صفحه 432 از 1201 نخستنخست ... 332 382 422 428 429 430 431 432 433 434 435 436 442 482 532 932 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,311 تا 4,320 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط mstiger نمایش پست ها
    از روزی هم که D90 را خریداری کرده ام تاکنون حتی یک بار هم از مد اتوماتیک استفاده نکرده ام چرا که اگر قصد استفاده از این حالت را داشتم یک دوربین کامپکت هم کار من را راه می انداخت .
    با سلام، توضيح شما الان كاملا رسا بود و گويا مقداري شكست نفسي شما باعث سوء برداشت شد.
    من هرگز نگفتم كه شما فقط از مود Auto براي عكاسي استفاده مي كنيد، غرض از گفته هاي اينجانب فقط و فقط توصيه به اكتفا نكردن به عكاسي در سطح آماتور و ترغيب به پيشرفت بيشتر بود، و منظورمم فقط شما نبوديد، كلي عرض كردم
    در مورد انتخاب بادي هم، در مقايسه با بچه هاي فروم من در سطحي نيستم كه بخوام اظهارنظر كنم
    hkhaghani تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

دوستان تو همه سایتها D3200 رو با d600 مقایسه میکنن مخصوصا سایتهای خارجی- برای برادر من نه مانیتور چرخون مهمه نه تعصب داره به برندی- فقط کیفیت عکس مهمه- d5100 هم از لحاظ قیمت ارزونتر از d3200 و d600 هست-پس چرا 600d رو با d5100 مقایسه میکنن- بالا خره تو رو خدا یکی بگه که از بین این 3تا canon 600d. nikon d3200. nikon d5100 کدوم رو از لحاظ کیفیت عکس بهتره انتخاب کرد

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_b63 نمایش پست ها
    دوستان تو همه سایتها D3200 رو با d600 مقایسه میکنن مخصوصا سایتهای خارجی- برای برادر من نه مانیتور چرخون مهمه نه تعصب داره به برندی- فقط کیفیت عکس مهمه- d5100 هم از لحاظ قیمت ارزونتر از d3200 و d600 هست-پس چرا 600d رو با d5100 مقایسه میکنن- بالا خره تو رو خدا یکی بگه که از بین این 3تا canon 600d. nikon d3200. nikon d5100 کدوم رو از لحاظ کیفیت عکس بهتره انتخاب کرد
    چند پست قبل تر را مشاهده کنید! پست 4304 عقیل احمدی جواب سوال شماست.
    lamagra و morteza khademy تشکر می‌کنند.

كاربر جديد saeedtz آواتار ها
    تشکر کرده
    74

دوستان عکاس عزیز سلام

یه راهنمایی می‌خوام از دوستان عزیز

می‌خوام دوربین sony alpha dslr ۲۳۰ رو بخرم

الان یه نیکون L۱۲۰ دارم که کامپکت هست

حالا نه به صورت حرفه ای اما دوس دارم تنظیمات دستی‌ و یه مقدار عکس‌های بهترو حرفه ای تری بگیرم بنا براین یه سونی دیدم که می‌خوام اگه بشه اون رو بگیرم

حالا می‌خوام نظر شما عزیزان رو بدونم که با توجه به نداشتن live view و اینکه سنسورش CCD هست نظرتون چیه آیا مناسب هست خرید این دوربین برای من یا نه؟!
    راستی‌ دوربین کمتر از یک سال کار کرده و سالم هست و لنز 55-18 داره

هدفم از عکاسی اینه که بتونم عکسای زیبای بندازم چون رشته و کارم عکاسی نیس اما می‌خوام با دوربینی بهتر از یه کامپکت عکس بندازم و با دوربین‌های به نوعیِ حرفه ای آشنا بشم (قیمت هم 630 گفتن)

ممنون از همتون
    ویرایش توسط saeedtz : Monday 24 December 2012 در ساعت 20:19

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_b63 نمایش پست ها
    صرف نظر از یکی دو امکان بیشتر دی600 خروجی سنسور دی5100 به 600دی برتری داره.شما همین دوربین رو برای ایشون تهیه کنید و مطمئن باشید هیچ کدام پشیمان نخواهید شد.دوربین بسیار خوبیست.
    رده بندی دوربین ها هم که مشخصه و البته برای انتخاب شما هم چندان تاثیر گذار نیست.
    Persian، persian.boy و morteza khademy تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedtz نمایش پست ها
    می‌خوام دوربین sony alpha dslr ۲۳۰ رو بخرم...حالا می‌خوام نظر شما عزیزان رو بدونم که با توجه به نداشتن live view و اینکه سنسورش CCD هست نظرتون چیه آیا مناسب هست خرید این دوربین برای من یا نه؟!
    راستی‌ دوربین کمتر از یک سال کار کرده و سالم هست و لنز 55-18 داره
    هدفم از عکاسی اینه که بتونم عکسای زیبای بندازم چون رشته و کارم عکاسی نیس اما می‌خوام با دوربینی بهتر از یه کامپکت عکس بندازم و با دوربین‌های به نوعیِ حرفه ای آشنا بشم (قیمت هم 630 گفتن)
    درود

با کمی افزایش بودجه اگر خوب بگردید می تونید مدل های دست دوم بهتری پیدا کنید .... مثل D3100 که بدنه ی بهتری به شمار میره و برای شروع عکاسی با DSLR خوبه . اگر بعدها بخواید D3100 رو بفروشید و آپگرید کنید ، نسبت به a230 خیلی راحتتر فروش میره . ضمنا تنوع لنزهای کانن و نیکون بیشتر از سونی هست . در رده ی بالاتر ، 550D هم انتخاب خیلی خوبیه ولی توصیه ی من اینه که فعلا همین D3100 رو با یه لنز WalkAround خوب و با کیفیت تهیه بفرمایید تا اگر بعدها قصد آپگرید داشتید ، دیگه نیاز به تغییر لنز نباشه .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    morteza khademy، D.Daneshmand، hkhaghani و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    74

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    درود

با کمی افزایش بودجه اگر خوب بگردید می تونید مدل های دست دوم بهتری پیدا کنید .... مثل D3100 که بدنه ی بهتری به شمار میره و برای شروع عکاسی با DSLR خوبه . اگر بعدها بخواید D3100 رو بفروشید و آپگرید کنید ، نسبت به a230 خیلی راحتتر فروش میره . ضمنا تنوع لنزهای کانن و نیکون بیشتر از سونی هست . در رده ی بالاتر ، 550D هم انتخاب خیلی خوبیه ولی توصیه ی من اینه که فعلا همین D3100 رو با یه لنز WalkAround خوب و با کیفیت تهیه بفرمایید تا اگر بعدها قصد آپگرید داشتید ، دیگه نیاز به تغییر لنز نباشه .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    سلام استاد عزیز

ممنون از رهنمایتون

حدودا چقد باید برای D۳۱۰۰ هزینه کنم؟!

حالا اگر که بحث فروشش در آینده مطرح نباشه با همین لنزی که الان داره آیا عکسهای خوبی تهیه می‌کنه؟!

از طبیعت یا عکس‌های داخل منزل؟

راستی‌ این نداشتن لایو ویو بنظرتون چقدر مهمه؟!

(البته فکر کنم اگه جواب همین یه سوالام رو بدید خیلی‌ کمکم بشه،اینکه آیا مقرون به صرف هست که با فروش یه کامپکت به قیمت ۴۰۰ و 200 گذاشتن روش دوربینی تهیه کرد که عکسای بهتری بگیره؟!آیا این دوربین عکسای بهتری نسبت به نیکون L120 میگیره؟!

مثلا بهتر از کانن G۱۲ هست کیفیت عکسها یا خیر؟!
    )
    بازم ممنون از وقتی‌ که میذارید
    persian.boy تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4662

با درود دوباره

سلام استاد عزیز

ممنون از رهنمایتون
    مرسی . استاد ؟!!!

حدودا چقد باید برای D۳۱۰۰ هزینه کنم؟!
    دست دوم تمیزشو گمان کنم بتونید با حدود 700 تومن تهیه کنید ... باید بگردید ...

حالا اگر که بحث فروشش در آینده مطرح نباشه با همین لنزی که الان داره آیا عکسهای خوبی تهیه می‌کنه؟!
    لنز کیت 55-18 هم چندان بد نیست ... عکس های بهتری هم نسبت به دوربین قبلیتون می تونید ثبت کنید ... منتها رنج تله ی کوتاهی داره که برای پرتره کمی شما رو دچار مشکل می کنه . ولی در مجموع از ترکیب قبلی بهتره .
    با این حال توصیه ی من اینه که لنز بهتری بردارید ... دلیل نداره الان پول بابت لنزی بدید که چندی بعد تعویضش خواهید کرد . ولی باز هم میگم که اگر قصد خرج کردن بیش ازین رو ندارید ، همون D3100 با 55-18 هم می تونه مناسب باشه .

راستی‌ این نداشتن لایو ویو بنظرتون چقدر مهمه؟!
    مزایای لایو ویو به صورت کلی :

لینک

البته فکر کنم اگه جواب همین یه سوالام رو بدید خیلی‌ کمکم بشه،اینکه آیا مقرون به صرف هست که با فروش یه کامپکت به قیمت ۴۰۰ و 200 گذاشتن روش دوربینی تهیه کرد که عکسای بهتری بگیره؟!آیا این دوربین عکسای بهتری نسبت به نیکون L120 میگیره؟!

مثلا بهتر از کانن G۱۲ هست کیفیت عکسها یا خیر؟!
    مسلما خروجی بهتری با D3100 به دست میارید . ضمن اینکه امکانات بیشتری هم خواهید داشت ... اما اینکه آیا این تغییر برای شما از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه هست یا خیر ، سوالیه که خودتون باید بهش پاسخ بدید . چیزی که مشخصه اینه که برای کیفیت و امکانات بیشتر باید بهای مشخصی رو بپردازید ... اگر در کوچ به dslr جدی هستید چنین مخارجی اجتناب ناپدیره ... اگر از این زاویه بهش نگاه کنیم ، از دید من مقرون به صرفه خواهد بود .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    lamagra، morteza khademy و saeedtz تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    74

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    با درود دوباره

مرسی . استاد ؟!!!

دست دوم تمیزشو گمان کنم بتونید با حدود 700 تومن تهیه کنید ... باید بگردید ...

لنز کیت 55-18 هم چندان بد نیست ... عکس های بهتری هم نسبت به دوربین قبلیتون می تونید ثبت کنید ... منتها رنج تله ی کوتاهی داره که برای پرتره کمی شما رو دچار مشکل می کنه . ولی در مجموع از ترکیب قبلی بهتره .
    با این حال توصیه ی من اینه که لنز بهتری بردارید ... دلیل نداره الان پول بابت لنزی بدید که چندی بعد تعویضش خواهید کرد . ولی باز هم میگم که اگر قصد خرج کردن بیش ازین رو ندارید ، همون D3100 با 55-18 هم می تونه مناسب باشه .

مزایای لایو ویو به صورت کلی :

لینک

مسلما خروجی بهتری با D3100 به دست میارید . ضمن اینکه امکانات بیشتری هم خواهید داشت ... اما اینکه آیا این تغییر برای شما از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه هست یا خیر ، سوالیه که خودتون باید بهش پاسخ بدید . چیزی که مشخصه اینه که برای کیفیت و امکانات بیشتر باید بهای مشخصی رو بپردازید ... اگر در کوچ به dslr جدی هستید چنین مخارجی اجتناب ناپدیره ... اگر از این زاویه بهش نگاه کنیم ، از دید من مقرون به صرفه خواهد بود .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    استاد میگم چون قبلا هم از تجربیاتتون و علمتون استفاده کردم

اون مقایسه کانن G۱۲ رو منظورم با همین سونی آلفا۲۳۰ بود که کدوم بهتر هستن !؟

جدا از بحث دوربین‌های دیگه آیا این سونی آلفا ۲۳۰ دوربین بسیار بدیه؟!!!

چون هیچکس راجع به هیچ نکته مثبتی ازش صحبت نمی‌کنه همه یه‌جوری ازش دوری می‌کنن و با یه دوربین دیگه مقایسش می‌کنن که مثلا این قابلیت رو نداره!!!آیا واقعا این آلفا ۲۳۰ اصلا دوربین خوبی نیست؟! یعنی‌ حتی اندازه G۱۲ هم عکسش کیفیت نداره؟!
    persian.boy تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4662

با درود دوباره

استاد میگم چون قبلا هم از تجربیاتتون و علمتون استفاده کردم
    مرسی سعید جان ... ولی مرتبه ی "استادی" نیازمند درجه ای از دانشه که بنده بدون تعارف در زمینه ی عکاسی از اون بی بهره ام . با توجه به تعریف آکادمیک واژه ی استاد ، بنده در رشته ی تخصصی خودم هم هنوز به چنین درجه ای نرسیدم ... چه برسه در عکاسی (واژه ی استاد بیانگر مرتبه ی علمی شخص دارنده ی مدرک Ph.D است که پس سال ها توقف در مراتب علمی قبلی و چاپ پژوهش های استاندارد مرتبط متعدد حاصل میشه ... به این راحتی ها نیست!!!)

اون مقایسه کانن G۱۲ رو منظورم با همین سونی آلفا۲۳۰ بود که کدوم بهتر هستن !؟
    از لحاظ خروجی ، سونی ارجحه بر G12 .

جدا از بحث دوربین‌های دیگه آیا این سونی آلفا ۲۳۰ دوربین بسیار بدیه؟!!!
    نه ... اینگونه نیست . a230 هم دوربین خوبیه ... منتها با کمی افزایش بودجه می تونید انتخاب های بسیار بهتری داشته باشید . اگر ملاک خروجی باشه ، a230 نسبت به G12 خروجی بهتری داره . به این لینک توجه بفرمایید :

لینک

در قسمت measurements می تونید برتری a230 رو بر حسب پارامترهای مختلف مشاهده بفرمایید . بحث بر سر بد بودن این دورین نیست ... بد بودن وقتی مطرح میشه که متوجه میشید با همین بودجه (کما بیش) انتخاب های بهتری هم وجود داره . لذا در مقام مقایسه می تونیم بگیم a230 گرچه خروجی قابل قبولی داره منتها در قیاس با D3100 کمی عقب مانده به نظر میرسه .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    saeedtz تشکر می‌کند.