صفحه 799 از 1201 نخستنخست ... 299 699 749 789 795 796 797 798 799 800 801 802 803 809 849 899 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 7,981 تا 7,990 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

پیش فرض خرید d7000 یا d3200 ؟؟!!

با عرض سلام خدمت دوستان محترم
    من قبلا کامپکت داشتم حالا میخوام دوربین dslr بگیرم. بودجم هم 1500 هستش.
    به نظرتون D7000 دست دو با لنز 55-18 بگیرم یا D3200 نو با لنز 55-18 ؟ (اینو بگم که فعلا فقط میتونم 55-18 بگیرم)
    چون تقریبا قیمتشون یکی درمیاد
    میدونم که d7000 خیلی بالاتر از d3200 هستش اما روی کاغذ d3200 کمی بهتره. از جمله 24.2 مگاپیکسلی بودنش.

ممنون میشم کمکم کنید

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedsuperstar نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان محترم
    من قبلا کامپکت داشتم حالا میخوام دوربین dslr بگیرم. بودجم هم 1500 هستش.
    به نظرتون D7000 دست دو با لنز 55-18 بگیرم یا D3200 نو با لنز 55-18 ؟ (اینو بگم که فعلا فقط میتونم 55-18 بگیرم)
    چون تقریبا قیمتشون یکی درمیاد
    میدونم که d7000 خیلی بالاتر از d3200 هستش اما روی کاغذ d3200 کمی بهتره. از جمله 24.2 مگاپیکسلی بودنش.

ممنون میشم کمکم کنید
    سلام
    D7000 هنوز دوربین خوبیه ولی بنده اصلا d3200 رو توصیه نمیکنم و اینکه برای خرید دوربین حرفه ای همیشه سعی کنید آخرین ملاکتون مگاپیکسل باشه. چون مگاپیکسل بالا فقط بدرد چاپ در ابعاد بزرگ میخوره. دوربینهای مبتدی گرون قیمت تر سری 5XXX کیفیت و امکانات بالاتری دارن و درضمن اختلاف قیمت چندانی هم ندارند.
    اشتباه میکنید D3200 حتی روی کاغذ هم هیچ برتری به d7000 نداره. مقایسه این دو بدنه از اساس اشتباهه.

و توصیه آخر اینکه 18-55 رو به کلی فراموش کنید. پیشنهاد من یک بدنه ارزون قیمت تر مثل d5100 و 18-105 هست. این دوربین از سنسور و پردازنده مشابه d7000 استفاده میکنه پس میشه گفت خروجی دو بدنه نزدیک به همه.
    SHOK53، ehsan1، hamedsuperstar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

كاربر جديد
    تشکر کرده
    46

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    مورد مصرفتان را مشخص فرمائيد و بودجه را. اگر همانطور كه فرموديد از نظر بودجه هيچ مشكلي نداريد و بزرگنمائي بسيار زياد نياز داريد و كيفيت بسيار بالاي تصوير هم مي خواهيد يك Canon 1Dx با يك لنز f/4 EF 600 mm و تله كانورتر 2x بزرگنمائي بسيار زياد و كيفيت بسيار عالي مي دهد و قيمت هم حدود 63 ميليون تومان مي شود!
    بیشتر برای پرنده نگری می خوام. از نظر بودجه هم اگر برای دوربین 4000 دلار و برای لنز هم به همین میزان باشه خیلی خوب می شه. اگر بخوام دو برابر این میزان یعنی حدودا 60 میلیون برای این منظور اختصاص بدم کمی به مشکل بر می خورم و باید از برخی موارد دیگه بگذرم. راستش تعطیلات می خوام برم مسافرت و احتمال می دم که هزینه بیشتر از حد انتظار مجبور بشم صرف کنم.

دوربین و لنز رو از ترکیه یا یونان هم می تونم بخرم اگر در ایران موجود نباشه.

SX50 رو به پیشنهاد یکی از دوستان خریدم ولی تصاویرش چه بدون زوم و چه در حالت زوم نویز داره و شفافیت رنگ ها هم اونطور که باید خوب نیست. راستش من دنبال کیفیتی در حد استانداردهای نشنال ژئوگرافی یا بی بی سی نیستم. همین که کیفیت تصاویر در حد قابل قبولی باشه برام کافیه. قدرت بزرگ نمایی در حد SX50 هم با کیفیت قابل قبول برام ایده ال هست.

ممنون

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط PaeezeZard نمایش پست ها
    بیشتر برای پرنده نگری می خوام. از نظر بودجه هم اگر برای دوربین 4000 دلار و برای لنز هم به همین میزان باشه خیلی خوب می شه. اگر بخوام دو برابر این میزان یعنی حدودا 60 میلیون برای این منظور اختصاص بدم کمی به مشکل بر می خورم و باید از برخی موارد دیگه بگذرم. راستش تعطیلات می خوام برم مسافرت و احتمال می دم که هزینه بیشتر از حد انتظار مجبور بشم صرف کنم.

SX50 رو به پیشنهاد یکی از دوستان خریدم ولی تصاویرش چه بدون زوم و چه در حالت زوم نویز داره و شفافیت رنگ ها هم اونطور که باید خوب نیست. راستش من دنبال کیفیتی در حد استانداردهای نشنال ژئوگرافی یا بی بی سی نیستم. همین که کیفیت تصاویر در حد قابل قبولی باشه برام کافیه. قدرت بزرگ نمایی در حد SX50 هم با کیفیت قابل قبول برام ایده ال هست.

ممنون
    برای پرنده دوربین جدید 7D II و D7200
    لنز نیز تامرون و سیگما دو لنز 150-600 با کیفیت ، رنج کافی و هزینه بسیار مناسب ارائه کرده اند مجموعا حدود 11 میلیون هزینه دارند
    اما قبل از خرید این لنز توصیه جناب چگینی را مجددا تکرار می کنم ابتدا با یک DSLR مدتی کار کنید و مبانی را یاد بگیرید برای لنز زوم نیز به جای هیولا های سنگین 70-300 بردارید که فکوس سریعی و کیفیت خوبی دارد
    بنابراین D7200 + 70-300 گزینه مفیدی برای شما خواهد بود
    پس از چند ماه کارکردن با چنین دوربینی دیدگاه متفاوتی پیدا خواهید کرد
    سلام

از لطف همگی ممنونم دوستان. اطلاعات ارزشمندی در اختیارم گذاشتید. من به جواب سوال اصلیم رسیدم ولی سوال های زیادی در مورد دوربین و لنز در ذهنم وجود داره که تصمیم گرفتم اول مطالب سایت رو مطالعه کنم تا با پرسیدن سوال های تکراری وقت دوستان گرفته نشه.

فقط یک سوال دیگه در مورد مقوله زوم در ذهنم وجود داره که ممنون می شم در موردش کمی راهنمایی کنید. استفاده از اسپاتینگ اسکوپ های باکیفیت مثل زایس، زاواروفسکی یا لایکا که قدرت زوم 60 و 75 برابر دارن + یک دوربین DSLR باکیفیت می تونه در حد چشمگیری کیفیت تصاویر رو نسبت به تصاویر دوربین های سوپر زوم افزایش بده؟

این رو می دونم که در صورت استفاده از امکان بزرگنمایی در هر حال کیفیت تصاویر پائین میاد ولی به خاطر عکاسی به منظور خاص مجبورم این مورد رو مد نظر قرار بدم. برای همین دنبال راهی برای رسیدن به بهترین سطح کیفی تصویر برداری هستم. از نظر بودجه هم مشکل چندانی ندارم.

دوباره از لطفتون بسیار ممنونم.
    نکته مهم در عکاسی با لنز هایی با زوم زیاد تنها بزرگ نمایی نیست اسکوپ ها برای سوژه های ثابت طراحی شده اند و کاربری متفاوتی از آنچه در تصور شما است دارند
    در محدوده 800mm دنبال کردن سوژه متحرک مانند پرنده و کادربندی مهارت خاصی نیاز دارد چه برسد به بالای 1000
    ویرایش توسط siosha : Tuesday 17 March 2015 در ساعت 16:09
    ehsan1 و PaeezeZard تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    46

دوستان نظرتون در مورد لنزهای زیر چیه؟ آیا جوابگوی نیاز من هستن؟ با در نظر گرفتن سایز، وزن و قابلیت های اونها آیا انتخاب های بهتری وجود داره؟

AF-S NIKKOR 300mm f/4E PF ED VR | Interchangeable Lens for Nikon DSLR Cameras

AF-S Nikkor 300mm f/4D IF-ED from Nikon

با این لنزها در فواصل 50-60 متری می تونم تصاویر بسته از پرندگان کوچک تهیه کنم؟

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

دوستان نظرتون در مورد لنزهای زیر چیه؟ آیا جوابگوی نیاز من هستن؟ با در نظر گرفتن سایز، وزن و قابلیت های اونها آیا انتخاب های بهتری وجود داره؟

AF-S NIKKOR 300mm f/4E PF ED VR | Interchangeable Lens for Nikon DSLR Cameras

AF-S Nikkor 300mm f/4D IF-ED from Nikon

با این لنزها در فواصل 50-60 متری می تونم تصاویر بسته از پرندگان کوچک تهیه کنم؟
    برای فاصله 50 متری برای پرنده حداقل به لنزی با فوکال 600mm نیاز دارید
    مورد بعدی اینکه ظاهرا انتخاب شما کنون هستش , لنزهای مانت کانون باید انتخاب بفرمایید
    خسرو و PaeezeZard تشکر می‌کنند.
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

ممنون
    Canon EOS 7ِD Mark II
    Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6 L IS II
    Canon EF-S 15-85 f/4.5-5.6 IS USM
    Canon Extender 1.4X III

جمعاً حدود 17.5 ميليون تومان
    msh2200، usef، Mehrdad-PL و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط phoenix666 نمایش پست ها
    سلام
    من یک بادی 700d دارم
    یک لنز 18-55 و 18-200
    الان حدود 1800 پول دارم به نظر شما چه آپدیتی توی وسایلم می تونم بدم ؟ بادی رو تعویض کنم , لنز جدید و ...
    عکاسی طبیعت و خیابانی انجام میدم البته به صورت سرگرمی ...
    بدنه بدنه خوبیه نیازی به آپدیت ندارید مگر نیازه به سرعت داشته باشید که بخواید 7دی داشته باشه ویا به دنبال کیفیت بالاتری باشد که اون وقت فول فریم تهیه بفرمایید اونچه توی وسایل شما تو ذوق میزنه لنزهاتونه واقعا خروجی های 18-200 تاسف انگیزن
    به نظر بنده حقیر هم 15-85 بخرید
    اصولا 18-200 بعد از 135 و قبل از 28 به قدری خروجیش آفسایده که آدم رقبت نمیکنه اصلا توی اون بازه ها عکاسی کنه مخصوصا در عکس طبیعت که جزئات در واید لازمه دیگه این لنز واقعا شرمنده میکنه آدمو برای عکس اجتماعی هم که بیشتر از 70 کمتر مورد لزومه

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

سلام
    بنده دنبال یه دوربین هستم واسه ضبط و عکس برداری حرکات سریع مثل حرکات پاکور و دویدن
    برای این نوع تصویر برداری چه معیار هایی باید دوربین داشته باشه ؟ چه مدل هایی رو پیشنهاد میکنین ؟
    ممنون
    siosha تشکر می‌کند.

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

نقل قول نوشته اصلی توسط Theodore نمایش پست ها
    سلام
    بنده دنبال یه دوربین هستم واسه ضبط و عکس برداری حرکات سریع مثل حرکات پاکور و دویدن
    برای این نوع تصویر برداری چه معیار هایی باید دوربین داشته باشه ؟ چه مدل هایی رو پیشنهاد میکنین ؟
    ممنون
    7 دی و 70 دی
    Theodore، siosha، Mahdi.A.Tabar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram