صفحه 108 از 1201 نخستنخست ... 8 58 98 104 105 106 107 108 109 110 111 112 118 158 208 608 1108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,071 تا 1,080 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد anatema آواتار ها
    تشکر کرده
    14

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

ممنون از لطف دوستان

صحبت های همگی صحیح میباشد

در مورد کامپکت ها که تا حالا 2 نسل از آنها را تجربه داشته ام و نمیخواهم برای بار سوم هم کامپکت بخرم

در مورد دیسک هم ، تجربه همراه داشتن وزنی حدود 1120 در حال چند ساعت پیاده روی رو نداشته ام برای همین کمی نگرانی در این مورد دارم
    چون اغلب در مسافرت هستم و کاربرد عکاسی ام هم بیشتر در همین زمینه است بنابراین همه جا دوربین دستم است

حالا منو دیسکم بکنار ، خود دوستان مشکلی در مسافرت ها با این حدود وزن ها ندارن؟

آیا فکر درست اینه که من دوباره یک کامپکت نسل جدیدتر بخرم یا یک slr سبک؟

كاربر همراه shenasi آواتار ها
    تشکر کرده
    3783

باسلام
    خوب دوست گرامی در صورتیکه با اتومبیل شخصی نخواهید سفر کنید حمل تجهیزات حرفه ای مقداری دردسر دارد اما اگر با خودرو خودتان باشد زیاد آزار دهنده نیست
    در ثانی دوربینهای slr like و کامپکت بسیار خوبی جدیدا تولید شده اند و اگر کار حرفه ای نخواهید بکنید خیلی مناسب هستند
    دوربینهایی مثل s100 یا s200 فوجی و یا sx20 و g11 در کنون و چند دوربین دیگر دوربینهای خوبی هستند که برای عکاسی های معمولی و مخصوصا در نور کافی بسیار مناسب میباشند .
    موفق باشید
    محسن شناسی آذری
    About Me
    هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود ....
    D90

كاربر همراه raffi آواتار ها
    تشکر کرده
    1142

با سلام
    دوست عزیز پیاده روی بستگی دارد که کجا باشد در طبیعت و کوهستان یا در شهر و جاده هموار که در مورد اول حتی یکصد گرم هم می تواند در دراز مدت تبدیل به چند کیلو شود پس دوست عزیز با دقت بیشتری انتخاب داشته باشید .متاسفانه بنده هم چنین مشکلی دارم البته با ورزش وزن دی 90 رو در کوهستان چند ساعتی تحمل می کنم

تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط shenasi نمایش پست ها
    باسلام
    خوب دوست گرامی در صورتیکه با اتومبیل شخصی نخواهید سفر کنید حمل تجهیزات حرفه ای مقداری دردسر دارد اما اگر با خودرو خودتان باشد زیاد آزار دهنده نیست
    در ثانی دوربینهای slr like و کامپکت بسیار خوبی جدیدا تولید شده اند و اگر کار حرفه ای نخواهید بکنید خیلی مناسب هستند
    دوربینهایی مثل s100 یا s200 فوجی و یا sx20 و g11 در کنون و چند دوربین دیگر دوربینهای خوبی هستند که برای عکاسی های معمولی و مخصوصا در نور کافی بسیار مناسب میباشند .
    موفق باشید
    دوربین هایی که فرمودید را بررسی کردم ، s200 حدود 900 و sx20 هم حدود 600 وزن دارد یعنی در حدود وزن 550d با کیتش!!!!

كاربر همراه shenasi آواتار ها
    تشکر کرده
    3783

باسلام
    دوست گرامی اولا که من این دوربین ها را برای نمونه معرفی کردم اما این را مطمئن باشید با مثلا وزن 900 گرم s200 شما رنج 400-28 را هم دارید که در صورتیکه بخواهید با 550d این رنج را داشته باشید همراه با کیف مناسب حداقل وزن از 5/2 کیلوگرم خواهد گذشت
    من متعجبم که شما چرا به یک slr تنها با لنز کیت فکر میکنید در اینصورت مهمترین قابلیت یک slr یعنی تعویض لنز برایتان مهم نیست ؟
    در کل با خرید یک slr like شما دیگر نیازی به هیچ لنزی ندارید و میدانید که همیشه این وزن ثابت است اما با یک slr ویک لنز متوسط 300-70 وزن خیلی بیش از این حرفها میشود .
    در نهایت بنده احساس میکنم که شما برای همیشه میخواهید از لنز کیت استفاده کنید و لنز دیگری مورد نیازتان نخواهد بود پس اگر صد در صد اینطور است وزن 550d از s200 هم کمتر شود .....
    موفق باشید
    محسن شناسی آذری
    About Me
    هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود ....
    D90

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

جناب anatema
    سلام . فرموديد تجربه compact داشتيد. ممكنه بفرماييد چي بوده و و زن آنها؟
    اگر واقعا وزن برايتان مشكل ساز است powershot s90 دوربين فوق العاده ايست.

تشکر کرده
    14

با تشکر از همه دوستان

اولین دوربینم C-750 Ultra Zoom olympus این دوربین را در سال 81 به قیمت 500.000 خریدم فکر میکنم اون موقع ها سکه حدود 50.000 بود یادش بخیر اکثرا میگفتن دوربین عکاسی دیجیتال اصلا حرفه ایی نیست !!!!!
    دومین panasonic fx3

برای این من تاکیدم روی لنزکیت های این دو دوربین است که خیلی به ندرت از زوم این دوربین ها برای عکاسی استفاده کرده ام بیشتر واید عکس میگیرم

البته چون تجربه slr نداشته ام شاید واقعا دارم اشتباه میکنم و رنج 18-55 یا در نهایتا d90 18-105 جوابگوی عکاسی من در سفر ها نیست و در اینده من مجبور خواهم بود از لنز های دیگر استفاده کنم
    اما این رو مطمئنم که آخرین زور من وزنی در حدود همون d90 است و در آینده اصلا نمیتونم سراغ لنز های سنگین تر در خانواده نیکون یا کانن بروم

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

anatema

دوربينهاي قبليت كه سبك بودند
    پيشنهاد من اينه اگر ميتوني دوربينهارو از كسي قرض كني يا از بري پيش دوستان چند ساعتي با دوربينهاشون ور بري:biggrin: ببيني با كدوم راحت تري

يه پيشنهاد ديگه اينه كه ( البته من ديسك كمر ندارم نمي دونم ميشه يا نه )
    اما :

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

دوست عزیز من بحث شما را درباره نیاز شما به دوربین با کیفیت بالاتر از کامپکت و حساسیت البته بجای شما روی وزن دوربین ها خواندم از تجربه شخصی و کار با دو برند در دوربینهای دی اس ال ار این را به شما اطمینان میدهم که خرید این دور بین در مدتی بعد تر نیاز به فلاش لنز فیلتر های گوناگون کبف مخصوص و غیره است که وزن کل را بالاتر از حدی که تصور میکنید بالاتر خواهد برد من که 180 قدمه و 110 کیلو هم بیشتر وزن دارم از کشیدن این همه وزن و سه پایه در سفرهام خوشحال نیستم با دیدن پست آخر شما و این که تجربه کار با کامپکت های برند الیمپوس هم دارید بنده به شما ( اگر من جای شما بودم ) خرید دوربینهای اس ال ار بدون آینه مانند این دوربین را پیشنهاد میکنم
    کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/olympusep2/
    هم کوچکتر است هم قابل حمل تر البته من نسبت به اس ال آر این پیشنهاد را دادم چون این نسل دوربینها از نظر کیفیت بیشتر یک اس ال آر هستند تا کامپکت ولی در ابعاد کوچکتر و قابلیت حمل بهتر .
    raffi و Viper تشکر می‌کنند.
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

تشکر کرده
    14

از همه دوستان خوبم متشکرم

دوست خوبم من همه حرفاتونو از نظر منطقی قبول دارم اما باید اعتراف کنم بعد از حدود 8 سال عکاسی دیجیتال واقعا داشتن یک slr برایم عقده شده !!!!!

اما از نظر منطقی این رو هم میدونم که با داشتن مشکلی که دارم شاید واقعا نتونم به معنی واقعی از یک slr استفاده کنم

دوستان خوبم بزرگترین نعمت سلامتی است قدرش را داشته باشید