صفحه 702 از 1201 نخستنخست ... 202 602 652 692 698 699 700 701 702 703 704 705 706 712 752 802 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 7,011 تا 7,020 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

دوستان خواهش میکنم جنبه هنری کار رو هم در توصیه هاتون در نظر بگیرید.موارد تکنیکال سر جاش ولی این سایت در در جه اول یک سایت تخصصی عکاسی و در درجات بعدی یک سایت هنریه.هنر هم ابزار میخواد.ما که اینجا مشاوره فروش نمیدیم.مشاوره برای حداکثر بهره برداری هنری از یک تکنولژی و ضمایمش.بابا ابزار دیگه اینقدرا هم بی تاثیر نیست و نباید سبک گرفته بشه.ضمن اینکه اگر هم کسی بنا به ادعای بعضی دوستان جهت پز و ... اقدام به خرید حرفه ای کنه دیگه وقتش رو نمیزاره بیاد اینجا فروم مارو بخونه.مراجعه کنندگان اینجا تجارب تخصصی و مقایسه های تخصصی میخوان.
    شرمنده بابک آف تاپیک
    کوروش، Dariush Chegini، Amin.S و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Mojtaba.T آواتار ها
    تشکر کرده
    502

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    دوست گرامي،
    پاسخ من فقط البته به شما نيست و روي سخن من شما نيستيد. اما چون از اين دست مطالب در فيسبوك و شبكه هاي مجازي فراوان كفته مي شود. و به تدريج به ما و ديگران هم سرايت مي كند، بنابراين همانجا هم گفتم ، اينجا هم مي نويسم.
    قضاوت افراد كار ساده اي نيست. خريد وسايل و تجهيزات هم يك امر شخصي است و در دنياي امروز جزو آزادي هاي هر فرد. هر كسي حق دارد در دنياي متمدن كه < هابي > اي داشته باشد و با آن خوش باشد.
    دوربين فقط مال عكاسان حرفه اي نيست.
    درست مثل اينكه اتومبيل مثلن ب . ام. و يا فلان مارك معتبر، فقط براي رانندگان حرفه اي نيست. قرار نيست كه يك راننده معمولي وقتي پشت ب. ام. و نشست تا آخرين حد سرعت برود .ديگران را به كشتن دهد يا توقيف شود. بلكه مي تواند از امكانات رفاهي آن در سرعت مطمئنه هم لذت ببرد.
    و اين جزو آزادي هاي هر انساني است.
    يكي گيتار مي خرد دلنگ دولونگي براي دل خود مي كند ، يكي مي شود بانو ليلي افشار.
    هر كسي هم پول بيشتر دارد مي رود سانچز مي خرد يا الحمرا،

حالا اگر ما معتقديم كه متفاوت هستيم و جدي تر كار مي كنيم، به جاي اينكه نگاه كنيم ديگران چه مي كنند، بر رشد و پيشرفت خود تمركز كنيم، و به جاي قضاوت ديگران ببينيم خروجي و محصول خود ما چيست؟
    برخي دوستاني كه در شبكه هاي مجازي و .... ديگران را راهنمايي مي كنند يا نقد مي كنند، حتي يك خروجي يا محصول از ايشان ديده نمي شود.
    ما حق پيش داوري نداريم.
    اسم نمي آورم ، دوستاني سالها پيش عضو فروم شدند و همين سوالات را مي پرسيدند و اينك استادي هستند .
    ما حق نداريم بگوييم چرا مي خواهي دوربين خوب بخري؟ از كجا ميدانيم و مطمئنيم استادي در آينده نيست؟؟؟
    ببخشید آقا کوروش
    کلیت حرف شما درست.
    اما من شخص خاصی رو اصلا مدنظرم نبود که شما میگین پیش داوری نکن.
    بله هر کس آزاده هر طور دلش میخواد پولش رو خرج کنه، اصلا شاید یه کسی اینقدر پول داشته باشه که دوست داره توی خیابون راه بره و اسکناس آتیش بزنه...

بله شاید امروز یه آماتوری یه کنن 1Dc یا نیکون D4s خواست بخره و بقول شما شاید فردا روزی شد استاد.
    من که منظورم این عزیزان نبود.

منظورم من کسانی بود که دوستان هم حتما دیدند که طرف چند ساله مثلا 7D خریده و هنوز که هنوزه داره Auto عکس میگیره. عیبی نداره ها، آزاده، اصلا دلش میخواد اونطوری عکس بگیره، قبول.

ولی وقتی بحث مشاوره و راهنمایی و نظرخواهی از دیگران میشه بنده حقیر و سایر دوستان هر کدوم نظر و تجربۀ خودشون رو میگن، ولی در انتها تصمیم نهایی با خود فرد هست که چه دوربینی بخره چون آزاده و اختیار خودش و پولش دست خودشه.
    ما که جلوی آزادی کسی رو نگرفتیم.

به هر حال فکر می کنم حرف های من باعث سوءتفاهم شده بود برای همین خواستم با این پست این سوءتفاهم حل بشه.

من کمترین ارادتمند همۀ دوستان و اساتید هستم. ادعایی هم ندارم.

با تشکر
    msh2200 تشکر می‌کند.
    Enjoy My Flutes Sounds
    http://www.noteahang.com/M_T/Works

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

دوست گرامی ،
    من نیت خیر شما را حس می‌کنم و برای همین در ابتدای سخنم گفتم که روی سخنم با شما نیست ...
    چرا که تک‌تک ما در برابر سیل گفته‌ها و نظرات در روز به‌ویژه در شبکه‌های مجازی قرار می‌گیریم و گاهی تحت تاثیر قرار می‌گیریم و ممکن است بدون اینکه بخواهیم به قضاوت و پیش‌داوری روی بیاوریم ...
    من هم از این موج مصون نیستم و همه ما ...
    اما این را اشاره کردم که به هر حال بگویم که مراقب باشیم ...
    ضمن اینکه به قول شما ، من هم قبول دارم هستند کسانی که دوربین می‌خرند و کار با آن را بلد نیستند ... یا حتی فقط برای پز دادن ... ولی واقعن این اشکالی ندارد ... هر انسانی ، نیاز دارد مورد توجه قرار بگیرد ...
    مشکل جایی است که این احساس از حالت طبیعی خارج شده و حالتی بیمارگونه پیدا کند ...
    ولی تا جایی که آسیبی به دیگران نمیرساند ، هر کسی حق دارد ، توجه دیگران را حتی جلب کند ...
    ( به نظرم این دسته به مراتب بهتر و بی‌خطرتر هستند تا کسانی که در خیابان تک‌چرخ می‌زنند و یا ویراژهای مرگ‌آور می‌دهند ! :) ، البته این بخش نیمی شوخی نیمی جدی بود )
    به هر حال ما در راهنمایی باید دوستان را به سمت بهترین وسیله و یا تجهیزات موجود ، اما در اندازه بودجه افراد راهنمایی کنیم و بدون پیش‌داوری که آیا بعدا می‌تواند استفاده کند یا نه ؟!
    و طبیعی است در تاپیک SLR دوربین های این رده معرفی شوند و در تاپیک‌های دیگر مثلن کامپکت ، یا سوپرزوم ، همان رده معرفی شوند ...
    ( البته من به شخصه موافق نیستم که در آن تاپیک‌ها ، نیز دوربین‌های SLR معرفی شوند . اما این نظر شخصی من است )
    صدالبته اینجا دوستان قدیمی و جدیدتر ، در بدو شروع به ندرت به کسی می‌گویند دوربین فول فریم یا High End بخرند ...
    نهایت بهترین تجهیزاتی که اگر تمام این صفحات را ببینید ، رده D3XXX ، D5XXX و D7XXX در نیکون و رده‌های مشابه در کانن بوده‌اند و اینجا به یک تازه وارد D4 یا D8XX ، و رده‌های مشابه در کانن پیشنهاد نمی‌شود .
    مگر اینکه خود فرد تقاضای معرفی فول فریم کند ....

بنابراین تکرار می‌کنم که به هیچ وجه قصد جسارت به شما را نداشتم ...
    msh2200، Dariush Chegini، amir.komeily و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا ximballchin آواتار ها
    تشکر کرده
    137

باسلام خدمت اساتید دوربین دارم عوض می کنم 400d و 28-80 بین این دو کدوم انتخواب کنم کنون 40دی با15-85 یا 50دی با 17-85 .اختلاف 200تومن 40dگرونتر
    60d +400d+tamron 17-50 f2.8 vc +tamron 70-300 f4.-5.6 +50 f1.8II

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1505

نقل قول نوشته اصلی توسط ximballchin نمایش پست ها
    باسلام خدمت اساتید دوربین دارم عوض می کنم 400d و 28-80 بین این دو کدوم انتخواب کنم کنون 40دی با15-85 یا 50دی با 17-85 .اختلاف 200تومن 40dگرونتر
    دوستان منم سوالی شبیه به دوستمون دارم
    60 دی با لنز 15-85 بهتره یا 70 دی بالنز 18-135 stm?

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط ximballchin نمایش پست ها
    درود
    هر دو دوربین خوب هستند ببینید کدام کمتر کار کرده ولی لنز را حتما 85-15 بگیرید چون هم واید بهتری داره و هم کیفیت و ارزش بیشتری
    اما از نظر بدنه شخصا 50D را بیشتر می پسندم بخاطر جدید تر بودن سنسور، LCD و FPS بالاتر! ولی اگر قرار باشه بعنوان دوربین دست دوم بخرم ترجیح می دهم هر کدام سالم تر هست را بخرم
    47amir و S_Mahdi تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    35

سلام دوستان من میخوام بین یکی از دوربین های 700d و d5300 یکی رو انتخاب کنم و چیزی که تو سایت ها دیدم
    نویز عکسهای نیکون (البته این مدل ) از رقیبش کمتره
    نظر شما کدومه؟ کدوم بهتره؟

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط delmajid نمایش پست ها
    سلام دوستان من میخوام بین یکی از دوربین های 700d و d5300 یکی رو انتخاب کنم و چیزی که تو سایت ها دیدم
    نویز عکسهای نیکون (البته این مدل ) از رقیبش کمتره
    نظر شما کدومه؟ کدوم بهتره؟
    درود
    بله 5300 برای عکس بهتره
    ولی برای فیلمبرداری 700D خوبه
    در خصوص نویز هم بستگی به کار شما داره!
    کارتون ممگه تو ISO بالاست که براتون نویز اینقدر مهمه؟
    ata_m3 و Amin.S تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

نقل قول نوشته اصلی توسط filtrmiltr نمایش پست ها
    دوستان منم سوالی شبیه به دوستمون دارم
    60 دی با لنز 15-85 بهتره یا 70 دی بالنز 18-135 stm?
    گزینه دوم.
    لنز 18-136 stm نسبت به نسخه قدیمی پیشرفت محسوسی داشته و قابل مقایسه با 15-85 میباشد. بعضا معتقدند نسبت به ان کیفیت بالاتری هم دارد.
    msh2200، Amin.S و filtrmiltr تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    گزینه دوم.
    لنز 18-136 stm نسبت به نسخه قدیمی پیشرفت محسوسی داشته و قابل مقایسه با 15-85 میباشد. بعضا معتقدند نسبت به ان کیفیت بالاتری هم دارد.
    نسبت به 15-85 كه فكر نمي كنم كيفيت بالاتري داشته باشه، ولي در مجموع و با در نظر گرفتن محسنات 70D نظر من هم روي گزينه دوم است.
    msh2200 و filtrmiltr تشکر می‌کنند.