تشکر کرده
    1581

فرمایشتون صحیحه ولی اگر مشکل هزینه نباشه ، درسته که خرید فقط با نیاز امروز تنظیم باشه (اگر برای امروز من مشکل سازه که صحیح)
    حالا از اینها گذشته فارق از بحث قیمت بهترین دوربینی که شما برای آماتورها پیشنهاد میدین چیه (لنز های کراپ اصلا به فول فریم نمیخورن؟ )
    دوست عزیز آماتور از دید شما چه کسی است؟
    بهترین دوربین آن است که نیازهای شما را براورده کند
    همانطور که وحید جان گفت شما به چه موضوعاتی علاقه دارید و می خواهید در چه ژانری فعالیت کنید ؟

آف تاپیک: آماتور یعنی کسی که تمام مبانی عکاسی را میداند و باشناخت کافی از مبانی اصولی برای دل خودش عکاسی میکنه وتمام نیازها خودشو رو هم میدونه

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1153

1- علاقه من عرض کردم طبیعت و عکاسی در تاریکی و پرتره هست ولی میخوام دوربینی با قابلیت چند منظوره داشته باشم 2- بودجه بطور معمول 5 تومن ولی قابل ارتقا هست (البته اگر قانع بشم که نیازم کمتر هست که ...) 3- من تحقیق کردم ولی در مدل ها کمی پراکندگی وجود داره چون تخصصی نگاه نشده وگر نه که دیگه مشورت نمیخواستم : دی5 مارک 2 - 7دی بدلیل فلش - 1دی اس بدلیل پیکسل - دی 3 ایکس هم بدلایل مشابه
    من فکر میکنم هر کس که نیاز دقیق خودش رو در عکاسی بدونه مطمئنا این نیاز رو نسبت به قابلیت های مختلف در دوربینهای مختلف و از روی تجربه های قبلی سنجیده و کشف کرده و کمتر به مشورت نیاز داره و مشکل امثال من همین هست.
    ویرایش توسط ali.ehsany : Monday 22 August 2011 در ساعت 17:46

تشکر کرده
    1581

وحید جان پست شما رو تازه دیدم و ویرایش کردم : 1- علاقه من عرض کردم طبیعت و عکاسی در تاریکی و پرتره هست ولی میخوام دوربینی با قابلیت چند منظوره داشته باشم 2- بودجه بطور معمول 5 تومن ولی قابل ارتقا هست (البته اگر قانع بشم که نیازم کمتر هست که ...) 3- من تحقیق کردم ولی در مدل ها کمی پراکندگی وجود داره چون تخصصی نگاه نشده وگر نه که دیگه مشورت نمیخواستم : دی5 مارک 2 - 7دی بدلیل فلش - 1دی اس بدلیل پیکسل - دی 3 ایکس هم بدلایل مشابه

با توجه به علاقه شما به موضوعات ذکر شده شما نیاز به لنز های خوب در کنار بدنه های خوب دارید که خرجتان بالا می رود و نیازمند شناخت لنز می باشد
    مدلهایی که شما فرمودید از بهترین ها هستند و بسیار متفاوت و میشه گفت هر کدام کار خود را میکنند
    اگر واقعا می خواهید یک دوربین خوب و همچنین لنزهای خوب بخرید و هزینه هم برایتون مهم نیست ترکیبcanon 5D=16-35 f2.8+24-70 f2.8+70-200 f2.8
    بهترین ترکیب است.
    ولی باز هم نیاز شما براورده نخواهد شد بدلیل اینکه باید دید شما در چه سطحی هستید
    وگر نه یک entrly level هم کار شما را راه می اندازد

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1153

منظورتون که مارک 2 نبود؟
    من فکر کنم در این زمینه (مشورت دادن و انتقال تجربیات) بین دوستان حرفه ای و غیر حرفه ای شدیدا مشکل عدم درک وجود داره (از حرفم ناراحت نشید) چون کلمه نیاز اصلا برای مبتدی صدق نمیکنه (همونطور که در ویرایش پست قبلی گفتم) ولی بازم از شرایط خودم میگم تا بهتر راهنماییم کنید:
    من سالها عکاسی آنالوگ کردم و نگاهم به عکاسی خیلی هم مبتدیانه نیست مجلات عکاسی رو دائما مطالعه میکنم و از سایت ها هم آپ تو دیت میشم برای آخرین تعریف از خودم هم بگم که استعداد خوبی دارم و زمان زیادی قرار نیست در این سطح بمونم برای همین میترسم چیزی انتخاب کنم که مدت کوتاهی بدردم بخوره .
    از راهنمایی هاتون بسیار ممنونم
    Herati تشکر می‌کند.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

من سالها عکاسی آنالوگ کردم و نگاهم به عکاسی خیلی هم مبتدیانه نیست مجلات عکاسی رو دائما مطالعه میکنم و از سایت ها هم آپ تو دیت میشم برای آخرین تعریف از خودم هم بگم که استعداد خوبی دارم و زمان زیادی قرار نیست در این سطح بمونم برای همین میترسم چیزی انتخاب کنم که مدت کوتاهی بدردم بخوره .
    خوب این سخن شما داستان را متفاوت کرد.

چند سؤال:

1- عکس‌هایتان را چاپ خواهید کرد؟ اگر بلی بیتشر در کدام اندازه
    2- دستان شما کوچک است یا بزرگ؟
    3- دوربین و تجهیزات همراه، ترجیح می‌دهید سبک باشند یا مشکلی با وزن تجهیزات ندارید؟
    4- منظورتون از عکاسی در تاریکی دقیقاً در چه موقعیت‌هایی است؟ عکاسی از ماه و ستارگان یا عکاسی از مناظر شهری در شب؟ یا چه
    5- پرتره را بیشتر در کدام نوعش دوست دارید؟ با نور فلاش یا صرفاً پرتره‌های محیطی با نورهای طبیعی؟
    Herati و sky_dvb تشکر می‌کنند.
    .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1153

نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid نمایش پست ها
    خوب این سخن شما داستان را متفاوت کرد.

چند سؤال:

1- عکس‌هایتان را چاپ خواهید کرد؟ اگر بلی بیتشر در کدام اندازه
    2- دستان شما کوچک است یا بزرگ؟
    3- دوربین و تجهیزات همراه، ترجیح می‌دهید سبک باشند یا مشکلی با وزن تجهیزات ندارید؟
    4- منظورتون از عکاسی در تاریکی دقیقاً در چه موقعیت‌هایی است؟ عکاسی از ماه و ستارگان یا عکاسی از مناظر شهری در شب؟ یا چه
    5- پرتره را بیشتر در کدام نوعش دوست دارید؟ با نور فلاش یا صرفاً پرتره‌های محیطی با نورهای طبیعی؟
    جواب 1 : بله و دوست دارم قابل چاپ در سایز های بزرگ باشن
    جواب 2: فکر کنم نسبتا بلند باشن چون قدم 182 هست
    جواب 3: خیلی با وزن مشکلی ندارم
    جواب 4: بیشتر فضاهایی مثل نور شمع و تلألؤ نور در اتاقهای تاریک و ... و گاها شهری (میدونم آش شوله شد)
    جواب 5: بیشتر با نور های طبیعی

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط sky_dvb نمایش پست ها
    با تشکر از پاسخگویی جنابعالی اگر ممکمه یکم از فرق این دو سری برام بفرماید ممنونم میشم که این اختلاف قیمتیشون و کلاسیشون در چی هستش با سپاس
    600دی مدل بالاتر 550دی هست(در یک کلاس هستند) و اختلاف قیمت 200 هزار تومانی دارن.لینکهای زیر رو مطالعه کن تا بهتر بتونی انتخاب کنی
    کنون 600 دی
    ک
    نون 550 دی
    sky_dvb تشکر می‌کند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم