صفحه 256 از 1201 نخستنخست ... 156 206 246 252 253 254 255 256 257 258 259 260 266 306 356 756 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,551 تا 2,560 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه
    تشکر کرده
    109

خیلی خیلی ممنون
    نه اصلا برای من چاپ مهم نیست
    برای من مهم شارپ بودن و زنده بودن عکسه
    من هنوز لنز رو تهیه نکردم و خیلی جاها تحقیق کردم و بهم گفتن این لنز رو بگیر
    نظر شما هم روی این لنز هست؟ یا میشه با قیمتی کمتر به همچین کیفیتی دست پیدا کرد؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

[

قیمت بدنه ی 550D حدود 790 و قیمت بدنه ی D3100 حدود 620 باید باشه (اگر اشتباه می کنم لطفا دوستان تصحیح کنند) . قیمت لنزهای 135-18 و 85-15 کانن هم به ترتیب 430 و 850 تومن و قیمت لنزهای 105-18 و 85-16 نیکون هم به ترتیب باید 370 و 880 تومن باشه . حالا دیگه باید بفرمایید شما چقدر بودجه دارید تا پیشنهاد نهایی رو ارایه کنیم .

با سپاس

تا مرز 1 میلیون تا یک و صد

بدنه های مذکور با لنز کیت قابل اعتنا هست؟

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط seemorgh3 نمایش پست ها

بدنه های مذکور با لنز کیت قابل اعتنا هست؟
    هر بدنه ای در رنج خودش قابل اعتناست دوست من!
    هر چی بیشتر هزینه کنید نتیجه بهتری میگیرید...مثلاً اگر D3100 رو با یه لنز 105-18 همراه کنید نتیجه خیلی بهتری میگیرید تا زمانی که از لنز 55-18 کیتش استفاده کنید
    خروجی بهتر،تجهیزات بهتر میطلبه و تجهیزات بهتر مستلزم صرف هزینه بیشتره

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام ... ببخشيد من يه سوال دارم در مورد خريد... اينكه الان بين كنون 550 و 600 و 60 موندم كدوم رو انتخاب كنم. از يه طرف نميدونم 60d چقدر گرونتره و نسبت به دو مدل قبلي چقدر بهتره و آيا ارزشش رو براي من كه تازه كارم داره يا نه و كلا قيمت بدنه ي اين 3مدل چقدره حدودا
    دوم اينكه فرق 550 و 600 فقط نمايشگر چرخانه؟؟؟ يعني بازم چقدر ارزش داره كه به جاي 550 بخوام 600 بگيرم
    سوال آخرم اينه كه غير از بدنه معمولا چقدر بودجه براي لنز و پايه و چيزاي جانبي ميشه

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

با سپاس

درود
    پیشنهاد نهایی من : D3100 با 105-18 . باقی بودجه رو هم به خرید لوازم جانبی مثل و سه پایه و فیلتر اختصاص بدید (اگه سوالی در این مورد داشتین ، توی تاپیک خودش بپرسید) .

سلام ... ببخشيد من يه سوال دارم در مورد خريد... اينكه الان بين كنون 550 و 600 و 60 موندم كدوم رو انتخاب كنم. از يه طرف نميدونم 60d چقدر گرونتره و نسبت به دو مدل قبلي چقدر بهتره و آيا ارزشش رو براي من كه تازه كارم داره يا نه و كلا قيمت بدنه ي اين 3مدل چقدره حدودا
    دوم اينكه فرق 550 و 600 فقط نمايشگر چرخانه؟؟؟ يعني بازم چقدر ارزش داره كه به جاي 550 بخوام 600 بگيرم
    سوال آخرم اينه كه غير از بدنه معمولا چقدر بودجه براي لنز و پايه و چيزاي جانبي ميشه
    درود
    بین 600D و 550D ، عقل حکم می کنه که تفاوت های ناچیزی مثل نمایشگر چرخان رو در نظر نگیریم و با خرید 550D ، مابه تفاوت این دو بدنه رو به خرید لنز بهتر اختصاص بدیم . در مورد 60D هم توصیه ی من اینه که چون تازه کار هستین ، به همون 550D اکتفا کنید ؛ چونکه 550D با داشتن خروجی 60D ، فقط از لحاظ امکانات با اون دوربین فرق داره و اون امکانات هم چونکه فرمودید مبتدی هستید ، چندان فایده ای براتون ندارند . راستی اگر خروجی بهتر از 550D خواستین ، می تونید روی D5100 هم حساب کنید .
    در مورد لوازم جانبی باید حدود 100 خرج کنید . برای لنز هم اگر لنز خوب بخواید ، باید حدود 400 و اگر لنز بهتر خواستین باید 850 تومن در نظر بگیرید .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    ahmad.abaee، Miri، M.Moghadam و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

درود
    پیشنهاد نهایی من : D3100 با 105-18 . باقی بودجه رو هم به خرید لوازم جانبی مثل و سه پایه و فیلتر اختصاص بدید (اگه سوالی در این مورد داشتین ، توی تاپیک خودش بپرسید) .

با سپاس از پاسخگویی سریع شما

لینکی واسه معرفی این لنز دارین؟

در ضمن این اولین خرید dslr من هست و هنوز تجربه عکاسی با این سری دوربینها رو ندارم این تاثیری رو پیشنهاد شما نداره؟
    منظورم بدنه دوربین نیست بلکه لنز دوربینه؟

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    [/QUOTE]

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

لینکی واسه معرفی این لنز دارین؟

در ضمن این اولین خرید dslr من هست و هنوز تجربه عکاسی با این سری دوربینها رو ندارم این تاثیری رو پیشنهاد شما نداره؟
    من یه پیشنهادی دارم
    شاید بتونید با این بودجه D5100 بگیرید با همون لنز کیتش و یه مدت باهاش مشق کنید تا دوباره دستتون باز شه و بتونید لنزتون رو به 105-18 ارتقا بدید
    سنسور دوربین D5100 به مراتب از D3100 عملکرد بهتری داره

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

درود

خواهش می کنم .

برای بدنه ، به پیشنهاد احمد جان توجه داشته باشید ؛ اگر تونستین بودجه رو تا 1.350 افزایش بدید ، پیشنهاد ایشون براتون خیلی خوبه (البته با لنز 105-18) .
    در مورد لنز و تازه کار بودنتون هم بنده نظرم همون بود که خدمتتون عرض کردم . 105-18 یک لنز خوب و معمولیه و چیزی فراتر از سطح شما نیست . به امید خدا این لنز رو اگر با یکی از بدنه های D5100 یا D3100 تهیه کردید ، کم کم به کار مسلط می شید و می تونید فواصل رو با لنزهای خوب پر کنید . این رو هم اضافه کنم که 105-18 کفِ پیشنهاد من برای یک تازه کاره تا بتونه عکاسی رو به شکلی مناسب و بدون محدودیت فوکال آغاز کنه .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    شاهین اکبری، ahmad.abaee، data و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

نقل قول نوشته اصلی توسط maseh_kh نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز :)

دوست خوبم جناب پارسی راهنمایی های خوبی کردند . حالا اجازه دهید از منظر دیگری به قضیه نگاه کنیم :

در ابتدا

VS

در مقایسه مشخصات این دو دوربین متوجه می شویم که در بعد کارایی تفاوت چندانی با هم ندارند. هر دو دارای یک سیستم فوکوس خودکار ، یک سیستم نورسنجی ، حساسیت ISO برابر ، سنسور 18 مگاپیکسلی یکسان ، سرعت شاتر برابر و در نهایت کیفیت خروجی عکس و فیلم نزدیک به هم و یکسان.
    تنها برتری های مدل جدیدتر (600D) در نمایشگر چرخان ( کاربردی در فیلم برداری و سهولت عکاسی از زوایای خاص ) ، وجود فیلترهای نرم افزاری داخل دوربین ، ویرایش ویدیوها در داخل دوربین ، قابلیت زوم دیجیتال کاربردی در فیلمبرداری (با حفظ کیفیت) و از همه مهمتر وجود قابلیت کنترل فلاش های اکسترنال به صورت آف کمرا (جدا از دوربین) در داخل بدنه ، که این آخری برای نورپردازی های عکاسی بسیار راهگشا است و نیازی به تهیه قطعه اضافی برای این منظور نخواهید داشت.

حال که تا حدودی با این دو بدنه آشنا شدید و به روز تر بودن 600D برای شما آشکار شد ، اکنون مقایسه ای مختصر بین 600D با بدنه رده بالاتر از خود یعنی 60D را با هم مرور می کنیم :

برتری های 60D :

سرعت بالاتر شاتر 1/8000 در مقایسه با 1/4000
    پوشش و بزرگنمایی بیشتر ویوفایندر
    سرعت سینک بالاتر 1/250sec
    امکان ویرایش فرمت خام عکس (RAW) در داخل دوربین
    سرعت عکاسی پیاپی بیشتر 5.3fps در برابر 3.7fps
    پوشش 100 % نمایشگر
    عمر بیشتر باتری
    و امکان اعمال تنظیمات خصوصی بیشتر در دوربین

کلام آخر

با توجه به خروجی یکسان سه مدل یاد شده از لحاظ کیفیت عکس و فیلم و عدم احتیاج عمومی به قابلیت های بیشتر 60D در آغاز عکاسی ، بنده بدنه 600D را پیشنهاد می کنم.
    ضمن اینکه در انتخاب لنز نیز حساسیت زیادی به خرج دهید چون از مهمترین تعیین کننده ها در کیفیت عکس های شما لنزها هستند.

در آخر اینکه نیاز شما است که تعیین کننده تجهیزات خواهد بود و صرفا این مقال جهت راهنمایی شما عرضه شد. و این را هم متذکر شوم که شمائید که یک عکس خوب را خلق می کنید نه تجهیزات شما.
    موفق و پیروز باشید.
    ویرایش توسط Miri : Saturday 27 August 2011 در ساعت 04:00

كاربر همراه AlirezaAkhlaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    2860

سلام
    یه سوال داشتم
    من حدود 2 هفتس که دارم دنبال دوربین میگردم و فعلا بین d3100 و 500d نمیدونم کدومو انتخاب کنم. بیشتر هم به عکاسی نجومی علاقه دارم.
    از تو سایت دی پریویو فهمیدم که نویز 3100 دی خیلی کمتره اما میخواستم بدونم اگه ریزولوشن 500 دی رو وقتی که میخوام از ایزوی بالا استفاده کنم، بیارم حدود 12 مگاپیکسل مشکل نویزش حل میشه یا اصلا کاری به ریزولوشن نداره؟
    ممنون