صفحه 299 از 1201 نخستنخست ... 199 249 289 295 296 297 298 299 300 301 302 303 309 349 399 799 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,981 تا 2,990 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه Masoud.M آواتار ها
    تشکر کرده
    1863

آیا حداقل فاصله فوکوس که تو بعضی لایک ها صفره مزیت حساب میشه؟ چون تو بهترین لنزها هم این فاصله صفر نیست مثلا 30 40 یا 70 cm ؟ یعنی اگه تو لنزی که حداقلش فاصلمون کمتر از 30cm باشه نمیشه فوکوس کرد؟

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

آیا حداقل فاصله فوکوس که تو بعضی لایک ها صفره مزیت حساب میشه؟ چون تو بهترین لنزها هم این فاصله صفر نیست مثلا 30 40 یا 70 cm ؟ یعنی اگه تو لنزی که حداقلش فاصلمون کمتر از 30cm باشه نمیشه فوکوس کرد؟
    برای ثبت های خاص گاهی وقتا فوکوس از نزدیک بدرد بخوره مثل عکسی که قبلا با اس ایکس 20 گرفتم در زیر ببینید
    IMG_3715.jpg
    در این ثبت که میبینید برای ایجاد این پرسپکتیو دوربین رو به نیم سانتی لب خط کش نزدیک کرده بودم در صورتی که اگر عقب تر بود این پرسپکتیو بوجود نمی آمد
    اما از نظر بزرگنمایی و عکاسی ماکرد این خاصیت چندان بدرد بخود نیست و همان بزرگنمایی را میتوان از فاصله دورتر و استفاده از فوکال بالاتر بدست آورد و بهتر هم هست چون اگر سوژه حشره باشد نمیتوانید دوربین را چندان نزدیک کنید
    درکل چندان بدرد بخور نیست و به فکرش نباشید
    Masoud.M تشکر می‌کند.

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

تو لنزهای ماکرو و یا بعضی از لایکها مثل سری fz پاناسونیک قابلیت ماکرو زوم هست یعنی به جای اینکه با وایدترین حالت لنزو بچسبونین به موضوع میشه با تله ترین حالت میتونین از فاصله خیلی کم مثلا نیم متر عکاسی کنین که این به مراتب بهتره اونم به خاطر اینکه نیاز به نور پردازی عجیب و غریب ندارین و هم اینکه اگه موضوعتون زنده بود دیگه میتونستین راحت عکاسی کنین که در نره .
    Masoud.M تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1863

پس در کل میتونم از مباحث این تاپیک نتیجه بگیرم که اگه بودجه فراهمه و به عکاسی حرفه ای فکر میکنم همون D60 رو بگیرم. واسه لنز هم خدا بزرگه بعدا میگیرم. ممنون از راهنمایی دوستان.
    شارپ بودن عکس برای من خیلی مهمه که گویا تو DSLR ها عکس ها بسیار شارپ تر از پاورشات هاست. درست میگم دیگه؟

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

نقل قول نوشته اصلی توسط Masoud.M نمایش پست ها
    پس در کل میتونم از مباحث این تاپیک نتیجه بگیرم که اگه بودجه فراهمه و به عکاسی حرفه ای فکر میکنم همون D60 رو بگیرم. واسه لنز هم خدا بزرگه بعدا میگیرم. ممنون از راهنمایی دوستان.
    شارپ بودن عکس برای من خیلی مهمه که گویا تو DSLR ها عکس ها بسیار شارپ تر از پاورشات هاست. درست میگم دیگه؟
    بله در عکاسی حرفه ای باید تجهیزات حرفه ای داشت اگر شما هم قصد قطعی برای عکاسی بهتر و دقیق دارید با لایک و کامپکت پول خود را دور نریزید و با دوربین خوب شروع کنید و بیشتر مطالعه کنید تا از تمام توان دوربین استفاده کنید
    اما اگر صرفا تفننی و گاهگاهی عکاسی میکنید همین لایک و کامپکت عالیست و پول خود را با خرید تجهیزات حرفه ای دور نریزید
    دنیای عکاسی حرفه ای بسیار پر خرج است اول دوربین و لنز سپس کوله بعدش سه پایه و فلاش و بعد تغییر علاقه و لنزهای جدید و ...............
    MAHosseini، Amir Abdolpanah، Miri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

تشکر کرده
    1863

با کامپکت عکاسی میکردم ولی اون حس لذتی که وقتی 60D رو تو دستم گرفتم بود یه چیز دیگست... فقط این عکسهای پاورشات یکم گیجم کرده بود که اونم با راهنمایی دوستان و البته راهنمایی شخص خودتون متوجه شدم اگه عکسها در اندازه واقعی باشن در شرایط یکسان قطعا dslr میتونه موفق تر باشه حتی اگه 1100کانن باشه

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

با کامپکت عکاسی میکردم ولی اون حس لذتی که وقتی 60D رو تو دستم گرفتم بود یه چیز دیگست... فقط این عکسهای پاورشات یکم گیجم کرده بود که اونم با راهنمایی دوستان و البته راهنمایی شخص خودتون متوجه شدم اگه عکسها در اندازه واقعی باشن در شرایط یکسان قطعا dslr میتونه موفق تر باشه حتی اگه 1100کانن باشه
    به طور قطع معمولی ترین دوربین حرفه ای نتیجه بهتری نسبت دوربین های لایک داره به موضوع شک نکنید
    اما افراد زیادی میشناسم که با داشتم اس ال آر لایک هم خوشحال هستند و عکسهای خوبی ثبت میکنند و برعکس این هم افراد زیادی میشناسم که با همین 60D هم عکسهای قابل قبولی ارائه نمیکنند
    درنتیجه خود فرد هم خیلی مهم است که چگونه اطزاف خود را میبیند
    به عقیده من هنر عکاسی باید در ذات یک شخص باشه و با کلاس رفتن و .... نمیشه عکاس شد شما خودتان را چگونه میبینید ؟ بستگی به خودتان دارد
    انشاالله از کسانی باشید که با خرید این دوربین عکسهای خوبی ارائه کنید
    Madjidm و Masoud.M تشکر می‌کنند.

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

حتی میتونید با مبلغ خیلی کمی دوربین خودتون رو کامل هم بکنین مثلا با خرید یا تامرون 70 300 که ماکرو هم داره درسته که شارپی لنزهای گرون رو نداره ولی با پول کم حدود 200 تومن میتونید قضیه ماکرو و تله رو هم تامین کنید. که اگر دست دوم بگیرید هم مبلغ کمتر دادید و زمانی هم که خواستید تبدیل به احسنت کنید ضرر زیادی نمیکنید .
    Masoud.M تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

نقل قول نوشته اصلی توسط bahri-d نمایش پست ها
    حتی میتونید با مبلغ خیلی کمی دوربین خودتون رو کامل هم بکنین مثلا با خرید یا تامرون 70 300 که ماکرو هم داره درسته که شارپی لنزهای گرون رو نداره ولی با پول کم حدود 200 تومن میتونید قضیه ماکرو و تله رو هم تامین کنید. که اگر دست دوم بگیرید هم مبلغ کمتر دادید و زمانی هم که خواستید تبدیل به احسنت کنید ضرر زیادی نمیکنید .
    ماکرو این لنز 1 به 2 است یعنی تصویر در مینیمم فاصله فکوس نصف اندازه تشکیل میشود بنابراین برای حشرات بزرگتر و یا پروانه های در حال پرواز مناسب است و این در صورتی است که تامرون 90 یک لنز ماکرو یک به یک و مناسب برای حشرات کوچکتر و کارهای صنعتی است
    bahri-d، shahbazi و Masoud.M تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر جديد Emran Naziri آواتار ها
    تشکر کرده
    16

سلام دوستان. من بعد یک مدت کوتاه ( دو ماه) استفاده از دوربین dslr like (فوجی HS-20) به این نتیجه رسیدم که اصلا به در کار من نمیخوره.
    حالا یک سری از مشکلاتی که من تو این مدت دیدم رو میگم:
    1- نداشتن سیستم آینه ! یعنی عملا view finder به جز مصرف کمتر باتری استفاده دیگه ای نداره.که در این صورت هم بعد از چند شات درد چشم میگیرید ! برداشتن یه lcd زدن اونجا !
    2- نداشتن بوکه تو عکس ها ! (بجز فاصله سوژه کمتر از 20 سانت !)
    3- تو این دوربین ها عکس ماکرو خیلی بیمعناست. چون باید اینقدر به سوژه نزدیک بشید که دیگه نوری نمیرسه به سوژه! ( اونم اگه سوژه موجود زنده و متحرک نباشه) در ضمن با کمترین فاصله کانونی 24mm
    4- استفاده از باتری قلمی !
    5- وزن بالا !
    6- ابعاد حسگر کوچیک ( من مبتدی وقتی میخریدم نمیدونستم ابعاد حسگر چی هست و چه تاثیری داره و فقط عدد مگا پیکسل بالا رو دیدم :دی)
    7- محدوده دیافراگم پایین تو فواصل کانونی مختلف! مثلا تو 50mm میشه 4 حالا اگه تو یه شرایط کم نور عکس بگیرید نتیجش خیلی بده
    8- حد القل سرعت شاتر ( مشخصاتش تو سایت ها نوشته 30 ثانیه در حالی که 4 ثانیه هست!)

خلاصه از نظر من اگر این موارد براتوت مهم نیست dslr like استفاده کنید که پیش بینیش مشکل هست چون احتمال داره مثل من بعد از یک مدت به عکاسی علاقه مند بشید و دیگه این دوربین جوابگو نباشه! به نظر من این دوربین ها همون دوربین های کامپکت هستن با زوم بیشتر. پس تو خرید دقت کنید که بعد یک مدت به فکر یه dslr نیفتید.