صفحه 113 از 1201 نخستنخست ... 13 63 103 109 110 111 112 113 114 115 116 117 123 163 213 613 1113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,121 تا 1,130 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    66

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

با سلام به همه دوستان
    بعد از لطف شما دوستان و پاسخگویی مناسب و کامل به سوالات این حقیر تصمیم گرفتم دوربین d90 به همراه لنز کیت خودش (105-18) رو تهیه کنم که اگه خدا بخواد هفته دیگه میام تهران واسه خرید.
    می خواستم ببینم غیر از کیف و سه پایه که می خوام تهیه کنم چه چیزهای دیگه ای لازم هست که با توجه به دوری من از تهران به یکباره تهیه کنم. از بابت تهیه سایر اقلامی که احتمالا" لازمه مشکلی ندارم لطفا" راهنمایی بفرمایید
    به همراه مارک چون یکروز بیشتر واسه خرید زمان ندارم. اگه کسی از دوستان سه پایه خوبی هم داره که به درد وزنهای خیلی بیشتر بیاد لطفا" راهنمایی کنه ممنونم.
    البته منظورم از سایر اقلام فیلتر ، مموری کارت و شاید باطری اضافه اگه به نظرتون مورد نیاز هست.

كاربر آشنا nima68 آواتار ها
    تشکر کرده
    928

نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid نمایش پست ها
    لنز 18-135 لنز خوش‌نامی نیست، ممکن است موقعی که FF گرفتید برای فروشش با قیمت مناسب با مشکل مواجه شوید. (خروجی چندان ایده‌آلی هم ندارد)

اگر افزایش بودجه دهید 50D + لنز 24-105 و 10-20 (یا 10-22) گزینۀ خوبی خواهد بود...

به نظرم اگر مشکلی با تعویض لنز در رنج واید ندارید، 50D را با لنز کیت (18-55 IS) + لنز 24-105 تهیه کنید.
    اینجوری شما میگین پس بهتره قید 18-135 رو بزنم. گزینه دومی که گفتید هم خیلی گرون می‌شه و باید حدود پنج-شش ماهی صبر کنم تا پولم به اون حد برسه. گزینه آخر گرچه خوب به نظر می‌رسه ولی 18-55 کیفیت‌ش خیلی تعریفی نداره. بعد این کمبود کیفیت تو واید تاثیری نداره یعنی؟
    میگم اگه قرار باشه کمی افزایش بودجه بدم بهتر نیست یه 5دی (مارک۱) دست دوم با 24-105 بگیرم؟ در اینصورت هم واید دارم و هم لنز عالی و هم فول فریم. فقط نمی‌دونم با وجود اینکه 5دی دوربینی هستش که تقریبا دیگه از عمرش خیلی گذشته. آیا ارزش داره که الان حدود یک و خورده ای واسه 5دی دست دوم (تازه اگه گیر بیاد) هزینه کنم؟

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط nima68 نمایش پست ها
    میگم اگه قرار باشه کمی افزایش بودجه بدم بهتر نیست یه 5دی (مارک۱) دست دوم با 24-105 بگیرم؟ در اینصورت هم واید دارم و هم لنز عالی و هم فول فریم. فقط نمی‌دونم با وجود اینکه 5دی دوربینی هستش که تقریبا دیگه از عمرش خیلی گذشته. آیا ارزش داره که الان حدود یک و خورده ای واسه 5دی دست دوم (تازه اگه گیر بیاد) هزینه کنم؟
    به نظر بنده چنین کاری نکنید.

18-55 هم در واید شارپنس خوبی دارد.

به نظرم قبل از حذف 18-55 از لیست آن را تست کنید (مخصوصاً در رنج واید برای نوع عکاسی که فرمودید) شاید جوابگو باشد و نیاز شما را برطرف کند...

--------------------
    راستی "آینده"‌ای که می‌فرمایید قصد کوچ به FF را دارید، نزدیک است یا دور؟
    اگر آینده نزدیک نیست شاید بهتر باشد خود را درگیر این مسئله نکنید و 50D را با 15-85 تهیه کنید.

پیروز باشید.
    ویرایش توسط Vahid : Thursday 20 May 2010 در ساعت 15:32
    .

كاربر آشنا nima68 آواتار ها
    تشکر کرده
    928

نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid نمایش پست ها
    راستی "آینده"‌ای که می‌فرمایید قصد کوچ به FF را دارید، نزدیک است یا دور؟
    اگر آینده نزدیک نیست شاید بهتر باشد خود را درگیر این مسئله نکنید و 50D را با 15-85 تهیه کنید.

پیروز باشید.
    والا چه عرض کنم.
    اگه بخوام با کنون پیش برم شاید حدود یک سال تا یک سال و نیم ولی با نیکون (با این وضع قیمت‌هاش) فکر نکنم به این زودی‌ها بشه.
    قیمت 15-85 خیلی بالاست آخه. دیگه اینقدر برای یه لنز کراپ خرج کردن واسه منی که قرار نیست به این فرمت وابسته بمونم فکر نکنم کار درستی باشه. بعد اینکه 15-85 مثل 18-135 مشکل فروش نداره؟ ینی می‌تونم بعد راحت بفروشم‌ش؟
    این کنون ینی هیچ لنزی برابر با 18-105 نیکون نداره (از لحاظ قیمت/کیفیت) ؟ چون خیلی دوست دارم یه 50f/1.4 هم بخرم و با این قیمت 15-85 فقط می‌تونم کیف و سه‌پایه تهیه کنم (که صدالبته اولویت بالاتری نسبت به 50f/1.4 دارن)

كاربر فعال khoddami آواتار ها
    تشکر کرده
    3111

نقل قول نوشته اصلی توسط artan نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان
    بعد از لطف شما دوستان و پاسخگویی مناسب و کامل به سوالات این حقیر تصمیم گرفتم دوربین d90 به همراه لنز کیت خودش (105-18) رو تهیه کنم که اگه خدا بخواد هفته دیگه میام تهران واسه خرید.
    می خواستم ببینم غیر از کیف و سه پایه که می خوام تهیه کنم چه چیزهای دیگه ای لازم هست که با توجه به دوری من از تهران به یکباره تهیه کنم. از بابت تهیه سایر اقلامی که احتمالا" لازمه مشکلی ندارم لطفا" راهنمایی بفرمایید
    به همراه مارک چون یکروز بیشتر واسه خرید زمان ندارم. اگه کسی از دوستان سه پایه خوبی هم داره که به درد وزنهای خیلی بیشتر بیاد لطفا" راهنمایی کنه ممنونم.
    البته منظورم از سایر اقلام فیلتر ، مموری کارت و شاید باطری اضافه اگه به نظرتون مورد نیاز هست.
    سلام.ممكنه تا حالا خريد كرده باشيد.اما :
    سه پايه slik pro 400 يا 500سه پايه خويه و تحمل ون خوبي داره .قيمتش حدود 100000 تومنه
    فيلتر پولاريزه هم لازم داريد sigma يا hoya
    من كه هيچ وقت به باطري اضافه نيازي پيدا نكردم..
    xman_a و -shahram تشکر می‌کنند.
    5DmarkII/70-200F4Lis/50f1.8/580II

كاربر جديد Tired آواتار ها
    تشکر کرده
    9

پیش فرض پاسخ: Nikon D90

سلام من تازه به جمع شمااضافه شدم!
    من به رشته عکاسی خیلی علاقه دارم،رواین حساب قصدخرید یهD-slrدارم؛چند وقت دارم تحقیق میکنم و نظرم روی مارک nikon؛وازاین مارک دومدل D90وD300s ذهنمو مشغول کرده؛من از دوستان دوتا سوال دارم1_فرق بین این دوتا اینقدری هست که بخوام حدودآَ450تومان بیشتر هزینه کنم2-نقاط قوت وضعف هرکدوم رونسبت به هم دیگه برام روشن کنیدواگه مارک دیگه؛یا مدل دیگه ای درحدود 1500000تا1600000سراغ دارین معرفی کنید.
    خسته....!

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط Tired نمایش پست ها
    سلام من تازه به جمع شمااضافه شدم!
    من به رشته عکاسی خیلی علاقه دارم،رواین حساب قصدخرید یهD-slrدارم؛چند وقت دارم تحقیق میکنم و نظرم روی مارک nikon؛وازاین مارک دومدل D90وD300s ذهنمو مشغول کرده؛من از دوستان دوتا سوال دارم1_فرق بین این دوتا اینقدری هست که بخوام حدودآَ450تومان بیشتر هزینه کنم2-نقاط قوت وضعف هرکدوم رونسبت به هم دیگه برام روشن کنیدواگه مارک دیگه؛یا مدل دیگه ای درحدود 1500000تا1600000سراغ دارین معرفی کنید.
    خسته....!
    سلام:

سوال اول شما چندین جواب میتواند داشته باشد. خلاصه از این قرار است

ممکن است با دقت به نیاز شما فرق این دو برای شما ارزش پرداخت 450 هزارتومان نداشته باشد

ممکن است با دقت به نیاز شما فرق این دو برای شما ارزش پرداخت 450 هزار توان داشته باشد

ممکن است با دقت به نیاز شما فرق این دو برای شما به مراتب ارزش پرداخت آن بیش از 450 هزار تومان باشد

نیاز شما چیست؟

در مورد سوال دوم بهتر است در تاپیک مورد نظر صحبت کنیم این جوری هم من هم شما و هم دوستانی که میخواهند نظرشان را بگویند راحت تر هستیم :)

موفق باشید
    Tired تشکر می‌کند.

كاربر جديد Tired آواتار ها
    تشکر کرده
    9

دوست عزیز؛خوشحالم از ریز بینی وجدیِّتت که این خصوصیت یه عکاس خوبه!
    سوال اصلی من راجع به خوصیصات مشترک وغیرمشترک این دوتاس،که اینقدر نسبت به هم متفاوت هستند که من اون مبلغ مازاد روبپردازم؛با توجه به این که مبتدی هستم؟
    خسته....!

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط Tired نمایش پست ها
    D90وD300s ذهنمو مشغول کرده؛من از دوستان دوتا سوال دارم1_فرق بین این دوتا اینقدری هست که بخوام حدودآَ450تومان بیشتر هزینه کنم

درود

اختلاف قیمت این دو مدل بیشتر از 450 هزار تومان است. D90 با لنز 18-105 که خود لنز 350 هزار تومان قیمت دارد عرضه میشود ( به قیمت 1160 ) اما D300s فقط قیمت بدنه خالی آن از D90 مبلغ 450 هزار تومان گرانتر هست. و اگر قصد تهیه همان لنز را برای D300s داشته باشید این اختلاف قیمت به 800 هزار تومان خواهد رسید. که این خود مبلغ یک لنز نسبتا خوب دیگر است.

موفق باشید

انوش
    Persian، barca007، jebrahim و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

دقیقا!
    شما با همین مبلغ میتونید دی 90 رو بعلاوه کیتش خریداری کنید به همرا یک لنز 1.4 50مم مثلا.اما دی 300اس انتخابیه که بیشتر از 2 میلیون هزینه در پی خواهد داشت.
    Mehdi Rojaie و Tired تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی