صفحه 976 از 1201 نخستنخست ... 476 876 926 966 972 973 974 975 976 977 978 979 980 986 1026 1076 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 9,751 تا 9,760 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط melody_201 نمایش پست ها
    و حداقل فاصله فوکوس نرمال که تو 5300 25 و 3300 28 سانتیمتره

و صدای موتور فوکوس در چه حده ؟ اونقدری هست که آدمو نا امید کنه ؟
    این دو مورد به لنز مربوط میشه نه بدنه.ضمنا نیکون هم لنزهایی با سیستم موتور فوکوس بی صدا داره.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    این دو مورد به لنز مربوط میشه نه بدنه.ضمنا نیکون هم لنزهایی با سیستم موتور فوکوس بی صدا داره.
    پس چطوره که تو جفت دوربین ها با یه لنز ثابت این اعدا متغیره ؟

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

اگه منظورتون کمترین فاصله فوکوسه و لنز هم یکسان ،قطعا اون سایت داره اشتباه میکنه. دقیق تر نگاه کنید چون نیکون دو-سه نسخه لنز 18-55 داره.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

كاربر همراه
    تشکر کرده
    633

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    دوست عزیز

جسارتا موتور های بی صدای لنزهای نیکون (SWM) باز هم پر صداتر از موتورهای بی صدای کنن (STM) هستند.

ارادت
    M.Nouri و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.
    اگر می توانستم ماجرا را در قالب کلمات بگویم،دیگر نیازی نبود که دوربین را با خود به این طرف و آن طرف بکشم- لویس هاین ( Lewis Hine )

كاربر همراه
    تشکر کرده
    633

این مقایسه دو دوربین مد نظر شماست مطالعه بفرمایید و در آخر تصمیم گیری کنید

من تصحیح می کنم در پست قبلی گفته بودم تعداد نقاط فوکوس نزدیک به همه که اینطور نیست 5300، 28 نقطه فوکوس بیشتر از 3300 دارد
    که ناحیه گستردگی وضوح آن در کادر بیشتر خواهد بود

منبع: Nikon D5300 vs Nikon D3300 Detailed Comparison

Capture.JPG
    ویرایش توسط ali.hosseini : Sunday 24 January 2016 در ساعت 08:47
    اگر می توانستم ماجرا را در قالب کلمات بگویم،دیگر نیازی نبود که دوربین را با خود به این طرف و آن طرف بکشم- لویس هاین ( Lewis Hine )

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.hosseini نمایش پست ها
    دوست عزیز

جسارتا موتور های بی صدای لنزهای نیکون (SWM) باز هم پر صداتر از موتورهای بی صدای کنن (STM) هستند.

ارادت
    سلام
    مسئله فقط بي صدا بودن لنز نيست، فوكوس سريع و ممتد و بي صدا مهم است كه براي رسيدن به آن بايستي هم دوربين و هم لنز امكانات لازم را داشته باشند. لنز بايد سيستم فوكوس سريع و بي صدا داشته باشد و دوربين بايد بتواند فوكوس بسيار سريع و بدون وقفه انجام دهد. همانطور كه مي دانيم، در هنگام فيلمبرداري سيستم فوكوس اصلي دوربين كه (فوكوس را به روش فازي و بسيار سريع انجام مي دهد)از مدار خارج مي شود و فوكوس توسط سنسور اصلي دوربين انجام مي شود. در دوربين هائي كه سنسور معمولي دارند فوكوس به روش كنترل كنتراست انجام مي شود كه روشي كند است بنابر اين در هنگام فيلمبرداري وقتي سوژه حركت مي كند دوربين نمي تواند به سرعت فوكوس مجدد را انجام دهد و دائم سوژه از فوكوس خارج مي شود. براي رفع اين مشكل، سنسورهاي هيبريدي (كه تعداد زيادي سنسور فازي در سنسور اصلي دوربين كار گذاشته شده)و سنسورهاي دوال پيكسل (فقط بعضي دوربين هاي كانن وجود دارد و فوكوس فازي در هر پيكسل از سنسور اصلي انجام مي شود) ابداع شده اند كه چون در اين دوربين ها فوكوس در حالت Live View (چه عكاسي و چه فيلمبرداري) به روش فازي انجام مي شود، سرعت فوكوس بسيار بالاست و فوكوس ممتد ممكن مي شود. تا جائي كه مي دانم دوربين هاي DSLR نيكون سنسوري ندارند كه مجهز به سيستم فوكوس فازي باشد.
    ارادت
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Sunday 24 January 2016 در ساعت 14:16
    Mehrdad-PL، obsidiyan، nasermeta و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

دوستان در چاب با سایز حداکثر کاغذ A3 و یا مانیتور 17 اینچ آیا کیفیت رنگ و وضوح و تفاوت کیفیت عکس های کراپ با فول فریم قابل رویت هست فرضا نهایتا iso 800 تا حدودی ملاک باشه ؟؟
    برای ایزوی 1600 نمی دونم مقایسه درستی هست یا نه
    طرح موضوع به جهت محدودیت مالی هست بین بدنه 70دی کانن با لنز 18-135 خودش یا اگر بشه 24-105 سری L در مقایسه با بدنه 6دی با لنز احتمالا 50 فیکس چون امکان پولی واسه تهیه لنز زوم فعلا احتمالش کمه اما بعد چند ماهی شاید (انتخاب لنز 24-105 برای 70 دی به جهت کمتر کردن هزینه ارتقاء به فول فریم هست تا بعدا فقط هزینه بادی داشته باشم و لنز از الان تهیه کردم- موضوع کراپ 1.6 رو می دونم و فکز نمی کنم مشکلی داشته باشم باهاش)
    قبلا ممنونم از همکاری و حسن نیت و حوصله دوستان

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    دوستان در چاب با سایز حداکثر کاغذ A3 و یا مانیتور 17 اینچ آیا کیفیت رنگ و وضوح و تفاوت کیفیت عکس های کراپ با فول فریم قابل رویت هست فرضا نهایتا iso 800 تا حدودی ملاک باشه ؟؟
    برای ایزوی 1600 نمی دونم مقایسه درستی هست یا نه
    طرح موضوع به جهت محدودیت مالی هست بین بدنه 70دی کانن با لنز 18-135 خودش یا اگر بشه 24-105 سری L در مقایسه با بدنه 6دی با لنز احتمالا 50 فیکس چون امکان پولی واسه تهیه لنز زوم فعلا احتمالش کمه اما بعد چند ماهی شاید (انتخاب لنز 24-105 برای 70 دی به جهت کمتر کردن هزینه ارتقاء به فول فریم هست تا بعدا فقط هزینه بادی داشته باشم و لنز از الان تهیه کردم- موضوع کراپ 1.6 رو می دونم و فکز نمی کنم مشکلی داشته باشم باهاش)
    قبلا ممنونم از همکاری و حسن نیت و حوصله دوستان
    فکر میکنم کراپ ها را خیلی دست کم گرفته اید. برای این سایز چاپ 70دی که هیچ مرحوم 400دی هم کیفیت مناسبی ارائه می کرد.

به طور کلی دوربین های جدید در ایزوهای خیلی بالا هم کیفیت مناسب و قابل قبولی ارائه می دهند. زمانی بود که گفته می شد اگر چاپ بزرگ دارید باید به سراغ فول فریم بروید ولی اکنون این مرز ها در حال محو شدن هستند.
    M.Nouri، hrmf، obsidiyan و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

ممنونم از نظرتون ولی همون کلمه کیفیت مناسبی دارن قابل درک نیست واقعیتش و در مورد گرینه ها نظرتون رو ممنون میشم اگر بفرمایید و یا پیشنهاد دیگه ای؟؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    ممنونم از نظرتون ولی همون کلمه کیفیت مناسبی دارن قابل درک نیست واقعیتش و در مورد گرینه ها نظرتون رو ممنون میشم اگر بفرمایید و یا پیشنهاد دیگه ای؟؟
    خب کار سختی نیست نمونه عکس های این دوربین ها را از اینترنت دانلود کنید و بعد در همان سایز دلخواه چاپ کنید و تفاوت ها را تماشا کنید. من جای شما باشم نمونه عکس 700 دی را هم چاپ میکنم و در مقایسه لحاظ می کنم.
    بازهم تکرار میکنم خروجی عکسی که شما می گیرید براوردی است از توانایی و دانش شما + کیفیت تجهیزات که سهم اولی بسیار بیشتر است. همین وقتی که برای مقایسه های میلی متری بین دوربین ها و لنز ها صرف می کنید اگر برای مطالعه در زمینه عکاسی و پردازش بگذارید خیلی مفید تر خواهد بود.

موفق باشید
    Mahdi.A.Tabar، hossein_ashrafi و ali.hosseini تشکر می‌کنند.