صفحه 132 از 1201 نخستنخست ... 32 82 122 128 129 130 131 132 133 134 135 136 142 182 232 632 1132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,311 تا 1,320 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

پیش فرض پاسخ : راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

انوش جان من درمورد این دولنز و اینکه چقدر فاصله کانونی 135 در روی این لنز واقعی است اطلاعی ندارم چون گاهی سازندگان برای روند کردن اعداد کمی در فاصله کانونی لنزها اغراق میکنند اما مطابق محاسبه باید لنز با 135 روی دی300 به 200 میلیمتر برسید و با 85 همانطور که گفتید 128 و اختلاف به نظر زیاد میرسد اما کن راکول نکته جالبی را مطرح میکند که خواندنش خالی از لطف نیست:
    Nikon 16-85mm VR vs. 18-200mm VR

Due to the optical tomfoolery used to design modern do-everything zooms, there actually is much less difference between these lenses if you're only a few feet away from the subject. This is because these zooms actually shorten their focal lengths as you focus more closely!

If you point the 18-200mm at your feet and zoom from 85 - 200mm, you'll see little change.

If you're comparing them for yourself, be sure to point them at something very far away. You'll see less difference at 20 feet (6m) and very little difference at just five feet (1.5m).
    و اینجا هم نقل قولی از تام هوگان در مقایسه لنزهای 200-18 و 85-16
    Such a range, of course, is very useful. You get a nice taste of wide angle at the one end (16mm [24mm equivalent]), plus a modest amount of reach into the telephoto end (85mm [technically, 128mm equivalent]). Some people would call this the ultimate "walking around" zoom range, as rarely would you need wider and you can always try to get a little closer to your subject if you need more telephoto. Indeed, that's about how I think of the lens: for casual photography where I don't have any particular type of shot in mind and want to be ready for whatever subject presents itself. The addition of VR to this lens augments this "walk-aroundability," as it means you can continue to photograph in situations where you otherwise might want a tripod or other type of support.

Many Nikon DX users had already picked the 18-200mm VR as their walkaround lens, partly because they were seduced by numbers. Quick question, which gives you more range: the 18-200mm or the 16-85mm? The answer might surprise you a bit. The 16-85mm has a horizontal angle of view range of 16 to 73 degrees, the 18-200mm has an angle of view range of 7 to 66 degrees. However, because the 18-200mm changes focal length so much at the long end when focused close, for many situations its angle of view is only 10 to 66 degrees, which is not looking a lot better than the 16-85mm. I personally value those extra 7 degrees at the wide end much more than the extra 6 to 9 degrees at the telephoto end--they make a more dramatic impact on my photography.
    K_NMT، Kholeno، Anoosh-Em و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

جناب پویان عزیز ما داریم راجب لنز مناسب یا فاصله کانونی مناسب به جهت پرتره گرافی صحبت میکنم یا مطمئن هستم که من راجب این موضوع صحبت میکردم. حال اینکه با 10-20 بتوانیم چه کارهایی بکنیم بحث دیگری هست.
    سلام انوش جان؛
    من محسن هستم؛

من ديدم شما مي گوييد در 85 ميليمتر بر روي دوربين كراپدار هم دفرمگي صورت داريد و فوكال بالاتري لازم است؛ اما عكسي كه به عنوان نمونه گذاشتيد با يك لنز وايد از فاصله نزديك گرفته شده، من هم در جواب گفتم 85 ميليمتر كه سهل است با لنزهاي وايد هم مي توان عكسي گرفت كه اين حالت دفرمگي را نداشته باشد. فكر نكنم بي ربط باشد؟
    در مورد 85 و135 ميليمتري هم كه عنوان كرديد، با توجه به حدسي كه مي زنم بايد يك آزمايش انجام بدهم؛ بعد از نتيجه خدمت شما عرض مي كنم.
    Anoosh-Em و nadersharp تشکر می‌کنند.

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

ببخشید من یه خورده گیج شدم. قطعا انوش عزیز این را می داند که هر لنزی، چه فول فریم چه کراپدار را روی دوربین کراپدار ببنیدم فاصله کانونی 1.5 (1.6) برابر میشود. چون من با پاسخ دوستان شک کردم که سئوال انوش خان این باشد، در حالی که این دیگه امری بدیهیست.
    اما اینکه 85 که میشود 128 کادری دقیقا مشابه 128، 18-135 ندهد، خیلی تعجب ندارد. همین 70-200 ورژن جدید با 70-200 ورژن قبلی در 200 میلیمتر کلی اختلاف دارند. اگر اشتباه نکنم ورژن جدید چیزی در حدود 180 ورژن قبلیست. ممکنه شما عکسی در 200 میلیمتر با 70-200 خودتان و 18-200 من در 200 بگیرید که کادری دقیقا برابر ندهد.
    (حالا این بحثها اینجا چه کار می کنه؟!)
    mreza1001، Anoosh-Em و nadersharp تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

فقط نكته مهم اينه كه جمله كمي گمراه كننده است.
    پس یعنی کادر 85 فول فریم روی دوربین کراپدار = کادر 128 یک لنز غیر فول فریم روی همون دوربین کراپدار.
    پس اگر از دوربين كراپدار از دو طرف فاكتور گرفته و كلمه غير و فول فريم رو براي لنز از دو طرف برداريم نتيجه قابل تعمق است.
    چرا؟ به دليل اينكه لنز فول فريم و لنز غير فول فريم به چه مفهوم است؟
    البته بنده كانني هستم ولي اگر منظور همانند ef و efs باشد چون روي دوربين كراپدار ميخواهيد آزمايش يكسان انجام دهيد ديگر نبايد صحبتي از اين كلمه گمراه كننده نمود.
    اين براي ما به اين مفهوم است كه مثلا 24-105 روي 85 با لنز 15-85 بايد كادري متفاوت ارائه نمايد.
    (البته انوش جان اين در صورت صداقت گفتار سازنده لنزهاست)
    و البته براي لنزهايي از شركتهاي بزرگ تفاوت بعيد است تا اينقدر زياد باشد كه مثلا از 85 تا 128 كادري متفاوت بگيريم.
    به اعتقاد بنده اين مسئله تنها با تست و ارائه نمونه عكس امكان پذير است.
    به هر حال از جناب غفاري - انوش عزيز و سيروان عزيز و ديگر دوستان تشكر و نتيجه را به اعلام تست و عكس ارائه شده واميگذاريم.
    Anoosh-Em و shenasi تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط kholeno نمایش پست ها
    ببخشید من یه خورده گیج شدم. قطعا انوش عزیز این را می داند که هر لنزی، چه فول فریم چه کراپدار را روی دوربین کراپدار ببنیدم فاصله کانونی 1.5 (1.6) برابر میشود. چون من با پاسخ دوستان شک کردم که سئوال انوش خان این باشد، در حالی که این دیگه امری بدیهیست.
    اما اینکه 85 که میشود 128 کادری دقیقا مشابه 128، 18-135 ندهد، خیلی تعجب ندارد. همین 70-200 ورژن جدید با 70-200 ورژن قبلی در 200 میلیمتر کلی اختلاف دارند. اگر اشتباه نکنم ورژن جدید چیزی در حدود 180 ورژن قبلیست. ممکنه شما عکسی در 200 میلیمتر با 70-200 خودتان و 18-200 من در 200 بگیرید که کادری دقیقا برابر ندهد.
    (حالا این بحثها اینجا چه کار می کنه؟!)
    پیام جان داستان اینطوری نیست . برداشت من اینه که انوش عزیز میفرمایند که کادر لنز 85 روی کراپ دار که میشود 128 با 128 میلیمتر لنز 138-18 که میشود 192 یکی به نظر میرسد و نه 85 لنز 135-18 که میشود 128.
    Kholeno، Anoosh-Em، Mehdi Rojaie و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

سلام خدمت تمامی دوستان

من میخوام دوربین حرفه ای بخرم(7d یا 5d II) الانم دوربینم کانن جی 9 هستش
    به عکاسی تله و مستند علاقه زیادی دارم
    ممنون میشم اگه کمکم کنید که هم دوربین خوبی بخرم هم یه لنز خوب با بودجه ای در حدود 3500
    البته خودم بیشتر میل به 5d II دارم و خروجی کار هم برام مهمه

مرسی از همه

كاربر همراه raffi آواتار ها
    تشکر کرده
    1142

با سلام
    دوست عزز بدنه 5 دی یک فول فریم می باشد و برای رسیدن یه فواصل کانونی بالا (اشاره شما به تله گرافی ) هزین بالاتری باید بپردازید مثلا شما باید بالای 8 میلیون خرج کنید تا به فوکال لنز 400 فیکس یا 100- 400 با بدنه دی 7 دست پیدا کنید یهنی باید شما لنز فیکس 600 رو تهیه کنید با 5 دی
    shenasi و nadersharp تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2187

نقل قول نوشته اصلی توسط walkman نمایش پست ها
    سلام خدمت تمامی دوستان

من میخوام دوربین حرفه ای بخرم(7d یا 5d II) الانم دوربینم کانن جی 9 هستش
    به عکاسی تله و مستند علاقه زیادی دارم
    ممنون میشم اگه کمکم کنید که هم دوربین خوبی بخرم هم یه لنز خوب با بودجه ای در حدود 3500
    البته خودم بیشتر میل به 5d II دارم و خروجی کار هم برام مهمه

مرسی از همه
    با سلام دوست عزيز و با خير مقدم
    پيشنهاد بنده - البته با اجازه اساتيد محترم خصوصا جناب غفاري عزيز -
    نوع عكاسي شما چون به بادي سرعتي نياز دارد گزينه 7 دي را برايتان مناسب تر ميكند لذا فكر ميكنم چنانچه الباقي بودجه خود را روي لنزهاي بهتري متمركز نماييد عاقلانه تر باشد.
    و البته اين پيشنهاد نه آنكه از ارزش بادي خوب 5 دي چيزي كم نمايد بلكه به دليل نوع سيستم فوكوس - كه براي عكاسي تله و پرنده گرافي - در اين دوربين تعبيه شده و داراي دو چيپ مجزا است دست شما را بازتر مينمايد.
    ضمنا از مازاد اين پول بهتر ميتوانيد لنزهاي بهتري را تهيه نماييد.
    با تشكر
    shenasi تشکر می‌کند.
    نادر مسلمی

تشکر کرده
    2187

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    پیام جان داستان اینطوری نیست . برداشت من اینه که انوش عزیز میفرمایند که کادر لنز 85 روی کراپ دار که میشود 128 با 128 میلیمتر لنز 138-18 که میشود 192 یکی به نظر میرسد و نه 85 لنز 135-18 که میشود 128.
    جناب غفاري عزيز
    بنده ديشب تستي را روي لنز 70-200 و 15-85 را انجام دادم و هر دو را روي رنج 85 تست نمودم.
    نتيجه : كادري تقريبا نزديك به هم بود و تفاوتي در كادر حاصله نداشت. براي اطمينان از پايه و نقاط نشان استفاده نمودم . تفاوت ناچيزي را در خروجي ديدم.
    البته هنوز هم معتقد هستم ممكن است انوش خان با آن لنز اين مسئله را تجربه كرده باشد و دنبال لنزهاي ديگري نيز هستم تا اين تجريه را بسط دهم.
    به هر حال ممنون خواهم شد اگر دوستان نيز اين مسئله را تست نمايند.
    Persian و shenasi تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

كاربر همراه Farid-Gh آواتار ها
    تشکر کرده
    759

نقل قول نوشته اصلی توسط nadersharp نمایش پست ها
    جناب غفاري عزيز
    بنده ديشب تستي را روي لنز 70-200 و 15-85 را انجام دادم و هر دو را روي رنج 85 تست نمودم.
    نتيجه : كادري تقريبا نزديك به هم بود و تفاوتي در كادر حاصله نداشت. براي اطمينان از پايه و نقاط نشان استفاده نمودم . تفاوت ناچيزي را در خروجي ديدم.
    البته هنوز هم معتقد هستم ممكن است انوش خان با آن لنز اين مسئله را تجربه كرده باشد و دنبال لنزهاي ديگري نيز هستم تا اين تجريه را بسط دهم.
    به هر حال ممنون خواهم شد اگر دوستان نيز اين مسئله را تست نمايند.
    اما یکی دیگر از دوستان با همین دو لنز و روی 70 م.م همین مساله رو داشتن:
    کد:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=11111&p=175523&highlight=#post175523
    Mehdi Rojaie و nadersharp تشکر می‌کنند.
    الهی،به بهشت وحور چه نازم؛مرا دیده ای ده که از هر نظر بهشتی سازم