صفحه 878 از 1201 نخستنخست ... 378 778 828 868 874 875 876 877 878 879 880 881 882 888 928 978 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 8,771 تا 8,780 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط pooya90 نمایش پست ها
    سلام بر اساتید سایت
    من بعد از بررسی های زیاد برای خرید دوربین DSLR با توجه به اینکه تا حداقل 6،7 سال دیگه قصد تعویض بادی رو ندارم، و بودجه ای که دارم و همچنین مطالبی که در فروم خوندم، به دو گزینه 70d و d7100 رسیدم ولی بین این دو دوربین و این دو برند واقعا انتخاب برام سخت شده و میخواستم خواهش کنم از شما اساتید که راهنماییم کنید.
    در حال حاضر ژانر مشخصی در نظرم نیست(البته به عکاسی هنری و طبیعت علاقه دارم و کمی کار کردم) میخوام مباحث تئوری که میدونم رو به صورت عملی روی دوربین کار کنم تا ایشالا در آینده ژانر یا ژانرهای کاری رو پیدا کنم.شرمنده اگر ظولانی شد. پیشاپیش بابت راهنمایی تشکر می کنم!
    درود
    بارها و بارها در مقایسه این دو دوربین صحبت شده. تنها تفاوت شاخصی که من بین این دو دوربین میبینم امکان فوکوس ممتد فیلمبرداری در 70دی و نیز مانیتور چرخان و تاچ 70 دی هست. وگرنه در مابقی امکانات تفاوت خاصی با هم ندارن. اگر فیلمبرداری براتون مهم هست 70دی در غیر اینصورت انتخاب هرکدام کاملا سلیقه ای و بسته به برقرار کردن ارتباط با برند خواهد بود.

در ضمن بجز ژانرهای اکشن، در دیگر ژانرها این لنزه که تعیین کننده است نه دوربین.

موفق باشید
    SHOK53، Dariush Chegini، pooya90 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر همراه Amirhoseingh آواتار ها
    تشکر کرده
    268

نقل قول نوشته اصلی توسط pooya90 نمایش پست ها
    سلام بر اساتید سایت
    من بعد از بررسی های زیاد برای خرید دوربین DSLR با توجه به اینکه تا حداقل 6،7 سال دیگه قصد تعویض بادی رو ندارم، و بودجه ای که دارم و همچنین مطالبی که در فروم خوندم، به دو گزینه 70d و d7100 رسیدم ولی بین این دو دوربین و این دو برند واقعا انتخاب برام سخت شده و میخواستم خواهش کنم از شما اساتید که راهنماییم کنید.
    در حال حاضر ژانر مشخصی در نظرم نیست(البته به عکاسی هنری و طبیعت علاقه دارم و کمی کار کردم) میخوام مباحث تئوری که میدونم رو به صورت عملی روی دوربین کار کنم تا ایشالا در آینده ژانر یا ژانرهای کاری رو پیدا کنم.شرمنده اگر ظولانی شد. پیشاپیش بابت راهنمایی تشکر می کنم!
    دوست عزیز به نظر من یکم صبر کن و بودجه خودت رو بالا ببر d7200 بگیر چون طبق گفته ها بهترین کنترل نویز را بین دی اس ال آر های کراپ داره این کار فکر میکنم بهتره و امکانات و کیفیت بهتری بهتون میده (البته نباید فراموش کرد که در کیفیت خیلی بیشتر لنز تاثیر داره و خود عکاس)
    pooya90 تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط ali pahlavan نمایش پست ها
    دوستان من میخوام نیکون 5200 بگیرم
    ولی با حرفای این دوستمون یخورده دودل شدم!بقیه هم تایید میکنن این حرف رو!
    اخه 5100 دیگه گیرنمیاد!حداقل از جایی که من میخوام بخرم
    و در اخر بین 600دی دی5200 و د3300 کدوم رو پیشنهاد میکنین!
    خودم رو 5200 هست ولی بعظی از دوستان بعظی جاها یه نظرایی میدن ادم پشیمون میشه
    ممنون میشم سریع جوابم رو بدین.مرسی
    با تشکر از آقای چگینی -
    D7000 در حد الان حدود 1400 براحتی گیر میاد
    من تاکید کردم برای کار حرفه ای و برای کسی که روزانه 100 شات هم نمیزنه این حرف را نزدم در لیست شما حتی نزدیک دوربین حرفه ای وجود ندارد بنابراین همان d5200 بهترین گزینه است
    الان به خود من بگید بین 3200 و d40X کدام را بر میدارید هنوز 40 را بر میدارم چون نیاز خودم را کاملا می شناسم
    Dariush Chegini و Amirhoseingh تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    268

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhoseingh نمایش پست ها
    فایل پیوست 71096فایل پیوست 71094فایل پیوست 71095

سلام دوستان راستش امروز توی سایت techradar داشتم رویو میخوندم یک سری نتایج دیدم واسم سوال ‍‍پیش آورد
    مثلا توی انمودار اول که نسبت سیگنال به نویز رو نشون میده نیکون دی اف با اینکه همه جا میگن بهترین هست توی نور کم ولی خیلی بد نتیجه گرفته

یا مثلا نمودار ۲ که نشون میده یک دوربین میکرو چهار سوم امتیاز به مراتب بالاتری نسبت به رقبای فول فریم بدست آورده

و در آخر هم این نمودار ۳ که منو شوکه کرد
    من همیشه طرفدار نیکون بودم و از کم بودن دامنه دینامیکی کنون خوشم نمیومد ولی توی این نمودار هر چند میبینیم کنون ۶ دی دامنه دینامیک پایین تری در ابتدا دارد
    اما وقتی ایزو را بالا میره افت خیلی کمی داره و شاید نداره و کاملا نیکون را پس میزنه
    البته خیلی نمودارهای اینگونه ای وجود داشا ولی نمیشه همه را گذاشت
    *تمام نتایج از فرمت خام میباشد که بدون تغییر به TIFF تبدیل شده.
    کسی پیدا نشد که بتونه این مساله رو توضیح بده؟ :( :::: ::

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    ببینید کنون سنسورهای خوبی میسازد. شاید بشود گفت بهترین سنسورها را دارد! اما پایش را کرده در یک کفش که برای انتقال داده های آنالوگ سنسور از مبدل جداگانه ای استفاده کند. نتیجه این انتقال دادها از سنسور و.... این میشود که (به زبان ساده) وقتی میزان دادهها به نویز بالا است (ایزوی پایین) تمام سطح دادها منتقل نمیشود. این محدوده مسطح نمودار کنون هم مربوط به محدوده ای است که هنوز سطح سیگنال بالاتر از محدوده مبدل است و در نتیجه در همین محدوده قابل ثبت ثابت است. ولی وقتی میزان ایزو بیشتر میشود دینامیک رنج واقعی سنسورهای کنون خودش را نشان میدهد. اگر کنون روزی از خر شیطون پیایده شود، همین اختلاف دینامیک بالاتر کنون در محدوده بالای ایزو را تا ایزوهای پایین هم شاهد خواهیم بود.
    اما اگر بپرسید آیا این دینامیک رنج در محدوده بالای ایزو برتری است یا نه، باید بگویم خیر! در آن محدوده ایزو اصولا عکسها کیفیت بالایی ندارند که نگران دینامیک رنج بالا یا پایین باشیم.
    پاسخ ارائه شده است
    Amirhoseingh تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    ببینید کنون سنسورهای خوبی میسازد. شاید بشود گفت بهترین سنسورها را دارد! اما پایش را کرده در یک کفش که برای انتقال داده های آنالوگ سنسور از مبدل جداگانه ای استفاده کند. نتیجه این انتقال دادها از سنسور و.... این میشود که (به زبان ساده) وقتی میزان دادهها به نویز بالا است (ایزوی پایین) تمام سطح دادها منتقل نمیشود. این محدوده مسطح نمودار کنون هم مربوط به محدوده ای است که هنوز سطح سیگنال بالاتر از محدوده مبدل است و در نتیجه در همین محدوده قابل ثبت ثابت است. ولی وقتی میزان ایزو بیشتر میشود دینامیک رنج واقعی سنسورهای کنون خودش را نشان میدهد. اگر کنون روزی از خر شیطون پیایده شود، همین اختلاف دینامیک بالاتر کنون در محدوده بالای ایزو را تا ایزوهای پایین هم شاهد خواهیم بود.
    اما اگر بپرسید آیا این دینامیک رنج در محدوده بالای ایزو برتری است یا نه، باید بگویم خیر! در آن محدوده ایزو اصولا عکسها کیفیت بالایی ندارند که نگران دینامیک رنج بالا یا پایین باشیم.
    اندکی دقت...
    Amirhoseingh تشکر می‌کند.
    اینستاگرام

تشکر کرده
    268

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    اندکی دقت...
    آقای چگینی و امیر جان ممنونم از شما و از آقای دانش پایه بسیار ممنونم
    پس فرق خاصی نداره؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    24

دوستان نیکون 7100 با لنز 18-105 با 7000 شات،مدت استفاده 6 ماه و بدون گارانتی ولی بیمه داره
    میگن 2200 مقطوع،نظرتون؟
    دوربین کارکرده فقط یه بدی داره اینکه نمیشه فهمید چقدر باهاش فیلمبرداری شده یا توی عکاسی با تایم بالا اون هم یک شات حساب میشه.
    الان نو با گارانتی و بیمه و لنز 18-105 2950 هستش

تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط omkind نمایش پست ها
    دوستان نیکون 7100 با لنز 18-105 با 7000 شات،مدت استفاده 6 ماه و بدون گارانتی ولی بیمه داره
    میگن 2200 مقطوع،نظرتون؟
    دوربین کارکرده فقط یه بدی داره اینکه نمیشه فهمید چقدر باهاش فیلمبرداری شده یا توی عکاسی با تایم بالا اون هم یک شات حساب میشه.
    الان نو با گارانتی و بیمه و لنز 18-105 2950 هستش
    قیمتش خوبه، بد نیست.
    معمولاً زیاد با دی7100 فیلمبرداری نمی کنن. در مورد عکاسی نوردهی طولانی هم نگران نباشید. بالاخره دوربین برای همین کارها ساخته شده دیگه.
    omkind تشکر می‌کند.
    اینستاگرام

كاربر جديد
    تشکر کرده
    24

7200 نسبت به 7100 پیشرفت قابل توجهی داشته؟