صفحه 903 از 1201 نخستنخست ... 403 803 853 893 899 900 901 902 903 904 905 906 907 913 953 1003 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 9,021 تا 9,030 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    27

اگه هم فیلمبرداری وهم عکاسی خوب بخوام 700 بگیرم یا5300؟اگه مدل دیگه ای تو این رنج قیمت هست لطفا معرفی نمایید.ممنون
    ben163s تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط mzmzmz نمایش پست ها
    اگه هم فیلمبرداری وهم عکاسی خوب بخوام 700 بگیرم یا5300؟اگه مدل دیگه ای تو این رنج قیمت هست لطفا معرفی نمایید.ممنون
    700D با لنز STM براي فيلمبرداري بهتر است
    دوربين ديگر: 100D
    SHOK53، amir.komeily، ben163s و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط mzmzmz نمایش پست ها
    دوست عزیز نمیشه هم خدا رو بخوایید هم خرما رو. 700D در فیلمبرداری بهتر هست، 5300 تو عکاسی بهتر هست. ببینید اولویتتون عکاسی
    هست یا فیلمبرداری همون دوربین رو انتخاب کنید.

پ.ن: با جناب چگینی خط رو خط شدیم.
    SHOK53، Dariush Chegini، amir.komeily و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا victor آواتار ها
    تشکر کرده
    100

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست عزیز نمیشه هم خدا رو بخوایید هم خرما رو. 700D در فیلمبرداری بهتر هست، 5300 تو عکاسی بهتر هست. ببینید اولویتتون عکاسی
    هست یا فیلمبرداری همون دوربین رو انتخاب کنید.

پ.ن: با جناب چگینی خط رو خط شدیم.

نمیشه گفت کنون فقط فیلم برداریش خوبه و نیکون فقط عکاسیش، هردو دوربین چه فیلم برداری و چه عکاسی رو به نحو خوبی انجام میدن ولی فقط کنون کمی در فیلم برداری اونم به کمک لنزهای جدید stm بهتره ، مخصوصا در سرعت فکوس روی سوژه و بی صدایی لنزهای همراه و نیکون کمی در نویزی بودن عکسها اون هم فقط در ایزوهای بالا بهتر عمل میکنه. در کل فرق فوق العاده ای با هم ندارند.
    SHOK53، ben163s و mzmzmz تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط victor نمایش پست ها
    نمیشه گفت کنون فقط فیلم برداریش خوبه و نیکون فقط عکاسیش، هردو دوربین چه فیلم برداری و چه عکاسی رو به نحو خوبی انجام میدن ولی فقط کنون کمی در فیلم برداری اونم به کمک لنزهای جدید stm بهتره ، مخصوصا در سرعت فکوس روی سوژه و بی صدایی لنزهای همراه و نیکون کمی در نویزی بودن عکسها اون هم فقط در ایزوهای بالا بهتر عمل میکنه. در کل فرق فوق العاده ای با هم ندارند.
    درود،

بله بنده هم چیزی غیر از این عرض نکردم و نگفتم کنون فقط فیلمیرداری یا نیکون فقط عکاسیش. این مساله نسبی هست که کدوم یکی در عکاسی و فیلمبرداری بهتر هست و منکر قابلیتهای دیگه این دو دوربین نشدم. منتها نیکون به دلیل سنسور بهتر، داینامیک رنج بالاتر، رنگهای بهتر و نویز کمتری داره، کنون هم به دلیل استفاده از لنزهای stm فوکوس دقیق، سریع، ممتد و بی صدایی داره.
    SHOK53، victor، Dariush Chegini و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

سلام حدود 7-8 صفحه قبل هم یه سوالی داشتیم که با بودجه 1.5 میلیونی و علاقه به عکاسی شب چه دوربینی پیشنهاد میشود. حال بگذریم که گاهی اندکی فقط اندکی مرور صفحات قبل به بسیاری از پرسشهایمان پاسخ میدهد. و بگذریم که برخی دوستان دوربین 550 دی را از رده خارج معرفی کرده ولی 60 دی را توصیه کردند (سنسور مشابه پردازنده مشابه سال تولید مشابه عملکرد نویزی مشابه و ...) و باز هم بگذریم که فراموش کرده ایم که عملکرد بدنه های نیکون و کنون حداکثر 10 درصد در شرایط عکاسی مختلف با هم اختلاف دارد. حال با علم به این موارد به سوال دوستان چگونه پاسخ میدهیم؟ عکاسی نیکون بهتر و فیلمبرداری کنون بهتر است. نمیتوان هم خرما را داشت و هم خدا و از این دست پاسخ ها

دوستان من عزیزان اساتید محترم
    گاهی یک پاسخ کوتاه ما به یک پرسش باعث ایجاد سردرگمی و پرسشهای بی پاسخ دیگری در ذهن سوال کننده میشود. بهتر نیست هنگام پاسخ گویی با کمی صبر و تحمل مساله را به گونه ای شرح دهیم که سوال کننده را در تصمیم گیری کمک کنیم و نه اینکه بر سردر گمی اش بیافزاییم؟

دوستان تازه وارد گرامی
    آیا بهتر نیست قبل از طرح سوال چند صفحه ای مطالعه کنیم و اگر پاسخ را نیافتیم نسبت به طرح آن اقدام کنیم؟

مدتها بود که این مساله طرح پرسش های تکراری و جواب های عجولانه و بعضا صحیح اما کوتاهی که قابل تفسیر های گوناگون است ذهنم را آزرده بود و الان دیدم بهتر است مطرح کنم. حال برای اینکه خیلی آف تاپیک نشود خدمت دوست عزیزمان عرض کنم که :
    برای عکاسی آسمان شب با بودجه محدود خرید یک دوربین DSLR سطح مبتدی با لنز کیت 18-55 و داشتن یک سه پایه خوب (خرید سه پایه ارزان اصلا توصیه نمیشود- خرید سه پایه خوب را یک سرمایه گذاری دراز مدت بپندارید) و بیش از این دو داشتن علاقه و وقت زیاد و ذهن خلاق و علم پردازش کاملا کفایت میکند و گواه این مطلب هم دوست عزیزمون از افغانستان است که با یک لنز کیت ثبت های فوق العاده ای از مناظر شب رو در تالار گفتگو به اشتراک میگدارند.
    حال کدام برند؟ فرقی ندارد کنون یا نیکون این به شما برمیگردد که با کدام راحت تر هستید و به کدام علاقه مند ترید.
    حال مساله فیلمبرداری: بله همانطور که همه میدانیم عملکرد لنزهای STM کنون برای فیلمبرداری عالی است و صد البته بدنه های جدید تر کنون مثل 70D بهترین عملکرد را با این لنزها دارند. اما آیا برای فیلمبرداری با DSLR صرفا باید 70 دی یا 700 دی خرید؟ مطلقا خیر!
    فیلمبرداری با DSLR که امروز رونمایی نشده و این چند سالی که STM و 70 دی نبود فیلم های سینمایی و مستند با چه بدنه و لنزی فیلمبرداری میشد؟
    به جرات میتوان گفت هنوز هم بسیاری از افرادی که تخصصی فیلمبرداری با DSLR انجام میدهند از یک 5D II با تکنولوژی سال 2008 بهره میجویند!
    پس برای من نوعی که فیلمبرداری بخشی از هدفم از خرید یک دوربین حرفه ای است بدنه ای مثل 550D و یا D3200 هم کفایت میکند.

با توجه به جمیع نکات فوق: پیشنهاد من برای عکاسی شب + فیلمبرداری خوب (و نه عالی) با بوجه محدود خرید یک دوربین سطح مبتدی ارزان مثل 600D ویا D3200 و D5200 به صورت نو و یا کارکرده به همراه یک سه پایه مناسب است. و صد البته وقت گذاشتن برای تمرین در عکاسی و بهبود تکنیک با بهره گیری از تجربه دوستان

موفق باشید

بابت طولانی شدن پست از همه دوستان عذرخواهی میکنم
    m_shr، SHOK53، victor و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد ahmadreza94 آواتار ها
    تشکر کرده
    10

سلام
    دوستان متاسفانه یا خوشبختانه 700d گرفتم
    بله تایوانم هست
    من قسطی برداشتم...کلا دراومد 1900...البته غیر از لوازم جانبی(اعم از کیف،رم 16 کلاس 10 توشیبا، فیلتر uv و پلاریزه،محافظ ال سی دی) یه بیمه 15ماهه هم روشه که تضمین میکنه هر اتفاقی براش بیفته به غیر از دزدیده شدن به طور رایگان تعمیرش می کنن و اگرم قابل تعمیر نباشه با 20درصد قیمتش یدونه نوشو میدن
    چطوره؟

در ضمن من همه جوره به برتری نیکون d3200 و d3300 واقف بودم...هم امکانات و کیفیت و هم قیمت...اما قضیه این بود
    که
    1-نیم نگاهی به عکاسی نجومی داشتم(با تلسکوپ) که نیاز بود فتوسل های دوربین بزرگتر باشن(مگاپیکسل پایین تر)
    2-اطرافیانم اکثرن کنون دارن و بنده به شخصه با کنون راحتترم و با رابط کاربری نیکون ارتباط برقرار نمی کنم
    3-حال و حوصله ریموت و اینا رو نداشتم و میدونستم واسه کنونا مجیک لانترن هک نرم افزاری داده که کلی امکانات مثله تایم لپس و نوردهی بلند مدت و غیره رو ارائه میده که نیکون از اینا بی بهرست
    Dariush Chegini، Majix و ben163s تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Kasrajam آواتار ها
    تشکر کرده
    272

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadreza94 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان متاسفانه یا خوشبختانه 700d گرفتم
    بله تایوانم هست
    من قسطی برداشتم...کلا دراومد 1900...البته غیر از لوازم جانبی(اعم از کیف،رم 16 کلاس 10 توشیبا، فیلتر uv و پلاریزه،محافظ ال سی دی) یه بیمه 15ماهه هم روشه که تضمین میکنه هر اتفاقی براش بیفته به غیر از دزدیده شدن به طور رایگان تعمیرش می کنن و اگرم قابل تعمیر نباشه با 20درصد قیمتش یدونه نوشو میدن
    چطوره؟

در ضمن من همه جوره به برتری نیکون d3200 و d3300 واقف بودم...هم امکانات و کیفیت و هم قیمت...اما قضیه این بود
    که
    1-نیم نگاهی به عکاسی نجومی داشتم(با تلسکوپ) که نیاز بود فتوسل های دوربین بزرگتر باشن(مگاپیکسل پایین تر)
    2-اطرافیانم اکثرن کنون دارن و بنده به شخصه با کنون راحتترم و با رابط کاربری نیکون ارتباط برقرار نمی کنم
    3-حال و حوصله ریموت و اینا رو نداشتم و میدونستم واسه کنونا مجیک لانترن هک نرم افزاری داده که کلی امکانات مثله تایم لپس و نوردهی بلند مدت و غیره رو ارائه میده که نیکون از اینا بی بهرست
    البته برای مقایسه 700D باید اون رو با 5300 نیکون مقایسه کنید .
    ben163s تشکر می‌کند.
    6D,70D,1100D
    24-70mm f2.8L II, 400mm f5.6L, 70-200mm f4L, 50mm f1.8 STM, 55-250mm STM

كاربر همراه E.K.Studio آواتار ها
    تشکر کرده
    2166

خیلی ممنونم از راهنمایی دوستان، پس با توجه به فرمایشات شما، D3200 گزینه مناسبی برای بنده هستش.
    تو سایت دیجیکالا با لنز کیت 18-55 VR II و گارانتی 2 ساله ایده آل + بیمه نامه 15 ماهه کارآفرین زده 1,139 بنظر شما از همونجا بگیرم یا از فروشگاه دیگه؟
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر آشنا akbar-agha آواتار ها
    تشکر کرده
    68

نقل قول نوشته اصلی توسط E.K.Studio نمایش پست ها
    خیلی ممنونم از راهنمایی دوستان، پس با توجه به فرمایشات شما، D3200 گزینه مناسبی برای بنده هستش.
    تو سایت دیجیکالا با لنز کیت 18-55 VR II و گارانتی 2 ساله ایده آل + بیمه نامه 15 ماهه کارآفرین زده 1,139 بنظر شما از همونجا بگیرم یا از فروشگاه دیگه؟
    به نظر من از دیجیکالا یا اگر سایتهای معتبر دیگه بخرین، مغازه ها دوربین خالی نمیفروشن. مموری و کیف و فیلتر uv قلابی رو دوبرابر قیمت به زور با دوربین میفروشن.
    ben163s و E.K.Studio تشکر می‌کنند.