صفحه 162 از 1201 نخستنخست ... 62 112 152 158 159 160 161 162 163 164 165 166 172 212 262 662 1162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,611 تا 1,620 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط Tati نمایش پست ها
    سلام دوستان
    d7000 یا d300s کار کرده کدام بهتر است؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    درود

بگذاربد موضوع پیدا کردن بدنه کار کرده را کنار بگذاریم تا بشه راحت تر نتیجه گرفت ،
    ببینید اگر عکاس جدی و حرفه ای حیاط وحش نیستید ، تنها مزیت D300s نسبت به D7000 برایتان رنگ میبازد.
    اما در عوض D7000 در آیتم های مختلف دارای برتری هایی است.
    به شرط آنکه به قیمت آنرا تهیه بفرمایید ( نه این قیمت های کاذب فعلی ) و قدری صبر کنید تا به قیمت برسد ،میتواند گزینه بهتری باشد.

موفق باشید

انوش
    Saeid Arzani تشکر می‌کند.

كاربر همراه vahidmoghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    145

پیش فرض اصلا بالاخره کنون یا نیکون ؟ 60D یا D90 ؟

سلام دوستان عزیز

من قصد خرید دوربین جدید و ارتقا کارم رو دارم. دو انتخاب برام پیش اومد. یکی Canon 60D + 18-200 و دیگری Nikon D90 + 18-200

بنده عکاسی خبری انجام میدم و در اکثر کارهام حساسیت بالا (2000 به بالا) برای فریز کردن سوژه هام نیاز دارم چون اینجا اکثر سالن ها که مراسمات و جلسه ها برگزار میشه نور مناسبی برای عکاسی با سرعت و دیاف مناسب ندارن. البته عکاسی در موضوعات دیگه هم انجام میدم ، طبیعت، اجتماعی و ....

حالا با این اوصاف اصلا من کنونی بشم یا نیکونی ؟ 60D یا D90 ؟ کدومش کارایی بهتری داره؟ نویز کمتری به نسبت داره؟ بدنه محکم تری داره؟ ویزور بزرگتری داره؟ و در کل کدومش آپشن های بهتر و مناسب تری داره؟

خیلی ممنون

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

تاپیکهای هر دو رو بخونید قطعا به نتیجه میرسید.اما کوتاه بگم:در کل 60دی امکانات بیشتری در اختیار شما قرار میده و بدنه سریعتری هم هست که برای کار شما مناسبتره.
    vahidmoghadam تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidmoghadam نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

من قصد خرید دوربین جدید و ارتقا کارم رو دارم. دو انتخاب برام پیش اومد. یکی Canon 60D + 18-200 و دیگری Nikon D90 + 18-200

بنده عکاسی خبری انجام میدم و در اکثر کارهام حساسیت بالا (2000 به بالا) برای فریز کردن سوژه هام نیاز دارم چون اینجا اکثر سالن ها که مراسمات و جلسه ها برگزار میشه نور مناسبی برای عکاسی با سرعت و دیاف مناسب ندارن. البته عکاسی در موضوعات دیگه هم انجام میدم ، طبیعت، اجتماعی و ....

حالا با این اوصاف اصلا من کنونی بشم یا نیکونی ؟ 60D یا D90 ؟ کدومش کارایی بهتری داره؟ نویز کمتری به نسبت داره؟ بدنه محکم تری داره؟ ویزور بزرگتری داره؟ و در کل کدومش آپشن های بهتر و مناسب تری داره؟

خیلی ممنون
    سلام

با اينكه خودم از علاقه مندان نيكون هستم بايد بگم كه D90 در برابر 60d حرف زيادي براي گفتن نداره.d90 با اينكه همچنان دوربين خوبيه ولي ديگه بايد روش برچسب نسل قديمتر رو چسبوند.
    از لحاظ بدنه هر دو پلاستيكي اند. ممكنه براي 60d مبلغ بيشتري پرداخت كنيد ولي در عوض lcd گردونش احتمالا در كار خبري خيلي ميتونه مفيد باشه
    از لحاظ iso هم كه اينطور كه توي تستهاي سايتهاي معتبر نوشته 60d عملكرد بسيار خوبي داشته اونهم با 50 درصد رزولوشن بيشتر نسبت به d90 دوازده مگاپيكسلي.
    در واقع به نظرمن اين انتخاب چندان سخت نيست.
    با توجه به اينكه علافه به برند خاصي نداريد من 60دي رو پيشنهاد ميكنم.
    Austin.A، barca007، Vahid و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها
    سلام

با اينكه خودم از علاقه مندان نيكون هستم بايد بگم كه D90 در برابر 60d حرف زيادي براي گفتن نداره.d90 با اينكه همچنان دوربين خوبيه ولي ديگه بايد روش برچسب نسل قديمتر رو چسبوند.
    از لحاظ بدنه هر دو پلاستيكي اند. ممكنه براي 60d مبلغ بيشتري پرداخت كنيد ولي در عوض lcd گردونش احتمالا در كار خبري خيلي ميتونه مفيد باشه
    از لحاظ iso هم كه اينطور كه توي تستهاي سايتهاي معتبر نوشته 60d عملكرد بسيار خوبي داشته اونهم با 50 درصد رزولوشن بيشتر نسبت به d90 دوازده مگاپيكسلي.
    در واقع به نظرمن اين انتخاب چندان سخت نيست.
    با توجه به اينكه علافه به برند خاصي نداريد من 60دي رو پيشنهاد ميكنم.
    درود

میشه 60dرو توصیه کرد ، اما نه به دلایلی که فرمودید . و با چسباندن برجسب روی D90 به شدت مخالفم. اینکه تازه کنون دوربینی را در رده ای که نیکون دوسال است D90 رو داشته برای رقابت با نیکون معرفی کرده و اینکه نیکون بجای D90 مدل D7000 رو داده که جدیدتر هست باعث نمیشه چون D7000 از D90 بهتر هست ، بگوییم " D90 در برابر 60d حرف زيادي براي گفتن نداره "

داشتن مگاپیکسل بالاتر از 12 که قبلا بارها راجبش صحبت شده مفید است اما برای کسی که قصد چاپ عکس در ابعاد بیشتر از یک متر را دارد ، و اگر نه الزامی نیست و تازه قبل از آن هم کنون 550d و 7d چنین مگاپیکسلی داشتند.

نکته دیگر داشتن LCD چرخان است ، که پدیده جدیدی نیست و قبلا در نیکون D5000 هم بکار رفته که بعضی دوستان از وجودش استقبال کردند برخی هم خیر . ( شاید یکی از دلایل بدنه پلاستیکی بودن 60d داشتن همین LCD چرخان است. چون بدنه کلاس منیزیمی یا بهتره بگم بدنه ای که در شرایط سخت ازش استفاده میشه LCD چرخان را بر نمیتابد چون فقط کافی است یک بار دوربین از دستتان بیفیتد میشه تصور کرد که چه بلایی سر LCD خواهد آمد)

شما بناگاه بخاطر مگاپیسکل بیشتر و LCD چرخان که در D90 نیست و قبلا هم نبوده ، چنین نتیجه گیری کردید!

دوربین D3s هم نه LCD چرخان دارد نه مگاپیکسل بیشتر از 12

چیزی که در خروجی عکس اهمیت دارد نه LCD چرخان است نه مگاپیکسل ، بللکه وضعیت نویزی و دینامیک رنج و عمق رنگ هست بر این اساس بدنه های تست شده و رده بندی شده اند: http://www.dxomark.com/index.php/eng...amera-rankings

گذشته از مبحث خروجی دوربین ها ، دسته بندی بدنه ها بر اساس پارامترهای اصلی آنها نظیر:

بدنه پلاستیکی یا منیزیمی

فریم در ثانیه در عکاسی متوالی

تعداد نقاط فوکاس و.......

که باعث میشه 60d چیز متفاوتی نسبت به D90 از این نظر نداشته باشه

شما نمره دینامیک رنج D5000 رو مشاهده بفرمایید که LCD چرخان هم دارد :)

پی نوشت: برای این دوستمان که شما به ایشان 60d رو توصیه کردید فقط به دلیل وضعیت نویزی که برایشان مهم هست مسلما 60d میتواند اندکی بهتر باشد به شرط اینکه نتیجه برتری در این مورد رو
    به موارد دیگر تعمیم ندهیم.

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Tuesday 14 December 2010 در ساعت 16:44
    jebrahim، A.Mazaheri، SIAMAK™ و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا digicam آواتار ها
    تشکر کرده
    62

سلام دوستان عزیز

خیلی ممنون
    سلام
    دوست من شما اول بودجه حود را بفرمائید تا بهتر بشود راهنمایی کرد اما به طور خلاصه عرض میکنم که شما اصلا نباید به دنبال این رده از دوربین ها که بدنه پلاستیکی و سرعت عکاسی پی در پی و نیز سرعت شاتر کمتر و فوکوس ضعیفتر را دارا هستند بروید
    بهترین انتخاب برای شما ۷دی هستش و از برند نیکون دی ۳۰۰
    در ضمن ان مدل لنز هم نتیجه دلحواه را برای شما به ارمغان نحواهد اورد
    Anoosh-Em، jebrahim و vahidmoghadam تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

سلام دوستان عزیز

خیلی ممنون

به نظر من بهتره تجدید نظری در انتخاب لنز داشته باشید

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

سلام دوستان عزیز

خیلی ممنون
    مسئله بدنه به کنار لنز 200-18 لنز چندان مناسبی برای عکاسی در جای کم نور و indoor و انهم عکس خبری نیست. من نمیدونم عکسهای خبری شما از چه رخدادهایی است اما در صورتی که مسئله تحرک و تغییر سریع فاصله کانونی مطرح نیست بهتر است به جای لنزهای 70-24 و 200-70 2.8 که ابزارهای اصلی عکاسان خبری است دو سه تا لنز فیکس ارزانتر با فواصل کانونی مختلف تهیه کنید. میتواند یک لنز 35 1.8 و یک لنز 50 1.4 یا 1.8 که ارزانتر است و یک لنز با فاصله کانونی بیشتر و یا همان 200-18 در کنار این دو لنز. خلاصه به همان اندازه که به بدنه فکر میکنید لنز را هم در نظر داشته باشید.
    jebrahim، vahidmoghadam و Saeid Arzani تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

میشه 60dرو توصیه کرد ، اما نه به دلایلی که فرمودید . و با چسباندن برجسب روی D90 به شدت مخالفم. اینکه تازه کنون دوربینی را در رده ای که نیکون دوسال است D90 رو داشته برای رقابت با نیکون معرفی کرده و اینکه نیکون بجای D90 مدل D7000 رو داده که جدیدتر هست باعث نمیشه چون D7000 از D90 بهتر هست ، بگوییم " D90 در برابر 60d حرف زيادي براي گفتن نداره "
    خدا رو شکر حداقل در نتیجه بحث که همون توصیه به خرید 60دی هست با هم توافق داریم
    و باید بگم که من واقعا متوجه نشدم که چطور پای D7000 رو وسط کشیدید !!

داشتن مگاپیکسل بالاتر از 12 که قبلا بارها راجبش صحبت شده مفید است اما برای کسی که قصد چاپ عکس در ابعاد بیشتر از یک متر را دارد ، و اگر نه الزامی نیست و تازه قبل از آن هم کنون 550d و 7d چنین مگاپیکسلی داشتند.
    اگه یکبار دیگه جمله منو بخونی میبینی که رزولوشن بالا رو من به عنوان عامل انتخاب عنوان نکردم( با اینکه از نظر من بسیار مهم است و ساده اندیشی است اگر بگوییم افزایش مگاپیکسل تنها یک ترفند تجاریست )بلکه گفتم با اینکه رزولوشنش بالاتره ولی به لحاظ ایزو عملکرد خوبی داره.همین.
    ضمنا در رابطه با چاپ هم باید بگم که بستگی داره شما چه ppi رو برای چاپتون ایدهآل بدونید. اگه استاندارد رو که همان 300 ppi هست در نظر بگیرید باز هم بر حرفتون مصرید: 12 مگاپیکسل تا چاپ یک متر!

نکته دیگر داشتن LCD چرخان است ، که پدیده جدیدی نیست و قبلا در نیکون D5000 هم بکار رفته که بعضی دوستان از وجودش استقبال کردند برخی هم خیر . ( شاید یکی از دلایل بدنه پلاستیکی بودن 60d داشتن همین LCD چرخان است. چون بدنه کلاس منیزیمی یا بهتره بگم بدنه ای که در شرایط سخت ازش استفاده میشه LCD چرخان را بر نمیتابد چون فقط کافی است یک بار دوربین از دستتان بیفیتد میشه تصور کرد که چه بلایی سر LCD خواهد آمد)
    هر دو lcd گردان دارند اما lcd ناقص و رزولوشن پایین d5000 کجا و این کجا !:confused:
    ضمنا علت اصلی اینکه بر روی بدنه های فلزی با آب بندی خوب نصب lcd گردون مشکل ساز است آن است که وجود مفصل و جوینت مربوط به lcd , سیل بودن بدنه را بر هم میزند و سیل کردن مفصل متحرک بسیار مشکل است.( استثنا E-5 )

نهایتا اینکه چسبوندن برچسب نسل قدیم با هیچ یک از تعاریف مثبت شما از d90 در تناقض نیست و شما در چسبوندن یا نچسبوندن اون مختارید.
    ویرایش توسط Rouzbeh Ehsani : Wednesday 15 December 2010 در ساعت 00:02
    vahidmoghadam تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

Thumbs down به عنوان یک دوست از شما اساتید درخواست راهنمایی دارم ..ممنونم

با عرض سلام و خسته نباشید به شما دوستان و هنرمندان عزیز ..بنده چندیست که وارد این رشته شده ام و اکنون قصد خرید دارم .از شما رفقا خواهشمندم که کمک و راهنمایی کنید باشد که در خوشی جبران کنم..
    از این 3 دوربین کدام یک و به چه دلیل:
    1-d90
    2-d7000
    3-d300s
    و همچنین یک دوربین فیلم برداری جهت مراسم عروسی تا قیمت 5 میلیون تومان..
    نظر خود بنده z5 sony
    پیشاپیش دست تک تکتان را میفشارم و آرزوی موفقیت دارم..یاعلی