صفحه 16 از 1201 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 66 116 516 1016 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 151 تا 160 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط MBIS نمایش پست ها
    کد:
    http://www.prophotocom.com/cameras/nikon/d90.asp"]http://www.prophotocom.com/cameras/nikon/d90.asp

http://www.prophotocom.com/cameras/sony/alpha-300-350.asp"]http://www.prophotocom.com/cameras/sony/alpha-300-350.asp
    اشتباه هست؟
    در مورد GPS در D90 که اشتباه از شما بوده، اگر دقت کنید در لینکی که گذاشتید گفته شده " GPS بصورت انتخابی جهت ثبت موقعیت جغرافیایی محل عکاسی"
    که اینهم تصویر آن GPS است که بصورت جداگانه قابل تهیه است:

در مورد آن عبارات درباره A350 ، به نظر میرسد ترجمه ای از متن رسمی منتشر شده شرکت سونی باشد که بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد تا علمی و عملی؛ و میتوانید متن انگلیسی آن را در آدرس زیر بخوانید:
    کد:
    http://www.dpreview.com/news/0801/08013004sonyalpha300350.asp
    ولی اینکه در عمل و در شرایط استاندارد؛ سرعت فوکوس این دوربین نسبت به رقبا چگونه است.... من تستی ندیدم. (بگذریم که سرعت فوکوس به لنز هم بستگی دارد).
    Amir Tavakoli، Christ Melikian، rezafh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر جديد
    تشکر کرده
    61

پیش فرض پاسخ: ميخوام به جمع DSLR دارها وارد بشم لطفا راهنمايي كنيد

ممنون از اطلاعاتی که دادین

از اساتید اگر کسی با لنزهای Sony کار کرده ممنون میشم اگر من رو راهنمایی کنه درباره ی کیفیت این لنزها
    چون با این شرایط فکر میکنم بدنه ی A350 با توجه به قیمت و مشخصاتی که داره از باقی بهتر باشه
    (فکر میکنم از لحاظ بدنه از D90 قویتر هست؟)
    محمد ایرانی شاد
    Canon SX210 IS

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

من صحبتهای این تاپیک را از اول دنبال کردم و چون نظر دیگر دوستان همان نظر بنده بود . احساس کردم بهتر است از زدن پست تکراری پرهیز کنم تنها میخواستم کمی درباره سنسور و توانای آن در مواردی همچون نویز دینامیک رنج و غیره صحبتی کرده باشم چون مطمعنم شما از دیدگاهی دیگر به برتری بدنه سونی 350 از دی 90 رسیدید نه این موارد .

برای این که از جهتی دیگر این دو بدنه را بدون لنز کنار هم قرار دهیم و تست کنیم من پیشنهاد میکنم این رنکیگ را که از لابراتوار دکسو اپتیک است و از اهمیت و اطمینان بالای در تست سنسر برخوردار میباشد ببینید .

کد:
    http://www.dxomark.com/index.php/eng/DxOMark-Sensor/Camera-rankings

البته بنده تجربه بدنه های سونی را هم دارم خودم به مدت یک سال الفا 100 داشتم و کمی هم با الفا 700 کار کردم
    این تفاوت دینامیک رنج و رفتار نویز را نسبت به دی 90 و دی 300 کاملا حس کردم .

اگر منظور شما ارگنومی بدنه بود فکر میکنم بحث و صحبتی در میان نباشد چون کاملا سلیقه ای بوده و با هیچ معیاری نمیتواند بدنه ها را رتبه بندی کند. ولی پیشنها میکنم هر دو بدنه را در دست بگیرید و چند ثانیه ای از نزدیک بازرسی کنید .

در مورد لنزهای سونی هم باید عرض کنم که لنز کیت خوبی دارد منظورم 70 -18 میباشد ولی با 105 - 18 قابل مقایسه نیست از نظر شارپنس و سرعت فکوس و کیفیت ساخت و ... لنز 300 -75 هم فقط به درد تجربه میخورد البته لنز های سونی مانند 105 - 16 و زایس 80 -16 که سر امد لنزهای دیگر سونی در این رنج هستند ( کمتر از یک میلیون تومان ) به نظر من حد اقل در ایران بسیار گران هستند و به قول معروف همان قدر که پول میدهید آش تحویل نمیگیرید و کمی کمتر است این آش .

البته بنده یک حرفه ای نیستم ولی در این سه سال به کمک دوستان فروم و استاد روحنواز عزیز ( مدرس دورهای عکاسی سایت ) دکتر روشن و دوستانی چون جناب دلباز عزیز حداقل به خودم میتونم یک آماتور مطلع بگویم .
    ویرایش توسط Christ Melikian : Sunday 17 May 2009 در ساعت 08:48
    Persian، Kourosh Kahal، MAHosseini و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط CastrolGT نمایش پست ها
    برای این که از جهتی دیگر این دو بدنه را بدون لنز کنار هم قرار دهیم و تست کنیم من پیشنهاد میکنم این رنکیگ را که از لابراتوار دکسو اپتیک است و از اهمیت و اطمینان بالای در تست سنسر برخوردار میباشد ببینید .

کد:
    http://www.dxomark.com/index.php/eng/DxOMark-Sensor/Camera-rankings

.
    با درود

دست شما از بابت لینک رنکینگ درد نکند ، واقعا جالب بود چند مقام بالای رنکینگ مربوط به برند Nikon بود ، اما نکنه جالب تر D90 بود که در بین بدنه های چند میلیونی قرار گرفته بود و سر بلند بیرون آمده بود.

موفق باشید
    Christ Melikian و MBIS تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا digicam آواتار ها
    تشکر کرده
    62

در مورد لنزهای سونی هم باید عرض کنم که لنز کیت خوبی دارد منظورم 70 -18 میباشد ولی با 105 - 18 قابل مقایسه نیست از نظر شارپنس و سرعت فکوس و کیفیت ساخت
    منظور شما از لنز 18-105 کدام لنز سونی است؟
    این لنز رو سونی هنوز تولید نکرده است
    MBIS تشکر می‌کند.

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

ببخشید باید واضحتر بیان میکردم

منظور من از 70 -18 لنز کیت سونی و 105 -18 لنز کیت نیکون دی 90 بود

از اینکه مبهم نوشتم پوزش میخواهم .
    MBIS تشکر می‌کند.
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    با درود

دست شما از بابت لینک رنکینگ درد نکند ، واقعا جالب بود چند مقام بالای رنکینگ مربوط به برند Nikon بود ، اما نکنه جالب تر D90 بود که در بین بدنه های چند میلیونی قرار گرفته بود و سر بلند بیرون آمده بود.

موفق باشید
    سلام:

بدست آوردن نتایج و ارزیابی سنسور ها روی این سایت نیاز به یک ارزیابی دقیقی خواهد داشت که شاید براحتی نتوان مفاهیم کاربردی درستی از این رنکینگ بدست آورد و نیاز به اطلاعات بیشتری خواهد بود

در غیر اینصورت با اکتفا به اطلاعات ( فقط ) این سایت ممکن است یک عکاس قابل با توانایی مالی و نیاز مبرم به Hasselblad H3DII از خرید آن پشیمان شود و یک 5DII بخرد.

اگر مایل بودید پست های 228 الی 267 این تاپیک را یک مروری داشته باشید در این خصوص صحبت هایی شد

Canon EOS 5D MK II

در مورد صحبت دوستمان منباب تشخیص در تفاوت بین دوربین های مورد اشاره فعلا نظر خاصی ندارم .... چون ایشان از دوربین های مورد اشاره استفاده کرده اند صحبت هایشان سندیت بیشتری خواهد داشت.

ولی واقعیت آنست شاید براحتی نتوان یک نتیجه گیری منطقی از برتری دوربینی بر دوربین دیگر را از این سایت استنباط کرد مگر با دقت به تست ها آن ( اینکه چگونه بررسی میکند و چه عواملی دخالت داده خواهد شد و کاربرد این رنکینگ ها کجاست ... فرضا برای یک عکاس مهم خواهد بود یا برای کسی که نیاز به اطلاعاتی پیرامون تکنولوژی مورد استفاده در سنسور ها خواهد داشت ) واقف بوذ

موفق باشید

*لطفا به این پست تنکس داده نشود.

ممنون
    jebrahim تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام:

بدست آوردن نتایج و ارزیابی سنسور ها روی این سایت نیاز به یک ارزیابی دقیقی خواهد داشت که شاید براحتی نتوان مفاهیم کاربردی درستی از این رنکینگ بدست آورد و نیاز به اطلاعات بیشتری خواهد بود

در غیر اینصورت با اکتفا به اطلاعات ( فقط ) این سایت ممکن است یک عکاس قابل با توانایی مالی و نیاز مبرم به Hasselblad H3DII از خرید آن پشیمان شود و یک 5DII بخرد.

اگر مایل بودید پست های 228 الی 267 این تاپیک را یک مروری داشته باشید در این خصوص صحبت هایی شد

Canon EOS 5D MK II

در مورد صحبت دوستمان منباب تشخیص در تفاوت بین دوربین های مورد اشاره فعلا نظر خاصی ندارم .... چون ایشان از دوربین های مورد اشاره استفاده کرده اند صحبت هایشان سندیت بیشتری خواهد داشت.

ولی واقعیت آنست شاید براحتی نتوان یک نتیجه گیری منطقی از برتری دوربینی بر دوربین دیگر را از این سایت استنباط کرد مگر با دقت به تست ها آن ( اینکه چگونه بررسی میکند و چه عواملی دخالت داده خواهد شد و کاربرد این رنکینگ ها کجاست ... فرضا برای یک عکاس مهم خواهد بود یا برای کسی که نیاز به اطلاعاتی پیرامون تکنولوژی مورد استفاده در سنسور ها خواهد داشت ) واقف بوذ

موفق باشید

*لطفا به این پست تنکس داده نشود.

ممنون

با سلام

فرمایشات شما این مفهوم را برای من داشت که این سایت نتیجه گیری درستی نداشته در آزمایشات خود دچار خطا گشته و نمی توان روی آن حساب کرد!

چرا؟ کی درست آنرا خود آزمایش کردید؟ اینقدر راحت و دیمی برچسب بی اعتباری به چیزی نچسبانید، چون نتیجه اش برایتان جالب نبوده.
    اگر بنا به این باشد حتما من هم باید چونNikon D90 که از دوربین من ارزانتر است رتبه 13 را بدست آورده و دوربین من رتبه 17 نتایج آنرا زیر سوال ببرم! :confused:
    MBIS تشکر می‌کند.

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

با سلام

فرمایشات شما این مفهوم را برای من داشت که این سایت نتیجه گیری درستی نداشته در آزمایشات خود دچار خطا گشته و نمی توان روی آن حساب کرد!

چرا؟ کی درست آنرا خود آزمایش کردید؟ اینقدر راحت و دیمی برچسب بی اعتباری به چیزی نچسبانید، چون نتیجه اش برایتان جالب نبوده.
    اگر بنا به این باشد حتما من هم باید چونNikon D90 که از دوربین من ارزانتر است رتبه 13 را بدست آورده و دوربین من رتبه 17 نتایج آنرا زیر سوال ببرم! :confused:
    سلام
    نه
    مساله این نیست
    شما اصلا اون لینک رو که جناب قشقایی بهشون اشاره داشتند و اون پستها رو خوانده اید ؟
    مساله اینجاست که تستها و نتایج تستهای این سایت (دی ایکس او مارک ) بدرد ما و شما نمیخورد !
    چرا ؟ چون این نتیجه گیری ها بر اساس عکس نیست بلکه بر اساس خروجی مستقیم سنسور های دوربینهای مختلف هست
    خروجی مستقیمی که ما هیچگاه نمی بینیمش (منظور عکسهای خام( راو ) هم نیستند)
    به لنز و دیافراگم و ... هم ربطی ندارند
    پس اینکه دوربین شما در کدام رده قرار دارد و دوربین ایشان در کدام رده (در این سایت)، دلیل بر این نیست که دوربین شما بهتر هست !

در کل به نظر من بهتره این سایت رو بیخیال بشید :)
    (چون همونطوری که اول هم گفتم نتایج تستهاش بدرد من و شما نمیخوره)
    partow، digicam و MBIS تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

با سلام

دوست عزیز من اگر بخواهم به ادبیات مشابه جوابی بدهم اینگونه خواهد شد

چرا؟ کی درست آنرا خود آزمایش کردید؟ اینقدر راحت و دیمی برچسب اعتبار به چیزی نچسبانید، چون نتیجه اش برایتان جالب بوده

اما به مقتضای محدودیت در انتقال مفاهیم و بیان در این دنیای مجازی اگر موافق باشید در این وادی نباشیم :)

بگمانم در جملات گفته شده از من سو برداشتی شد. اشاره در اصل به بحثی بود که در آن تاپیک مطرح شد . فی الواقع با دقت به آن بحث ها به چندو چون این تست ها تا حدودی میتوان آگاه شد. ( در آنجا صحبت های زیادی شد و نتایج خوبی هم بدست آمد ) شاید دوستانی موافق باشند و دوستانی مخالف .... هر چند برای خود من بنا به دلایلی هنوز مبهم است یا شاید این تست ها را هر جایی کاربردی ندانم ... البته چون نتوانستم منابعی محکم پیدا کنم اگر اجازه دهید روی حدس و گمان صحبت نکنم ... در کل نمیتوانم رد کنم و نمیتوانم بپذیرم. از این بابت که برای یک فرد این نتایج تا چه حد کاربردی خواهد بود.
    partow، rezafh، jebrahim و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 16 از 1201 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 66 116 516 1016 ... آخرینآخرین