صفحه 129 از 1201 نخستنخست ... 29 79 119 125 126 127 128 129 130 131 132 133 139 179 229 629 1129 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,281 تا 1,290 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

پیش فرض پاسخ : راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

سلام
    به نظر من بهترین ترکیب برای شما با توجه به بودجه ای که دارید همون 7D + 15-85 هست ، هم لنز و هم بادی بسیار با ارزشی گرفته اید و انشا الله برای عکاسی معماری هم یک لنز واید خوا هید خرید اما نمیدونم چرا بعضی از دوستان در مورد عکاسی پرتره با 85-15 از دفرمه شدن صورت صحبت میکنن؟ مگر قرار عکس گرفته شده در 15mm یا 30mm گرفته بشه و یا اینکه دوربین بره توی صورت سوژه ؟؟؟! در رنج 55 تا 85 و رعایت فاصله مناسب شما پرتره های مطمئنا خوبی خواهید گرفت و دفرمه شدنی در کار نیست
    Ali Reza Aslani، barca007 و Haji Shahkaram تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    ....... اما برای عکاسی پرتره لنز 15-85 به دلیل دفرمه کردن صورت ایده ال نیست شاید فقط بتوانید از 85 آن استفاده کنید به و از سوژه فاصله بگیرید و عکاسی کنید نمیتوانید زیاد به سوژه نزدیک شوید صورت دفرمه میشود همینطور هم 16-85 .

اما لنزی مثل 18-105 نیکون مناسب تر خواهد بود ..........
    انوش خان يعني با 105-18 مي توان بدون فاصله گرفتن از سوژه پرتره گرفت و دفرمه هم نمي شود؟!!!

جل الخالق!

پي نوشت: روز چهارشنبه فرصتي دست داد كه لنز 105-18 و دوربين D90 را با چند شات تست كوچكي بكنم. اگر نمره از 20 لنز 105-18 را حدود 12 در نظر بگيريم لنز 85-15 قطعا 17 را مي گيرد.
    journalist، barca007، nejadi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا Veria آواتار ها
    تشکر کرده
    58

فکر میکنم منظورشون این بود که فاصله 85 تا 105 رو در اختیار میذاره که برای پرتره مناسب تر هست.
    Anoosh-Em و Mehdi Rojaie تشکر می‌کنند.
    Nikon D90
    AF NIKKOR 50mm f/1.8D
    AF-S DX NIKKOR 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
    AF-S VR Zoom-NIKKOR 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

همیشه افراط و تفریط در هر زمینه ای آدم را از واقعیتها دور میکند.

به عنوان کسی که مدتهاست با لنز 105-18 کار کردم (و جزو اولین کسانی بودم که آن را خریدم) بارها این لنز را ستایش کردم, ولی ....... همیشه با در نظر داشتن قیمتش!

شما قیمتی 3 برابر یک 55-18 برای آن میپردازید؛ اما به نظر من چیزی که به دست می آورید ؛ بیشتر از این مقدار است.
    (خودم اولین بار این لنز را 270 هزار تومان خریدم, با جعبه سفید)

و معتقدم با این شرایط (ارزش در برابر قیمت پرداختی) هیچ رقیب و لنز مشابهی در هیچیک از برندهای دیگر وجود ندارد .

نه مثل دسته ای معتقدم این لنز از فلان لنز و فلان لنز گرانتر از خودش خیلی بهتر است و نه با دسته دیگری موافقم که آن را یک 55-18 با رنج بیشتر میدانند.

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    پي نوشت: روز چهارشنبه فرصتي دست داد كه لنز 105-18 و دوربين D90 را با چند شات تست كوچكي بكنم. اگر نمره از 20 لنز 105-18 را حدود 12 در نظر بگيريم لنز 85-15 قطعا 17 را مي گيرد.
    آقا فرهاد, مگر قرار بوده نمره یک لنز 800-700 هزار تومانی با یک لنز 300 تومانی یکی باشد؟؟ یا نزدیک به هم باشد؟

حالا بگذریم که اصلا ً با چنین سیستم نمره دادنی موافق نیستم ;)
    Hajiabadi، farhad44، merdax و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها

آقا فرهاد, مگر قرار بوده نمره یک لنز 800-700 هزار تومانی با یک لنز 300 تومانی یکی باشد؟؟ یا نزدیک به هم باشد؟
    سلام
    من ندیدم آقای حسینی صحبتی از قیمت کنه ! بحث برسر کیفیت کارکرد و و و ......و نمره داده شده به خاطر این فاکتور ها بود بدون در نظر گرفتن قیمت .... خوب معلومه با در نظر گرفتن فاکتور قیمت نمیتونید این 2 تا لنز رو باهم مقایسه کنید
    Mashhadi Vahid، Mehdi Rojaie و Haji Shahkaram تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها

حالا بگذریم که اصلا ً با چنین سیستم نمره دادنی موافق نیستم ;)
    نه وحيد جان قرار نبود و نيست. 105-18 بي شك لنز بسيار با ارزشي نسبت به قيمت پرداختي است و كسي هم منكرش نيست (اگر هست متعصب است. خود من با وجوديكه Canon User ام به خاطر اين لنز براي شركت D90 خريدم) ولي گاهي دوستان دلايل عجيبي براي طرفداري از يك لنز يا دوربين يا سيستم عنوان مي كنند كه لازم است براي به اشتباه نيفتادن كاربران كم اطلاع تر شفاف سازي شود.
    Mashhadi Vahid و nejadi تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    نه وحيد جان قرار نبود و نيست. 105-18 بي شك لنز بسيار با ارزشي نسبت به قيمت پرداختي است و كسي هم منكرش نيست (اگر هست متعصب است. خود من با وجوديكه Canon User ام به خاطر اين لنز براي شركت D90 خريدم) ولي گاهي دوستان دلايل عجيبي براي طرفداري از يك لنز يا دوربين يا سيستم عنوان مي كنند كه لازم است براي به اشتباه نيفتادن كاربران كم اطلاع تر شفاف سازي شود.
    بله دقیقا ً , و به نظر من بخشی از فروش بالای D90 و محبوبیت آن (در همه دنیا و بخصوص ایران) مرهون ارایه این لنز روی کیت آن بود ( علاوه بر نکات مثبت خود بدنه) .
    farhad44، nejadi و Mehdi Rojaie تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط Veria نمایش پست ها
    فکر میکنم منظورشون این بود که فاصله 85 تا 105 رو در اختیار میذاره که برای پرتره مناسب تر هست.
    سلام
    با توجه به کراپدار بودن دوربین اگر منظور از پرتره صرفا Head Shot باشد، شاید

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    سلام
    با توجه به کراپدار بودن دوربین اگر منظور از پرتره صرفا Head Shot باشد، شاید
    درود

فکر میکنم بهتره خودم منظورم را توضیح دهم همانطور که هم میدانیم رنج ایده ال روی دوربینهای کراپ دار برای پرتره 85 میلمیتر است و روی فول فریم 135 میلیمتر . البته هر چه فاصله کانونی بلند تر از از 85 میلیمتر باشد بهتر. درنتیجه مثل نتیجه ای که پرسپکتیو فاصله های کانونی پایینتر دارند باعث دفرمه شدن صورت نمیشود.

البته به لحاظ باز بود یا بسته بودن کادر میتوان پرتره های گوناگونی داشت. اما با این لنز(15-85 ) در 50 یا 60 ابدا به جز نیم تنه ( کمر به بالا ) نمیشود کادر دیگری بست هر چقدر هم که سوژه هیکلی تر باشد بدتر میشود

( البته تا اینجای کار بدهیات هست و به اینکه حالا منظور من چه بوده زیاد مربوط نیست )

در نتیجه از کودکان میشود با همین فاصله کانونی هم پرتره های خوبی داشت اما به عنوان نمونه صاحب آن 15-85 و 7d که من از ایشان عکاسی میکردم ورزشکاری با یک مترو هشتادو پنج قد و هیکلی درشت بودند و اصلا نتوانستم بدون اینکه 5 متر از ایشان فاصله بگیرم ، تازه روی 85mm عکاسی کنم نتیجه هم رضایت بخش نبود. در اندازه دماغ چانه و گوشها اغراق شده بود.

البته اگر با یک لنز پرایم 85mm طرف بودیم وضع فرق داشت پرسپکتیوی که این لنز میدهد با آن قابل قیاس نیست.
    اما دلیل اینکه من لنز 18-105 را مطرح کردم چون هم همان کادر مید رنج را پوشش میدهد برای مصارف عمومی دیگر و هم از 85 تا 105 را ، که میشود آنرا برای پرتره بدون دفرمه شدن بکار گرفت و بخاطر قیمت خوبی هم که دارد براحتی دوستمان که قرار بود عکاسی معماری هم داشتته باشند میتوانند با بقیه پولشان یک لنز زوم اولترا واید خوب هم بگیرند با همان بودجه ای که اعلام کرده اند.

حال گیریم یک 15-85 بگیرند یا 16-85 در نیکون،

نه از این طرف لنزشان واید تخصصی دارند ، حتی بعدا دلشون نمیاد بخاطر 5 میلیمتر داشتن واید بیشتر در کنار 15-85 یک لنز 10-22 بخرن!

و نه از آن طرف خیلی مناسب برای پرتره میباشد. درست است که این تنها لنر مقبول در مید رنج هست که روی 7d هم بهترین شارپنس را دارد ، اما قرار نیست که هر کسی با هر نوع مصرفی که خواست دوربین بخره به ایشان فورا 7d+15-85 توصیه کنیم !

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Saturday 11 September 2010 در ساعت 00:29
    Amir Abdolpanah، BEN، Mehdi Rojaie و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

از همه دوستان بابت راهنماییاشون ممنون و سپاسگزارم

موفق باشید