صفحه 46 از 1201 نخستنخست ... 36 42 43 44 45 46 47 48 49 50 56 96 146 546 1046 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 451 تا 460 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد ziyaeddin آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: Olympus E-P1

جناب Mashhadi Vahid !
    بسیار تشکر. با نظر شما موافقم. من تا الان با یک دوربین آماتوری در زمان خود با امکانات خوب، عکاسی رو شروع کردم و تجربه ای از عکاسی با دوربینهای نیمه حرفه ای و یا حرفه ای ندشته ام. اما فکر میکنم میتوانم بعنوان کسی که عکاسی تفریحی میکند و به عملکرد سرعت و دیافراگم و ایزو نیمچه تسلطی دارد، عکسهای خوبی رو بگیرم. بله اگر عکاس واقعا عکاس باشد شاید با یک cacon30d هم عکسهای خوبی رو بگیرد.
    چه لینک خوبی رو معرفی کردید. بنظرم مباحث اونقدر تخصصی است که من فقط مطالب رو خوندم و فکر میکنم فقط سازنده های سنسور و لنز میتونند جواب دوستان را بدهند.این نشان دهنده استعداد خوب بچه های ایرانی است توی یادگرفتن و بکار بردن. تاپیکهای قوی ای این سایت داره. شاید در دنیا نظیرش کم باشه. خوشحالم که این مطالب به زبان فارسی هستش تا بتونم چیزهایی یاد بگیرم

جناب nmroshan !
    از شما هم تشکر.بله من از ep1 خوشم اومده ولی چون هیچ وقت کیفیت رو فدای ظاهر نکرده ام، می خوام بدونم دقیقا دارم چیکار میکنم. فعلا دارم اطلاعاتم رو کامل میکنم تا با رعایت مصلحت بهترین گزینه رو انتخاب کنم.
    حسن زیادی پول نداشتن اینه که آدم مصلحت اندیش میشه(عجب چیزی گفتم ها):biggrin:

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط ziyaeddin نمایش پست ها
    .......

بله اگر عکاس واقعا عکاس باشد شاید با یک cacon30d هم عکسهای خوبی رو بگیرد.

مي شه كمي در مورد اين جمله توضيح بدهيد

به نظرم شما بايد يك تجديد نظر خيلي كلي در مورد افكارتون و ديدتون نسبت به عكاسي و تعريف عكس خوب و عكاس خوب و ابزار خوب بكنيد. اينگونه كه پيش مي رويد قطعا سرتان به سنگ خواهد خورد.
    Akazemi، Amir Tavakoli، Halalzadeh و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

سلام

من متوجه نشدم چرا EP1 رو با Nikon D300 مقایسه می فرمایید
    نظر شخصی من اینه که تنها شباهت این دو دوربین این هست که دارای این قابلیت هستند که لنز هاشون عوض بشه ! همین

به نظرم این دو دوربین در یک رده نیستند ! کاربرد های متفاوتی دارند.

در ضمن Canon 30D دوربین بدی نیست.

کلا از نوشته های شما شما اینجور برداشت میکنم که چون فول فریم الان گران است و فقط با فول فریم میشه عکس های خوب گرفت !!! شما EP1 میخواهید بخرید !

با فرهاد خان خط رو خط شدیم.شرمنده
    ویرایش توسط Navid7h : Thursday 12 November 2009 در ساعت 22:29 دلیل: غلط املایی
    Persian، farhad44، Rouzbeh Ehsani و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها

مي شه كمي در مورد اين جمله توضيح بدهيد
    نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها

کلا از نوشته های شما شما اینجور برداشت میکنم که چون فول فریم الان گران است و فقط با فول فریم میشه عکس های خوب گرفت !!! شما EP1 میخواهید بخرید !

سلام به اساتید محترم
    30d در زمان خودش دوربین خوبی بود و اگر مد لایوویو توی مانیتور داشت شاید 3 سال پیش این دوربین رو خریده بودم. تو فرومهای خارجی خیلی از کاربران ازش تعریف میکردند. ظاهرا تو مسئله نویز هم خروجی خوبی رو بیرون میداد. همون موقع چند تا آتلیه رو سراغ داشتم که از 30d استفاده میکردند. من تصورم اینه که اگه اون دوربین رو با مد لاوویو میداشتم شاید حالا حالا ها به فکر تعویض نبودم. شاید میتونستم عکسهای خوبی رو بگیرم والبته طبق فرمایش دوستان این به مهارت عکاس هم بستگی داره. حالا جناب farhad44 عزیز تا سرم به سنگ نخورده بفرمایید اشکال کار کجاست؟

جناب Navid7h عزیز
    یه جورایی نتیجه گیری شما از حرفهای بنده درسته. من این رو واضح تر عرض کنم: منظور من اینه که اگه d300 انتظارات من رو برآورده نمیکنه، از اونجایی که پول فول فریم با لنزهای گرونش رو ندارم؛ پس فعلا صبر کنم و با یه شبه slr مثل ep1 امورات رو بگذرونم تا ببینم بعدا چی پیش میاد. یعنی اگرچه کیفیت مهمه ولی واقعا ارزش تفاوتی معادل 1200000 تومان وجود داره یا نه؟ یک وقت ممکنه دوستان نظر بدهند که بله d300 رفتار نویزش از ep1 خیلی بهتره واگر چه به فول فریم نمیرسه اما این فاصله اونقدر نیست که شما از خریدش منصرف بشی یا برعکس دوستان نظر بدهند که d300 دوربین خوبیه اما تو فضای بسته ای مثلا مثل اتاق، نویز قابل توجهی داره(جدا از مهارت عکاس). از این نظر از اساتید راهنمایی می خواهم.

با تشکر از اینکه که دوستان به درخواست بنده با حوصله و آرامش جواب میدهند.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

سلام به اساتید محترم
    30d در زمان خودش دوربین خوبی بود و اگر مد لایوویو توی مانیتور داشت شاید 3 سال پیش این دوربین رو خریده بودم. تو فرومهای خارجی خیلی از کاربران ازش تعریف میکردند. ظاهرا تو مسئله نویز هم خروجی خوبی رو بیرون میداد. همون موقع چند تا آتلیه رو سراغ داشتم که از 30d استفاده میکردند. من تصورم اینه که اگه اون دوربین رو با مد لاوویو میداشتم شاید حالا حالا ها به فکر تعویض نبودم. شاید میتونستم عکسهای خوبی رو بگیرم والبته طبق فرمایش دوستان این به مهارت عکاس هم بستگی داره. حالا جناب farhad44 عزیز تا سرم به سنگ نخورده بفرمایید اشکال کار کجاست؟

جناب Navid7h عزیز
    یه جورایی نتیجه گیری شما از حرفهای بنده درسته. من این رو واضح تر عرض کنم: منظور من اینه که اگه d300 انتظارات من رو برآورده نمیکنه، از اونجایی که پول فول فریم با لنزهای گرونش رو ندارم؛ پس فعلا صبر کنم و با یه شبه slr مثل ep1 امورات رو بگذرونم تا ببینم بعدا چی پیش میاد. یعنی اگرچه کیفیت مهمه ولی واقعا ارزش تفاوتی معادل 1200000 تومان وجود داره یا نه؟ یک وقت ممکنه دوستان نظر بدهند که بله d300 رفتار نویزش از ep1 خیلی بهتره واگر چه به فول فریم نمیرسه اما این فاصله اونقدر نیست که شما از خریدش منصرف بشی یا برعکس دوستان نظر بدهند که d300 دوربین خوبیه اما تو فضای بسته ای مثلا مثل اتاق، نویز قابل توجهی داره(جدا از مهارت عکاس). از این نظر از اساتید راهنمایی می خواهم.

با تشکر از اینکه که دوستان به درخواست بنده با حوصله و آرامش جواب میدهند.
    دوست عزیز
    سلام !

اینجوری که پیداست شما علاقه جدی به عکاسی دارید. بنا به حرف های خودتون حداقل 3 سال پیگیر دوربین و تکنولوژی هستید. Canon 30D رو هم خوب می شناسید.

اگر فرض کنم از نظر بودجه مشکلی نداشتید
    شما 3-4 سال پیش دوربین Canon 30D رو نخریدید چون Live View نداشته !
    حتی دوربین ارزانتر 300D هم نخریدید.

الان فکر میکنید فقط با دوربین فول فریم میشه عکس خوب گرفت ولی چون خیلی گران هست آنرا نمی خرید.

با احتمال بسیار زیاد اگه 4 سال دیگه قیمت فول فریمها نصف هم بشه آنرا نخواهید خرید ( چون احتمالا آن موقع هم درخواستی خواهید داشت که در آینده تر ! محقق می شود )

اشکال کار کجاست؟
    از نظر من اشکال کار اینجاست که شما سه سال فرصت آموزش، تجربه کردن و لذت بردن از عکاسی با دوربین های نیمه حرفه ای DSLR را از دست داده اید !

صحبت شما درباره فول فریم را هم اصلا قبول ندارم.(فول فریم دارای مزایا و معایبی است )
    این همه دوستان و بزرگان همین سایت با دوربین های DSLR کراپدار عکاسی می کنند و عکسهای بسیار خوبی هم می گیرند. در سایت ها و فروم های خارجی هم سر بزنید همین طور است.
    عکاس های معروف هم همین طور. به سایت Scott Kelby سری بزنید و ببنید از امتحان کردن Nikon D5000 چقدر به وجد آمد و یا جناب Douglas Kirkland که از عکاسان مشهور هستند ببینید در فیلم Creative Inspiration چگونه راجع به Canon EOS 40D صحبت می کند. و با آن چه عکس های زیبایی ثبت میکند.

بله، بنده هم Canon 5d MarkII خیلی دوست دارم اما دلیل نمیشه چون الان نمیتونم اون رو تهیه کنم کلا دوربین DSLR نخرم!

بنده اگر جای شما بودم و 2-3 سال در حال خواندن در مورد عکاسی و دوربین ها
    اگر پول خریدن D300 را داشتم که هیچ سریعا آنرا می خریدم ، در غیر این صورت از Entry Level هایی مثل Canon 450D یا 500D و یا Nikon D5000 سریعا یک دوربین انتخاب میکردم و شروع میکردم به عکاسی و لذت بردن و تجربه کردن.

در هر صورت امیدوارم انتخاب مناسبی بکنید و از عکاسی نهایت لذت را ببرید.
    Arash، Kourosh Kahal، Rofougaran و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر جديد DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    34

پیش فرض دوربين بهتر يا تجهيزات اندكي بيشتر

سلام

مي خواستم نظر دوستان رو در مورد اينكه خريد يك 450d بهتره يا يك 1000d با تجهيزات بيشتر.

ممنونم.
    علي زماني
    گالريـــ

(eos kiss X3 + kit(is

تشکر کرده
    13937

حالا جناب farhad44 عزیز تا سرم به سنگ نخورده بفرمایید اشکال کار کجاست؟
    اشكال كار اينجاست كه شما ته به حال با هيچ كدام از اين دوربين ها كار نكرده ايد ( دو تا شات تست در يك نمايشگاه زدن با توجه به عدم آشنايي با تنظيمات دوربين ها كافي نيست) و به همين خاطر و به خاطر خوانده هايتان از نويز يك غول بي شاخ و دم ساخته ايد.

بنده كمي بيش از 2 سال است كه Canon 40D دارم و فقط در موارد بسيار اندكي ( مثلا وقتي مي خواهم از كارهاي هنري همسرم براي آلبوم روي سه پايه عكس بگيرم) از لايو ويو استفاده مي كنم. قبل از خريد 40D هم حدود 25 سال يا SLR هاي فيلمي مختلف عكاسي كرده ام و پر واضح است كه هيچ كدام لايو ويو نداشتند و قرآن هم غلط نيفتاد :biggrin:

در اين دو سال گاهي در ايزو 1600 نويز اذيتم كرده است كه كج دار و مريض رفتار كرده ام و مشكل خاصي (در حد غولي كه شما از نويز ساخته ايد) نداشته ام.

بايد به اين نكته توجه كنيد كه اصولا در DSLR ها به خاطر سنسور بزرگ مسئله ي نويز به نسبت كامپكت ها خيلي كمرنگ تر است.

دل قوي داريد و با توجه به نياز و احتياجتان ( البته لازم است مطالعه ي بيشتري در مورد اصول عكاسي داشته باشيد) دوربيني انتخاب كنيد و بخريد.
    ویرایش توسط farhad44 : Friday 13 November 2009 در ساعت 11:26
    mreza1001 و AslanAslan تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: دوربين بهتر يا تجهيزات اندكي بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط DSLR نمایش پست ها
    سلام

مي خواستم نظر دوستان رو در مورد اينكه خريد يك 450d بهتره يا يك 1000d با تجهيزات بيشتر.

ممنونم.
    در صفحات قبل فكر كنم در اين مورد بحث شده است. با اختلاف 100 هزار توماني اين دو دوربين تجيزات خاصي نمي توان خريد پس اگر مشكلي با قيمت 450D نداريد بهتر است آن را بخريد.
    mreza1001 و partow تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها

الان فکر میکنید فقط با دوربین فول فریم میشه عکس خوب گرفت ولی چون خیلی گران هست آنرا نمی خرید.

بله، بنده هم Canon 5d MarkII خیلی دوست دارم اما دلیل نمیشه چون الان نمیتونم اون رو تهیه کنم کلا دوربین DSLR نخرم!
    سلام جناب Navid7h
    اظهار نظر شما رو خوندم . خیلی روان و خوب است. راستش من از افتادن به ورطه "دوربین بازی" میترسم. قبلا فکر میکردم نکنه بیام Canon EOS 30D روبخرم بعد از یه سال Olympus EVOLT E-510 بعد بیفتکم به فکر Canon EOS 40D بعد NIKON D300 و... البته اینم میدونم اگه یه برند رو انتخاب کنم، بخاطر بحث مربوط به لنز باید بخاطر منافع مادی خودم که شده، فقط به فکر تعویض احتمالی بدنه باشم و نه تغییر برند. البته درست میفرمایید با ایده شما میتونستم خاطرات خوش آب و رنگ تری داشته باشم اینم هست. خوب من به فکر افتادم که چرا بعضی مثلا D300 رو آپ میکنند به فول فریم. آیا فقط بحث شغل و حرفه است(شایدم حسن سلیقه و جیب پر پول) ویا دلائل واقعا فنی وجود داره. با مطالعاتی که داشتم و بخصوص همین لینکی که دوست خوبمان Mashhadi Vahid معرفی کردند جمع بندی من اینه که آینده مال دوربینهای فول فریم و حتی بهتر از آن است(حالا با چه تکنولوژی - نمیدونم) ولی با رفع نقایصی که الان فول فریم دارها با آن دست به گریبانند مثل وزن زیاد. قصد ندارم بخاطر رویاهایم زمان رو ازدست بدهم به همین خاطر خیلی تو بحث فنی Olympus EP1 ریز و دقیق شده ام ببینم اگر میتونم با یه تیر چند تا نشون بزنم ؟اما ظاهرا این دوربین نمیتونه من رو متقاعد کنه. منتظر نظر بقیه دوستان هستم. بخصوص کسانی که از D300 رفتند به سمت دوربینهای قوی تر . لابد دلایل خوبی برای این کار داشته اند . ولی برای یک غیر حرفه ای چه نظری میفرمایند؟ آیا مثل شما پیشنهاد میدهند D5000 هم کفایت میکنه؟ واسه چهار پنج سال میخوام مصلحت اندیشی کنم.
    سپاس از شما و سایر دوستان

تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    در اين دو سال گاهي در ايزو 1600 نويز اذيتم كرده است كه كج دار و مريض رفتار كرده ام و مشكل خاصي (در حد غولي كه شما از نويز ساخته ايد) نداشته ام.
    دل قوي داريد و با توجه به نياز و احتياجتان ( البته لازم است مطالعه ي بيشتري در مورد اصول عكاسي داشته باشيد) دوربيني انتخاب كنيد و بخريد.
    سلام جناب farhad44

بنده فرمایش شما رو تایید میکنم. وقتی حرفه ای مثل شما درباره بدنه ای مثل 40D چنین نظری را دلسوزانه ارائه میکند؛ برای من جای تفکر دارد. اینطوری فرمایش شما درست است که از نویز یک غول ساخته ام. فکر میکنم باید به تجربیات شما و سایر دوستان توجه خاصی داشته باشم. این کار باعث میشود ترسم از انتخاب بدنه های غیر فول فریم بریزد.
    باز هم منتظر نظرات سایر عزیزان هستم.
    ضمنا از اینکه پستها به این تاپیک منتقل شد تشکر. واقعا جایش همینجا بود.

صفحه 46 از 1201 نخستنخست ... 36 42 43 44 45 46 47 48 49 50 56 96 146 546 1046 ... آخرینآخرین