صفحه 846 از 1201 نخستنخست ... 346 746 796 836 842 843 844 845 846 847 848 849 850 856 896 946 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 8,451 تا 8,460 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    29

من دو روز هست دارم با 5300 کار میکنم.

بخاطر برخی نواقص 7100 مجبور شدم برم سمت 5300 که مهمترینشون نداشتن وای فای داخلی بود.
    برای بنده که یکی از دلایل برای خرید dslr عکاسی از آسمان شب بود وای فای و کنترل دوربین با موبایل بسیار مهم بود. ضمن اینکه 5300 هم سیستم تایم لپس داخلی رو داره.
    به نظر حقیر برای کسی که در حد اماتور و دلی عکاسی میکند(مثل بنده 5300 بهترین انتخاب است)
    sina.ah تشکر می‌کند.

كاربر جديد sina.ah آواتار ها
    تشکر کرده
    26

نقل قول نوشته اصلی توسط taralius نمایش پست ها
    من دو روز هست دارم با 5300 کار میکنم.

بخاطر برخی نواقص 7100 مجبور شدم برم سمت 5300 که مهمترینشون نداشتن وای فای داخلی بود.
    برای بنده که یکی از دلایل برای خرید dslr عکاسی از آسمان شب بود وای فای و کنترل دوربین با موبایل بسیار مهم بود. ضمن اینکه 5300 هم سیستم تایم لپس داخلی رو داره.
    به نظر حقیر برای کسی که در حد اماتور و دلی عکاسی میکند(مثل بنده 5300 بهترین انتخاب است)

از کیفیت عکس های گرفته شده و جنس بدنه راضی هستید؟

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

سلام
    خرید های زائد در نهایت هزینه تمام شده رو بالا می بره و صرفه خرید از خارج رو بی اثر می کنه.
    در نیکون چند لنر همه کاره خوب dx وجود داره. یکیش رو بگیرید و تموم. 140-18 بخاطر رنج گسترده تر جذاب تره براتون.
    بقیه لنز ها رو به نظر من فعلا نگیرید و صبر تا کنید تا مهارت و تسلط بیشتری پیدا کنید. در ابتدای کار تعدد لنز فقط شما رو سردرگم می کنه.

یه موردی که کمتر گفته میشه اینه که با دوربین های مگاپیکسل بالا , مثل همین 5300 عکس های پرتی بیشتری خواهید داشت
    و فایل های خروجی بزرگتر.
    و نیاز به سیستم قویتر برای ویرایش.
    در این مورد یه سرچی بزنید بد نیست. در کل بدون فوکوس دقیق و کنترل درست دوربین تقریبا محاله بتونید عکس شارپ بگیرید.

نقل قول نوشته اصلی توسط niegrau نمایش پست ها
    با عرض احترام
    از خارج از ایران برام لنز میخوتن بفرستند و من دوربین نیکون با کیت 55-18 رو دارم خرید می کنم.
    حالا چه لنزی بگم بفرستن (مدل و جزییات لنز موضوع بحثم نیست)؟

علاقه من پرتره و حیات وحش پرندگان و ماکرو هست. ولی بیشترین لذت زمانیه برام که از اشخاص عکسای پرتره حرفه ای بگیرم و برای این منظور نظرم رفت روی لنزهای مخصوص پرتره، و حالا سوال بزرگ !
    آیا فقط یک لنز خوب پرتره برای کیفیت خروجی مطلوب کافیست یا که باید تجهیزات اضافی خاص پرتره بخرم مثل speedlight های bouncing ! و شاید این لیست طویلی خواهد داشت و خرج تراشی می کنه برام ؟

آیا با نظر دوم که خرید لنز همه کاره برای شروع یادگیری تکنیک هست چقدر موافقید ؟
    برای زوم در حیات وحش و پرتره و ماکرو گل و گیاه؟

لنز ماکرو برای نظر سوم یا فعلا extension tube ؟

خلاصه:
    خرید دوربین کیت 55-18
    نظر اول:لنز پرتره
    نظر دوم: لنز همه کاره
    نظر سوم: لنز ماکرو

بیرون بازتاب درون ماست...

طلب خیر برای همراهین فروم
    SHOK53، niegrau و taralius تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    29

نقل قول نوشته اصلی توسط kouhsar نمایش پست ها
    سلام
    خرید های زائد در نهایت هزینه تمام شده رو بالا می بره و صرفه خرید از خارج رو بی اثر می کنه.
    در نیکون چند لنر همه کاره خوب dx وجود داره. یکیش رو بگیرید و تموم. 140-18 بخاطر رنج گسترده تر جذاب تره براتون.
    بقیه لنز ها رو به نظر من فعلا نگیرید و صبر تا کنید تا مهارت و تسلط بیشتری پیدا کنید. در ابتدای کار تعدد لنز فقط شما رو سردرگم می کنه.

یه موردی که کمتر گفته میشه اینه که با دوربین های مگاپیکسل بالا , مثل همین 5300 عکس های پرتی بیشتری خواهید داشت
    و فایل های خروجی بزرگتر.
    و نیاز به سیستم قویتر برای ویرایش.
    در این مورد یه سرچی بزنید بد نیست. در کل بدون فوکوس دقیق و کنترل درست دوربین تقریبا محاله بتونید عکس شارپ بگیرید.
    فرمایش شما کاملا صحیح هست البته از برخی قابلیتهای 5300 برای عکاسی آماتور هم نمیشه گذشت. مثل مد مینیاتور که تصاویر فوق العاده ای رو خود دوربین رندر میگیره و از کار کردن با فوتو شاپ بی نیاز میشید. باتری هم تا ینجا خیلی خوب عمل کرده با دو روز ور رفتن با دوربین و بیرون رفتن و عکس گرفتن در حد 50 شات هنوز به 95% نرسیده. و نکته جالب برام اینه که 18-140 تو فوکوس اتومات کمی خنگ میزنه مخصصا اگر سوژتون پرنده در حال حرکت بین شاخه ها باشه. کلا گم میکنه سوژه رو باید دستی فوکوس کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط sina.ah نمایش پست ها
    از کیفیت عکس های گرفته شده و جنس بدنه راضی هستید؟
    جنس بدنه با وجود پلاستیک بودن بسیار خوب و فراتر از انتظارم بود.
    نمونه عکسهای این دوربین با لنز 18-140 در فلیکر موجود هستند.
    میتونید از این لینک ملاحظه کنید.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

اتوفوکوس لنز 140-18 نیکون در اجسام متحرک؟؟؟

طبق تجربه دوستمون که میگن پرنده رو نمی تونند اتوفوکوس کنند
    اساس اتوفوکوس روی اجسام ثابت در نظر گرفته شده و یا روی متحرکات قابل پیش بینی مثل حرکت ماشین و دوچرخه با شتاب صفر در سرعت ثابت و سپس انتخاب رندوم نقطه فوکوس جسم متحرک

و فوکوس ۳۹ نقطه ای دوربین ۵۳۰۰ برای همین منظور است اگرچه فوکوس کراس ۹ تایی هم باید مورد بررسی قرار بگیره.
    احتمالا اگر ۷۱۰۰ می داشتید نتیجه بهتری در این مورد تجربه میکردید. ۵۱ نقطه و کراس 15 تایی.
    و متحرک غیر قابل پیشبینی از طریق تشخیص فضای اشغالی جسم متحرک در فضا معروف به 3d

تا جایی که در بررسی های خارجی خوندم، سرعت شاتر بالا بسیار کمک کننده هست در زمان عکس العمل اتوفوکوس. صحتش باید تجربی مورد تایید قرار بگیره اگرچه!
    ویرایش توسط niegrau : Thursday 28 May 2015 در ساعت 16:48 دلیل: adding 3d

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

سلام
    باید Auto Focus Area Mode رو بذارید روی 3D برای عکاسی از سوژه متحرک.
    niegrau و taralius تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط kouhsar نمایش پست ها
    140-18 بخاطر رنج گسترده تر .
    ممنونم
    ولی منظور این 'رنج گسترده تر' رو نفهیدم.
    ممکنه توضیح بدین؟

بهرحال یه لنز اضافی باید سفارش بدم
    اگر نکنم میره تا سال آینده چون مسافری داره فرستاده میشه

۴۰۰ دلار حداکثر بودجمه برا لنز
    لنز خوب دست دو با ۴۰۰ تا بگیرم
    یا لنز نو با این ۴۰۰ تا
    در امریکا دست دو زیر ۵۰ درصد قیمت نو و گاه حتی کم تر هست مثل ایران نیست که نصرفه.
    حالا چه لنزی؟ به زوم در حیات وحش خیلی لازم دارم. زوم بالاتر بهتر، قابلیت پرتره و ماکروش هم خوب باشه که نور علی نوره.

مدل دوربین: نیکون دی۵۳۰۰ لنزکیت vr II 55-18
    Why 5300?
    Wifi + artculated screen+light weight+expeed4+60fps slo-mo

كاربر جديد
    تشکر کرده
    29

به صرفه ترین سفارش همین 18-140 هست.
    18-55 محدودتون میکنه کمی. ضمن اینکه بودجه برای خرید مموری کارت رو فراموش نکنید که برای گرفتن بهترین نتیجه باید برید بالای رقم 200 تومن.

کلا کیت لنزها بخاطر وجود لنز روشون یه جورایی تا 20% تخفیف میخورند. ضمن اینکه فکر نکنم قیمت اینطرف با اونطرف خیلی فرق داشته باشه و در عوض 2 سال گارانتی دارید.
    Amirsaeid تشکر می‌کند.

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

سلام با اجازه از مدیریت محترم باید بعرض دوستان گرامی برسونم که اینجا تاپیک "راهنمایی برای خرید دوربین " هست!
    لطفا سوالات تونو در مورد خرید لنز در تاپیک ذیل مطرح بفرمایید:
    http://forum.akkasee.com/f61/t5944-332.html
    به عنوان تاپیک توجه بفرمایید!
    Majix و javad allahyari تشکر می‌کنند.
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

با سلام خدمت دوستان و اساتید

بنده قصد خرید دوربین داشتم و بین دو گزینه مردد هستم
    کنون 5D MK1 کارکرده بسیار تمیز و نیکون D3300 آکبند
    و بیشتر قصدم عکاسی مفهومی و طبیت بی جان است از دوستان میخام که بنده رو راهنمایی کنند
    با تشکر
    ویرایش توسط more : Friday 29 May 2015 در ساعت 20:37
    javad allahyari تشکر می‌کند.