صفحه 356 از 1201 نخستنخست ... 256 306 346 352 353 354 355 356 357 358 359 360 366 406 456 856 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,551 تا 3,560 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

باسلام
    من یک دوربین آماتور داشتم. اما میخوام کمی حرفه ای تر عکاسی کنم. بخصوص از دخترم که تا همین الان هم کلی از ثبت لحظه ها را از دست دادم. دوربینی لازم دارم که
    1- از سوژه در حال حرکت بتونم عکس با کیفیتی بگیرم 2- عکاسی در شب خوبی داشته باشه 3- زوم نسبتا خوبی داشته باشه 4- ترجیحاً پانوراما هم داشته باشه
    خودم در ابتدا به 2 گزینه canon sx140 , canon g12 رسیدم اما با مطالعه کامنتهای دوستان راجع به کیفیت پایین عکس در شب و اندازه سنسور و .. پشیمون شدم. بودجه را بالا بردم و به canon EOS550d رسیدم. اما مطمئن نیستم که با تمام قابلیتهاش بتونم کار کنم. نظر شما چیه و چه دوربینی را پیشنهاد میدهید؟

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط BAHAR75 نمایش پست ها
    باسلام
    من یک دوربین آماتور داشتم. اما میخوام کمی حرفه ای تر عکاسی کنم. بخصوص از دخترم که تا همین الان هم کلی از ثبت لحظه ها را از دست دادم. دوربینی لازم دارم که
    1- از سوژه در حال حرکت بتونم عکس با کیفیتی بگیرم 2- عکاسی در شب خوبی داشته باشه 3- زوم نسبتا خوبی داشته باشه 4- ترجیحاً پانوراما هم داشته باشه
    خودم در ابتدا به 2 گزینه canon sx140 , canon g12 رسیدم اما با مطالعه کامنتهای دوستان راجع به کیفیت پایین عکس در شب و اندازه سنسور و .. پشیمون شدم. بودجه را بالا بردم و به canon EOS550d رسیدم. اما مطمئن نیستم که با تمام قابلیتهاش بتونم کار کنم. نظر شما چیه و چه دوربینی را پیشنهاد میدهید؟
    قابليت هائي كه گفتيد علاوه بر دوربين به لنز هم مربوط مي شود. براي عكس گرفتن در نور كم خصوصاً براي سوژه متحرك (بدون استفاده از فلاش) علاوه بر دوربيني كه ميزان نويز كمي داشته باشد به لنزي با ديافراگم باز نياز داريد . ميزان زوم فقط به لنز مربوط است. بيشترين نسبت زوم در لنزهاي كانن لنز 18-200 است (11X) كه ديافراگم چندان بازي ندارد و كيفيت تصويرش هم چندان بالا نيست. پانوراما هم قابليتي است كه بايستي در خارج از دوربين ايجادش كرد يعني شما با شرايط خاصي عكس هائي را كه شرايط نوري يكسان داشته و همپوشاني هم دارند ثبت كرده و در نرم افزارهائي مانند فوتوشاپ يا Photostitch (كه در CD همراه دوربين موجود است) تصوير پانوراما را ايجاد مي كنيد.
    در صورتي كه قيمت نسبتاً بالاتر دوربين كامپكت Canon G1x برايتان قابل قبول است (حدود يك و نيم ميليون تومان) مي تواند گزينه مناسبي براي شما باشد. اين دوربين كه سنسور بزرگي دارد كيفيت تصوير خوب، نويز كم (كه به عكاسي در شرايط كم نور كمك مي كند) ، زوم نسبتاً مناسب و جمع و جور بودن و كاركرد آسان را در اختيار شما مي گذارد.
    http://www.dpreview.com/reviews/canong1x
    با قيمت پايين تر هم مي توانيد G12 يا بعضي مدل هاي فوجي را كه كيفيت تصوير خوبي هم دارند خريداري كنيد.
    Nima Sadigh و mk_sq تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

نظرتون راجع به canon eos550d چیست با توجه به اینکه امکانات بالاتری دارد و قیمت مناسبتر.

كاربر آشنا avinar آواتار ها
    تشکر کرده
    38

سلام

اگر ممکنه برتریهای D7000 نیکون رو نسبت به D90 ذکر بفرمایید ممنون میشم
    از لحاظ تجربی و در عمل منظور هست نه روی کاغذ
    با توجه به اختلاف حدود 1 تومنی بین این دو انتخاب کمی دشوار هست برام
    سپاسگزارم

كاربر همراه mohammad_55 آواتار ها
    تشکر کرده
    129

نظرتون راجع به canon eos550d چیست با توجه به اینکه امکانات بالاتری دارد و قیمت مناسبتر.
    به نام خدا
    دوست عزیز با درود
    به نظر بنده اگرقصد یادگیری بیشتر و گرفتن عکس های حرفه ای تر دارید انتخاب EOS 550D یا EOS 1100D انتخابی صحیح است که بدرستی به آن رسیده اید اگر یکی از این دو دوربین را حتی با لنز کیتش یعنی 18-55 میلیمتر تهیه کنید مطمئن باشید کیفیت بهتری نسبت به SX40 و حتی G12 خواهید داشت ، در آینده هم اگر احساس کردید زوم بیشتری نیاز دارید میتوانید لنز 55-250 را که قیمت و کیفیت مناسبی دارد تهیه فرمایید
    مطمئن باشید امکانات و قابلیت های بیشتر EOS 550D یا EOS 1100D نسبت به دو دوربینی که فرمودین در آینده برای شما بلا استفاده نخواهند ماند چون امکانات و قابلیت های حیاتی هستند برای نویز کمتر در مکان های کم نور برای عکاسی بدون فلاش و کیفیت بهتر عکس ها حتی با لنز 18-55 میلیمتر نسبت به SX40 و G12 .
    موفق باشید دوست گرامی
    Hossein505 تشکر می‌کند.
    بی تو هر لحظه که میگذرد عمر..........مرگ است به نام زندگانی

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط avinar نمایش پست ها
    سلام

اگر ممکنه برتریهای D7000 نیکون رو نسبت به D90 ذکر بفرمایید ممنون میشم
    از لحاظ تجربی و در عمل منظور هست نه روی کاغذ
    با توجه به اختلاف حدود 1 تومنی بین این دو انتخاب کمی دشوار هست برام
    سپاسگزارم
    در اينكه D7000 در همين حدود قيمت بيش از D90 مي ارزد شكي نيست. دلايلش هم واضح است:

- درزبندي خيلي بهتر (Weather Selead بودن)
    - تعداد نقاط فكوس خيلي بيشتر (39 در برابر 11 و 9 كراس تايپ در برابر 1)
    - فيلمبرداري Full HD با امكان فوكوس ممتد
    - دو اسلات مموري
    - سرعت 1/8000
    - Coverage بهتر ويزور
    - سرعت عكاسي پياپي بيشتر

ولي اينكه اين مزايا به كار شما خواهد آمد يا نه تشخيصش فقط با خودتان است.

بماند كه برخي دوستان D90 را برتر از D7000 مي دانند كه به نظر من توهمي بيش نيست!
    aidin594، lamagra، ali_ghorbanzade و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    در اينكه D7000 در همين حدود قيمت بيش از D90 مي ارزد شكي نيست. دلايلش هم واضح است:

- دو اسلات مموري
    - سرعت 1/8000
    - Coverage بهتر ويزور
    - سرعت عكاسي پياپي بيشتر

رزولوشن بیشتر را فراموش کردید
    به نظر من D7000 بسیار عالی است و ارزش خرید دارد.
    farhad44، iman mehr، کوروش و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    38

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها

- دو اسلات مموري
    - سرعت 1/8000
    - Coverage بهتر ويزور
    - سرعت عكاسي پياپي بيشتر

خیلی ممنون بابت توضیحات جناب حسینی

مواردی که به رنگ قرمز مشخص کرده ام، مواردی هست که چندان برای من اهمیت نداره (با توجه به اینکه مدت کمی با D5100 یکی از دوستان کار کردم و چند روزی هم هست که فقط دارم مطالب سایت رو میخونم)
    موارد باقیمانده + رزولوشن (با توجه به اینکه در بعضی جاها خوندم که رزولوشن زیاد مهم نیست و از فاکتورهای آخر برای انتخاب هست) به نظر شما ارزش 1 میلیون اختلاف رو داره یا بهتر باقیمانده پول رو برای لوازم جانبی و لنز استفاده کنم ؟

توجیه و تفسیر دوستانی که D90 رو برتر از D7000 میدونن چیست ؟

پوشش ویزور این دو مورد نسبت به D5100 چطوره ؟ (D5100 که به نظر من جالب نبود)

آینده D90 از لحاظ بازار و قیمت به نظر شما چطور خواهد بود ؟

بینهایت سپاسگزارم

تشکر کرده
    38

سه سئوال دیگه برام پیش اومد:
    - آیا D90 و D7000 هر دو موتور فوکوس دارند ؟
    - ایزوی D90 که از 200 شروع میشه باعث افت کیفیت تصویر نمیشه ؟ (با توجه به اینکه در D7000 از 100 شروع میشه)
    - حد بالای ایزوی مفید و کاربردی این دو چنده ؟

باز هم ممنون

ای کاش این محدودیت تائید برداشته میشد، روند کندی رو ایجاد میکنه

كاربر جديد haniballecter1 آواتار ها
    تشکر کرده
    606

باسلام
    سلام بهار عزیز

به نظر من اول نیاز خود رو تعیین بفرمایید و سطح و کیفیت عکاسی مد نظرتون رو مشخص کنید بعد.

درسته هدفتون عکاسی از دخترتون هست اینو تو سایت همسایه هم گفته بودی. اما عکاسی از دختر خانومتون همه کار نیست مطمئنا به غیر از ایشون هم شما عکاسی خواهید کرد برا همین عرض می کنم نیازتون رو مشخص کنید. مثلا میخواید عکسای خونوادگی ، تفریحی، یادگاری، مسافرتی بگیرید یا به صورت حرفه ای در کنار اینها به یک شاخه ای از عکاسی حرفه ای هم متمایل هستید که در این صورت عکاسی تبدیل به یک هنر - تخصص - تکنیک و مهارت میشه که در کنارش همیشه به مطالعه و یادگیری نیازه.
    به نظرم اگه نگاهتون به عکاسی هنری نیست و به ثبت لحظات زیبا بسنده خواهید کرد کیفیت عکسای بعضی از دوربینای کامپکت و میکرو 3/4 خوب وحتی عالی هستند.

ببخشید من نه عکاسم نه منتقد عکاسی بلکه یک تازه کارم که تازه یه دوربین حرفه ای entry level خریدم و اظهار نظرم از منظر یک فرد با تجربه نیست بلکه از این دیدگاه حرف می زنم که پروسه خرید دوربین عکاسی رو یک بار طی کردم و دست بر قضا با نیت خرید دوربینای SLR Like مانند sx40 شروع شد و بعد منتهی شد به قصد خرید G12 و NEX C3 و آخر سر هم یک 600D خریدم. از خریدم راضی هستم نه به خاطر اینکه دوربین خوبی خریدم بلکه به خاطر اینه که احساس می کنم با کمک و راهنمایی اساتید فرومهای عکاسی انتخاب درستی در مقایسه با شرایط خودم کردم.

دریافته هام رو به صورت خلاصه می تونم اینجوری طبقه بندی کنم:
    1- عکاسی عمومی (خانوادگی - مسافرتی - ...)
    1-1- نیاز به زوم بالا و کیفیت عکس متوسط و یاخوب. => دروبینهای SLR Like مانند sx40 و FZ150 و HS30 و HX100 (زمانیکه در مورد این رده تحقیق می کردم به نظرم دو دوربین اولی بهتر بودند تا نظر اساتید چی باشه. در ضمن FZ150 و HS30 فرمت RAW هم دارند). سنسور این رده عموما در محدوده 1/2.3 هست. قیمت این رده 800+- تومن هست
    2-1- زوم معمولی با کیفیت عکاسی خوب و یا خوب به بالا و در عین حال کوچکتر از SLR Like. => دوربینهایی که سنسور بزرگتری دارند که عموما در رده سنسور 1/1.7 هستند. مثل سری G کنن مثلا G12 (من نظر زیاد مساعدی نسبت به G1 X ندارم برا کسی که میخواد یه دوربین اصلی تهیه کنه (نه دوربین کمکی)، چون با قیمت این دوربین میشه یه 550D یا 600D یا 1100D یا D5100 یا D3100 تهیه کرد) و یا سری LX پاناسونیک مثلا LX5 و سری s کنن که از بقیه به لحاظ سایز کوچکتر هست مثلا S95 یا S100
    3-1- دوربینای قطع کوچک کامپکت که در جیب جا میشوند این گونه دوربینا هم اندازه سنسور در محدوده 1/2.3 دارند و تعدادی از اونها زوم نسبتا قابل قبولی ارائه میدهند. کیفیت عکس این دوربینها هم از گروه دوم پایین تر است. => دوربینای رده sx کنن مثل sx220 یا sx240 و sx260 و یا hx10 سونی

2- عکاسی حرفه ای با گرایش به یک شاخه از عکاسی ( پرتره، حیات وحش، ورزشی و ...)
    در این حالت شما باید سطح خودتون و هدف گیری برا عکاسی در آینده رو باید مشخص کنید. که باعث میشه بادی و لنزای مناسب رو در مرور زمان انتخاب کنید. مرتکب اشتباه شدن در این سطح باعث متحمل شدن هزینه زیادتری نسبت به دوربینای غیر حرفه ای است.
    نکته دیگر این است که برآورد واقعی تری نسبت به هزینه کرد خودتون در این رده داشته باشید. یعنی وقتی دوربین کامپکت میخرید کنارش یه رم و یه کیف و نهایتا یه سه پایه زیر 100تومن می خرید و تمام یعنی قیمت دوربین به اضافه یک هزینه مازاد نهایتا 100 تومن. اما با خرید دوربین حرفه ای تازه اول هزینه است. اولا باید یه بادی با لنز کیت یا بی لنز بخرید که حداقل 1 تا 1400 هزینه میشه. رم و فیلتر هم هست. سه پایه مناسب و خوب به همراه هد از واجباته کیف با کیفیت که اساسیه. در این حد میشه قیمت یه دوربین با لنز کیت به اضافه هزینه مازاد از 200 تومن به بالا (بسته به کیف و سه پایه و هد و نو یا دست دوم بودن و ...). در ادامه با افزایش تجربه و کیفیت عکاسی و مشخص شدن شاخه تخصصیتون اصل هزینه هاتون با خریدای لنز و فیلتر و هود و فلاش و ... شروع میشه.
    شایدم بخواین کنار 18-55 یه 55-250 بخرین خیال خودتون رو از خرید لنز راحت کنید که اونم یه دیدگاهه و زیاد هم نگاه صحیح و حرفه ای نیست (اما مردود هم نیست. خیلی از دوستان با حداقلا عکاسی می کنند و حتی به همون 18-55 بسنده کردند-اجبارا- و عکسای خوبی هم ارائه دادند)

اما اگر خواستید نیم نگاهی هم به دوربینای میکرو 3/4 بندازین که لنزای قابل تعویض هم دارند. از این میان من شاید بخوام سونی NEX C3 رو پیشنهاد بدم که به لحاظ اندازه سنسور هم رده دوربینای حرفه ای غیر فول فریم هست. دلیل این پیشنهاد این است که این دوربین احتمال قریب به یقین ارزانترین میکرو 3/4 بازار هست با لنز کیت 18-55. شاید بگید که آخه این دوربین به لحاظ تنوع لنز مشکل داره و چشمی نداره (مثل اکثر دوربینای کامپکت) و فلان و فلان که من میگم درسته اما به لحاظ قیمتی کمی از SLR Like ها ارزانتر یا هم قیمت هستند و از G12 هم 50 تا 100 تومنی ارزون هست. اما اگر به لحاظ کیفیت عکس بخواین مقایسه کنید دوربینای کامپکت حرفی برا گفتن در مقابل این دوربین ندارند. یعنی کیفیت عکسش از حرفه ای ها کمی پایینتر اما از کامپکتا خیلی بالا هست.(من اگر پولم نمی رسید به دوربین حرفه ای این گزینه خریدم بود) در صورتی که با خرید این دوربین خواستید در آینده به صورت حرفه ای عکاسی کنید و دوربین حرفه ای تهیه کردید یا این دوربین رو رد می کنید بره یا تبدیل به دوربین دوم (کمکی) میشه.

با بیان این جملات "1- از سوژه در حال حرکت بتونم عکس با کیفیتی بگیرم 2- عکاسی در شب خوبی داشته باشه 3- زوم نسبتا خوبی داشته باشه 4- ترجیحاً پانوراما هم داشته باشه " نمی توان به انتخاب مناسب و دقیقی رسید چون نیازی مانند گرفتن عکس پانوراما به تکنیک عکاسی بر میگرده (درسته که دوربین خوب هم اصله) و یا عکاسی در شب معنا و مفهومای مختلف داره و عکاسی در شب خوب میتونه تعبیرهای متفاوت داشته باشه چون یه کلی گوییه. زوم نسبتا خوب یعنی در کامپکتا یا در رده حرفه ای، اگر منظورتون زوم خوب کامپکته که کیفیت عکاسی در شب میره زیر سوال، اگر منظورتون دوربینای حرفه ایه زوم خوب میشه هزینه های میلیونی

اما یه نکته از اساتید فن که میگن اصل عکاسه نه دوربین. داشتن دوربین خوب از واجباته اما اصل عکاسه. تو سایت همسایه یکی از دوستان با sx20 عکسایی میگیره که قریب به اتفاق دوستان و اساتید تحسینش می کنند

ببخشید زیاد روده درازی کردم. اساتید هم ببخشن که من تازه کار تازه وارد اظهار فضل کردم

ممنون
    hkhaghani و BAHAR75 تشکر می‌کنند.