صفحه 482 از 1201 نخستنخست ... 382 432 472 478 479 480 481 482 483 484 485 486 492 532 582 982 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,811 تا 4,820 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    دوربین هایی که شما نام بردی مال برند نیکونه و لنزی که نام بردین مال کنون. فکر کنم اشتباه تایپی داشتین چون تو کنون بهترین لنز همه کاره 15-85 هست تا جایی که تو فروم دیدم. بعد لنز خوب خوب که گفتین تا چه رنج قیمتی میتونین پرداخت کنین؟
    البته فکر کنم منظور آن دوستمان لنز ۲۴-۱۰۵ بوده است که اشتباها ۱۸-۱۰۵ نوشته اند . لنز ۲۴-۱۰۵ لنز بسیار خوبی است و از سری L کنون هم است و برای دوربین های فول فریم یک لنز همه کاره عالی محسوب میشه اما به دلیل واید نچندان جالب برای دوربین های کراپ خیلی جذاب نیست و همان ۱۵-۸۵ که شما گفتید بهترین لنز همه کاره برای دوربین های کراپ کنون محسوب می شود.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    من واسم جالبه چرا بعضی ها کل پول رو ميدن بادی و لنز های معمولی ميگيرن
    حتی بعضی از دوستان بدنه های گرون قيمت دارن با فقط 1 لنز پريم
    من خودم واسه شروع از نظر عکاس های حرفه اي استفاده کردم و به نظر بهترين راهه
    پيشنهادشون اين بود که هرچی پول داری رو بده لنز مناسب بگير و هرچی ازش موند رو بده به بدنه

من الان يه کنون 1000 دارم به لنز تامرون 17-50 ، 50 1.8 ، و سيگما 70-200 II
    وقتی عکس های تمرون رو با دوربين کنن 600 دی خواهرم مقايسه ميکنم دست من خيلی باز تره و عکس های خيلی بهتری ميتونم بگيرم
    واسه کسی که نميخواد پوستر سايز پرينت بگيره دوربين بالای 10 مگا پيکسل تأثيری توی کيفيت عکس نداره (البته مزيت های خودش رو داره)

پيشنهاد من اينه يه بدنه ارزون و کار کرده بگيريد پولتون رو به لنز و فلش بديد ، اينجوری هم اينکه عکس های بهتری ميگيريد هم اينکه افت قيمت لنز خيلی کمتر از بدنست و هنوز لنز های 1990 داره توليد ميشه اما بدنه هر چند ماه يکبار با اومدن مدل جديد افت ميکنه

من چند ماه بيشتر نيست عکاسی رو شروع کردم اين عکس رو فقط از جهت مقايسه کيفيت ميزارم
    جز تنظيم نور و رنگ هيچ اديتی روش نيست

http://www.flickr.com/photos/9136608...in/photostream
    من شخصاً با گفته شما کاملاً موافق نیستم. بر خلاف دوربین های فیلمی که کیفیت تصویر فقط به لنز و فیلم بستگی داشت، در دوربین های دیجیتال، کیفیت تصویر حاصل عملکرد دوربین و لنز است و سایت هائی مثل DxO یا The-Digital-Picture هم عملکرد لنز را با توجه به دوربینی که لنز روی آن بسته شده بررسی می کنند. در سالهای اخیر تکنولوژی سنسورها پیشرفت زیادی داشته است و سنسورهای جدید (که طبیعتاً بر روی بدنه های جدید قرار دارند) از نظر داینامیک رنج، عمق رنگ و به خصوص عملکرد نویزی بهبود زیادی نسبت به دوربین های دیجیتال قدیمی تر داشته اند. از سوی دیگر، مشخصات دیگر بدنه (به غیر از سنسور) مانند درزبندی، سیستم نورسنجی، سیستم فوکوس، پردازنده دوربین، سرعت عکاسی پیاپی، سرعت سینک، قابلیت قفل آینه و .... نیز عوامل مهمی هستند.
    من به شخصه به نوعی عکس مسیر شما را طی کردم یعنی اول یک دوربین خوب (60D) با لنز 18-55 خریدم و بعد به تدریج لنزهای دیگر مثل Sigma 105mm F2.8 Macro و EF 50 f/1.8 و EF-S 15-85 را اضافه کردم.
    lamagra، Miri، Amateurism و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

درسته اما به نظر من عکس های يک بدنه معمولی با لنز خوب از يک بدنه خوب با لنز معمولی بهتر ميشه
    اگر اين ويدو رو نديديد مقايسه خوبی ميکنه
    https://www.youtube.com/watch?v=wEpssQjhKOA

البته نميشه جمع بست و هر فردی بسته به نياز خودت بايد تصميم بگيره

اما برای کسی که با بودجه کم شروع ميکنه خريد يه دوربين جديد تر باعث ميشه محدود بشه و اينکه در آينده افت قيمت بيشتری شامل حالش ميشه(البته بايد به دلار حساب کرد چون تو ايران همه چی روز به روز گرون ميشه)در کنار اينکه از خيلی از امکانات دوربينش که نسبت به مدل های قديمی بهش اضافه شده نميتونه استفاده کنه و تا بخواد کيت خودش رو کامل کنه کلی دوربين جديد اومده و دوربين خودش افت قيمت پيدا کرده بدون اينکه از تمام امکاناتش استفاده کرده باشه

دوربين شما تو رنجی که من عرض کردم نيست اما اگر دوستان علاقه داشته باشن ميتونم مثل ويدئو که لينک دادم
    کنون 600D با لنز کيت رو با کنون 1000D (و يا 50 دی که تازه خريدم و تا هفته آينده ميرسه) با لنز تمرون 17-50 مقايسه کنم
    تقريباً هم قيمت هم هستن

كاربر همراه photographِer آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

با سلام به دوستان
    با بودجه ای بین 20 تا 25 میلیون بهترین بدنه و لنز پیشنهادی دوستان چیست؟
    برند مورد نظر کانن هست و به نیکون کوچ نمیشود! 2 لنز واید به نرمال و تله مورد نیازه. پیشنهاد لنز خودم لنز 24-70 اف 2.8 و 70-200 اف 2.8 ای اس هست با مجموع قیمت 16 میلیون. بدنه هم 6دی خیلی خوشم میاد. نظر اساتید عزیز چیست؟
    باید که جمله جان شوی، تا لایق جانان شوی
    گر سوی مستان میروی، مستانه شو،مستانه شو

سید مهدی تقوی

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    درسته اما به نظر من عکس های يک بدنه معمولی با لنز خوب از يک بدنه خوب با لنز معمولی بهتر ميشه
    اگر اين ويدو رو نديديد مقايسه خوبی ميکنه
    https://www.youtube.com/watch?v=wEpssQjhKOA

البته نميشه جمع بست و هر فردی بسته به نياز خودت بايد تصميم بگيره

اما برای کسی که با بودجه کم شروع ميکنه خريد يه دوربين جديد تر باعث ميشه محدود بشه و اينکه در آينده افت قيمت بيشتری شامل حالش ميشه(البته بايد به دلار حساب کرد چون تو ايران همه چی روز به روز گرون ميشه)در کنار اينکه از خيلی از امکانات دوربينش که نسبت به مدل های قديمی بهش اضافه شده نميتونه استفاده کنه و تا بخواد کيت خودش رو کامل کنه کلی دوربين جديد اومده و دوربين خودش افت قيمت پيدا کرده بدون اينکه از تمام امکاناتش استفاده کرده باشه

دوربين شما تو رنجی که من عرض کردم نيست اما اگر دوستان علاقه داشته باشن ميتونم مثل ويدئو که لينک دادم
    کنون 600D با لنز کيت رو با کنون 1000D (و يا 50 دی که تازه خريدم و تا هفته آينده ميرسه) با لنز تمرون 17-50 مقايسه کنم
    تقريباً هم قيمت هم هستن
    بدیهی است که داشتن لنز خوب مزایای خودش را دارد ولی به نظر من در سال 2013 خرید 1000D با حداکثر ایزو 800 (قابل توسعه تا 1600)، عکس برداری پیاپی حدود 1 فریم بر ثانیه با بدنه بسیار کوچک و بدون درزبندی حداقل برای من قابل توجیه نیست.
    darkness_land و photographِer تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1794

نقل قول نوشته اصلی توسط photographِer نمایش پست ها
    با سلام به دوستان
    با بودجه ای بین 20 تا 25 میلیون بهترین بدنه و لنز پیشنهادی دوستان چیست؟
    برند مورد نظر کانن هست و به نیکون کوچ نمیشود! 2 لنز واید به نرمال و تله مورد نیازه. پیشنهاد لنز خودم لنز 24-70 اف 2.8 و 70-200 اف 2.8 ای اس هست با مجموع قیمت 16 میلیون. بدنه هم 6دی خیلی خوشم میاد. نظر اساتید عزیز چیست؟
    دوستان کسی بنده حقیر رو راهنمایی نمیکنه؟
    darkness_land تشکر می‌کند.

سید مهدی تقوی

تشکر کرده
    20782

دوستان کسی بنده حقیر رو راهنمایی نمیکنه؟
    سلام
    تا اساتید نظر بدهند، بنده به نظرم انتخاب های خیلی خوبی است. اگر از هر دو لنز را ورژن 2 را بخرید که به نظرم بهتر هم خواهد بود.
    iman mehr و photographِer تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1794

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    تا اساتید نظر بدهند، بنده به نظرم انتخاب های خیلی خوبی است. اگر از هر دو لنز را ورژن 2 را بخرید که به نظرم بهتر هم خواهد بود.
    ممنونم از نظرت. بله ورژن 2 که بدیهیست. حالا کسی تجربه کار با 24-70 رو داره؟ یعنی ای اس نداشتنش مشکل ایجاد نمیکنه؟
    در بدنه هم بین 5D M III و 6D شک وجود داره. از طرفی نمیشه از کیفیت بالاتر و سیستم فوکوس 5دی گذشت و از طرف دیگه هم 6دی عملکرد نویز گیریش فوق العادس و صد البته حدود 3 تومن ارزون تر.
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

سید مهدی تقوی

تشکر کرده
    20782

ممنونم از نظرت. بله ورژن 2 که بدیهیست. حالا کسی تجربه کار با 24-70 رو داره؟ یعنی ای اس نداشتنش مشکل ایجاد نمیکنه؟
    در بدنه هم بین 5D M III و 6D شک وجود داره. از طرفی نمیشه از کیفیت بالاتر و سیستم فوکوس 5دی گذشت و از طرف دیگه هم 6دی عملکرد نویز گیریش فوق العادس و صد البته حدود 3 تومن ارزون تر.
    من با 24-70 روی 5dmkii عکاسی کرده ام و مشکلی از بابت is حس نکردم. به نظرم حتی اگر حداقل سرعت شاتر را برای عکاسی روی دست و بدون لرزشگیر برابر 1 تقسیم بر (2 ضربدر فاصله کانونی) هم بگیریم با توجه به بدنه فوق العاده کم نویزی مثل 6d و اپرچر باز لنز، در شرایط کم نور هم حداکثر با یکی دو استاپ افزایش ایزو می توان به سرعت شاتر مطلوب رسید.
    iman mehr و photographِer تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1794

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    من با 24-70 روی 5dmkii عکاسی کرده ام و مشکلی از بابت is حس نکردم. به نظرم حتی اگر حداقل سرعت شاتر را برای عکاسی روی دست و بدون لرزشگیر برابر 1 تقسیم بر (2 ضربدر فاصله کانونی) هم بگیریم با توجه به بدنه فوق العاده کم نویزی مثل 6d و اپرچر باز لنز، در شرایط کم نور هم حداکثر با یکی دو استاپ افزایش ایزو می توان به سرعت شاتر مطلوب رسید.
    دقیقا حق با شماست منم همینطور فکر میکنم. تا ببینیم نظر سایر اساتید در مورد بدنه
    viva_utopia تشکر می‌کند.

سید مهدی تقوی