صفحه 576 از 1201 نخستنخست ... 76 476 526 566 572 573 574 575 576 577 578 579 580 586 626 676 1076 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,751 تا 5,760 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

نقل قول نوشته اصلی توسط sa_mohammad_mo نمایش پست ها
    اقا من رسما دارم دیوونه میشم. هرچی بیشتر میخونم و میگردم گیج تر میشم. دوستان از بین این دوربینا شما اگه باشین کدوم رو انتخاب میکنید. 600d , 700d , 650d , d5200 , d7000nikon و 60d???? (اهداف اصلیم بیشتر یاد گرفتن عکاسی، عکاسی پرتره و اتلیه هست و عکاسی هنری رو هم خیلی دوست دارم) فعلا لنز رو در نظر نگرفتم و فقط بادی.
    ممنون میشم کمکم کنید
    دوست عزیز تقریبا همیشه خرید دوربین حرفه ای تر، (وقتی از نظر هزینه مشکلی نباشه) انتخاب بهتری خواهد بود
    اگر شما میتونید D7100 یا 70D رو بگیرید، چرا سراغ سری های پایینتر برید؟
    البته که هیچ دوربینی رو نمیشه گفت بی نقص هست، اما خب هرچی سری بالاتر و جدید تری بگیرید، عموما امکانات بیشتر و کیفیت بالاتری در اختیار خواهید داشت

بنده شخصا D7100 رو ترجیح میدم
    (چرا که بدنه مقاوم تر و محافظت شده در برابر آب و گرد و غبار هست و همچنین فوکوس و شاتر قوی تر و حرفه ای تری داره نسبت به سری D5000 و خیلی برتری های دیگه که احتمالا خودتون میدونید)

ضمن اینکه بنظرم شما حالا که میخواید اولین SLR رو بگیرید، باید آینده نگری در مورد لنز هایی که بعدا خریداری میکنید رو داشته باشید و بر اساس اون برند رو انتخاب کنید
    مثال عرض میکنم، نیکون لنز 85 میلیمتر F/1.2 نداره
    از اون طرف کانن هم لنز هایی مثل 12-24 یا 14-24 رو نداره
    البته اینها مثال هایی ذهنی هست برای اینکه شما بیشتر مطالعه کنید و نهایتا بهترین انتخاب رو داشته باشید

و در آخر؛ اینکه بگید فعلا فقط برای آشنایی و یاد گیری میگیرم، دلیل خوبی نمیشه که یک بدنه معمولی تهیه کنید
    sa_mohammad_mo تشکر می‌کند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

اقا من رسما دارم دیوونه میشم. هرچی بیشتر میخونم و میگردم گیج تر میشم. دوستان از بین این دوربینا شما اگه باشین کدوم رو انتخاب میکنید. 600d , 700d , 650d , d5200 , d7000nikon و 60d???? (اهداف اصلیم بیشتر یاد گرفتن عکاسی، عکاسی پرتره و اتلیه هست و عکاسی هنری رو هم خیلی دوست دارم) فعلا لنز رو در نظر نگرفتم و فقط بادی.
    ممنون میشم کمکم کنید
    با سلام،

دوست عزیز برای یاد گرفتن عکاسی نه برند مهمه نه رده دوربین. منتها اونچه که دوست عزیزمون هم بهش اشاره کردند اگه می تونید بادی بهتری بخرید چرا این کار رو نکنید که بعدا دیگه مجبور بشید بدنه رو ارتقا بدید.

فراموش نکنید که تنظیمات دوربین و امکانات اون چیزی نیست که بشه یک شبه اونها رو آموخت و برای یاد گیری اونها هفته ها و شاید ماهها زمان لازم باشه ( بستگی به وقت آزاد شما و علاقتون هم داره) و تا عکسهای متفاوت با تنظیمات متفاوت نگیرید و تفاوتها رو احساس نکنید نمیشه گفت که عکاسی رو یاد گرفته اید. به نظر من عکاس باید هنر برقراری ارتباط با دوربین رو بلد باشه و به عبارتی زبون دوربین رو بفهمه تنها در این صورته که اون چیزی که می خواد رو می تونه از خروجی دوربین بکشه بیرون و به خواسته اش برسه در نتیجه از عکاسی لذت خواهد برد و حتما اون دوربین رو برای کسان دیگه هم پیشنهاد خواهد داد. بر عکس این موضوع هم کاملا صادقه. یعنی دوربینی بخرید که حال و حوصله مطالعه منو ها و دستور العملها شو نداشته باشید و اصولی یاد نگیرید از عکاسی زده خواهید شد. حتی اگه دقت کرده باشید فلسفه چینش توضیحات مربوط به دفترچه دوربین ها هم طوریه که کسی که مبتدیه از اول و از تنظیمات ساده دوربین شروع کنه و رفته رفته که کمی عیار دستش اومد به مطالعه مباحث پیشرفته دوربین بپردازه. پس برای یاد گیری عکاسی:

1. علاقه واقعی شخص (خیلی مهم)
    2. مطالعه کامل دفترچه راهنما به طور کامل و دقیق + مطالعه کتابهای معتبر در ژانر مورد علاقتون و استفاده از تجربیات و دانش اساتید بزرگوار این سایت و سایتهای مختلف.
    3. پیاده کردن آموخته ها به صورت عملی روی دوربین و مشاهده و درک خروجی.

البته شما بودجه پیشنهادیتون رو مطرح نکرده اید اما به فرض اگه بودجه کافی داشته باشید بنده از بین دوربین هایی که بهشون اشاره کرده اید Nikon D7000 رو بهتون پیشنهاد می کنم و این دوربین میتونه کاملا نیازهای شما رو برآورده کنه.

موفق باشید.
    rezafh، kiavash، mohammad.baruji و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

جناب rezafh کاملا درست میفرمائید ولی خب بودجه منم محدوده و فعلا به این دوربینا رسیدم. البته از بین اینا یه دوربینی میخوام که یه جورایی همه جا بشه ازش استفاده کرد مثلا خانوادگی، تورهای عکاسی، محیط اطراف و...

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    براي عكاسي پرتره و در آتليه به نظر من يا D5200 يا 600D.
    ممنون که جواب دادید. باید البته زودتر میگفتم، همه هدفم اتلیه نیست یعنی حتی ممکنه بعد از شروع و یاد و اشنا شدن با جنبه های دیگه عکاسی کلا از فکر اتلیه بیام بیرون. نتیجه اینکه یه دوربین میخوام که همه جا بتونم ازش استفاده کنم مثل تورهای عکاسی، محیط شهری، شرایط مختلف و ... فعلا خودم بین 5200 نیکون و 60d کنون , d7000nikon مردد هستم....
    ویرایش توسط sa_mohammad_mo : Thursday 12 December 2013 در ساعت 14:15

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

کنون 60D از نیکون D5200 توی رده بالاتری قرار میگیره
    و نیکون D7000 میشه گفت همرده هست با 60D

همچنین اگر از نظر قیمت هم مقایسه کنیم (البته قیمت دقیق ندارم بنده)
    اما 60D با لنز 18-135 حدود 3.100 باید باشه (D7000 هم با لنز 18-105 همین حدود)
    در حالی که 70D با همین لنز 18-135 قیمتش حدود 4.200 هست و در مقابل D7100 با لنز 18-105 قیمتش 3.800 هست

اگر بودجه شما پایین هست و با ارتقا میرسه به حدود 3 میلیون که فکر کنم بهتر باشه یکی از دوربین های 60D یا D7000 رو تهیه کنید
    در غیر این صورت پیشنهاد بنده D7100 هست

ضمن اینکه با تمام این دوربین ها، در تمام شرایط میتونید عکاسی کنید
    الان فکر نمیکنم زمان این باشه که بگیم فلان بدنه برای پرتره مناسب هست و فلان برای منظره ... (البته عکاسی های خیلی خاص به جای خود)
    اما قطعا وقتی شما بدنه بهتری در اختیار داشته باشید، توی بعضی شرایط به کمک شما میاد تا عکس های بهتری ثبت کنید
    sa_mohammad_mo تشکر می‌کند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

تشکر کرده
    5142

درسته که 60D کنون یک رده بالاتر از D5200 قرار می گیره اما به نظر من D5200 به دلیل سنسور جدید، رزولوشون بالاتر، امکانات بیشتر و داینامیک رنج بیشتر بهتر از 60D هست و میشه گفت نسل جدید این دوربین هاست. 60D تقریبا با D7000 در یک برهه زمانی معرفی شدند و به جز فیلمبرداری که 60D بهتر از D7000 بود ولی در عکاسی این نیکون بود که بهتر از رقیبش عمل می کرد و D7000 رو چیزی بین 60D و 7D کنون ( از چند لحاظ برتر از 7D) و D300S و D90 نیکون می دونند.

با توجه به مدلهایی که بهشون اشاره کرده اید D7000 کاملا دوربین قدرتمندیه و به خوبی ازش جواب خواهید گرفت فرقی هم نمی کنه چه نوع عکاسی می خوایید انجام بدید. اما اونچه که بارها توسط اساتید بزرگوار گفته شده بیشتر به فکر لنزهاتون باشید تا بادی. و نوع لنز رو هم نوع عکاسی شما تعیین می کنه که در چه ژانری می خوایید فعالیت کنید. به نظر من شما با یک لنز 105-18 که همراه D7000 به صورت کیت عرضه می شه شروع کنید. این لنز کیفیت تصویر خوب و رنج کاربردی خیلی خوبی داره و به خوبی می تونید نیازهاتون رو با این لنز بشناسید، تا در آینده به لنزهای تخصصی تر فکر کنید. این لنز جزو محبوبترین و معروفترین لنزهای نیکونه و هر زمان خواستید بفروشیدش مشتری داره.

موفق باشید.
    rezafh و sa_mohammad_mo تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

ممنون، خودم هم کم کم دارم به d7000 به عنوان یه گزینه جدی فکر میکنم فقط مشکلی که دارم اینه که در حال حاضر پول خرید d7000 به همراه لنز کیت رو ندارم و به نظرتون بهتر نیست که فعلا بادی 7000 رو با یک لنز 18-55 بگیرم و در اینده لنز رو عوض کنم؟؟؟
    p.s. یه سوال خیلی مبتدیانه و .... تاثیر پیکسل یه دوربین تو عکاسی دقیقا چیه؟ یعنی تفاوت 5200 با پیکسل 24 و 7000 با پیکسل 16و 60d با پیکسل 18 دقیقا چیه؟( یه مقدار این پیکسلا و همینطور قدیمی بودن اون 2 تا مدل رو اعصابه)
    خیلی ممنونم که وقت میزارین و جواب میدین

كاربر همراه 182000 آواتار ها
    تشکر کرده
    390

سلام دوستان
    قصد تعویض دوربین کامپکتم رو دارم . میخوام یه dslr دست دوم بگیرم (بعلت بودجه !)
    چند مدلی رو پیدا کردم . ممنون میشم نظرتون رو بفرمائید در موردشون

Canon 500D
    Canon 450D
    Nikon D3100
    Nikon D5100

اگرم قیمت دست دوم دارید ممنون میشم بفرمائید
    میثم کاظمی فرد
    ما میرویم و عکس ما میماند ، کار دنیا همه بر عکس است ...
    Nikon D5100 - 18-55mm , Sigma 10-20mm

تشکر کرده
    5142

ممنون، خودم هم کم کم دارم به d7000 به عنوان یه گزینه جدی فکر میکنم فقط مشکلی که دارم اینه که در حال حاضر پول خرید d7000 به همراه لنز کیت رو ندارم و به نظرتون بهتر نیست که فعلا بادی 7000 رو با یک لنز 18-55 بگیرم و در اینده لنز رو عوض کنم؟؟؟
    p.s. یه سوال خیلی مبتدیانه و .... تاثیر پیکسل یه دوربین تو عکاسی دقیقا چیه؟ یعنی تفاوت 5200 با پیکسل 24 و 7000 با پیکسل 16و 60d با پیکسل 18 دقیقا چیه؟( یه مقدار این پیکسلا و همینطور قدیمی بودن اون 2 تا مدل رو اعصابه)
    خیلی ممنونم که وقت میزارین و جواب میدین

اگه فعلا بودجه لنز 105-18 رو ندارید، بله 55-18 هم گزینه خوبیه. کیفیت تصویرش تقریبا با 105-18 برابره ولی زوم کمتری خواهید داشت. در نهایت برای شناخت نیازهاتون بد نیست.

زیاد به واژه مگاپیکسل اهمیت ندید. واژه ای که خیلی از فروشندگان با آب و تاب خاصی برای مشتری تعریف می کنند و بهتر بودن یک دوربین رو منوط به داشتن مگا پیکسل بالاتر می دونند که تصور کاملا غلط و اشتباهیه.

امروزه مگا پیکسل بیشتر برای کارهای تبلیغاتی و چاپ روی بنرهای بسیار بزرگ اون هم با دوربین های 50-60 مگا پیکسلی هاسلبلاد بیشتر کاربرد داره و الا هر کدوم از این دوربین ها رو بخرید ازش راضی خواهید بود. تفاوت 16 مگا پیکسل با 18 مگا پیکسل در دوربین های دیجیتال به قدری نا چیزه که چشم انسان قادر به تشخیص اون نیست.

درسته که D7000 کمی قدیمی هست اما از امکانات حرفه ای تری نسبت به D5200 بهره می بره و شما رو تا سالها از ارتقاء بدنه بی نیاز خواهد کرد مضافا اینکه چون تنظیمات و امکانات حرفه ای تری داره بعدا اگه به فول فریم کوچ کنید دستتون خیلی باز خواهد بود و می بینید که بیشتر تنظیماتی که در دوربینهای فول فریم هست در D7000 هم بود.
    nicebluesky و sa_mohammad_mo تشکر می‌کنند.

كاربر همراه nicebluesky آواتار ها
    تشکر کرده
    4361

نقل قول نوشته اصلی توسط nicebluesky نمایش پست ها
    سلام دوستان
    با بودجه حدود 2میلیون چه دوربینی پیشنهاد میکنید برای عکاسی منظره و شاید پرتره؟
    یکی از دوستان nikon 3200 va 5100 پیشنهاد دادن.بین این دو کدوم بهتره و به چه دلیل؟
    آیا لنز 18-55 اذیت میکنه؟ اگر بخوام 18-55 بعد از مدتی بفروشم مشتری داره؟
    ممنون
    چرا کسی جواب منو نمیده !!