صفحه 926 از 1201 نخستنخست ... 426 826 876 916 922 923 924 925 926 927 928 929 930 936 976 1026 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 9,251 تا 9,260 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    ججالب بود مرسی
    موضوع تعدیل فاصله کانونی رو در فوکوس نزدیک شنیده بودم اما به نظرتون برای نسخه جدید 70-200 وی آر 2 نیکون هم صدق می کنه ؟؟؟ چون تجربشو ندارم مجبور میشم بپرسم
    پیشنهادتون هم خیلی خوب بود
    1- 5دی مارک 3 کار کرده مطمئن رو ار کجا می تونم تهیه کنم اگر نیت این باشه و از کجا واقعا و جدا می تونم تشخیص بدم بدنه کارکرده سالم و کم کار هست ؟؟
    چون بدنه جدید هم اگر هم بیاد تا یکی دو سالی قیمت خیلی بالایی دارند دیگه و کمش 2 سالی رو تا تعویض و کوچ به بادی جدید با بدنه کارکرده ای که می خرم باید سپری بشه و اگر راضی باشم شایدهم به فکر تعویضش نتوفتم .
    2- 5دی مارک 3 و نیکون دی750 رو میشه یه مقایسه ازبابت کلی مثل راحتی کاربری بابت دکمه های روی بدنه که نیازی به رجوع مداوم به منو نباشه و کیفیت خروجی تصاویر و رنگ خروجی و ... و یا هر چیز مهمی انجام بدین (به نظر میاد کارکرده کانن معادل نو نیکون قیمت داشته باشه اگر اشتباه حدث نمی زنم)
    اگر همه محبت کنند خیلی مفید میشه نظرات همه رو شنیدن راستش می دونین که من چون به امانت از این نام کاربری استفاده می کنم (البته با اجازه خودشون) و خانوم هستم نمی تونم زیاد برم این ور و اونور اطلاعات بگیرم واسه همین اگر کمی وقت بزارین خیلی آقایی کردین - از حالا مرسی بابت همه چی
    با توجه به فرمایشات دوست عزیزمون جناب دانش پایه عزیز باید عرض کنم : بدنه مارک 3 کانن و بدنه های دیگر البته در کانن بیشتر ،به دلیل استفاده برای فیلمبرداری، کلیپ اسپورت و ... مشخص نمی کند که چقدر از این بدنه ها کار کشیده شده چرا که مثلا 20 فیلمبرداری مداوم را یک شات محسوب میکند، حالا شما فرض کنید کنتور چنین بدنه ای حداقل 5000
    را نشان میدهد که برای عکاسی یعنی کم کارکرد چطور میشود به حرفهای فروشنده اعتماد کرد؟ درصورتی که جان سنسور گرفته شده باشدو یا مسائل دیگری که برای بدنه و سنسور مثل سم است ، استفاده شخص در شرایط ماسه ای و پر از گردو غبار مانند کویر، یا در رطوبت بسیار بالا که موجب آسیب جدی به المانهای داخلی و قطعات الکترونیکی لنز و بدنه میشود، مخصوصا برای شما که تجربه بسیار کمی در این مورد دارید، من به شخصه خرید بادی کارکرده لااقل برای شما را هرگز توصیه نمی کنم
    درمورد بدنه هم من نظرمو گفتم ولی برای اینکه سریعتر و راحت تر به هدفتون برسی میتوانید بدینگونه عمل کنید:
    در گوگل فرومها و سایتهای زیاد خارجی هستند که بدنه و لنزهای مختلف را به لحاظ مختلف با یکدیگر بررسی می کنند و شما براحتی میتوانید انتخابتان را انجام دهید البته نسبت به انتظارات شخصیتان از یک بدنه و لنز
    بدین صورت عمل کنید: در گوگل نام بدنه یا لنزهای مورد نظر را بنویسید و بین آنها عبارت vs را بنویسید سپس سرچ را بزنید براحتی به اون بررسی های دقیق دسترسی پیدا خواهید کرد، برای مثال:
    Canon 5D Mark III vs Nikon D750

یا برای لنز Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II USM vs nikon 70-200 vr ii

شاد و موفق باشید
    hossein_ashrafi تشکر می‌کند.
    عکاسی می تواند وسیله ای برای بیان آیات خداوند باشد، این آیات می تواند در چشم زنبور عسل و یا نمایش کل جهان هستی به مخاطب باشد.

كاربر آشنا sziaee آواتار ها
    تشکر کرده
    28

یه سوال

در حدود قیمت 2 ملیون کدوم دوربین ها فوکوس ممتد توی فیلم دارن ؟

من یکی از اولویت های مهم ام فیلمبرداری با dslr هست و البته عکس هم مهمه. تا دیروز هم مصمم به خرید 5500 نیکون بودم اما الان صحبت فوکوس و صدای لنز شده یه خرده ذهنم درگیر شده

700d فوکوس بهتری توی فیلم داره یا 5500 ؟
    گیاه وحشی کوهم، نه لاله گلدان
    مرا به بزم خوشی های خودسرانه مبر

كاربر همراه Sajjadpix آواتار ها
    تشکر کرده
    257

درود
    بنده D5100 , 18-55 دارم و عکاسی طبیعت انجام میدم
    بین 2 راهی موندم :
    به نظر شما لنز 10-20 سیگما یا 11-16 توکینا بخرم یا بدنه رو عوض کنم یک D7100,18-105 بخرم؟
    کدوم خروجی بهتری میده؟
    برای من کیفیت خروجی عکس خیلی مهم هستش چون یک سری رو چاپ میکنم
    لطفا راهنماییم کنید

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

ججالب بود مرسی
    موضوع تعدیل فاصله کانونی رو در فوکوس نزدیک شنیده بودم اما به نظرتون برای نسخه جدید 70-200 وی آر 2 نیکون هم صدق می کنه ؟؟؟ چون تجربشو ندارم مجبور میشم بپرسم
    پیشنهادتون هم خیلی خوب بود
    1- 5دی مارک 3 کار کرده مطمئن رو ار کجا می تونم تهیه کنم اگر نیت این باشه و از کجا واقعا و جدا می تونم تشخیص بدم بدنه کارکرده سالم و کم کار هست ؟؟
    چون بدنه جدید هم اگر هم بیاد تا یکی دو سالی قیمت خیلی بالایی دارند دیگه و کمش 2 سالی رو تا تعویض و کوچ به بادی جدید با بدنه کارکرده ای که می خرم باید سپری بشه و اگر راضی باشم شایدهم به فکر تعویضش نتوفتم .
    2- 5دی مارک 3 و نیکون دی750 رو میشه یه مقایسه ازبابت کلی مثل راحتی کاربری بابت دکمه های روی بدنه که نیازی به رجوع مداوم به منو نباشه و کیفیت خروجی تصاویر و رنگ خروجی و ... و یا هر چیز مهمی انجام بدین (به نظر میاد کارکرده کانن معادل نو نیکون قیمت داشته باشه اگر اشتباه حدث نمی زنم)
    اگر همه محبت کنند خیلی مفید میشه نظرات همه رو شنیدن راستش می دونین که من چون به امانت از این نام کاربری استفاده می کنم (البته با اجازه خودشون) و خانوم هستم نمی تونم زیاد برم این ور و اونور اطلاعات بگیرم واسه همین اگر کمی وقت بزارین خیلی آقایی کردین - از حالا مرسی بابت همه چی
    اتفاقا مشکل در نسخه جدید ۷۰_۲۰۰ وجود دارد. یک عکاس حرفه ای خارجی میشناسم که فقط بخاطر این لنز از تجهیزات کنون استفاده میکند وگرنه به قول خودش به نیکون کوچ کرده بود. البته این داستان قبل از معرفی پنج دی آر بود و...
    شما اگر از کسی که بدنهها را خوب میشناسد برای تست بدنه کمک بگیرید نباید مشکلی پیش بیاید. خودم بشخصه بدنه ای که ظاهر تمیزی داشته باشد و از نظر فنی مشکلی داشته باشد که با چند تست دقیق مشخص نشود ندیده ام.
    از نظر کار کردن با بدنه من مارک سه را بیشتر میپسندم. اولین باری که دی۷۵۰ در دست گرفتم واقعا حس بدی داشتم. نه اینکه بدنه بدی بود یا اینکه نتوانید با همان سرعت و آسانی از آن استفاده کنید ولی انتظاری در حد سنسورش داشتم!
    yaghoobi، Majix و hossein_ashrafi تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

اگر لطف کنید و به عکس های این لینک ها نگاهی بندازید تفاوت عکس لینک اول با دوم چی می تونه باشه
    عکس اول بافت خوبی نداره و من تو اکثریت تصاویر مارک 3 این بافت نقاشی وار رو می بینم آیا این مطلب به مارک3 یا بع عبارت بهتر به سنسورش ارتباطی داره حتی 6 دی هم خیلی بافت نقاشی وار تو بعضی از عکس هاش حس میشه مخصوصا بافت تصویر موی خانوم ها که تار موها یکم جالب نیست انگار مصنوعی هست

http://www.juzaphoto.com/galleria.php?t=869564&l=en
    http://www.juzaphoto.com/galleria.php?t=898346&l=en
    نظرات دوستان خوب
    فروم

مخصوصا تو این لینک لطفا به بافت عکس توجه کنید
    http://www.juzaphoto.com/galleria.php?l=en&t=317556
    ویرایش توسط hossein_ashrafi : Saturday 31 October 2015 در ساعت 12:56

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط sziaee نمایش پست ها
    یه سوال

در حدود قیمت 2 ملیون کدوم دوربین ها فوکوس ممتد توی فیلم دارن ؟

من یکی از اولویت های مهم ام فیلمبرداری با dslr هست و البته عکس هم مهمه. تا دیروز هم مصمم به خرید 5500 نیکون بودم اما الان صحبت فوکوس و صدای لنز شده یه خرده ذهنم درگیر شده

700d فوکوس بهتری توی فیلم داره یا 5500 ؟
    سلام
    در محددوده قیمت مورد نظر شما، دوربین 700D با لنز 18-55 STM قادر به فوکوس ممتد و بی صدا در حین فیلمبرداری است.
    yaghoobi، I.Givili و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

اگر لطف کنید و به عکس های این لینک ها نگاهی بندازید تفاوت عکس لینک اول با دوم چی می تونه باشه
    عکس اول بافت خوبی نداره و من تو اکثریت تصاویر مارک 3 این بافت نقاشی وار رو می بینم آیا این مطلب به مارک3 یا بع عبارت بهتر به سنسورش ارتباطی داره حتی 6 دی هم خیلی بافت نقاشی وار تو بعضی از عکس هاش حس میشه مخصوصا بافت تصویر موی خانوم ها که تار موها یکم جالب نیست انگار مصنوعی هست

http://www.juzaphoto.com/galleria.php?t=869564&l=en
    http://www.juzaphoto.com/galleria.php?t=898346&l=en
    نظرات دوستان خوب
    فروم

مخصوصا تو این لینک لطفا به بافت عکس توجه کنید
    Stung proactive [JuzaPhoto]
    سلام
    آیا این بافت خاص توی دوربین نیکون وجود ندارد؟! فکر کنم کم کم دارید به سمت مدیوم فرمت پیش میرید
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

تشکر کرده
    5057

تکراری شد

تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    اتفاقا مشکل در نسخه جدید ۷۰_۲۰۰ وجود دارد. یک عکاس حرفه ای خارجی میشناسم که فقط بخاطر این لنز از تجهیزات کنون استفاده میکند وگرنه به قول خودش به نیکون کوچ کرده بود. البته این داستان قبل از معرفی پنج دی آر بود و...
    شما اگر از کسی که بدنهها را خوب میشناسد برای تست بدنه کمک بگیرید نباید مشکلی پیش بیاید. خودم بشخصه بدنه ای که ظاهر تمیزی داشته باشد و از نظر فنی مشکلی داشته باشد که با چند تست دقیق مشخص نشود ندیده ام.
    از نظر کار کردن با بدنه من مارک سه را بیشتر میپسندم. اولین باری که دی۷۵۰ در دست گرفتم واقعا حس بدی داشتم. نه اینکه بدنه بدی بود یا اینکه نتوانید با همان سرعت و آسانی از آن استفاده کنید ولی انتظاری در حد سنسورش داشتم!
    بعنوان کسی که از کنون به نیکون کوچ کرده حرف شما رو تایید میکنم. اما اگه یه هفته دستتون میگرفتین یقینأ حالت بدی که فرمودین برطرف میشد.
    تفاوت چینش دکمه ها در دو بدنه بسیار زیاده و برای کسی که سالها از کنون استفاده کرده دست گرفتن بدنه نیکون خیلی سخته. البته عکسش هم صادقه.

گر چه الان با بدنه نیکون خیلی راحتم اما چینش دکمه های کنون را بیشتر میپسندم. چون کنون کاری کرده که عکاس با دست راست تمام تنظیمات رو میتونه تغییر بده.
    yaghoobi، m.daneshpayeh، M.Kazemi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

نقل قول نوشته اصلی توسط design47 نمایش پست ها
    درود
    بنده D5100 , 18-55 دارم و عکاسی طبیعت انجام میدم
    بین 2 راهی موندم :
    به نظر شما لنز 10-20 سیگما یا 11-16 توکینا بخرم یا بدنه رو عوض کنم یک D7100,18-105 بخرم؟
    کدوم خروجی بهتری میده؟
    برای من کیفیت خروجی عکس خیلی مهم هستش چون یک سری رو چاپ میکنم
    لطفا راهنماییم کنید
    شما برای افزایش کیفیت عکسهای منظره به لنز مناسب نیازمندید و نه بدنه بهتر. (ضمن اینکه بدنه 5100 هم بدنه بدی نیست و پاسخگو خواهد بود) مگر آنکه رنج بالاتر و کیفیت بالاتر را در یک تک لنز بخواهید و البته واید کمتر که در اونصورت هم 16-85 بیشتر توصیه میشود تا 18-105
    اما برای لنز اولترا واید: توی 10-20 های سیگما، ورژن جدید تر و گرانتر با دیافراگم 3.5 بهتر از نسخه قدیمی است و البته تفاوتشان هم از زمین تا آسمان نیست.(با توجه به بودجه مورد نظر هر کدام را انتخاب کنید تا بیش از 90 درصد نمونه رقیب نیکونی شان پاسخگو است)
    11-16 توکینا هم بسیار لنز خوبی است خصوصا با دیافراگم 2.8 که آن را به اولین گزینه عکاسان شب تبدیل کرده و اگر به این ژانر هم علاقمند باشید بسیار مناسب خواهد بود. (البته برادر جدید ترش یعنی 11-20 هم به خاطر رنج بیشتر گزینه بدی نیست)
    yaghoobi، Dariush Chegini، Majix و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.