صفحه 366 از 1201 نخستنخست ... 266 316 356 362 363 364 365 366 367 368 369 370 376 416 466 866 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,651 تا 3,660 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    ارگونومی سلیقه ایست! برای هر کسی که دستان کوچکی داشته باشه بدنه کوچکتر راحت تره.ضمن اینکه من مواد اولیه بهتری در 60دی نمیبینم.شکایات از جنس بدنه 60دی اصلا کم نیست و بدون شک ضعیفترین 2ایکس دی تا زمان حال همین 60 دی است.
    مواردی مثل فیلمبرداری نمایشگر لمسی و غیره هم به نیاز کاربر بر میگرده.برای شما اینطور نیست شاید برای کس دیگه اینطور نباشه.پس نمیشه قاطعانه چنین نظری داد.شما با دوربینتون فیلمبرداری نکردید ولی من خیلی فیلمبرداری انجام دادم و برام مهمه! این از این.
    در موارد کلیدی مثل سنسور،سیستم فوکوس،سرعت و پردازنده 60دی هیچ برتری بر 650 دی نداره!
    بعد هم شما یک پست نوشتید و در همه اون نظرات خودتون رو فرمودید.جا به جای پستتون هم گفتید من و برای من...خب ممکنه برای کس دیگه اینطور نباشه.به همین راحتی.
    اسلکت الومینیومی چیزیه که در 60 دی وجود داره اما در 650 دی وجود نداره , تا جایی که من میدونم از این نظر برتری کاملا با 60 دی هست (خیلی مزیتها قابل دیدن نیستن)
    دستهای ما هم اختلاف سایز خیلی زیادی نداره و مهمتر از این خوشدستی فقط سایز نیست . همون نمایشگر دوم باعث راحتی کارکرد میشه / همون دکمه چرخون باعث راحتی کارکرد میشه / طراحی یک دوربین برای راحتی استفاده و سرعت بیشتر شدیدا اهمیت داره چون همیشه عکاس باهاش سر و کار داره

سایز دوربین / راحتی استفاده و ... نه تنها برای من بلکه واسه همه مهمه بدون شک و کسی نمیتونه بگه 650 دی راحت تر هست از 60 دی واسش و اصلا سلیقه ای نیست اما میتونه بگه با 650 دی ok هستم

درسته من همیشه میگم نظر من اینه که شبهه پیش نیاد و بنا بر تجربیاتم حرف میزنم نه چیز دیگه واسه همین همیشه لازمه بگم نظر من هست

تمتم هدف من هم این بود که بگم برتریهای 60 دی یعنی باتری / طراحی دوربین / درزبندی و بدنه / .. موضوعاتی مهم برای همه هستن اما برتریهای 650 دی برای همه مهم نیستن و فقط وقتی مهم میشن که شما واقعا نیاز به فیلمبرداری داشته باشین یا علاقه شدید به صفحه لمسی

برای همین هم در صحبتم گفتن برای عکاسی اما شما دقت نکردین
    هنوز هم میگم بدون شک برای عکاسی 60 دی دوربین بهتری هست

شما اگر فیلمبرداری زیاد انجام میدید باید اول صحببتون بگید از چه منظری دارید نظرتون رو میگید مثل من که گفتم از منظر عکاسی تا کسی که سوال داره بدونه این نظر از چه دیدی هست
    morteza khademy، shahbazi و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط iman kh نمایش پست ها
    سایز دوربین / راحتی استفاده و ... نه تنها برای من بلکه واسه همه مهمه بدون شک و کسی نمیتونه بگه 650 دی راحت تر هست از 60 دی واسش و اصلا سلیقه ای نیست اما میتونه بگه با 650 دی ok هستم
    تقریبا تمامی خانمها و خیلی از مردان کوچک جثه با دستان کوچک و یا اصلا هر کسی که به هر دلیلی نمیتونه بدنه سنگین دست بگیره احتمالا با این خط از صحبتهای شما مخالفند!
    فرمودید منظر عکاسی:خب این بخش سیستم فوکوس و سرعت و در نهایت سنسور فکر میکنم مهمترین بخش این منظر عکاسی باشه.
    فرمودید باتری برای همه مهمه ولی سیستم فوکوس و فیلمبرداری و تریگر و باقی موارد که گفتم برای همه مهم نیست.خب این هم باز از اون حرفهای کاملا یکسویه است.
    درزبندی یا همین سیستم فوکوس خودم چه اهمیتی برای یک عکاس آتلیه داره؟ شما به من بگید.یا حتی سرعت تقریبا مشابه عکاسی پی در پی دو دوربین؟ یا سیستم فوکوس 9 نقطه ای کاملا کراس تایپ دو بدنه؟
    اگر اینطوره همه باید 5دی مارک دو های خودشون رو دور بیندازند.چون اینقدر درز بندی نامناسبی داره که ظرف ماه های اول حتی ویزور پر از ذرات گرد و غبار میشه...
    ایمان عزیز این مواردی که فرمودید ممکنه برای خیلی ها مهم نباشه! ما فقط برتری ها رو میشماریم و دیگرانی که قصد خرید دارند خودشون تصمصم میگیرند.اصلا پیشنهاد خود بنده هم 60دی بود از اول صحبتهام.شما اون ور قضیه رو گفتید من هم این ور قضیه رو.به همین سادگی.

یک وقتهایی هست که میبینم در تالار دوستان مقایسه هایی انجام میدند و همه برتری های یک محصول رو نام میبرن بدون اینکه به مزیتهای طرف مقابل اشاره ای کرده باشند.دیدم کسی درباره مزایای 650دی چیزی ننوشته گفتم اون سمت جبهه رو هم من روشن کنم که همه چیز دو سویه و شفاف باشه تا حد امکان.وگرنه بنده اصولا به 60دی اعتقاد دارم و به افراد زیادی هم توصیه کردم.
    ویرایش توسط lamagra : Sunday 26 August 2012 در ساعت 23:41 دلیل: افزودن پاراگراف آخر
    yaghoobi، radioheadz، morteza khademy و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

نقل قول نوشته اصلی توسط iman kh نمایش پست ها
    اسلکت الومینیومی چیزیه که در 60 دی وجود داره اما در 650 دی وجود نداره , تا جایی که من میدونم از این نظر برتری کاملا با 60 دی هست (خیلی مزیتها قابل دیدن نیستن)
    دستهای ما هم اختلاف سایز خیلی زیادی نداره و مهمتر از این خوشدستی فقط سایز نیست . همون نمایشگر دوم باعث راحتی کارکرد میشه / همون دکمه چرخون باعث راحتی کارکرد میشه / طراحی یک دوربین برای راحتی استفاده و سرعت بیشتر شدیدا اهمیت داره چون همیشه عکاس باهاش سر و کار داره

درسته من همیشه میگم نظر من اینه که شبهه پیش نیاد و بنا بر تجربیاتم حرف میزنم نه چیز دیگه واسه همین همیشه لازمه بگم نظر من هست

تمتم هدف من هم این بود که بگم برتریهای 60 دی یعنی باتری / طراحی دوربین / درزبندی و بدنه / .. موضوعاتی مهم برای همه هستن اما برتریهای 650 دی برای همه مهم نیستن و فقط وقتی مهم میشن که شما واقعا نیاز به فیلمبرداری داشته باشین یا علاقه شدید به صفحه لمسی

برای همین هم در صحبتم گفتن برای عکاسی اما شما دقت نکردین
    هنوز هم میگم بدون شک برای عکاسی 60 دی دوربین بهتری هست

شما اگر فیلمبرداری زیاد انجام میدید باید اول صحببتون بگید از چه منظری دارید نظرتون رو میگید مثل من که گفتم از منظر عکاسی تا کسی که سوال داره بدونه این نظر از چه دیدی هست
    تو قسمت های بولد شده حداقل من جزء همه نمیشم. فکر نمیکنم امثال من خیلی هم کم باشند.
    radioheadz و lamagra تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    747

تقریبا تمامی خانمها و خیلی از مردان کوچک جثه با دستان کوچک و یا اصلا هر کسی که به هر دلیلی نمیتونه بدنه سنگین دست بگیره احتمالا با این خط از صحبتهای شما مخالفند!
    فرمودید منظر عکاسی:خب این بخش سیستم فوکوس و سرعت و در نهایت سنسور فکر میکنم مهمترین بخش این منظر عکاسی باشه.
    فرمودید باتری برای همه مهمه ولی سیستم فوکوس و فیلمبرداری و تریگر و باقی موارد که گفتم برای همه مهم نیست.خب این هم باز از اون حرفهای کاملا یکسویه است.
    درزبندی یا همین سیستم فوکوس خودم چه اهمیتی برای یک عکاس آتلیه داره؟ شما به من بگید.یا حتی سرعت تقریبا مشابه عکاسی پی در پی دو دوربین؟ یا سیستم فوکوس 9 نقطه ای کاملا کراس تایپ دو بدنه؟
    اگر اینطوره همه باید 5دی مارک دو های خودشون رو دور بیندازند.چون اینقدر درز بندی نامناسبی داره که ظرف ماه های اول حتی ویزور پر از ذرات گرد و غبار میشه...
    ایمان عزیز این مواردی که فرمودید ممکنه برای خیلی ها مهم نباشه! ما فقط برتری ها رو میشماریم و دیگرانی که قصد خرید دارند خودشون تصمصم میگیرند.اصلا پیشنهاد خود بنده هم 60دی بود از اول صحبتهام.شما اون ور قضیه رو گفتید من هم این ور قضیه رو.به همین سادگی.
    من کی از سیستم فوکوس این دو دوربین چیزی گفتم آخه ؟
    سنسور هم چون یکی هست من چیزی نگفتم

هنوز هم میگم باتری و طراحی دوربین و .. مهم هستن برای همه حتی بدون اینکه بهش توجه کنن

درز بندی درسته حق با شماست در اتلیه لزومی نداره اصلا

من چون تجربه کار با دوربینهای هر دو رده رو دارم تجربیاتم رو گفتم و الان هم 7دی دارم
    همینطور که بین 7 دی و 60دی ال سی دی متحرک 60 دی اصلا نمیتونه تعیین کننده باشه برای من صفحه لمسی 650 دی هم اینجا نمیتونه تعیین کننده باشه

موضوع باتری هم واقعا ازار دهنده هست وقتی طبق امار ارائه شده فقی حدود 450 عکس هست عمر باتری 650 دی در مقابل 1100 عکس برای 60 دی (این هم با باتری اضافه قابل حل هست اما هم هزینه بره و هم وزن و اندازش به کل سیستم اضافه میشه )

هم من تجربیاتم رو میگم و هم شما و همش هم درست هست هیچکدوم غیر واقعی چیزی نمیگیم و نکته این هست که باید دید هر کسی چه کاری داره با دوربین و متناسب با اون چه چیزایی نیاز داره
    از اونجایی که از خیلی جهات مثل سنسور و سیستم فوکوس و ... با هم اشتراک دارن انتخاب وابسته میشه به نوع نیاز که ایا میکروفون استریو مهمه یا مونو هم کفایت میکنه ؟ صفحه لمسی اهمیت داره و ایا راحت تر میشه ؟ فیلمبرداری و فوکوس اتومات حین فیلم اهمیت داره(من تا الان برام پیش نیومده و نمیدونم چقدر مهمه واقعا) ؟ و ...
    در نهایت هم برای من هر چه نیاز به منوها و صفحه نمایش کمتر باشه استفاده راحت تر / سرعتر و لذتبخش تر هست و لی شاید یکی دیگه بخواد روی دوربین با صفحه لمسی و داخل منوها گشتن لذت ببره

اتفاقا این بحثا خوبه چون نکات ریزی که فقط با تجربه استفاده بدست میاد مطرح میشه که شاید نشه در سایت ها و مقایسه ها پیداشون کرد
    yaghoobi، lamagra و morteza khademy تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

خب نمایشگر لمسی تاثیر زیادی در راحتی کارکرد داره.نکس من 4تا دکمه بیشتر نداره ولی نمایشگر لمسی اون خیلی امکانات رو فراهم میکنه.
    morteza khademy و iman kh تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    149

درود به شما
    حقیقتا بنده تا به‌حال DSLR نداشتم و فعلا می‌خونم نظرات رو تا به نتیجه‌ی نهایی برسم این چیزی که من از فرمایش دوستان رسیدم 60D گزینه‌ی بهتریست، اما یکی از دوستان فرمودن ۶۰دی ارزونتره که البته عرض کنم الان ۱۰۰ تومن هم گرونتر هست و در چندماه دیگه فکر کنم بیشتر بشه این تفاوت. با تمام این نکات ۲ تا ویژگی ۶۵۰ آدم رو بسیار قلقلک می‌ده فکوس در فیلمبداری و صدای استریو. من با ۷دی فیلمبرداری کردم و دیدم چقدر می‌تونه نداشتن فوکوس اتوماتیک آزار بده انسان رو ... درسته شاید ۲٪ میزان عکاسی با این دوربین‌ها فیلمبداری هم نشه اما همون ۲٪ زمانی که بهش نیاز هست یکم اذیت کنندست. اما قصد اصلی بنده خرید بدنه‌ای خوب و یک لنز متوسط برای شروع هست ...
    بعضی از ویژگی‌ها مثل درزبندی نمیدونم واقعا چقدر میتونه مثبت باشه در عمر و کارکرد دوربین ...
    هنوز به تصمیم نهایی نرسیدم فعلا که دلار داره ‌می‌دوئه و ما پشت سرش ایستادیم و تماشا می‌کنیم که چطور دور میشه ...
    ممنونم از همه

تشکر کرده
    747

خب نمایشگر لمسی تاثیر زیادی در راحتی کارکرد داره.نکس من 4تا دکمه بیشتر نداره ولی نمایشگر لمسی اون خیلی امکانات رو فراهم میکنه.
    خداوند نصیب ما هم بکنه مجبور نباشیم این غول رو همه جا ببریم
    اگر بتونن مشکل باتری رو هم حل کنن چرا که نه
    فقط نکته اینه که بعضی اوقات در حین تعقیب سوژه و نکاه در ویزور با دکمه ها میشه تنظیمات رو تغییر داد اما صفحه نمایش مستلزم دیدن اون هست و ممکنه وقتش نباشه واقعا
    البته تکنولوژی همیشه خوبه و من طرفدارش هستم !
    lamagra و morteza khademy تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

درود
    به به دوباره بحث داغ انتخاب كردن بدنه هست.
    بنظر من اگر بيشتر پيگير عكاسي هستيد ، به فيلمبرداري معمول هم قانع باشيد چون بنده بخوام خيالتون رو راحت بكنم دنياي ثبت عكس و عكاسي انقدر بزرگ هست كه شما فراموش ميكنيد دكمه فيلمبرداري كجاست
    بنده اگر بودجه ي ٧D رو در اختيار داشتم بدون شك به دنبال كاركرده ي يك عدد ٤٥٠ يا ٥٠٠كنون ميگشتم و عكاسي رو با بيش از دو لنز آغاز ميكردم همچنين كيفيت عالي كه وابسته لنز هست.
    البته يه سري امكانات بدنه رو مسلما از دست خواهم داد ولي كيفيت اپتيك لنز رو مسلما به امكانات بدنه ترجيح خواهم داد.(حداقل به عنوان نظر شخصي)
    و ديگه خدمت شما عرض كنم كه خيلي خودتون رو درگير نكنيد بررسي ها هميشه داراي جبهه گيري حتي به مقدار كم هم هستند، ببينيد كدوم بدنه بيشتر به نيازهاتون ميخوره ، خريداري كنيد و شروع كنيد البته بنده عينا همين مطلب رو چند وقت پيش خدمت شما دوستان عزيز عرض كردم.
    كه حايز اهميت هست شما در بدنه ساده برخورد خواهيد كرد و اين خيلي عاليه ولي دقت داشته باشيد برخورد ساده شما از كجا سرچشمه ميگيرد،بله همون كيفيت لنز پس دقت داشته لنز ديگه شوخي بردار نيست
    لب كلام:سعي كنيد هزينه رو براي تجهيزات و لنز بزاريد و يك بدنه با حداقل نياز تهيه كنيد.
    اميدوارم موفق باشيد.
    morteza khademy و hamid_hakaki تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

در خصوص قابلیت 650D در فوکوس ممتد در فیلمبرداری (که بسیار مفید هم هست) به نظر می رسد در صورتی عملاً می توانید از این قابلیت استفاده کنید که لنزهای سری STM را خریداری کنید وگرنه با لنز 18-55 که فوکوس کند و پرسر و صدائی دارد روی قابلیت فوکوس ممتد نمی توان حساب کرد. با توجه به قیمت 630 دلاری، بعید می دانم لنز 18-135 STM وقتی به بازار بیاید قیمتی زیر 1300000 تومان داشته باشد.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    149

نقل قول نوشته اصلی توسط Danitondar نمایش پست ها
    درود
    به به دوباره بحث داغ انتخاب كردن بدنه هست.
    بنظر من اگر بيشتر پيگير عكاسي هستيد ، به فيلمبرداري معمول هم قانع باشيد چون بنده بخوام خيالتون رو راحت بكنم دنياي ثبت عكس و عكاسي انقدر بزرگ هست كه شما فراموش ميكنيد دكمه فيلمبرداري كجاست
    بنده اگر بودجه ي ٧D رو در اختيار داشتم بدون شك به دنبال كاركرده ي يك عدد ٤٥٠ يا ٥٠٠كنون ميگشتم و عكاسي رو با بيش از دو لنز آغاز ميكردم همچنين كيفيت عالي كه وابسته لنز هست.
    البته يه سري امكانات بدنه رو مسلما از دست خواهم داد ولي كيفيت اپتيك لنز رو مسلما به امكانات بدنه ترجيح خواهم داد.(حداقل به عنوان نظر شخصي)
    و ديگه خدمت شما عرض كنم كه خيلي خودتون رو درگير نكنيد بررسي ها هميشه داراي جبهه گيري حتي به مقدار كم هم هستند، ببينيد كدوم بدنه بيشتر به نيازهاتون ميخوره ، خريداري كنيد و شروع كنيد البته بنده عينا همين مطلب رو چند وقت پيش خدمت شما دوستان عزيز عرض كردم.
    كه حايز اهميت هست شما در بدنه ساده برخورد خواهيد كرد و اين خيلي عاليه ولي دقت داشته باشيد برخورد ساده شما از كجا سرچشمه ميگيرد،بله همون كيفيت لنز پس دقت داشته لنز ديگه شوخي بردار نيست
    لب كلام:سعي كنيد هزينه رو براي تجهيزات و لنز بزاريد و يك بدنه با حداقل نياز تهيه كنيد.
    اميدوارم موفق باشيد.
    ممنونم از راهنمایی خوبتون واقعا انتخاب سختیه ;) طبیعتا همه دوست دارن بهترین بدنه با بهترین لنز‌ها باشه اما با بودجه‌ی محدود این انتخاب‌ها پیش میاد!
    چه لنز‌ی برای شروع خوبه، البته با توجه به قیمت‌ها فعلا یک لنز! آیا ۱۸-۱۳۵ برای شروع خوبه؟! شلید انتخاب بدنه بعد از لنز منطقی‌تر باشه؟!