صفحه 316 از 1201 نخستنخست ... 216 266 306 312 313 314 315 316 317 318 319 320 326 366 416 816 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,151 تا 3,160 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

Nikon D5100
    Canon EOS 600D
    هر دو در یک سطح هستن و توقع شمارو برآورده میکنن اما مزیت نیکون وجود لنز 18-105 هستش که واقعاً لنز خوبیه

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

نقل قول نوشته اصلی توسط batista_soheil نمایش پست ها
    هر دو در یک سطح هستن و توقع شمارو برآورده میکنن اما مزیت نیکون وجود لنز 18-105 هستش که واقعاً لنز خوبیه
    بهتره بگیم مزیت بود! با قیمت 800 تومن
    Vahid و shahbazi تشکر می‌کنند.

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط iman_n21 نمایش پست ها
    مرسی از راهنمایی ها
    اگر بودجه رو به 1.5 برسونم چی پیشنهاد میدید ؟
    خودم نظرم رو 2 مورد زیر هست

Nikon D5100
    Canon EOS 600D

و این قضیه هک چی هست ؟!

Nikon D5100 و Nikon D3100 قبل از گرونیها چه قیمت بود ؟

من دوربین رو برای شروع میخوام و قصد دارم تابستون کلاس برم
    هر دو entry level هستند
    هر دو LCD چرخان دارند
    سنسور 600 معادل 18 مگا پیکسل است ؛ در برابر سنسور 5100 همان سنسور موفق سونی است که در 7000 بکار رفته و 16 مگاپیکسلی است اما داینامیک رنج بسیار خوبی دارد .
    هر دو امکان ضبط Full HD دارند و 5100 مدهای خلاقی هم در برنامه ضبط خود دارد .
    لنز کیت هر دو هم 55-18 است
    برای خرید لنز بهتر،باید هزینه ای اضافی معادل 400 -500 تومن روی لنز کیت سر بدید .
    برتری های 600 :
    رزولوشن بیشتر / LCD یکم بهتر / موتو فوکوس داخلی
    برتری های 5100 :
    نویز کمتر / عمق رنگ بیشتر / داینامیک رنج بیشتر / سنسور یکم بزرگتر / نقاط فوکوس بیشتر / ایزو بوست دو برابر / باتری قوی تر / HDR داخلی
    دیگر اینکه کدام را انتخاب کنید سلیقه ایست...

دونستن قیمتهای قبلی هیچ فایده ای جز افسرده کردنتون نداره!پس بیخیالش!
    هزینه های تجهیرلت جانبی از قبیل مموری کارت ، کیف ، محافظ لنز و LCD فراموش نشه

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    برتری های 600 :
    رزولوشن بیشتر / LCD یکم بهتر / موتو فوکوس داخلی
    برتری های 5100 :
    نویز کمتر / عمق رنگ بیشتر / داینامیک رنج بیشتر / سنسور یکم بزرگتر / نقاط فوکوس بیشتر / ایزو بوست دو برابر / باتری قوی تر / HDR داخلی
    دیگر اینکه کدام را انتخاب کنید سلیقه ایست...
    با بعضی از موارد زیاد موافق نیستم.
    در مورد ریزولوشن بستگی دارد انرا چطور تعریف کنید. تقسیمات سنسور باشد بله 600دی 2 مگاپیکسل بیشتر دارد ولی اگر رسیدن به جزئیات بیشتر تعرف شود که درستر است انوقت جای بحث زیادی است. مخصوصا در ایزوهای بالاتر ریزولوشن دی5100 بیشتر میشود. در هر صورت دو مگاپیکسل اختلاف محسوسی نیست.
    در مورد فکوس داخلی ؟!!! هردو ندارند و باید از لنزهایی با موتور فکوس داخلی استفاده شود. کنون که اصلالنز بدون موتور فکوس ندارد و تمام لنزهای جدید نیکون هم موتور فکوس دارند.
    سنسور 5100دی انقدری بزرگتر نیست که چیزی تغییر کند.
    نقاط فکوس بیشتر در این رده با این سرعت سیستم فکوس و لنزها ارزانی که روی آن بسته میشود را فراموش کنید. تفاوتی نخواهند دشت.
    اچ در آر هم از ان امکاناتیست که شاید هیچ وقت استفاده نشود. اینکار با دست در کامپیوتر بهتر انجام میشود.
    رو هم رفته من دی5100 را پیشنهاد میکنم اما بجز دینامیک رنج بیشتر اختلاف قابل ذکری ندارند. هر دو بدنه خوب هستند.
    M.Nouri، ahmad.abaee، shahbazi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    با بعضی از موارد زیاد موافق نیستم.
    در مورد ریزولوشن بستگی دارد انرا چطور تعریف کنید. تقسیمات سنسور باشد بله 600دی 2 مگاپیکسل بیشتر دارد ولی اگر رسیدن به جزئیات بیشتر تعرف شود که درستر است انوقت جای بحث زیادی است. مخصوصا در ایزوهای بالاتر ریزولوشن دی5100 بیشتر میشود. در هر صورت دو مگاپیکسل اختلاف محسوسی نیست.
    در مورد فکوس داخلی ؟!!! هردو ندارند و باید از لنزهایی با موتور فکوس داخلی استفاده شود. کنون که اصلالنز بدون موتور فکوس ندارد و تمام لنزهای جدید نیکون هم موتور فکوس دارند.
    سنسور 5100دی انقدری بزرگتر نیست که چیزی تغییر کند.
    نقاط فکوس بیشتر در این رده با این سرعت سیستم فکوس و لنزها ارزانی که روی آن بسته میشود را فراموش کنید. تفاوتی نخواهند دشت.
    اچ در آر هم از ان امکاناتیست که شاید هیچ وقت استفاده نشود. اینکار با دست در کامپیوتر بهتر انجام میشود.
    رو هم رفته من دی5100 را پیشنهاد میکنم اما بجز دینامیک رنج بیشتر اختلاف قابل ذکری ندارند. هر دو بدنه خوب هستند.
    آقای دانش پایه
    با سلام
    مواردی که شما فرمودید درست اما چیزی که من نوشتم روی کاغذ است!و همه موارد فوق از سایت snapsort برگرفته شده که منبع خودش از DXOMARK است.
    خواستم مستقیم لینک بدم گفتم شاید برای دوستانی که تازه میخواهند به جرگه عکاسان وارد شوند سخت باشد،کار را راحت کردم!(مثلاً)

بهرحال روی کاغذ مواردی که عرض کردم اختلاف به حساب میاد هرچقدر هم اندک!(یا ناکارآمد از دیدگاه شما)
    کارخانه های سازنده هم تلاششان همین است که برتری های اندک ایجاد کنند تا بتوانند رقابت کنند!اگر قرار بود همه سازندگان دوربینهایی که در یک رده تولید میکنند عیناً مثل هم باشد که دیگر خیلی لوس میشد!!!

در مورد فوکوس داخلی هم حق با شماست!(با بی دقتی فقط ترجمه شده!ساعت 2.5 نیمه شب بود دیگه،ببخشید!)

كاربر همراه iman_n21 آواتار ها
    تشکر کرده
    117

بالاخره یه nikon D5100 از دیجی کالا سفارش دادم
    ولی متاسفانه چون تهران نیستم و باید با پست بفرستن احتمالا 3-4 روز طول میکشه برسه
    امیدوارم خرید خوبی بوده باشه
    حدود 140 تومن با نمایندگی اختلاف داشت

به خاطر نداشتن موتور اتوفوکوس نزدیک بود برم سراغ D550 و D600 (که Made in japan) هم داره! ولی وقتی آقای دانش پایه فرمودن هیچکدوم ندارن باز برگشتم به نیکون، گفتم سریعتر بریم سراغ اصل مطلب که عکاسی هست بهتره
    از کانن هم خیلی خوشم میام ولی یه چیزی هی در گوشم میگفت "نیکون بگیر نیکون بگیر"

حالا مونده قضیه این لنز 105-18 که نیکونگرش امروز که زنگ زدم گفت 800
    برا لنز فعلا صبر میکنم

مرسی از همه اساتید

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام این مدت خیلی در مورد 600دی کانن و دی5100 نایکون تحقیق کردم در کل به این نتیجه رسیدم که نایکون از نظر عکاسی با کیفیت تر هستش ، اما با وجود این قیمت ها کانن رو میشه با لنز 135-18 گرفت نایکون با 105-18 که تقریبا یه قیمت میشه ولی باز نایکون با این لنز حدود 200 هزار تومان گران تر از کانن میشه !!! با توجه به این اختلاف قیمت و در ثانی نبود قطعات نایکون، و اختلاف 200 هزار تومانی و لنز، باز هم نایکون دی5100 رو پیشنهاد میکنید ؟

كاربر آشنا hajmohammad آواتار ها
    تشکر کرده
    163

پیش فرض کوچ از ۵۵۰ دی به ؟!

۵۵۰ دی فروخته شد
    الان دنبال یه ارتقا هستم
    گزینه های احتمالی ام :
    ۵دی و ۷ دی هستند
    بین این دو خیلی مشتاقم بدونم که کدومشون تو اولویت هست .
    موضوع قالب کارم عکاسی خبری ست + طبیعت + پرتره
    canon 7D+EF-S 18-55mm IS USM+EF-S 18-200mm f/4 IS USM
    محمد ابراهیم فلاحی
    www.Hajmohammad.ir

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط hajmohammad نمایش پست ها
    ۵۵۰ دی فروخته شد
    الان دنبال یه ارتقا هستم
    گزینه های احتمالی ام :
    ۵دی و ۷ دی هستند
    برای کار خبری، 7D ارجحتر است. عموما 5DII را برای کارهای سرعتی نساخته اند و طراحی آن بیشتر رویکرد استودیوئی داشته است.
    ضمن اینکه لنزی مثلا مثل 200-70 بهمراه 7D ، در اصل رنجی معادل 320-112 خواهد داشت که برای کار خبری مناسبتر است.
    هر دوی بدنه های ذکر شده برای طبیعت مناسب اند.

در تاپیک های موجود (که با کمی ح.صله و صرف وقت پیدایشان خواهید کرد)، گفتمانهای تکنیکی بسیار زیادی را میتوانید بیابید که زودتر از جوابهائی که در این تاپیک خواهید گرفت، شما را راهنمائی خواهند کرد. (نیازی به ایجاد تاپیک جدید نبود)

انشالله با علم و اطلاع و درک نیازهای واقعی تان در عکاسی، بهترین انتخاب را داشته باشید

پیروز باشید.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط hajmohammad نمایش پست ها
    ۵۵۰ دی فروخته شد
    الان دنبال یه ارتقا هستم
    گزینه های احتمالی ام :
    ۵دی و ۷ دی هستند
    با حرف آقای بیات زیاد موافق نیستم
    اولا اینکه دی7 برای شما کوچ بحساب نمیاید حتی ارتقائ زیادی هم نیست. چون در خروجی کار شما تفاوت زیادی ایجاد نمیکند. شما احتمالا بجز سرعت عکاسی بالاتر در ژانر خبری به برتریهای آن نیازی ندارید. شخصا این بدنه را انتخاب نمیکنم چون بد از کلی هزینه اونم تو این روز و روزگار اگر درخروجی تفاوتی نباشد (سنسور مشابه) به دل آدم نمیچسبه.
    در مورد 5دی موضوع متفاوت میشود. در ژانره پرتره و طبیعت کاملا برتر است. در کار خبری هم .... (اصلا اطلاعی ندارم ) اما شما باید روی لنز هم هزینه کنید چون نه 18-55 نه 18-200 روی آن بسته نمیشود مگر اینه لنزها را هم فروخته باشید و باز هم هزینه و هزنه و ...
    حالا اگر لنزها را هم فروخته باشید میتوانید به 7000دی هم فکر کنید که ... شخصا اگر جای شما بودم و به طبیعت، خبری و پرتره علاقه داشتم این بدنه را انتخاب میکردم.

در مورد لنز 70-200 در کارهای خبری برام سوال پیش اومده. آیا برای این ژانر لنز مناسبیت؟!!!
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.