صفحه 176 از 1201 نخستنخست ... 76 126 166 172 173 174 175 176 177 178 179 180 186 226 276 676 1176 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,751 تا 1,760 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

ممنون از همه دوستانی که منو راهنمایی کردن...........
    فکر سامسونگ رو از سرم بیرون کردم!!!!!!!!
    گفتم شاید d90 با لنز نرمال بگیرم واسم مناسب باشه و ارزون دربیاد ولی وقتی از فروشگاه پرسیدم میگفت d90 یه 100 تومانی گرون شده!!
    ینی بادی تنها حدود 850 تومان!!!
    به نظرتون ارزون تر میشه؟و زمانی که دیسکانتینیو بشه گرونتر میشه یا ارزونتر؟؟؟؟؟؟؟

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط afroozeh نمایش پست ها
    گفتم شاید d90 زمانی که دیسکانتینیو بشه گرونتر میشه یا ارزونتر؟؟؟؟؟؟؟
    درود

تجربه نشان داده با کم تر شدن بدنه های نیکون قیمتشان بیشتر هم میگردد.

موفق باشید

انوش

كاربر همراه payman_sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2997

نقل قول نوشته اصلی توسط afroozeh نمایش پست ها
    ممنون از همه دوستانی که منو راهنمایی کردن...........
    فکر سامسونگ رو از سرم بیرون کردم!!!!!!!!
    گفتم شاید d90 با لنز نرمال بگیرم واسم مناسب باشه و ارزون دربیاد ولی وقتی از فروشگاه پرسیدم میگفت d90 یه 100 تومانی گرون شده!!
    ینی بادی تنها حدود 850 تومان!!!
    به نظرتون ارزون تر میشه؟و زمانی که دیسکانتینیو بشه گرونتر میشه یا ارزونتر؟؟؟؟؟؟؟
    این 850 تومنی که شما گفتی فکر کنم پائین ترین قیمت D90 هستش!!!
    Anoosh-Em و Hemad nazari تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

پیش فرض nikon d3100 یا canon 500d

سلام دوستان عزیز
    من بین انتخاب این دو دوربین واقعا موندم کدوم رو بخرم لطفا من رو راهنمایی کنید
    در کل از برند نیکون بیشتر خوشم میاد ولی اگه از لحاظ فنی کنون بهتره برم اون رو بخرم بیشتر از این هم پول ندارم لطفا مدل های دیگه پیشنهاد ندین
    واقعا ممنونم

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط neshimangaz نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    من بین انتخاب این دو دوربین واقعا موندم کدوم رو بخرم لطفا من رو راهنمایی کنید
    در کل از برند نیکون بیشتر خوشم میاد ولی اگه از لحاظ فنی کنون بهتره برم اون رو بخرم بیشتر از این هم پول ندارم لطفا مدل های دیگه پیشنهاد ندین
    واقعا ممنونم
    درپست 1629 اين تاپيك سوال مشابهي پرسيده شده و چند صفحه جواب گرفته. لطفا اونارو مطالعه كنيد.
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

نقل قول نوشته اصلی توسط Positron نمایش پست ها
    سلام
    من با Fuji HS10 کار کردم و حالا قصد دارم یه SLR بگیرم
    علاقه به ترتیب:طبیعت و منظره-حیات وحش-ماکرو-
    سایر دوستان توضیحات کاملی ارائه کردند، بنده کمی اضافه میکنم:

اگر به حیات وحش و ماکروگرافی حشرات علاقه جدی دارید ، پیشنهاد اکید بنده خرید دوربینی با سیستم فوکوس بهتر و continious drive -عکاسی پیاپی- قابل تر است.تاخیر یا lag شاتر هم مسئله مهمی ست که احیانا در رده های entry , mid چلنج زیادی روی این امر وجود ندارد و اغلب تو یه رنج هستند (؟).

فوکوس یا مبنی بر نقاط است-phase detection- یا contrast detecton است که پاناسونیک ز آن بهره میبرد .در سیستم فکوس تمرکز روی 4 نکته حائز اهمیت است:

اول تعداد نقاط auto focus که نیکون d7000 با حدود 40 نقطه همرده ها رو بد جا گذاشته .نحوه چینش این نقاط با چگالی بالا در مرکز یا بسط نقاط
    در گوشه ها برای برخی عکاسان قابل توجه است.
    دومین نکته تعداد سنسورهای کراس cross type از بین نقاط اتو فوکوس است . کاربرد این فاکتور، ایجاد یک الگوریتم کارا تر برای فوکوس روی سوژه ها متحرک است.

sony a580 , a55 15 af point with 3 cross type sensor
    canon 60d ,550d 9 af point with 9 cross type sensor
    canon 7d 19 af point with 19 cross type sensor
    nikon d7000 39 af point with 9 cross type sensor
    nikon d90 11 af point with 1 cross type sensor
    nikon d300s 51 af point with 15 cross type sensor
    pentax k5 11 af point with 9 cross type sensor

سومین نکته که کمتر از آن بحث میشود، امکان بکار گیری دیافراگمهای مختلف با قابلیت cross type focs است. /تا آنجا که حافظه ام یاری میکند و چندی پیش خواندم، چند بدنه نیکون از جمله دی300 و دی7000 کراس تایپ را با دیاف f5.6 و بازتر میپذیرند اما کانن های زیر 2 میلیون ، کراس تایپ را تنها با دیاف f2.8 و بازتر فعال میکنند. دوستان برای اطمینان بیشتر، صحت قسمت under line رو خودتون هم بررسی کنید/
    چهارمین نکته سرعت فوکوس است که برآمدی است از عومل مختلف از جمله موارد یاد شده.
    5-این وسط براکت فوکوس هم واقعا خصیصه کمیاب و گرانبهاییست مخصوصا بری عکاسی از این زنبورهای در حال تیک آف .

در مورد عکاسی پیاپی: 5fps حداقل پیسنهادی بنده است و 8-7 fps به بالا ایده آل به نظر میرسد. در اینجا نیز 2 مسئله اساسی وجود دارد:
    1- بافر دوربین برای burst mod . مثلا 20fps با بافر 10 عکس زیاد perfect نیست چون در عرض نیم ثانیه فرصت تمام میشه. دوربینی که 100تا عکس 5fps میگیره، به شما فرصت ثبت یک سری 20 ثانیه ای را میدهد که لا اقل برای من از بالایی مطلوب تر است.
    2- قابلیت فوکوس پیوسته در طول عکاسی پیاپی. مثلا هستند دوربینهایی با چند mod عکس از جمله 5fps با فوکوس پیوسته و 11fps با قفل فوکوس در اولین شات

ضمن اینکه من شخصا کاملترین و بهترین دوربین را هم بدون lcd با قابلیت چرخش برای خرید انتخاب نمیکنم. شاید نیاز های شما هم اینگونه باشد.

با تو جه به نکاتی که عرض شد ، اولویتهای خود را کلاسه کنید و یا علی...

راستی با hs10 حال میکنید؟ :D از 1000 fps چه خبر؟
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Thursday 13 January 2011 در ساعت 18:25
    Daruosha، aidin594، arzm و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

سلام دوستان

جریان خرید دوربین برای من از چند سال پیش وقتی شروع شد که از دست این دوربینهای قدیمی خسته شده بودم و یه نگاهی به جیب مبارک کردم دیدم حدود 260 تومن پول دارم رفتم جمهوری و یک دوربین کامپکت سونی 7 مگا پیکسل خریدم اون زمون با اون دوربین کلی حال میکردم و واقعا هم عکسهای خوبی میانداخت حدود 2 سالی دستم بود تا یکی از دوستان از دوربین من خوشش امد و حاظر شد 280 ازم بخره خلاصه ما هم فروختیم رفت البته کم کم ازش خسته شده بودم و میخواستم یک دوربین بهتر بخرم

تا اینکه یکی از دوستانم یک دوربین g11 کنون خرید اون هم خوب بود خواستم برم بخرم دوستان گفتند چرا دوربین slr با این قیمت نمیخری دیدم راست میگند تو فکر یک دوربین slr بودم که یکی دیگه از دوستام یک دوربین d3000 نیکون خرید و عکساس برای من خیلی خوب بود تصمیم را گرفتم تا یکی هم من بخرم ولی وقتی خواستم بخرم فهمیدم دوتا مشکل داره یکی اینکه فیلم برداری نداره (چون برای من فیلم برداری خیلی مهمه) و دوم اینکه موقع گرفتن عکس باید از داخل چشمی نگاه کنی اون هم کمی دلمو زد.
    گفتم بزار یک رنج بالاترشو بخرم d5000 نیکون اون خیلی خوب بود امدم توی این سایت کمی تحقیق کنم دیدم یه تاپیک هست d5000 یا 500d canon خلاصه دیدم بچه ها بیشتر کنون را تعریف میکنند و بالاخره انتخاب خودمو کردم 500d canon بهتره
    یک روز قبل از خرید امدم تا ببینم نظر بچه ها راجب این دوربین چیه دیدم یه تاپیک هست به نام 500d یا 550d رفتم دیدم همه دارند میگند که بابا این 500d بدرد نمیخوره اگه میخواهید بخرید 550 بخرید خلاصه گیج شدم گفتم ولش کن بزار یک 550d بخرم خودمو راحت کنم
    ولی باز هم امدم دیدم یه تاپیک هست 550d یا 50d توی اون هم همش از 50d تعریف شده بود.

شما کمکم کنید واقعا نمیدونم چی بخرم که هم فیلم برداری خوبی داشته باشه و هم دوربین کاملی باشه البته زیر 1 میلیون

با سپاس

تشکر کرده
    4538

سلام.

تا 550d رو خوب اومدی، 50d هم فیلم برداری نداره و گفتید براتون فیلم برداری خیلی مهمه... اگه نمیخواید کارای عجیب غریب با دوربین کنید، 550d کنون کافیه البته اگه هزینتون به 60d برسه - با لنز 18-55 حدود 1 ملیون ودویست - بعضی امکاناتش بهتره مثل سرعت عکاسی پیاپی بیشتر و lcd متحرک و شاتر 8000/1 ثانیه ، تراز سفیدی کلوین و بدنه محکمتر و باتری خیلی قویتر. اما کیفیت عکساش خیلی شبیه به 550D است.
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Saturday 29 January 2011 در ساعت 18:49
    Man3ouR تشکر می‌کند.
    FD master

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

شما کمکم کنید واقعا نمیدونم چی بخرم که هم فیلم برداری خوبی داشته باشه و هم دوربین کاملی باشه البته زیر 1 میلیون
    خرید اس ال ار اول خرج است و نه اتمام ان و با یک میلیون تومان نمیشود مجموعه قابل قبولی که لنز مناسب و فیلم برداری داشته باشد خرید.
    خرید 60دی با لنز 55-18 مثل این است که پورش 911 بخرید اما با سرعت 20 کیلومتر در ساعت با ان رانندگی کنید.
    شاهین اکبری، Man3ouR و lamagra تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

تشکر کرده
    4538

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    خرید 60دی با لنز 55-18 مثل این است که پورش 911 بخرید اما با سرعت 20 کیلومتر در ساعت با ان رانندگی کنید.
    مثال زیبایی زدید قبول دارم و لذت بردم.

بنده حدس میزنم اگه 550d با 18-55 بخرند، همانطور که خودتون فرمودید این شروع مخارج است، دیر یا زود میرند سمت خرید یک لنز خوب. منتها این جوری در آینده یک 550D با لنز خوب خواهند داشت و اونجوری یک 60D با لنز خوب .
    FD master