صفحه 116 از 1201 نخستنخست ... 16 66 106 112 113 114 115 116 117 118 119 120 126 166 216 616 1116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,151 تا 1,160 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد Tired آواتار ها
    تشکر کرده
    9

Arrow پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

سلام
    قشقایی عزیز،نکاتی که نوشتم کافی نبود؟
    خسته...!

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

نقل قول نوشته اصلی توسط Tired نمایش پست ها
    سلام
    قشقایی عزیز،نکاتی که نوشتم کافی نبود؟
    خسته...!
    عذر خواهی بابت تاخیر.

دوستان نیکونی از قابلیت وایرلس فلش D90 ابراز رضایت دارند که میتواند برای پرتره و مواردی دیگر بدرد بخورد. برای دوربین کانن میباید وسیله ای دیگر بگیرید یا دو فلش اکسترنال داشته باشید.

دوربین 550D کانن رزولوشن موثر آن میتواند برای یک کاربر فرضی مفید باشد البته به شرطی که اصول عکاسی بدرستی رعایت شود.

ارنجمنت لنزها میتواند گزینه ای دیگر باشد در این که آینده در کدام سمت میخواهید حرکت کنید و کدام لنزهای هر دو برند برای شما میتواند مفید باشد.

یک نکته ظریف هم میتواند مد نظر باشد اینکه در آینده اگر بخواهید ابزارتان را ارتقا دهید کدام برند میتواند جوابگوی نیازهای شما باشد. بطور کل هر دو برند میتواند مزایا و معایبی داشته باشد. که این موارد تعریف آن به سلیقه مصرف کننده بر میگردد.

من پیشنهاد میدهم هر دو دوربین را از نزدیک ببینید. و ارزیابی کنید کدام در دستانتان بهتر جا میگیرد با به بیانی دیگر با کدام میتوانید راحت باشید.

اینکه شما در کل چقدر میتوانید برای یک ابزار فرضی هزینه کنید مقوله ایست که شما میدانید. 1200000 یا ممکن است در آینده بیشتر شود یا ممکن است کلا دور عکاسی خط بکشید؟

این ارزیابی با شما که در آنصورت بهتر است یک دوربین و یک لنز کیت داشته باشید پس از مدت کوتاهی عکاسی به نیازهای خودتان میرسید چیزی که لازمه هر مصرف کننده ای خواهد بود. ارزش رسیدن به نیازهای خودتان در راهی درست به مراتب بیشتر از این کلماتی است که من به ذهنم میرسد.

من تعاریف زیادی از دوربین 550D دیده ام خودم استفاده ای نکردم و قطعا نیاز من هم نخواهد بود. ولی میتواند یکی از آپشن های شما باشد. در مورد D90 تعاریف زیادی در اینترنت دیدم حتی همینجا بین دوستان فروم، استنباط من آنست دوربینی با قابلیت خوب در قیاس با قیمت مورد نظر که ارزش آن نمود پیدا میکند.

برخی سایت ها خروجی Jpeg این دوربین را سافت ارزیابی میکنند ولی میتوان اطمینان داشت روی خروجی خام این دوربین مشکلی نباشد.

البته در استفاده از دوربین های Dslr بهتر است روی خروجی خام کار کنید مگر خروجی Jpeg یک ضرورت باشد.

یک آیتمی درباره D90 که قبلا هم صحبت شد و نتیجه ای قطعی بدست نیامد 12 بیتی بودن این دوربین است. دوربین های کنونی همگی 14 بیتی هستند روی کاغذ میتوان این انتظار را داشت 14 بیتی عملکرد بهتری در ثبت جزییات داشته باشد. آقای روشن هم مدتی روی این موضوع دقیق شده بودند که ظاهرا نتیجه ای دقیق از این تفاوت دستگیرشان نشده بود.

من فکر میکنم ممکن است این موارد روی مانیتور یا روی بعضی دستگاههای چاپ ممکن است دیده نشود ولی در جاهایی این موضوع ملموس باشد ( اگر خاطرم باشد دیدگاه آقای روشن همینگونه بود )

به هر شکل من فکر میکنم برای یک هزینه ای اولیه خرید هر دو دوربین میتوان کار درستی باشد منوط به آنکه خودتان از نزدیک هر دو دوربین را ببینید یا این اختلاف های جزیی ( از دید من ) برای شما یک ایراد بزرگ باشد که در تصمیم شما تاثیر گذار باشد )

اگر خواستید یکی از این دو دوربین رو بگیرید تا مرز سقف بودجه حرکت نکنید، حدود 90 درصد از کل بودجه برای دوربین و تک لنز کیت و 10 درصد مابقی هم مموری یک کیف ( بسته به نیاز جمع و جور )

یا هزینه فلش را میباید جداگانه لحاظ کنید یا در دل همین بودجه هست یا نوع عکاسی شما نیاز به فلش اکسترنال در همین ابتدا داردیا .... بررسی آن باشماست.

مجدد عذر خواهی از بابت تاخیر در پاسخ. من کلی، صحبت کردم ممکن است مواردی از قلم افتاده باشد. در آن صورت بفرمایید من و دوستان خوبتان در فروم اگر بدانیم پاسخ میدهیم
    Kamal، Ali_Ahmadpour، MehdiM و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه ahmadsht آواتار ها
    تشکر کرده
    365

سلام
    كسي نمي خواد راهنمايي كنه؟

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: 50D ?

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadsht نمایش پست ها
    با سلام و تشکر از این فروم بسیار مفید و خواندنی

برای عکاسی ، بیشتر با اهداف توریسم ، طبیعت و پرتره احتایج به یک دوربین کمی حرفه ای ، با برند Canon دارم . با توجه به بررسی و تحقیقی که خودم انجام دادم ، EOS 50D با لنز 18-200 گزینه مناسبی به نظر رسید .

اما بعد از مشاهده ویژگی های دوربین های 500D , 550D کمی در تصمیم خودم متزلزل شدم .
    با توجه به اینکه به عکاسی علاقمندم و سابقه عکاسی با دوربین های آنالوگ حرفه ای رو هم دارم به نظر شما کدام گزینه مناسب تر به نظر می رسه . با توجه به تفاوت رنج قیمتی این دو دوربین با 50D لطفا با در نظر گرفتن کاربردها و ... راهنمایی کنید .

با سپاس
    سلام

دوست عزيز پاسخ تمام سوالات شما در صفحات مختلف اين فوروم يافت مي شود. تفاوت عمده ي دوربين هاي كنن سري XXD با سري XXXD در بدنه ي آلياژي مقاوم تر؛ درزبندي بهتر در برابر شرايط جوي و گرد و غبار؛ سرعت شاتر بالاتر و سرعت عكاسي پياپي بيشتر است. از طرفي دو دوربين XXXD كه شما نام برديد نسبت به 50D قابليت فيلمبرداري HD دارند كه 50D ندارد. با توجه به اينكه نتيجه ي نهايي تصوير به دست آمده از هر دو دوربين تقريبا يكي است و بيشتر لنز است كه عامل كيفيت عكس به شمار مي رود الان به راحتي مي توانيد تصميم بگيريد كه آيا ويژگي هاي 50D برايتان مفيد تر است يا قيمت پايين تر 550D و فيلمبرداري آن.
    partow و Haji Shahkaram تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه ahmadsht آواتار ها
    تشکر کرده
    365

با تشكر از شما فرهاد عزيز ،

حدود 90 درصد در انتخاب 50D مصمم شده ام ... تا چه پيش آيد ...

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

پیش فرض راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

ا سلام خدمت اساتید محترم . امیدوارم که حالتون خوب باشه .
    2 تا سوال داشتم :
    1- اتلیه تخصصی کودک به چه اتلیه ای گفته می شه و باید چه تجهیزاتی داخلش باشه . اگه عکسی هم از داخل یک اتلیه کودک بگذارید ممنون میشم . لطفاً در این مورد مفصلاً توضیح دهید .( اخه متاسفانه خیلی ها نمیدونن اتلیه کودک یعنی چی و فکر میکنن باید عکسو داخل اتلیه گرفت و با کامپوتر پشت اونو عوض کرد و یک بک گراند دیجیتالی پشت اون انداخت .
    2- من یه دوربین 450 کانن دارم . حقیقتش از این دوربین زیاد راضی نیستم . مثلا عکسهای اونوکه با D80 نیکون مقایسه میکنم . میبینم که عکسهای d80 با این که تقریبا این دو دوربین در یک سطح هستند ، از لحاظ رنگ و تنالیته رنگ و فوکوس بهتره . حالا از شما این سوال رو دارم ، من می خوام نیکون بخرم . حقیقتش چشمم D300 روگرفته اما پولم به اون نمیرسه . ولی به d90 میرسه .به نظر شما اگه نیکون d90 بخرم میتونم کیفیت بهتری در عکسام داشته باشم یا نه ، چون من تاحالا از برند نیکون استفاده نکردم از شما اساتید محترم راهنماییمی خوام . ممنونم
    javadtajik@hotmail.com

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط javadtajik نمایش پست ها
    ا سلام خدمت اساتید محترم . امیدوارم که حالتون خوب باشه .
    2 تا سوال داشتم :
    1- اتلیه تخصصی کودک به چه اتلیه ای گفته می شه و باید چه تجهیزاتی داخلش باشه . اگه عکسی هم از داخل یک اتلیه کودک بگذارید ممنون میشم . لطفاً در این مورد مفصلاً توضیح دهید .( اخه متاسفانه خیلی ها نمیدونن اتلیه کودک یعنی چی و فکر میکنن باید عکسو داخل اتلیه گرفت و با کامپوتر پشت اونو عوض کرد و یک بک گراند دیجیتالی پشت اون انداخت .
    2- من یه دوربین 450 کانن دارم . حقیقتش از این دوربین زیاد راضی نیستم . مثلا عکسهای اونوکه با D80 نیکون مقایسه میکنم . میبینم که عکسهای d80 با این که تقریبا این دو دوربین در یک سطح هستند ، از لحاظ رنگ و تنالیته رنگ و فوکوس بهتره . حالا از شما این سوال رو دارم ، من می خوام نیکون بخرم . حقیقتش چشمم D300 روگرفته اما پولم به اون نمیرسه . ولی به d90 میرسه .به نظر شما اگه نیکون d90 بخرم میتونم کیفیت بهتری در عکسام داشته باشم یا نه ، چون من تاحالا از برند نیکون استفاده نکردم از شما اساتید محترم راهنماییمی خوام . ممنونم

سلام!

به پست قبلی بنده عنایت نکردید !
    هر سئوال را در تاپیک مربوطه به خودش مطرح کنید

به نظر شما تجهیزات آتلیه کودک ربطی به دوربین DSLR دارد ؟؟

در مورد سئوال دوم:
    d90 و d300و d300s دوربین های بسیار خوبی هستند و اگر سیلینگ مقاوم تر، تعداد عکاسی پیاپی بیشتر و .... نیاز ندارید D90 انتخاب خوبی است.

در مورد مقایسه رنگ و تونالیته هم که اگر در فرمت RAW عکس بگیرید امکان کنترل بسیار بهتری روی خروجی خواهید داشت.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر جديد
    تشکر کرده
    54

عزیزان محترم

دوربینی می خواهم که از لحاظ قیمت و کارایی برابر با 1000 دی کانون باشد
    فقط با این تفاوت که قابلیت فیلمبرداری هم داشته باشد
    کدام مدل را پیش نهاد می کنید ؟
    با تشکر

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

نقل قول نوشته اصلی توسط elhaaam نمایش پست ها
    عزیزان محترم

با تشکر
    حداقل حدود 200 هزار تومان باید بودجتون رو بیشتر کنید !
    500d
    Mehdi Rojaie و elhaaam تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط elhaaam نمایش پست ها
    عزیزان محترم

با تشکر
    درود

500d کنون حداقل مدلی که فیلم برداری دارد و یا نسخه ای جدید تر 550d کنون که گرانتر است.

یا شاید D5000 نیکون و یا D90 که قیمتی نزدیک به 550d دارد

موفق باشید

انوش
    Mehdi Rojaie و elhaaam تشکر می‌کنند.