صفحه 847 از 1201 نخستنخست ... 347 747 797 837 843 844 845 846 847 848 849 850 851 857 897 947 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 8,461 تا 8,470 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط more نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان و اساتید

بنده قصد خرید دوربین داشتم و بین دو گزینه مردد هستم
    کنون 5D MK1 کارکرده بسیار تمیز و نیکون D3300 آکبند
    و بیشتر قصدم عکاسی مفهومی و طبیت بی جان است از دوستان میخام که بنده رو راهنمایی کنند
    با تشکر
    در مقابل مدل های بالا تر هم من همون 5 دی رو ميگيرم
    به نسبت قيمت خيلی عالی بود ، فقط موقع خريد لنز با دقت چک کنيد که مشکل فرانت يا بک فکوس نداشته باشه که ميکرو ادجاستمنت نداره
    SHOK53، ata_m3 و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

به نظر من فول فریم یه چیز دیگه اس....با اختلاف فاحش 5D برنده اس

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

و بیشتر قصدم عکاسی مفهومی و طبیت بی جان است از دوستان میخام که بنده رو راهنمایی کنند
    با تشکر
    دوست عزیز من اطلاعی درباره سابقه عکاسی شما و سطح دانشتون ندارم، اما این انتخاب مثل انتخاب بین میز و صندلیه! یعنی این دوتا خیلی ربطی به هم ندارند. در واقع این دو دوربین تقریبا در همه چیز با هم متفاوتند:

1- نسل سنسورهای استفاده شده: 5D سنسور قدیمی ای دارد.
    2-ابعاد سنسور: سنسور 5D سایز فول فریم و سنسور D3300 سنسور کراپ هستش که یک رده کوچکتر هست.
    3- وزن و ابعاد بدنه: 5D از هر لحاظ بزرگتر، زمخت تر و سنگین تر هست.
    4- 5D برند کنون و D3300 برند نیکون هستش!!
    5- دوربین 5D فقط با لنزهای فول فریم کار می کنه ولی D3300 با تمام لنزهای نیکون سازگاره.
    و...

من واقعا تعجب می کنم شما چجوری بین این دو دوربین مردد هستید؟ به نظرم بهتر باشه سطح تجربه، بودجه و پیش بینی آینده عکاسیتون رو اینجا اعلام بکنید تا دوستان بهتر بتونند راهنماییتون کنند.

در ضمن منظورتون از طبیعت بی جان، منظره هستش یا المان های طبیعت؟
    SHOK53 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

با تشکر
    درود
    همه چیز در عکاسی بادی نیست!
    اگر اصول عکاسی و مفاهیم را نشناسید عملا با دوربینی مثل 1DX هم نمی توانید عکاس شوید!
    اول از همه ببینید چقدر می توانید برای این هنر هزینه کنید؟
    لنزهای مورد استفاده در دوربین های فول فریم به مراتب گران قیمت تر و البته با ارزشتر از لنزهایی هستند که فقط در دوربین های کراپ استفاده می شود.
    شما بادی 3300 را با لنز 55-18 به قیمت 5D تهیه خواهید کرد! اگر 5D i خریدید فکر لنز، کارت CF، سه پایه و فلاش اکسترنال را کرده اید؟
    در کنار این موارد دقت در خرید را هم چاشنی کار کنید که دوستان اشاره کردند!
    و در نهایت:
    اگر تجربه اولین دوربین slr شماست، من با خرید 5D مخالفم!
    چون شما بیشتر از همه نیاز به کسب تجربه وتهیه ابزار الات دارید! دوربی 5D فاقد فلاش سر خود است و باید براش فلاش هم بخرید (600 الی 800) رم CF هم با ظرفیت حدود 8 گیگ نیاز دارید (100-120) که با توجه به نیاز به خرید سه پایه (300 به بالا) و لنزی مثل 105-24 (حدود 2 میلیون) رقم کلانی برای شروع کار خواهد بود!
    ارادتمند
    peacekeeper و taralius تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

با سلام خدمت دوستان و اساتيد
    بنده تقريبا سه سال است كه با يك 550d كنون مشغول هستم در اين مدت به طور گذري با فول فريم هاي دوستان نيز اندكي كار كرده ام
    اما حال با فروش آن و اندك پس انداز حدود ٢ ميليون تومان در دست دارم، با اندك مقايسه در سايت ها و ترجمه برخي از مطالب به دو موضوع گسترده رسيده ام
    ١- توانايي هاي فول فريم ها. سنسور تصوير بزرگ. و نويز كم. اما تكنولوژي قديمي 5D MK1. پردازنده نسل ٢ كنون و...
    ٢- عمق رنگ بهتر و عملكرد بهتر در شب دوربين D3300 نيكون در مقايسه با 5D MK1 كنون و...
    در سايت هاي مختلف و مقايسه ها و مقاله ها تاكييد بر اين است كه از دوربين روز با پردازنده ها و سنسور هاي روز استفاده نمود كه در آنها D3300 در مقايسه با 5D MK1 ارجع است ولي از برخي امكانات فول فريم ها نميتوان گذشت
    حال ميخواهم از نظرات دوستان در اين باره كه كدام دوربين در ژانر عكاسي بنده بيشتر كارآمد است استفاده كنم. (مفهومي و طبيعت بي جان still life)
    بيشتر خروجي دوربين براي بنده ارجع است
    SHOK53 و javad allahyari تشکر می‌کنند.

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

سلام
    در این بازار مکاره اصلا نمیشه خوشبین بود که این فول فریم به قول شما خیلی تمیز واقعا بدرد بخور باشه.
    ممکنه هر بلایی سرش آورده باشن و جنازه اش به شما برسه.
    ضمن اینکه فکرش رو بکنید همون فول فریم رو یکی دو سال بعد اگر ! سالم مونده باشه کی از شما میخره.
    توصیه من اینه که همون 3300 نو رو بگیرید و بعد ها با کسب درآمد از عکاسی و یا پس انداز , دوربین پیشرفته تری بگیرید.

بنده تقريبا سه سال است كه با يك 550d كنون مشغول هستم در اين مدت به طور گذري با فول فريم هاي دوستان نيز اندكي كار كرده ام
    اما حال با فروش آن و اندك پس انداز حدود ٢ ميليون تومان در دست دارم، با اندك مقايسه در سايت ها و ترجمه برخي از مطالب به دو موضوع گسترده رسيده ام
    ١- توانايي هاي فول فريم ها. سنسور تصوير بزرگ. و نويز كم. اما تكنولوژي قديمي 5D MK1. پردازنده نسل ٢ كنون و...
    ٢- عمق رنگ بهتر و عملكرد بهتر در شب دوربين D3300 نيكون در مقايسه با 5D MK1 كنون و...
    در سايت هاي مختلف و مقايسه ها و مقاله ها تاكييد بر اين است كه از دوربين روز با پردازنده ها و سنسور هاي روز استفاده نمود كه در آنها D3300 در مقايسه با 5D MK1 ارجع است ولي از برخي امكانات فول فريم ها نميتوان گذشت
    حال ميخواهم از نظرات دوستان در اين باره كه كدام دوربين در ژانر عكاسي بنده بيشتر كارآمد است استفاده كنم. (مفهومي و طبيعت بي جان still life)
    SHOK53، javad allahyari، S.Khosravi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

من جای شما باشم بادی 70D می خرم!
    5D MI و 5D MII سیستم فوکوسشون مثل دوربین من قدیمی و ضعیفه!
    خرید بادی جدید تر امکان تعویض راحت تر را در آینده برای شما فراهم می کنه!
    بین دوربیت فعلی شما و d3300 هم بنده شخصا 550d را بیشتر می پسندم چون یک گرید بالاتر از بادی d3300 هست! اگر جای d3300 به بادی d5200 یا بالاترش فکر کنید خیلی بهتره!
    در خصوص تمیز بودن و کم کار بودن فول فریم مذکور هم اگر فرد را نمی شناسید بیشتر شبیه به جکه!
    کسی که فول فریم می گیره باهاش بیل زنی می کنه نه تفریح!
    الان بادی 30D من هم از نظر تمیزی با بادی های یک سال کارکرد خیلی فرقی نداره! ولی مهم ادوات مکانیکی و سنسور هست که حتما بعد از 8 سال توان قبل را نخواهند داشت.
    حالا شما چه می دانید داخل دوربین چه وضعیتی داره؟
    مگر اینکه فروشنده آشنا باشه!
    تازه بعد از خرید بادی، لنز را هم در نظر بگیرید! لنز دوربین فعلی که هیچ! لنز مناسب این دوربین در ارزانترین مدل 400 هزار تومان 50 f/1.8 هست و بقیه لنز ها که دیگه کمتر از 2 میلیون نیستند!
    فلاش را هم در نظر بگیرد!
    کلا اینکه با بودجه شما و فروش دوربین فعلی و با فرض اصرار بر خرید بادی فول فریم نهایتا همون تجهیزات بالا قابل تهیه خواهند بود.

در مورد ژانرتون هم باید عرض کنم همانطور که قبلا گفتن مهم بادی نیست! مهم دید شماست!
    دقت کنید اگر در یک نمایشگاه یک عکس بدون اصول و ترکیب و کادر بندی را به نام خودتان معرفی کنید همه می گویند:"کار ضعیفیه! این اصلا چیزی از عکاسی نمی دون!" همان عکس را اگر یک عکاس مشهور بگیره که حتی در یک شهر شناخته شده باشه بهش میگویند نگاه نو!
    این بر می گرده به اصول اولیه! اون عکاس معروف مطمئنا اوایلش خودش را کشته و با تمرین و تلاش و حفظ اصول مقبولیت کسب کرده و بعد به خودش اجازه تغییر اصول را داده!

پ.ن: کمی نویزی که در فول فریم می فرمایید قابل انکار نیست ولی ببینید شما در چه شرایطی عکاسی می کنید!
    کسی کلا کار عکاسی اعماق آسمان می کنه و دوربینش با ایزو زیر 3200 آشنا نباشه باید به فکر سنسور های کم نویز باشه!
    ولی برای من که شاید از ایزوی بالای 800 دوربینم به ندرت استفاده می کنم و در ایزوی زیر 800 هم نویز به خوبی کنترل شده چه الزامی به تهیه بادی فول فریم هست؟
    در ضمن اگر نویز خیلی براتون اهمیت داره می توانید به فکر بادی های کراپ کم نویزتر مثل d7000 و 70D و یا ایجاد شرایط کاهش نویز باشید
    ارادتمند
    m.daneshpayeh، SHOK53، reza-ngg و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    من جای شما باشم بادی 70D می خرم!
    5D MI و 5D MII سیستم فوکوسشون مثل دوربین من قدیمی و ضعیفه!
    خرید بادی جدید تر امکان تعویض راحت تر را در آینده برای شما فراهم می کنه!
    بین دوربیت فعلی شما و d3300 هم بنده شخصا 550d را بیشتر می پسندم چون یک گرید بالاتر از بادی d3300 هست! اگر جای d3300 به بادی d5200 یا بالاترش فکر کنید خیلی بهتره!
    در خصوص تمیز بودن و کم کار بودن فول فریم مذکور هم اگر فرد را نمی شناسید بیشتر شبیه به جکه!
    کسی که فول فریم می گیره باهاش بیل زنی می کنه نه تفریح!
    الان بادی 30D من هم از نظر تمیزی با بادی های یک سال کارکرد خیلی فرقی نداره! ولی مهم ادوات مکانیکی و سنسور هست که حتما بعد از 8 سال توان قبل را نخواهند داشت.
    حالا شما چه می دانید داخل دوربین چه وضعیتی داره؟
    مگر اینکه فروشنده آشنا باشه!
    تازه بعد از خرید بادی، لنز را هم در نظر بگیرید! لنز دوربین فعلی که هیچ! لنز مناسب این دوربین در ارزانترین مدل 400 هزار تومان 50 f/1.8 هست و بقیه لنز ها که دیگه کمتر از 2 میلیون نیستند!
    فلاش را هم در نظر بگیرد!
    کلا اینکه با بودجه شما و فروش دوربین فعلی و با فرض اصرار بر خرید بادی فول فریم نهایتا همون تجهیزات بالا قابل تهیه خواهند بود.

در مورد ژانرتون هم باید عرض کنم همانطور که قبلا گفتن مهم بادی نیست! مهم دید شماست!
    دقت کنید اگر در یک نمایشگاه یک عکس بدون اصول و ترکیب و کادر بندی را به نام خودتان معرفی کنید همه می گویند:"کار ضعیفیه! این اصلا چیزی از عکاسی نمی دون!" همان عکس را اگر یک عکاس مشهور بگیره که حتی در یک شهر شناخته شده باشه بهش میگویند نگاه نو!
    این بر می گرده به اصول اولیه! اون عکاس معروف مطمئنا اوایلش خودش را کشته و با تمرین و تلاش و حفظ اصول مقبولیت کسب کرده و بعد به خودش اجازه تغییر اصول را داده!

پ.ن: کمی نویزی که در فول فریم می فرمایید قابل انکار نیست ولی ببینید شما در چه شرایطی عکاسی می کنید!
    کسی کلا کار عکاسی اعماق آسمان می کنه و دوربینش با ایزو زیر 3200 آشنا نباشه باید به فکر سنسور های کم نویز باشه!
    ولی برای من که شاید از ایزوی بالای 800 دوربینم به ندرت استفاده می کنم و در ایزوی زیر 800 هم نویز به خوبی کنترل شده چه الزامی به تهیه بادی فول فریم هست؟
    در ضمن اگر نویز خیلی براتون اهمیت داره می توانید به فکر بادی های کراپ کم نویزتر مثل d7000 و 70D و یا ایجاد شرایط کاهش نویز باشید
    ارادتمند
    سلام
    بنده هم پيشنهاد جناب مصطفي را تائيد مي كنم. با توجه به اينكه چند سالي 60D داشته ام بايد اذعان كنم كه وضعيت نويزي و دايناميك رنج 70D نسبت به سلف خود (60D) پيشرفت چشمگيري داشته است و علاوه بر كاهش مقدار نويز، نوع نويز هاي توليدي هم تغيير كرده و از نويزهاي نسبتاً خشن 60D و دوربين هاي مشابه آن خبري نيست و نويزها بسيار نرم تر شده اند كه هم به عكس صدمه كمتري مي زندد و هم حذف نويز آسانتر شده. در عكس هاي JPG توليد شده توسط خود دوربين هم به لطف پردازنده جديد تر و الگوريتم هاي بهتر نويزگيري، خروجي حتي در ايزوهاي بالاتر از 1600 هم مناسب و قابل قبول است. دايناميك رنج هم خصوصاً در بخش هاي روشن تصوير بهبود زيادي داشته است. سيستم فوكوس هم بسيار خوب و بي نقص است. سيستم wifi ان و نرم افزار اختصاصي كانن براي گوشي هاي هوشمند هم به خوبي و سهولت كار مي كند
    با توجه به تجربه خودم، به نظرم خريد 70D براي شما بهتر از 5D MK1 دست دوم و d3300 است.
    ارادت
    msh2200، SHOK53، ximballchin و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    52

سلام

اگر جای پرسشم اشتباه هستش منو ببخشید
    میخواستم بدونم استفاده از مموری میکرو اس دی با کیفیت و کلاس 10 به همراه خشاب تبدیل به اس دی رو برای دوربینی مثل 5300 نیکون مناسب میدونید؟
    و یا اینکه حتما باید مستقیما از اس دی استفاده بشه؟

كاربر همراه ali ka آواتار ها
    تشکر کرده
    23

سلام
    از کارت حافظه ای استفاده کنید که مستقیم و بدون نیاز به خشاب به دوربین متصل می شود .
    موفق باشید
    club2energy تشکر می‌کند.
    صداقت ، بهترین سیاست است.
    Sony Alpha 3000