صفحه 271 از 1201 نخستنخست ... 171 221 261 267 268 269 270 271 272 273 274 275 281 321 371 771 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,701 تا 2,710 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

به نظر من با این بوجه ای که فرمودید بهتری دوربینی که می تونيد تهيه کنید NEX-5 هست !

دليلش هم کیفیت فيلمبرداری خوب و البته راحتتر به نسبت دوربینهای SLR که گفتید هست .

البته این موردرو به خاطر این گفتم که برای افراد مبتدی کار کردن بااين دوربین به مراتب خیلی راحتر هست تا SLR .

درمورد فوکوس بیشتر دوربینهاي SLR ، هنوز این مورد به طور کلی حل نشده که درحالت فيلمبرداری بتونن فوکس خوب و سريعي رو انجام بدن .
    وبراي فوکس مرتب باید دکمه شاتر رو تا نیمه فشار بدن .
    یعني درحالت فيلمبرداري اتوفوکوس کارنمی کنه که دوربین خودش فوکوس کنه .

ولي درمورد دوربین NEX-5 این مورد به خوبي جواب مي ده .

وبا وجود فیلمبرداري Full HD کیفيت فیلمبرداري هم به اندازه کافي جوابگو هست .
    و درمورد عکاسی هم تا حد بعضی از دوربينهای SLR قابل قبول هست ( درواقع خودش SLR کوچک شده هست )

اينکه دوربین عکاسی بتونه درحد امکانات فيلمبرداری هم جواب بده !
    چنین دوربينی ساخته نشده . (اگرهم ساخته بشه قیمتش درحد دوتا فيمبرداری و یک دوربین عکاسی خواهد بود )
    مثلا خود همین دوربین NEX-5 اگه با حدود 600 ت يه دونه G12 بگيرید يا 3100 مي تونید با 300 يا 400 ت هم یک فیلمبرداری خوب تهیه کنید .

باوجود اين تنها مشکلی که NEX-5 درمورد فیلمبرداری داره نبود Zoom کافی در این دوربین هست .
    و اين مشکل هم با خرید لنزهایی مثل 55-200 و يا 18-200 می تونه برطرف بشه .
    که البته اگه دوربين D5100 رو هم اگه بخواهید بگیرید بازهم باید لنز تهیه کنید ، ولی به نسبت کیفیت بهتر فیلمبرداری دوربینها SLR Canon اگرهم مشتری NEX نشدید بهتر به فکر خرید دوربین با برند Canon باشيد .
    patomat تشکر می‌کند.
    Nikon D600

كاربر همراه patomat آواتار ها
    تشکر کرده
    480

ممنون ولی دنبال میرورلس نیست و بین کنون و نیکون درگیره(بالاخره هرچی باشه بین دوستان لنزهای کنون و نیکون پیدا میشه ولی باقی.... کلا توی شهر هم شاید زیاد پیدا نشه)
    منظورم کنترل کامل دیافراگم و شاتر بود که توی فروم دوستان از نبود این امکانات در D5100 گلایه داشتن و حتی یه سری به شرکت میل هم زده بودند
    توی کنون چه دوربینی رو پیشنهاد میدید؟550؟600؟یا چیز دیگه ای؟
    بالاخره هرچی باشه فکر نمیکنم امکانات دوربین هایی مثل نکس در عکاسی به پای D5100 در داینامیک رنج و امکانات عکاسی و باز بودن دست در پیدا کردن لنز برسه
    ممنون میشم راهنمایی کنن دوستان
    پی نوشت:یه توضیح بدم این دوست قدیمیه منه که بهم گفت دنبال دوربین عکاسیه و من هنوز باهاش دقیق صحبت نکردم حدسم اینه که چون دنبال کارگردانی هم میره این قابلیت فیلمبرداری حتما به دردش میخوره وگرنه اون بهم گفت دوربین عکاسی میخواد (به همین دلیل میگم میرورلس نمیخواد)
    نردبان این جهان ما و منی است/عاقبت این نردبان افتادنیست/لاجرم هرکس که بالاتر نشست/استخوانش سخت تر خواهد شکست/
    علی فلاحی نژاد

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط nice_boy2005 نمایش پست ها
    بسیار ممنونم احمد جان

درنهایت پیشنهادتون میشه این که 60دی رو با لنز معمولیه 55-18 بخرم و نه 600 دی رو با لنز نسبتن خوبه 135-18 آره؟

اینو هم بگم که فعلن قصد خرید لنز ندارم و با همینی که موجود دارم(حالا هر کدوم از این دو تا)سروکله میزنم تا بعد که احتیاجاتم رو شناسایی کردم لنز مربوطشو بخرم .

بازم سپاسگذارم
    خواهش میکنم
    بنظر من 60D امکانات بیشتری ارائه میده و شاید به نوعی بشه گفت مدل Mid-level دوربین 600D هست که در دسته Entry-level قرار میگیره
    اما اینکه 55-18 رو استفاده کنید، نمیتونم بهتون بگم خوبه یا بد!!!فقط به این نکته اشاره میکنم که خروجی (عکس) خوب ، حاصل ترکیب بدنه و لنز در کنار همدیگه است و نمیشه با یه بدنه خیلی خوب و لنز بی کیفیت ، و یا بر عکس ، انتظار خروجی خوبی رو داشت .
    اما اگر فکر میکنید که گرفتن این لنز کمکتون میکنه که بعداً بتونید لنز مناسب خودتون رو تهیه کنید (چون هم نیازتون مشخص میشه و هم احتمالاً دستتون باز میشه به لحاظ مالی) این انتخاب میتونه موجه باشه اما پیشاپیش این نکته که عرض شد رو در نظر داشته باشید و اگر عکسها انتظارتون رو برآورده نکرد ، دلسرد نشید .

موفق باشید

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    38

سلام دوستان
    من یه کوهنوردم و زیاد کوه میرم و حتی 1 عکس حرفه ای هم نگرفتم اما زیاد عکس گرفم و عکسام نشون داده که استعدادم خوبه همه عکسام با موبایل بوده
    اما همیشه علاقه داشتم حالا میخوام یه دوربین بگیرم موندم اس ال آر بگیرم یا کامپکت ؛با توجه به اینکه 1.اطلاعات عکاسی ندارم ،2.اکثرا تو کوه وقت زیادی واسه تنظیم ندارم وسرعت لازمه 3. منظره ها دور نزدیک پر نور پر برف هستند
    خودم نظرم d3100 , و صد البته d5100 هست ,و یا d90
    اما دوستانم سونی میگن بگیر
    شما بگین چی بگیرم و چه لنزی ؟ با توجه به 4 موردی که گفتم و البته مطمئنا وقت واسه آموزش هم بزودی میزارم ممنونم زود جواب بدین دوستم دبی هست بگم اونجا بگیره

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

سلام دوستان
    من یه کوهنوردم و زیاد کوه میرم و حتی 1 عکس حرفه ای هم نگرفتم اما زیاد عکس گرفم و عکسام نشون داده که استعدادم خوبه همه عکسام با موبایل بوده
    اما همیشه علاقه داشتم حالا میخوام یه دوربین بگیرم موندم اس ال آر بگیرم یا کامپکت ؛با توجه به اینکه 1.اطلاعات عکاسی ندارم ،2.اکثرا تو کوه وقت زیادی واسه تنظیم ندارم وسرعت لازمه 3. منظره ها دور نزدیک پر نور پر برف هستند
    شما بگین چی بگیرم و چه لنزی ؟ با توجه به 4 موردی که گفتم و البته مطمئنا وقت واسه آموزش هم بزودی میزارم ممنونم زود جواب بدین دوستم دبی هست بگم اونجا بگیره
    سلام دوست عزيز
    شما به عنوان يه كوهنورد حتما مي دونيد حتي گاهي اوقات 100 گرم بار اضافه چقدر حملش سخت ميشه.
    يك دوربين SLR با حداقل 2 لنز و چيزي حدود 3 كيلو يا بيشتر خواهد بود البته به جز كيف و سه پايه و باطري اضافه و ... و حملش و يا بيرون آوردنش از كيف مشكل خواهد بود و ممكنه فرصت هاي عكاسي زيادي رو از دست بديد.
    خيلي از مواقع شما نمي تونيد با هر دو دست عكاسي كنيد و لازمه بتونيد با يك دست دوربين رو در بياريد و عكس بگيريد.
    پيشنهاد حقير (كه گاهي كوه و كوير و ... ميرم و بعضي اوقات به دليل وزن بالا بي خيال بردن SLR ميشم) يه سوپرزومه كه هم وزن كمتري داره و وايد تا تله رو در اختيارتون قرار ميده.
    بين سوپرزومها به نظر من HX100 سوني مناسب تره. (تعدادي از دوستان تيم كوهنوردي دارن و من هم كيفيتش رو ديدم، نسبت به بقيه مناسب تره)
    اگه هم زوم بالا نياز نداريد كه كانن G12 و يا S95 .
    ویرایش توسط M.Meghdari : Thursday 13 October 2011 در ساعت 08:44 دلیل: اصلاح
    M. Beyrami، ramink2 و m.daemi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه ramink2 آواتار ها
    تشکر کرده
    723

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daemi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    درود:

پیرو عرایض جنابMeghdari خدمت شما بگم اگه منظورتون از کوهنوردی به صورت حرفه ای باشه و بیشتر مواقع روی مسیرهای غیر نرمال و ارتفاعات بالا باشید ، صد البته انتخاب رده حرفه ای دوربین ها کار معقولانه ای نیست به دلایلی که دوست عزیز Meghdari خدمت شما فرمودند، اما نه اگه به صورت تفریحی به کوهستان میرید اون وقت میشه پیشنهاد slr رو بهتون داد، و این مورد رو هم در نظر داشته باشید که اگه جزو اون دسته اول کوهنوردها باشید من بهتون g12 رو پیشنهاد میدم چون برای خود من مشکلات استفاده از سوپر زومها در کوه پیش اومده و به همین دلیل از خیر زوم گذشتم و یک g12 برای کوه انتخاب کردم .
    و حالا پاسخ به شما برمیگرده به نوع فعالیت شما در کوهستان؟
    موفق باشید...
    M.Meghdari، ahmadmobin و m.daemi تشکر می‌کنند.

D7100 - Sigma 10-20 F/3.5 - 18-55 Afp - 70-200 F/4 VR - 50 F/1.8G

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

بدنه جمع و جور و محکم(فلزی) نکس5 با اون کیفیت بالاش هم میتونه انتخاب بسیار خوبی باشه.به نظر من نکس5 هم گزینه قابل تاملی هست.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    38

تقریبا فعالیتم نیمه حرفه ای به بالا هست اما دوس دارم عکس های خوبی بگیرم و کم کم به سمت عکاسی از طبیعت برم
    آیا بزودی به جائی نمی رسم که به slr و یه لنز خوب نیاز داشته باشم؟چون حتما بسمت عکاسی از طبیعت خواهم رفت
    از لحاظ وزن مشکل ندارم ؛چون که قوی ام ؛)
    آیا این سوپرزوم ها میتونه مطابق 3100 5100 d90 d60 بم جواب بده؟
    ایا کیفیت خوب خروجی میده؟ آیا مجبور به خریدن یکی دیگه برای رسیدن با اهدافم نخواهم شد؟

كاربر همراه patomat آواتار ها
    تشکر کرده
    480

نقل قول نوشته اصلی توسط patomat نمایش پست ها
    ممنون ولی دنبال میرورلس نیست و بین کنون و نیکون درگیره(بالاخره هرچی باشه بین دوستان لنزهای کنون و نیکون پیدا میشه ولی باقی.... کلا توی شهر هم شاید زیاد پیدا نشه)
    منظورم کنترل کامل دیافراگم و شاتر بود که توی فروم دوستان از نبود این امکانات در D5100 گلایه داشتن و حتی یه سری به شرکت میل هم زده بودند
    توی کنون چه دوربینی رو پیشنهاد میدید؟550؟600؟یا چیز دیگه ای؟
    بالاخره هرچی باشه فکر نمیکنم امکانات دوربین هایی مثل نکس در عکاسی به پای D5100 در داینامیک رنج و امکانات عکاسی و باز بودن دست در پیدا کردن لنز برسه
    ممنون میشم راهنمایی کنن دوستان
    پی نوشت:یه توضیح بدم این دوست قدیمیه منه که بهم گفت دنبال دوربین عکاسیه و من هنوز باهاش دقیق صحبت نکردم حدسم اینه که چون دنبال کارگردانی هم میره این قابلیت فیلمبرداری حتما به دردش میخوره وگرنه اون بهم گفت دوربین عکاسی میخواد (به همین دلیل میگم میرورلس نمیخواد)
    هل من ناصر ینصرنی؟ایا؟
    kambiz.sh تشکر می‌کند.
    نردبان این جهان ما و منی است/عاقبت این نردبان افتادنیست/لاجرم هرکس که بالاتر نشست/استخوانش سخت تر خواهد شکست/
    علی فلاحی نژاد

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    38

مرا یاری دهنده ای نــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــیست؟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!