صفحه 904 از 1201 نخستنخست ... 404 804 854 894 900 901 902 903 904 905 906 907 908 914 954 1004 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 9,031 تا 9,040 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    24

دوستان ببخشید یه سوال پیش پا افتاده میپرسم
    من با یه d7000 نیکون کار کردم و سایز ویزورش خیلی برام خوب بود و باهاش راحت بودم،تو سایتا چیزی درباره سایز ویزور ندیدم من که بخوان مقایسه کنم فقط viewfinder magnification هست و coverage هستش،از این دوتا کدومشون نشوندهنده سایز ویزور هستش؟
    الان برای 7000 بزرگنمایی هست 95x. و coverage اون 100 درصد هستش و برای 5100 میزان magnification زده 78x. و coverage اون هم 95. هستش.

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

تا حدودی magnification(این عدد برای مقایسه بدنه هابا ضریب کراپ مشابه قابل استفاده است)
    به لینک زیر توجه کنید.

DSLR Viewfinder Sizes | Neocamera
    M.Nouri و omkind تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

دوستان گرامي و اساتيد عزيز يه نگاهي به اين پست هم داشته باشيد لطفا

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    با سلام و ممنون از اینکه لطف کردین و پیام دادید خیلی باعث خوشحالی بنده شد.
    واقعیتش در آینده دوست دارم وارد درامد از طریق عکاسی بشوم اما فعلا عکاسی برام یه هوبی و علاقه اما جدی هست خوب ببینید شاید هیچ وقت فرصت امتحان کردن یک عکس در شرایط یکسان رو برای فول فریم و غیر فول فریم نداشتم و واسه این اون سوال های تفوت قابل لمس فول فریم و Asp-c برام پیش می یاد واقعیتش حتی از فیلم های یوتیوب هم جواب نگرفتم.
    به نظر من لنز 24-120 به اضافه یه 85 م م F1.8 اونم واسه پرتره برام کافی باشه حالا سراغ لنز واید 16-35 یا تله 70-200 حسب علاقه بعدا تصمیم گیری می کنم و اگر درآمدی از راه عکاسی حرفه ای کسب کنم که با پولش واسه تهیه اونا بعدا تصمیم بگیرم
    واقعیت موضوع اینه که با D7200 حدود 3800000 و D750 حدود 7000000 اختلاف زیاده ولی اگر خروجی D7200 کمی از 5100 قبلیم بهتر باشه قطعا کل هزینه رو ضرر کردم به نظرم
    من فکر نمی کنم برای عکس هام خروجی چاپ بیشتر از 100*150 سانتیمتر داشته باشم اونم تعداد نه زیادی و 80% چاپ عکس هایی که می گیرم به نظرم حداکثر تو محدوده 60*80 سانتیمتر باشه . حالا تو اون ابعاد و انداره هایی که بالا اشاره کردم با توجه به دقت یکسان 24 مگاپیکسلی هر دوشون تفاوت کیفیت بین فول فریم 750 و 7200 واقعا چقدر ملموسه ؟؟( یعنی کراپ بزرگتر از اون که ندارم و فکر می کنم معدود عکاسی بزرگتر از اون اندازه هایی که گفتم چاپ داشته باشه !!!!!!)
    شاید همون ISO 6400 بالاتر نیاز نداشته باشم. اما در ISO 3200 تو مقایسه سایت DPreview برای عکس یک دسته موی زرد رنگ تو چارت واسه هر دو 7200 و 750 کیفیت البته کراپ 100% در مورد 750 خیلی سر تر بود اما موضوع کراپ 100% هست. آیا در اون اندازه های بالا این موضوع تفاوت کیفیت ملموس میشه ؟؟؟ چقدره واقعا ؟؟؟ تو سایز مانیتور 20 اینچ چطور ؟؟ تفوت کیفیت ها بازم ملموسه ؟؟ یا به عبارت بهتر از چه ابعادی به بعد خودشو نشون میده ؟؟
    و دوم اینکه نتایج سایت DXOmark برای لنز ها روی سنسور Aps-c و فول فریم آدمو خیلی به سمت فول فریم می کشونه یعنی تقریبا بهترین تله زوم روی قطع DX حداکثر شارپنس 11 الی 13 داره در حالیکه همونا روی مثلا 750 از 14 تا 23 شارپنس داده - خوب واسه یه آدم مثل من این اعدا خیلی خیلی خیلی خیلی متفاوته یعنی دو برابر و بیشتر حتی !! ( الان من چی کار کنم ؟) برای ابعاد چاپ 30*40 و 80*120 موضوع بحثی که بالا عرض کردم چیه نتایجش ؟؟
    ببخشید اگر طولانیه ولی واقعا کلی اعداد و نظرات ارزشمند دارم که نمی تونم ازشون درست استفاده کنم .( دوستم یه 60D کانن داره و عکاس کودک و آتلیه عروس هست و مشتری هاش انگار ازش راضی هستن حالا اون کجا و 7200 کجا چه برسد به 750 !!
    حالا دل کلام چیه اساتید عزیز -
    لطفا عزيزان از نظراتشون ما رو هم بهره مند بفرماييد

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    با سلام و ممنون از اینکه لطف کردین و پیام دادید خیلی باعث خوشحالی بنده شد.
    واقعیتش در آینده دوست دارم وارد درامد از طریق عکاسی بشوم اما فعلا عکاسی برام یه هوبی و علاقه اما جدی هست خوب ببینید شاید هیچ وقت فرصت امتحان کردن یک عکس در شرایط یکسان رو برای فول فریم و غیر فول فریم نداشتم و واسه این اون سوال های تفوت قابل لمس فول فریم و Asp-c برام پیش می یاد واقعیتش حتی از فیلم های یوتیوب هم جواب نگرفتم.
    به نظر من لنز 24-120 به اضافه یه 85 م م F1.8 اونم واسه پرتره برام کافی باشه حالا سراغ لنز واید 16-35 یا تله 70-200 حسب علاقه بعدا تصمیم گیری می کنم و اگر درآمدی از راه عکاسی حرفه ای کسب کنم که با پولش واسه تهیه اونا بعدا تصمیم بگیرم
    واقعیت موضوع اینه که با D7200 حدود 3800000 و D750 حدود 7000000 اختلاف زیاده ولی اگر خروجی D7200 کمی از 5100 قبلیم بهتر باشه قطعا کل هزینه رو ضرر کردم به نظرم
    من فکر نمی کنم برای عکس هام خروجی چاپ بیشتر از 100*150 سانتیمتر داشته باشم اونم تعداد نه زیادی و 80% چاپ عکس هایی که می گیرم به نظرم حداکثر تو محدوده 60*80 سانتیمتر باشه . حالا تو اون ابعاد و انداره هایی که بالا اشاره کردم با توجه به دقت یکسان 24 مگاپیکسلی هر دوشون تفاوت کیفیت بین فول فریم 750 و 7200 واقعا چقدر ملموسه ؟؟( یعنی کراپ بزرگتر از اون که ندارم و فکر می کنم معدود عکاسی بزرگتر از اون اندازه هایی که گفتم چاپ داشته باشه !!!!!!)
    شاید همون ISO 6400 بالاتر نیاز نداشته باشم. اما در ISO 3200 تو مقایسه سایت DPreview برای عکس یک دسته موی زرد رنگ تو چارت واسه هر دو 7200 و 750 کیفیت البته کراپ 100% در مورد 750 خیلی سر تر بود اما موضوع کراپ 100% هست. آیا در اون اندازه های بالا این موضوع تفاوت کیفیت ملموس میشه ؟؟؟ چقدره واقعا ؟؟؟ تو سایز مانیتور 20 اینچ چطور ؟؟ تفوت کیفیت ها بازم ملموسه ؟؟ یا به عبارت بهتر از چه ابعادی به بعد خودشو نشون میده ؟؟
    و دوم اینکه نتایج سایت DXOmark برای لنز ها روی سنسور Aps-c و فول فریم آدمو خیلی به سمت فول فریم می کشونه یعنی تقریبا بهترین تله زوم روی قطع DX حداکثر شارپنس 11 الی 13 داره در حالیکه همونا روی مثلا 750 از 14 تا 23 شارپنس داده - خوب واسه یه آدم مثل من این اعدا خیلی خیلی خیلی خیلی متفاوته یعنی دو برابر و بیشتر حتی !! ( الان من چی کار کنم ؟) برای ابعاد چاپ 30*40 و 80*120 موضوع بحثی که بالا عرض کردم چیه نتایجش ؟؟
    ببخشید اگر طولانیه ولی واقعا کلی اعداد و نظرات ارزشمند دارم که نمی تونم ازشون درست استفاده کنم .( دوستم یه 60D کانن داره و عکاس کودک و آتلیه عروس هست و مشتری هاش انگار ازش راضی هستن حالا اون کجا و 7200 کجا چه برسد به 750 !!
    حالا دل کلام چیه اساتید عزیز -
    درود

تا تشریف فرمایی اساتید عرض کنم که نفرمودین از چه راهی و چه ژانری قراره کسب درآمد کنید و یا کلأ علاقه دارید.

اگه قراره بری تو کار آتلیه که همون 60d یا d7000 هم خوبه. عکاس محله ما با نیکون d90 داره کار میکنه.
    ولی اگه میخوای علاوه بر آتلیه به عکاسی نیمه جدی از طبیعت و حیات وحش بپردازی d7200 گزینه خیلی خوبیست. هر چند نواقصی چون عدم نمایش هیستوگرام و تغییرات دیافراگم در لایو ویو و یا ثابت بودن صفحه نمایش برای بنده آزار دهنده است. مخصوصأ برای عکاسی از منظره و ماکرو که واقعأ کمبودشون احساس میشه.

جهت اطلاع شما یه مقایسه دو قسمتی در یوتیوب هست که نشون میده d7200 با d750 در شارپنس تفاوت اندکی دارند که براحتی قابل تشخیص نیست! برتری عمده d750 در مقابل d7200 عکاسی در ایزوهای بالاست. با خیال راحت تا ایزو 8000 میتونی عکس بگیری که واقعأ شگفت انگیزه. ضمن اینکه نواقص بدنه d7200 رو هم نداره و از سیستم فوکوس بسیار پیشرفته D810 استفاده میکنه. به همین دلایل بنده D750 رو انتخاب کردم.

جان کلام اینکه اگه به عکاسی تو نور کم خیلی علاقه نداری و یا کمبودهای بدنه D7200 که عرض کردم برات مهم نیست برو همینو بخر و لذتش رو ببر. برای چاپ عکس تو سایزهایی که گفتی اگه نخوای کراپ بزنی کافیه.

تا نظر اساتید چی باشه
    M.Kazemi و hossein_ashrafi تشکر می‌کنند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.A.Tabar نمایش پست ها
    درود

تا تشریف فرمایی اساتید عرض کنم که نفرمودین از چه راهی و چه ژانری قراره کسب درآمد کنید و یا کلأ علاقه دارید.

اگه قراره بری تو کار آتلیه که همون 60d یا d7000 هم خوبه. عکاس محله ما با نیکون d90 داره کار میکنه.
    ولی اگه میخوای علاوه بر آتلیه به عکاسی نیمه جدی از طبیعت و حیات وحش بپردازی d7200 گزینه خیلی خوبیست. هر چند نواقصی چون عدم نمایش هیستوگرام و تغییرات دیافراگم در لایو ویو و یا ثابت بودن صفحه نمایش برای بنده آزار دهنده است. مخصوصأ برای عکاسی از منظره و ماکرو که واقعأ کمبودشون احساس میشه.

جهت اطلاع شما یه مقایسه دو قسمتی در یوتیوب هست که نشون میده d7200 با d750 در شارپنس تفاوت اندکی دارند که براحتی قابل تشخیص نیست! برتری عمده d750 در مقابل d7200 عکاسی در ایزوهای بالاست. با خیال راحت تا ایزو 8000 میتونی عکس بگیری که واقعأ شگفت انگیزه. ضمن اینکه نواقص بدنه d7200 رو هم نداره و از سیستم فوکوس بسیار پیشرفته D810 استفاده میکنه. به همین دلایل بنده D750 رو انتخاب کردم.

جان کلام اینکه اگه به عکاسی تو نور کم خیلی علاقه نداری و یا کمبودهای بدنه D7200 که عرض کردم برات مهم نیست برو همینو بخر و لذتش رو ببر. برای چاپ عکس تو سایزهایی که گفتی اگه نخوای کراپ بزنی کافیه.

تا نظر اساتید چی باشه
    سلام
    در تکمیل فرمایش دوستمون عرض شود: عکس خوب حاصل عکاس خوب است و نه دوربین و لنز خوب
    کمتر دیده ام عکاسان آتلیه ای را که به بدنه ای بیش از D90 و امثالهم نیازی پیدا کنند. به نظر بنده دوربین فول فریم بیش از آنکه مناسب افرادی که علاقمند کسب درآمد از عکاسی هستند (که در جامعه ما فقط شامل عکاسی آتلیه و مجالس میشود) باشد مناسب علاقمندان جدی و حرفه ای عکاسی طبیعت و نیز عکاسان آسمان شب و عکاسی در محیط های کم نور است.
    hossein_ashrafi تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

دوستان گرامی ممنون از اینکه بنده را راهنمایی می کنین
    واقعیتش نشان دادن تغییرات دیافراگم روی D750 واقعا خیلی لذت بخشه حتما و چیزی نیست که به این راحتی ها ازش بگذریم به نظرم ولی با دو برابر پول بیشتر
    در مورد عکاسی در نور کم هم به نظرم از اونجایی که فلاش کیفیت و زیبایی رنگ عکس ها رو میاره پایین مخصوصا تو محیط های داخلی به نظرم عکس با ایزوی بالاو نویز کم خیلی لذت بخشه !! درسته بنده شاید به کار آتلیه وارد بشم شاید هم نه ولی قطعا نویز و علی الخصوص شارپنس عکس خیلی آزارم میده و عکسای دوربین 5100 قبلیم البته با لنز بسیار نچسبه 18-55 دیگه داشت حالمو می گرفت و طبق نتایج سایت DXO شارپنس دورین های DX به ندرت به مرزهای 11 تا 12 میرسه اما D750 +24-120 f4 که بصورت کیت این دوربین هست و تقریبا کیفیت پایه برای اون بادی از شارپنس 14 شروع میشه و اغلب لنزها دارای شارپنس بالاتر - این دلیلیه که خودمو نمی تونم راضی کنم با 7200 در صورتیکه تا سه ماه پیش عاشق 7200 بودم اما بعد بررسی و نتایج فول فریم ها مخصوصا 750 که از 5D mark iii هم کییفیت بهتری داره حالا موندم درگیر و گیج الان 3800 جور کردم اما تا 7100 واسه 750 !!
    واقعا وقتی نمونه عکساشونو مقایسه می کنیم تفاوت های هست تو خود عمق رنگ ها و شارپ بودن عکس ها به غیر از نویز کم و ایزوی بالا و ... اینو که نمیشه دیگه تو هر شرایطی از چشم خودم مخفی کنم و می ترسم بعد 7200 بزنه تو ذوقم هر چند می دونم دوربین خوبی با 18-140
    آیا این مطالب درسته یا من خودمو گیچ کردم !! کیفیت نامناسب 18-55 معمولی روی 5100 واقا امیدمو از کیفیت حتی لنز خوب روی DX ا نا امیدم کرده خوب 5100 با اون لنزش تقذیبا شارپنس 8 داره نهایتا و حالا با 18-140 فوقش 11 زیاد فرقی باز نمیکنه به نظرم و واسه اینه که علیرغم کسری بودجه موندم چشم به راه فول فریم هایی مثل 750
    خواهشا یکی منو بیشتر و مفصل تر راعنمایی کنه خیلی خیلی ممون و ببخشید اگر خزایی تو موضوعات بالا وجود داره

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

فول فريم هزينه های خاص خودش رو داره شما بدون لنز خوب 4دی اس هم بگيريد تفاوت زيادی نميبينيد ، لنز های فول فريم هم 2-3 برابر لنز های کراپ قيمت دارند اگر نميتونيد هزينه کنيد بهتره سراغ فول فريم نريد

اين لينک رو هم ببينید بد نيست اين خانم اکثراً از D7000 + 85 1.4 استفاده ميکنه و عکس هاش خيلی بهتر از 750 با لنز کيت
    فکر نميکنم هم به اين فکر کنه شارپنسش 11 يا 12

https://www.flickr.com/photos/samycreations
    ویرایش توسط Majix : Saturday 19 September 2015 در ساعت 22:40
    M.Kazemi، amir.komeily، Mahdi.A.Tabar و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

دوستان گرامی ممنون از اینکه بنده را راهنمایی می کنین
    واقعیتش نشان دادن تغییرات دیافراگم روی D750 واقعا خیلی لذت بخشه حتما و چیزی نیست که به این راحتی ها ازش بگذریم به نظرم ولی با دو برابر پول بیشتر
    در مورد عکاسی در نور کم هم به نظرم از اونجایی که فلاش کیفیت و زیبایی رنگ عکس ها رو میاره پایین مخصوصا تو محیط های داخلی به نظرم عکس با ایزوی بالاو نویز کم خیلی لذت بخشه !! درسته بنده شاید به کار آتلیه وارد بشم شاید هم نه ولی قطعا نویز و علی الخصوص شارپنس عکس خیلی آزارم میده و عکسای دوربین 5100 قبلیم البته با لنز بسیار نچسبه 18-55 دیگه داشت حالمو می گرفت و طبق نتایج سایت DXO شارپنس دورین های DX به ندرت به مرزهای 11 تا 12 میرسه اما D750 +24-120 f4 که بصورت کیت این دوربین هست و تقریبا کیفیت پایه برای اون بادی از شارپنس 14 شروع میشه و اغلب لنزها دارای شارپنس بالاتر - این دلیلیه که خودمو نمی تونم راضی کنم با 7200 در صورتیکه تا سه ماه پیش عاشق 7200 بودم اما بعد بررسی و نتایج فول فریم ها مخصوصا 750 که از 5D mark iii هم کییفیت بهتری داره حالا موندم درگیر و گیج الان 3800 جور کردم اما تا 7100 واسه 750 !!
    واقعا وقتی نمونه عکساشونو مقایسه می کنیم تفاوت های هست تو خود عمق رنگ ها و شارپ بودن عکس ها به غیر از نویز کم و ایزوی بالا و ... اینو که نمیشه دیگه تو هر شرایطی از چشم خودم مخفی کنم و می ترسم بعد 7200 بزنه تو ذوقم هر چند می دونم دوربین خوبی با 18-140
    آیا این مطالب درسته یا من خودمو گیچ کردم !! کیفیت نامناسب 18-55 معمولی روی 5100 واقا امیدمو از کیفیت حتی لنز خوب روی DX ا نا امیدم کرده خوب 5100 با اون لنزش تقذیبا شارپنس 8 داره نهایتا و حالا با 18-140 فوقش 11 زیاد فرقی باز نمیکنه به نظرم و واسه اینه که علیرغم کسری بودجه موندم چشم به راه فول فریم هایی مثل 750
    خواهشا یکی منو بیشتر و مفصل تر راعنمایی کنه خیلی خیلی ممون و ببخشید اگر خزایی تو موضوعات بالا وجود داره
    دوست عزیز بارها و بارها در فروم و از جمله همین تاپیک بحث بین مزایای بدنه های فول فریم و کیفیت خروجی بالاتر آنها از یک سو و مساله پول و ارزش خریدشان از سوی دیگر مطرح شده است. پیشنهاد میکنم با کمی صبر و حوصله صفحات پر بار فروم را مطالعه بفرمایید.

به طور خلاصه عرض میکنم:
    اگر مساله مالی ندارید و آمادگی صرف هزینه های گزاف خرید بدنه و خصوصا لنز را دارید حتما فول فریم بخرید و با ممارست در تمرین و بهبود تکنیک ان شاالله به بالاترین کیفیت خروجی و شارپنس و ... دست یابید. (میزان تسلط بر عکاسیتان را نمیدانم اما به هر حال این مساله ممارست رو جدی بگیرید وگرنه با بهترین بدنه و لنز هم نخواهید توانست به بهترین خروجی دست یابید- ماشین فرمول یک مرسدس زیر پای لوییس همیلتون و امثالهم میشود بهترین و سریعترین ماشین دنیا نه زیر پای من (آماتور) و یا حتی دنیل ریکیاردو حرفه ای اما جوان و کم تجربه (حرفه ای کم تجربه)
    اگر هم مسائل مالی برایتان وجود دارد (مثل خیلی از اعضای سایت علاقمند عکاسی و با بودجه محدود) قید فول فریم را بزنید و کل این اعداد و ارقام را فراموش کنید و به جاش بچسبید به عکاسی و سعی کنید از قابلیت های تجهیزاتتون حداکثر کارایی را بکشید. (با مثال ماشین : یک جی تی بخرید و لذت سواری هیجان انگیز را تجربه کنید)

این نکته را هم فراموش نکنید که با یک بدنه 4 رقمی سطح پایین نیکون (مثل همون 5100 خودتون و لنز کیت) میتوان عکسهای خوبی گرفت (اینجاست که میگویم عکس خوب حاصل عکاس خوب است و نه صرفا تجهیزات خوب) (اگر من و یک راننده حرفه ای هر دو با دو خورو پراید استاندارد و بدون هرگونه تیونینگ و کاملا مشابه مسابقه بدهیم در پایان خط به نظر شما آیا عامل برتری راننده حرفه ای ماشینش بوده است؟) و صد البته افزودن یک لنز خوب و باکیفیت به همان بدنه سطح کیفی عکاسی را ارتقا بسیار زیادی میدهد و اصولا شما با یک کراپدار سطح بالا و لنز خوب چندان دست کمی از بدنه های فول فریم در بسیاری از شرایط و ژانرهای عکاسی نخواهید داشت.

بزرگی میگوید : آماتورها به دنبال بدنه هستند، حرفه ای ها به دنبال لنز و دغدغه اساتید عکاسی مساله نور است
    پیروز باشید
    victor، amir.komeily، Majix و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

بسیار ممنون از همه و جناب کاظمی
    بله درست می فرمایید باید با خودم کنار بیام اگر بودجشو ندارم اول با دوربینی مثل 7200 نازنین شروع کنم(البته بعد 4 سال عکاسی با 5100) تا اونجایی که دیگه بگم باید بعد این واسه فول فریم فکر کنم وو لنزهایی که می گیرم اگر فول فریم باشن واسه بعد ها هم سود کردم و هزینه لنز دیگه ندارم
    به نظرم اگر تصمیم به 7200 گرفتم باید روی لنز ها بیشتر تحقیق کنم واگه بشه از لنز های فول فریم خرید کنم
    اما هنوز با خودم نمی تونم کنار بیام مثلا 3 ماه حداقل صبر واسه 750 با 24-120 یا ظرف یک هقته 7200 با 18-140 احتمالا !!!!!؟؟؟
    دوستان اگر 7200 تهیه کنم چه لنزهایی رو می تونید پیشنهاد بدید تا با حداکثر کیفیت دوباره بیام سراغ هنر و علم عکاسی عزیز که یکی از دوست داشتنی ترین هاست
    ممنون از همه
    ben163s تشکر می‌کند.