صفحه 175 از 1201 نخستنخست ... 75 125 165 171 172 173 174 175 176 177 178 179 185 225 275 675 1175 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,741 تا 1,750 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

با سلام

امروز به یک فروشگاه رفتم ..
    خیلی سخت دوربین سامسونگ gx20 رو بهم پیشنهد کرد
    با دو لنز 18-55 و 55-200 حدود 900 تومان..میگفت لا این قیمت مفته(به خاطر جشنواره سامسونگ)
    به نظرتون ارزش خریدن رو داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    به نظر من که وسوسه کننده بود

كاربر همراه Mehran Fani آواتار ها
    تشکر کرده
    2915

نقل قول نوشته اصلی توسط Positron نمایش پست ها
    دوستان بعد از خوندن تاپیکای بسیار بین دو گزینه موندم.شاید مقایسه درستی نباشه ولی...
    D90+16-85
    550D+15-85
    امروز رفتم و قیمت گرفتم کرج که
    D90+16-85=840+700=1540
    550D+15-85=820+750=1570
    بود
    حالا با توجه به اینکه تا 7-8 ماه وشایدم یک سال امکان خرید لنز نخواهم داشت برای کارای عادی و کمی کودک گرافی:biggrin: کدوم رو پیشنهاد میدین؟

ممنون
    سلام.
    شما هر کدام از این ترکیبها رو که انتخاب کنین یقینا جوابگوی نیازهای شما خواهد بود.پس این انتخاب نباید برای شما انتخاب سختی باشد.فقط می مونه انتخاب برند، که بررسی کنین ببینید با هر برندی که راحتتر هستین،اون برند رو انتخاب کنید.
    در مورد بدنه دوربین هم اگر به رزولوشن بالا برای چاپهای بزرگ و غیره نیاز داشتین شاید 550 دی براتون مناسبتر باشه در غیر این صورت هر دو بدنه امتحان خودشون به دفعات دست بچه های فروم پس دادن.(البته d90 هم نسبت به 550 دی مزایایی داره که شاید بزرگترین مزیتش سیستم کنترل وایرلس فلاش هست که برای اینکه بهتر مزایا و معایب بدنه ها نسبت به هم بیشتر اشنا بشین پیشنهاد می کنم review مربوط به هر دو بدنه و لنز ها رو مطالعه بفرمایید)
    کارای عادی و کمی کودک گرافی:biggrin: کدوم رو پیشنهاد میدین؟
    مهران فانی خیاوی
    Facebook
    Mehran Fani Photography
    Instagram

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط Positron نمایش پست ها
    دوستان کسی دیگه ای نبود راهنمایی کنه؟
    اگه توان خرید D7000 رو دارید این دوربین رو بخرید چون این دوربین یه شاهکار نا شناخته هست. اینی که همه دوربین ها می تونن عکس خوب بگیرن و باهاشون میشه بهترین عکس ها رو گرفت و ... همه درسته اما اگر می خواین دوربینی بخرید که چهار روز دیگه به فکر آپکرید نیفتید D7000 یا k5 بگیرید. البته من با k5 کار نکردم اما میدونم که تفاوت سنسور زیادی با D7000 نداره.
    سنسور d7000 اونقدر منو هیجان زده کرده که اگر همین الان بهم بگن بین d90 یا 60D یا D300s یا 7D و یک لنز خوب و یا d7000 با یک لنز متوسط یکی رو انتخاب کنم بی تردید انتخاب من D7000 هست.
    دلیل انتخابم هم این هست که دینامیک رنج D7000 نسبت به بقیه دوربین های موجود در این رده بسیار بیشتره و برای نوع عکاسی من بسیار اهمیت داره که دینامیک رنج بالا داشته باشم.
    البته منم اگر قرار بود در استودیو یا جاهایی که نور کنترل شده در دسترسم هست عکاسی کنم پولم رو خرج لنز می کردم.

پی نوشت>
    اینکه دوربین هایی در حد D40 یا 300D یا ... قابلیت گرفتن عکس های بسیار عالی رو دارند کاملا درسته اما اینکه قابلیت دوربین های جدید تر خیلی خیلی بیشتر از دوربین های قدیمی هست هم اصلا و ابدا اشتباه نیست. باید دقت کنید که این دو موضوع رو با هم قاطی نکنید.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

کسی نیست منو راهنمایی کنه و اطلاعاتی راجع به gx20 سامسونگ بده ؟
    ممنون

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط afroozeh نمایش پست ها
    کسی نیست منو راهنمایی کنه و اطلاعاتی راجع به gx20 سامسونگ بده ؟
    ممنون
    دوست عزيز اين دوربين ورژن سامسونگي Pentax K20-D است كه در ژانويه 2008 معرفي شده يعني درست 3 سال پيش و خريد يك دوربين متعلق به 3 سال پيش (اون هم سامسونگ) خيلي عقلاني نيست چون 3 سال در دنياي ديجيتال يك عمر محسوب مي شه!
    حالا يكي ميره دوربين 2.5 ساله ي D90 مي خره؛ اون با اين توجيه دوربين رو مي خره كه داره يك دوربين پرطرفدار و حساب پس داده و ... مي خره ولي GX-20
    Navid7h، jebrahim و vahidmir2000 تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    دوست عزيز اين دوربين ورژن سامسونگي Pentax K20-D است كه در ژانويه 2008 معرفي شده يعني درست 3 سال پيش و خريد يك دوربين متعلق به 3 سال پيش (اون هم سامسونگ) خيلي عقلاني نيست چون 3 سال در دنياي ديجيتال يك عمر محسوب مي شه!
    حالا يكي ميره دوربين 2.5 ساله ي D90 مي خره؛ اون با اين توجيه دوربين رو مي خره كه داره يك دوربين پرطرفدار و حساب پس داده و ... مي خره ولي GX-20
    البته فرهاد عزیز استاد بنده هستند. اما من دوست داشتم از بعد دیگری به این نکته نگاه کنم:

Samsung GX-20 نسخه برابر اصل Pentax K20D هست. هرچند در بازار ایران Pentax خیلی طرفدار ندارد، اما در market های دیگر فروش خوبی (البته نه مثل Canon و Nikon) داشته است و اگر به سایت های بررسی دوربین ها مراجعه کنید، درخواهید یافت که K20D دوربین واقعا کم نوبز و خوبی است. اگر تعصب برندی را کنار بگزاریم، به راحتی نمی توان از کنارش گذشت و اتفاقا حساب خود را خیلی خوب پس داده است

با همه این داستان ها، اگر واقعا قصد خرید GX-20 را دارید (که اتفاقا دوربین خوبی هم هست)، همان نسخه اصل آن را (K20D) را تهیه کنید. اما دقت کنید که در بازار ایران، لوازم جانبی دوربین های غیر Canon و Nikon کمی گرانتر و البته نایاب تر هم هستند. انتخاب با شماست.
    ME، farhad44 و ashimashi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه vahidmir2000 آواتار ها
    تشکر کرده
    424

فرهاد جان لطف میکنی یکم از رابطه پنتاکس و سامسونگ در دنیای عکاسی برایمون بگی؟ یا لینک خوبی اگر در این رابطه هست
    Back for Good

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Daruosha نمایش پست ها
    البته فرهاد عزیز استاد بنده هستند. اما من دوست داشتم از بعد دیگری به این نکته نگاه کنم:

Samsung GX-20 نسخه برابر اصل Pentax K20D هست. هرچند در بازار ایران Pentax خیلی طرفدار ندارد، اما در market های دیگر فروش خوبی (البته نه مثل Canon و Nikon) داشته است و اگر به سایت های بررسی دوربین ها مراجعه کنید، درخواهید یافت که K20D دوربین واقعا کم نوبز و خوبی است. اگر تعصب برندی را کنار بگزاریم، به راحتی نمی توان از کنارش گذشت و اتفاقا حساب خود را خیلی خوب پس داده است

با همه این داستان ها، اگر واقعا قصد خرید GX-20 را دارید (که اتفاقا دوربین خوبی هم هست)، همان نسخه اصل آن را (K20D) را تهیه کنید. اما دقت کنید که در بازار ایران، لوازم جانبی دوربین های غیر Canon و Nikon کمی گرانتر و البته نایاب تر هم هستند. انتخاب با شماست.
    سلام

اتفاقا داريوش جان اگر گفته بودند K20D مي خواهند بخرند به اين محكمي مخالفت نمي كردم ولي من اصولا مخالف خريد دوربين Discontinued شده هستم و توليد K20D هم از پاييز 2009 متوقف شده است. هرچند K20D دوربين بسيار خوبي بود ولي من حتا اگر كسي 40D نو هم پيدا كند مخالف خريدش هستم. خريد دست دوم توجيه هاي خودش را دارد ولي با اينكه قيمتي بابت دوربين نو ولي از روند توليد خارج شده بپردازيم مخالفم به ويژه اينكه قيمت پيشنهاد شده هم بر خلاف تصور دوستمون خيلي وسوسه انگيز نيست چون همه مي دانيم لنزهاي سري 5x-2xx (پنجاه و n -دويست و خرده اي!) همه ي برند ها لنزهاي خيلي معمولي و ارزان قيمتي اند و با اين قيمت مي توانند دوربين هاي خيلي جديد تري بخرند.

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidmir2000 نمایش پست ها
    فرهاد جان لطف میکنی یکم از رابطه پنتاکس و سامسونگ در دنیای عکاسی برایمون بگی؟ یا لینک خوبی اگر در این رابطه هست
    سامسونگ و پنتكس در سال 2005 يك قرارداد همكاري امضا كردند كه مشتركا دوربين هاي DSLR با سنسور هاي سامسونگ توليد كنند و پس از آن به ازاي هر مدل پنتكس يك برادر دوقلو هم در سامسونگ توليد شد.

اطلاعات بيشتر:
    http://www.dpreview.com/news/0510/05...entaxdslrs.asp

قبلا هم شاهد چنين همكاري هايي مثلا بين فوجي فيلم و نيكن بوديم و فوجي براي چندتا از DSLR هايي كه توليد كرد از بدنه ها نيكن ولي با سنسور خودش استفاده مي كرد و در نتيجه ماونت لنز هم ماونت نيكن بود و فوجي تا به حال خط توليد لنز ديجيتال نداشته است.
    ویرایش توسط farhad44 : Tuesday 11 January 2011 در ساعت 08:09
    ME، Daruosha، king4 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

سلام

اتفاقا داريوش جان اگر گفته بودند K20D مي خواهند بخرند به اين محكمي مخالفت نمي كردم ولي من اصولا مخالف خريد دوربين Discontinued شده هستم و توليد K20D هم از پاييز 2009 متوقف شده است. هرچند K20D دوربين بسيار خوبي بود ولي من حتا اگر كسي 40D نو هم پيدا كند مخالف خريدش هستم. خريد دست دوم توجيه هاي خودش را دارد ولي با اينكه قيمتي بابت دوربين نو ولي از روند توليد خارج شده بپردازيم مخالفم به ويژه اينكه قيمت پيشنهاد شده هم بر خلاف تصور دوستمون خيلي وسوسه انگيز نيست چون همه مي دانيم لنزهاي سري 5x-2xx (پنجاه و n -دويست و خرده اي!) همه ي برند ها لنزهاي خيلي معمولي و ارزان قيمتي اند و با اين قيمت مي توانند دوربين هاي خيلي جديد تري بخرند.

سامسونگ و پنتكس در سال 2005 يك قرارداد همكاري امضا كردند كه مشتركا دوربين هاي DSLR با سنسور هاي سامسونگ توليد كنند و پس از آن به ازاي هر مدل پنتكس يك برادر دوقلو هم در سامسونگ توليد شد.

اطلاعات بيشتر:
    http://www.dpreview.com/news/0510/05...entaxdslrs.asp

قبلا هم شاهد چنين همكاري هايي مثلا بين فوجي فيلم و نيكن بوديم و فوجي براي چندتا از DSLR هايي كه توليد كرد از بدنه ها نيكن ولي با سنسور خودش استفاده مي كرد و در نتيجه ماونت لنز هم ماونت نيكن بود و فوجي تا به حال خط توليد لنز ديجيتال نداشته است.

حتی با این قیمت ارزش خریدن ندارد؟؟؟ینی منظورتون اینه که بادی 500d یا d3100 از سامسونگ gx20 بهتره؟؟؟
    ویرایش توسط farhad44 : Tuesday 11 January 2011 در ساعت 12:02

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط afroozeh نمایش پست ها
    حتی با این قیمت ارزش خریدن ندارد؟؟؟ینی منظورتون اینه که بادی 500d یا d3100 از سامسونگ gx20 بهتره؟؟؟
    ببينيد قضيه همين "حتي" است. به نظر من دوربين از رده ي توليد خارج شده بايد خيلي خيلي ارزانتر از اينها فروخته شود كه ارزش خريدن داشته باشد. الان شما Pentax K20D رو در سايتهاي فروش امريكايي مي توانيد تك و توك پيدا كنيد كه به قيمت حدود 600 تا 650 دلار مي فروشند اين سامسونگ رو هم اگر با همان دو لنز به جاي 900 مثلا 600 تا 700 مي فروختند شايد وسوسه انگيز مي شد.

در مورد مقايسه با كنن و نيكن هم بد نيست بدانيد K20D را در زمان خودش با Canon 450D مقايسه مي كردند كه انصافا هم از 450 سر بود ولي در مقايسه با 550D يا نيكن D3100 با اطمينان عرض مي كنم كه ارزش خريد ندارد (يك قلم فيلمبرداري را كه ندارد اضافه كنيد به مسئله ي خدمات پس از فروش كه معلوم نيست نماينده ي پنتكس به عهده خواهد گرفت يا سامسونگ و ....)
    Daruosha و amin_bmu تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني