صفحه 143 از 1201 نخستنخست ... 43 93 133 139 140 141 142 143 144 145 146 147 153 193 243 643 1143 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,421 تا 1,430 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul_cold نمایش پست ها
    راستش فقط ميخواستم دوربينم رو از لايك به اس ال ار تغيير بدم واسه همون ...
    البته نظرم Canon 500d بود كه خيلي گرونه ... خواستم از دوستان بپرسم ببينم كه ارزشش رو داره يا نه كه سوني بخرم ... ميدونم كه سوني تو اس ال ار حرفي واسه گفتن نداره ولي خوب قيمتش خوبه ...
    والا من خيلي فوجي رو دوس دارم اگه پول داشتم حتما حتما اين دوربين و نگه ميداشتم چون خيلي ازش خوشم مياد ... واقعا s200 يه چيز ديگست :D
    دقیقا چرا قصد کوچ به اس ال آر رو دارید؟ من که از جواب شما اصلا متوجه دلیل خاصی نشدم!...
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط Hemad nazari نمایش پست ها
    من حدود 5 سال با دوربین دیجیتال سایبر شات عکاسی کردم,کمی هم در عکس هایم سعی داشتم که اصول و فنون عکاسی رو رعایت کنم,حالا قصد خرید یک دوربین بهتر را کردم.
    من برای عکاسی عمومی(از طبیعت,از مکان ها,از خوانواده و دوستان و گاهی پرتره ) قصد خرید دوربین را دارم و در واقع هدف من از عکاسی کسب درامد نیست.
    همچنین فعلا زیاد اهل چاپ عکس بر روی کاغذ هم نیستم(البته فعلا)
    همچنین در حال مطالعه و اموختن نکات و تکنیک های عکاسی از مقالات و کتب عکاسی هستم.
    بودجه مورد نظر تا سقف 1,500,000 تومان است و از بررسی های خودم به سه مورد زیر رسیدم:
    Canon 50D +18-200
    Canon 550D +28-135
    Nikon D90 +28-105

حال به نظر شما بسته به نیاز من و همچنین بودجه اولیه از میان اینها یا بنا به صلاح دید موارد دیگر چه چیزی را پیشنهاد می کنید؟
    البته با خرید یک بدنه و لنز اولیه,در آینده قصد خرید لنز های مد نظر(ماکرو و واید{برحسب علاقه به عکاسی در این زمینه ها}) را دارم.
    سلام.
    دوست عزیز هیچ کدام از بدنه هایی که شمافرمودید توی یک کلاس نیستند.اما اگه فیلمبرداری براتون مهم نیست ترکیب اول(این بدنه در کلاس بالاتری قرار داره و امکانات حرفه ای تری رو هم در اختیار شما قرار میده.سرعت بالا و بدنه فلزی و مقاوم اون میتونه برای حیاط وحش و عکاسی ورزشی هم مورد استفاده قرار بگیره).اگر فیلمبرداری براتون مهمه و قصد چاپهای بزرگ درآینده رو دارید ترکیب دوم(البته با اولی هم میشه.)
    اگر بدنه سبکتر با نویز کمتر میخواید که ترکیب سوم.با اضافه بودجه تون هم میتونید یک50 مم 1.8 یا 1.4 دی تهیه کنید(در صورت تمایل)
    یک پیشنهادی هم من دارم 550دی و 85-15 یا 135-18 که رنج مناسبتری نسبت به انتخاب شما داره.با اون لنز مد نظر شما عملا واید نخواهید داشت(که برای منظره گرفتن ضروریه).
    اینم نظر من بود...
    عقیل احمدی

كاربر آشنا Hemad nazari آواتار ها
    تشکر کرده
    201

ممنون از پاسخ سریعتون.
    من با مطالعه فروم به این نتیجه رسیدم که بادی ارزون تر نسبت به لنز بردارم(یا بادی و لنز در تعادل قیمت باشن)
    من عکاسی حیات وحش و ورزشی مد نظرم نیست,فیلمبرداری هم آنچنان مد نظر نیست.
    به نظر شما اگر نیکون دی 90 رو انتخاب کنم و با باقی پولش لنز بهتری بخرم,اشتباه کردم؟!
    چون شنیدم که لنز های خوب و با کیفیت کنون قیمتشون بالاست(نسبت به نیکن) و راحتر میشه با نیکون لنز خوب تهیه کرد.

تشکر کرده
    12097

نه دوست عزیز اصلا اشتباه نیست. اما اون جمله آخر... همچین چیزی نیست.یه جاهایی حتی برعکس هم هست.بادی ارزونتر یا اینکه اصلا بدنه رو بر اساس قیمت انتخاب کنید به نظر بنده اشتباه هست.این انتخاب باید بر اساس نیازهاتون باشه(که به نظر دی 90 با نیاز شما جور در میآد).کیت دی نود لنز بسیار خوبی هست و کارتون رو تا مدتها (شاید چند سالی حتی) راه میندازه.اگر بخواهید تک لنز استفاده کنید که کیفیت بهتری هم داشته باشه میتونید به جای 105-18 یک 85-16 تهیه کنید که لنز بهتر و با کیفیت تری هست.
    دی90 بدنه بسیار خوب و محبوبی هست و امتحان خودشو به خوبی پس داده.
    در ضمن قانون خاصی برای تعادل قیمت بدنه ولنز وجود نداره اگر منظورتون این بود.
    Ali_Ahmadpour تشکر می‌کند.
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    201

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    نه دوست عزیز اصلا اشتباه نیست. اما اون جمله آخر... همچین چیزی نیست.یه جاهایی حتی برعکس هم هست.بادی ارزونتر یا اینکه اصلا بدنه رو بر اساس قیمت انتخاب کنید به نظر بنده اشتباه هست.این انتخاب باید بر اساس نیازهاتون باشه(که به نظر دی 90 با نیاز شما جور در میآد).کیت دی نود لنز بسیار خوبی هست و کارتون رو تا مدتها (شاید چند سالی حتی) راه میندازه.اگر بخواهید تک لنز استفاده کنید که کیفیت بهتری هم داشته باشه میتونید به جای 105-18 یک 85-16 تهیه کنید که لنز بهتر و با کیفیت تری هست.
    دی90 بدنه بسیار خوب و محبوبی هست و امتحان خودشو به خوبی پس داده.
    در ضمن قانون خاصی برای تعادل قیمت بدنه ولنز وجود نداره اگر منظورتون این بود.
    من هم به دنبال همین لنز 16-85 نیکون هستم با بدنه دی 90
    منظور من بدنه ارزانتر در این مورد خاص بود (بین دی 90 و 50 دی) بخاطر اختلافات ناچیز در سنسور بالاتر 50 دی و سرعت بشتر آن(که در ارتباط با نیاز بنده,زیاد فرقی برایم ندارد)
    فقط می ماند بدنه بهتر 50 دی نسبت به دی 90 !!!
    ا

تشکر کرده
    12097

دی90 هم بدنه محکم و با کیفیتی داره.اینطور نیست که هر بدنه غیر فلزی ضعیف باشه.اگر انتخابتون مشخص هست که دیگه شک نکنید و زمان رو از دست ندید...مبارکتون باشه...
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    201

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    دی90 هم بدنه محکم و با کیفیتی داره.اینطور نیست که هر بدنه غیر فلزی ضعیف باشه.اگر انتخابتون مشخص هست که دیگه شک نکنید و زمان رو از دست ندید...مبارکتون باشه...
    مرسی از لطفتون در جواب دادن ها به سوال ها...

فقط یک چیز دیگر,من در شمال لیران زندگی میکنم و طبیعتا اغلب زمان ها در سه فصل هوا بارانی است. ایا این درسته که بدنه 50 دی مشکلی با کار زیر بارون نداره؟!؟!!! همچنین مشکل کار کردن با دی 90 زیر باران تا چه حد است؟! اصلا می شود کار کرد؟!
    ویرایش توسط Hemad nazari : Saturday 23 October 2010 در ساعت 21:37

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

علاوه بر ترکیب های خوب قبلی میتوانید به D7000 + 18-105 هم فکر کنید و با بودجه شما جور هست. مثل اینکه دوستان در تهران هم آنرا رویت کرده بودند و قیمت داده بودند.

پی نوشت: دوست عزیز شما کجای شمال هستید احیانا گیلان هستید؟

موفق باشید

انوش

تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط Hemad nazari نمایش پست ها
    مرسی از لطفتون در جواب دادن ها به سوال ها...

فقط یک چیز دیگر,من در شمال لیران زندگی میکنم و طبیعتا اغلب زمان ها در سه فصل هوا بارانی است. ایا این درسته که بدنه 50 دی مشکلی با کار زیر بارون نداره؟!؟!!! همچنین مشکل کار کردن با دی 90 زیر باران تا چه حد است؟! اصلا می شود کار کرد؟!
    از دی90 اطلاع ندارم در این مورد اما 50دی رو یکبار پیش اومد که با یکی از دوستان 50دی دار زیر بارون عکاسی کردیم مشکلی پیش نیومد.قبلا هم مثل اینکه زیر بارون عکاسی کرده بودن و راضی بودن(به مشکلی بر نخورده بودن) البته از این بارونهای هندی نبود...درباره دی 90 دوستانی که این بدنه رو دارن باید نظر بدن.امیدوار باشیدسرو کلشون پیدا بشه اینورا...نشد هم توی تاپیک دی 90 درباره سیلینگش سوال کنید حتما جواب میگیرید.
    پیشنهاد انوش خان هم طلایی هست...اگر صبر داشته باشید و با قیمت معقولی وارد بشه قطعا می ارزه...
    ویرایش توسط lamagra : Saturday 23 October 2010 در ساعت 23:21
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    عقیل احمدی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    153

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    علاوه بر ترکیب های خوب قبلی میتوانید به D7000 + 18-105 هم فکر کنید و با بودجه شما جور هست. مثل اینکه دوستان در تهران هم آنرا رویت کرده بودند و قیمت داده بودند.
    ببخشید وسط بحث وارد میشم. میشه بگید کدام دوستان کجا دیده بودند و کجا قیمت داده‌اند؟
    من در تاپیک‌های مربوطه چیزی ندیدم.
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.