صفحه 897 از 1201 نخستنخست ... 397 797 847 887 893 894 895 896 897 898 899 900 901 907 947 997 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 8,961 تا 8,970 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد vahid.az آواتار ها
    تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul2014 نمایش پست ها
    آقا وحید عزیز، چیزی که شما خواستید فقط دوربین نیست، بلکه بدنه دوربین + لنز مناسب هستش. متاسفانه با قیمتی که شما فرمودید فقط می توانید یه بدنه با لنز معمولی نو تهیه کنید. برای خرید لنز مناسب عکاسی آسمان به 1 تا 1.5 میلیون دیگر نیاز دارید (دست دوم).
    به شما پیشنهاد می کنم اگر واقعا به این مبحث علاقه مندید، با دوربین DSLR و لنز کیت معمولی شروع کنید و وقتی به اندازه کافی تجربه کسب کردید، با پس انداز خود لنز مناسب هم تهیه کنید (لنزی مثل توکینا 11-16)...
    همونطور که بارها به دوستان دیگر هم گفته ام، اگر قصد خرید بدنه و لنزهای گرانقیمت (کراپ) در آینده ندارید، تفاوت خاصی نمی کند با کدام شروع کنید. البته در رده ارزان قیمت، نیکون گزینه های جذابتری دارد.
    به شخصه مدل نیکون 5300 رو توصیه می کنم. اگر توانستید این مدل را تهیه کنید و با آن تمرین کنید تا در زمان مناسب لنز مناسب آسمان شب هم تهیه بفرمایید...

قبلا اینطور بود... الان چندان اطلاع ندارم. اما اگر عکاسی اجرام بسیار کم نور اعماق آسمان با تلسکوپ انجام نمی دهید، مسئله تعیین کننده ای نیست. در عوض دوربین های نیکون ارزان قیمت، رفتار نویزی بسیار بهتری نسبت به همتایان کنون خود دارند که برای شما که دستتان از لنز خوب کوتاه است و نیاز به بالا بردن ایزو دارید، نعمتی ست.
    خیلی ممنون که جواب دادین
    بله همونطور که فرمودید فعلا میخواستم تا تجربه کسب کنم از همون لنز کیت استفاده کنم و بعدا لنز بهتری بگیرم. ولی D5300 یکم برای من قیمتش بالاست چون میخوام سه پایه و ... هم تهیه کنم. بین D5200 و D3300 و 600D کدوم رو پیشنهاد میکنید؟ (یا اینکه یه کارکرده مثل 40D یا 550D ) اصلا با خرید دوربین کارکرده موافقید؟

یه مطلب دیگه هم اینکه دوربینهای نیکون که گفته شد مگاپیکسل بالاتری دارن (24 مگاپیکسل) در مقابل (18 مگاپیکسل) کنون، جذب نور در کنون برای هر پیکسل اصولا باید بیشتر باشه درسته؟ و این برای عکاسی در شب نمیتونه یه فاکتور تعیین کننده باشه؟؟؟

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid.az نمایش پست ها
    خیلی ممنون که جواب دادین
    بله همونطور که فرمودید فعلا میخواستم تا تجربه کسب کنم از همون لنز کیت استفاده کنم و بعدا لنز بهتری بگیرم. ولی D5300 یکم برای من قیمتش بالاست چون میخوام سه پایه و ... هم تهیه کنم. بین D5200 و D3300 و 600D کدوم رو پیشنهاد میکنید؟ (یا اینکه یه کارکرده مثل 40D یا 550D ) اصلا با خرید دوربین کارکرده موافقید؟

یه مطلب دیگه هم اینکه دوربینهای نیکون که گفته شد مگاپیکسل بالاتری دارن (24 مگاپیکسل) در مقابل (18 مگاپیکسل) کنون، جذب نور در کنون برای هر پیکسل اصولا باید بیشتر باشه درسته؟ و این برای عکاسی در شب نمیتونه یه فاکتور تعیین کننده باشه؟؟؟
    اولا باید بگم من کاربر کنون هستم و حرفهایی که درباره نیکون میزنم بر حسب شنیده ها و مطالعاتم هست...
    بر این اساس، بین این سه مدل، من هر دو مدل نیکون رو بهتر از 600 دی میدونم، حتی با وجود مگاپیسکل های بیشتر که باعث رسیدن نور کمتر به پیسکل ها میشه...
    برای سه پایه فعلا میتونید یه سه پایه ارزون مثلا 100 تومنی تهیه کنید. چون لنز و بدنه سنگینی ندارید.
    دوربین کارکرده رو فقط به یک حرفه ای که میداند دنبال چه ایراداتی در دوربین باید بگردد، میتوان توصیه کرد. مدلهایی مثل 40دی و 550 دی که اصلا از رده خارج هستند و به هیچ وجه به کسی توصیه نمی کنم. دست دوم 60 دی، 700 دی یا نیکون 7100 دست دوم مثلا ممکن است برای یک کاربر حرفه ای جذاب باشد ولی مدلهایی که نام بردید، خیر.

بد نیست سایت astrobin رو ببینید و نمونه عکسهایی که با این دوربین ها گرفته شده، البته با توجه دقیق به نحوه ثبت شات، تعداد شات، ادیت، نوع لنز، پایه یا مقر و... را با هم مقایسه کنید. البته با احتیاط!!
    davood و vahid.az تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    10

اولا باید بگم من کاربر کنون هستم و حرفهایی که درباره نیکون میزنم بر حسب شنیده ها و مطالعاتم هست...
    بر این اساس، بین این سه مدل، من هر دو مدل نیکون رو بهتر از 600 دی میدونم، حتی با وجود مگاپیسکل های بیشتر که باعث رسیدن نور کمتر به پیسکل ها میشه...
    برای سه پایه فعلا میتونید یه سه پایه ارزون مثلا 100 تومنی تهیه کنید. چون لنز و بدنه سنگینی ندارید.
    دوربین کارکرده رو فقط به یک حرفه ای که میداند دنبال چه ایراداتی در دوربین باید بگردد، میتوان توصیه کرد. مدلهایی مثل 40دی و 550 دی که اصلا از رده خارج هستند و به هیچ وجه به کسی توصیه نمی کنم. دست دوم 60 دی، 700 دی یا نیکون 7100 دست دوم مثلا ممکن است برای یک کاربر حرفه ای جذاب باشد ولی مدلهایی که نام بردید، خیر.

بد نیست سایت astrobin رو ببینید و نمونه عکسهایی که با این دوربین ها گرفته شده، البته با توجه دقیق به نحوه ثبت شات، تعداد شات، ادیت، نوع لنز، پایه یا مقر و... را با هم مقایسه کنید. البته با احتیاط!!
    بازم ممنون
    اون دوربین های قدیمی رو بخاطر معروفیتشون تو عکاسی نجومی و نویز کمتری که دارن نوشتم.
    رفتم سایتی که معرفی کردید ولی تو اطلاعات عکس ها مدل دوربین ها رو نتونستم پیدا کنم. میشه خودتون زحمت بکشین چند عکس نمونه از همین مدل های نیکون اینجا بذارین.
    راستش من خیلی گشتم ، سایتی که بشه توش عکسهای نجومی و آسمان شب از مدلهای مختلف ببینم و مقایسه کنم نتونستم پیدا کنم!!!

تشکر کرده
    436

در قسمت سرچ سایت، نام مدل دوربین رو وارد کنید تا عکسهای مرتبط با هر مدل آورده شود.
    ببینید شما نمیتوانید بدون تجربه و صرفا با مقایسه چند تا عکس، چند تا دوربین رو برای عکاسی از آسمان شب مقایسه کنید. متغیرهای زیادی در این مورد وجود دارد که الان قابل توضیح نیست و مطالعه زیاد شما را می طلبد.
    پیشنهاد می کنم به جای نگرانی در این مورد، نظر کاربران نیکون را در مورد اون دو مدل در تاپیک مناسب ( Nikon D5200 و یا Nikon D3300 ) در فروم بپرسید و ببینید کدام یک رو به شما توصیه می کنند. نه از نظر عکاسی نجومی، بلکه از نظر عملکرد و قابلیتها، خوش دستی و امثال آن.
    vahid.az تشکر می‌کند.

كاربر آشنا sziaee آواتار ها
    تشکر کرده
    28

نقل قول نوشته اصلی توسط victor نمایش پست ها
    درسته که صفحه نمایش لمسی یا چرخان در امر عکاسی یا مخصوصا تصویربرداری کمک خیلی خوبی میکنه و قابلیت جالبی هست ولی حتی بهترین صفحه نمایشها هم هرگز با تصویری که از ویزور میتونین ببینین قابل قیاس نخواهد بود،البته منظور ویزور اپتیکال یک دوربین DSLR هست. ویزور کلا داستانش فرق میکنه.
    الان برداشت من اینه که صفحه لمسی موقع انجام تنظیمات دوربین و یا مرور عکس ها خیلی خوب باشه و البته فوکوس لمسی هم میتونه مزیت خیلی مهمی باشه

ولی خوب الان 5300 و 5500 فقط توی صفحه نمایش با هم تفاوت دارن یا چیز دیگه ای هم هست ؟ آخه الان حدود 300-400 هزار تومان تفاوت قیمت دارن

یه سوال دیگه
    رابط کاربری کنون راحت تره یا نیکون ؟ من تو یه ریویو خوندم که رابط کاربری نیکون یوزر فرندلی نیست
    گیاه وحشی کوهم، نه لاله گلدان
    مرا به بزم خوشی های خودسرانه مبر

تشکر کرده
    10

در قسمت سرچ سایت، نام مدل دوربین رو وارد کنید تا عکسهای مرتبط با هر مدل آورده شود.
    ببینید شما نمیتوانید بدون تجربه و صرفا با مقایسه چند تا عکس، چند تا دوربین رو برای عکاسی از آسمان شب مقایسه کنید. متغیرهای زیادی در این مورد وجود دارد که الان قابل توضیح نیست و مطالعه زیاد شما را می طلبد.
    پیشنهاد می کنم به جای نگرانی در این مورد، نظر کاربران نیکون را در مورد اون دو مدل در تاپیک مناسب ( Nikon D5200 و یا Nikon D3300 ) در فروم بپرسید و ببینید کدام یک رو به شما توصیه می کنند. نه از نظر عکاسی نجومی، بلکه از نظر عملکرد و قابلیتها، خوش دستی و امثال آن.
    واقعا ممنون، درسته با دیدن این عکسها نمیشه تصمیم گیری کرد ولی لااقل بهترین عکسی که با این دوربین ها گرفته شده رو میشه دید. من با دیدن عکسها به حرف شما رسیدم که بدنه لااقل در سری غیر فول فریم خیلی ملاک نیست حداقل برای شروع عکاسی. چون عکسهای خیلی خوب و نه چندان خوبی با هر دوربین ثبت شده بودند.
    حالا یه سوال دارم: خروجی RAW خیلی مهمه در عکاسی و مخصوصا عکاسی نجومی یا JPEG ؟ چون خروجی JPEG دوربین D5200 نسبت به D3300 در ایزوهای تا 3200 نویز بیشتری داره!

تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid.az نمایش پست ها
    واقعا ممنون، درسته با دیدن این عکسها نمیشه تصمیم گیری کرد ولی لااقل بهترین عکسی که با این دوربین ها گرفته شده رو میشه دید. من با دیدن عکسها به حرف شما رسیدم که بدنه لااقل در سری غیر فول فریم خیلی ملاک نیست حداقل برای شروع عکاسی. چون عکسهای خیلی خوب و نه چندان خوبی با هر دوربین ثبت شده بودند.
    حالا یه سوال دارم: خروجی RAW خیلی مهمه در عکاسی و مخصوصا عکاسی نجومی یا JPEG ؟ چون خروجی JPEG دوربین D5200 نسبت به D3300 در ایزوهای تا 3200 نویز بیشتری داره!
    در عکاسی حرفه ای این فایل خام است که اهمیت زیادی دارد. در واقع فایل خام، نشاندهنده کیفیت سنسور دوربین و خروجی واقعی آن است.
    فایل jpeg دو دوربین را نمی توان ملاک مقایسه یکدیگر قرار داد، چون نه تنها دوربین های مختلف، الگوریتم های متفاوتی برای تبدیل و نویزگیری و.. بر روی تصویر اصلی برای رسیدن به jpeg اعمال می کنند، بلکه دست کاربر هم برای انجام برخی تغییرات در نحوه تبدیل، در منوهای دوربین ها باز است!

در مورد نویز این دو مدل در فایل های jpeg اصلا نمی توانم نظر بدهم اما این مسئله می تواند به سادگی، ناشی از فرآیندی که گفتم باشد.
    در ضمن، عکاسان نجومی همواره از فایل raw استفاده می کنند، علت هم آن است که میزان سیگنال مفید (نور ستارگان، سحابی ها، کهکشان ها،...) در آسمان آنقدر کم است که شما نمی خواهید چیزی از آن در فرآیند اتوماتیک تبدیل به jpeg از دست برود...
    Dariush Chegini و amir.komeily تشکر می‌کنند.

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط sziaee نمایش پست ها
    رابط کاربری کنون راحت تره یا نیکون ؟ من تو یه ریویو خوندم که رابط کاربری نیکون یوزر فرندلی نیست
    دوست عزیز راحتی رابط کاربریو خود کاربر تشخیص میده من از نیکون استفاده میکنم خیلی راحتم بعضی اوقات که دوستان با کنون میان پیشم دوربینشونو میگیرم وارد منو میشم وحشت میکنم دقیقن همین حسو اونا هم به منوی نیکون دارن و تمام این ها به خاطر عادت کردن هرکدوم از ما به تنظیمات بدنه خودمونه
    رسول جان جسارت نشه میون راهنمایی شما مدل های 3300 و 5300 فیلتر Low Pass ندارن و برای عکاسی شب هم مناسبن
    تو همین سایتی که فرمودین یه سری عکس با 18-55 و 55-200 نیکون با بدنه 3200 ( دقیقن ترکیب ادوات عکاسی من ) موجوده که شاید من و امثال من هرگز به فکرمونم نرسه که با همین لوازم معمولی میشه همچین لحظاتی رو هم ثبت کرد
    ahmadreza94، rasoul2014، davood و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    خدمات هر دو خوبه و لنز هر دو گیر میاد اما چون بیشتر دوستان به سمت کنون میرن طبیعتاً جنس کنون به صورت کارکرده بیشتر در دسترس هست
    کلاً اسم کنون بیشتر در رفته ( البته در کوچه و بازار، نه در بین دوستان با سابقه ! )
    با سابقه عکاسی يا سابقه حضور در تعميرگاه ؟
    Amin.Zallaghi تشکر می‌کند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر آشنا victor آواتار ها
    تشکر کرده
    100

دوستان یه موردی پیش اومده دوربین دست دوم با لنز و گریپ و باطری اضافی به نظرتون چطوره؟ ارزش خرید داره؟ Canon 40D با لنز Tamron 18-270mm کل مجموعه به قیمت 1400