صفحه 526 از 1201 نخستنخست ... 26 426 476 516 522 523 524 525 526 527 528 529 530 536 576 626 1026 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,251 تا 5,260 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

جناب بیداری بگذریم که من کلا از منتقدان DXO هستم، نه اینکه بخوام اعتبارشو زیر سوال ببرم چون چنین توان و تخصص و جایگاهی ندارم بلکه اصولا با مقایسه کیفیت دوربینها با یک سری عدد مخالفم.
    تعجب من بیشتر به خاطر حکم کلی صادر کردن شما (تمام دوربینهای کراپدار یکی در برابر دیگری) بود.

با تشکر و احترام
    M.Rasouli، kiavash، Amateurism و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

جناب بیداری عزیز
    خارج از بحث رده بندی dxo درمورد دوربینها وسنسور ها, (که البته من ندیده ام جایی بصورت عملی این تفاوتها درعملکرد رابشود دید) , به نظرم برای راهنمایی درمورد خرید دوربین برای دیگران , استفاده از نمودارهایی مثل DXO درست نیست. من عرض نکردم که شما بدون مدرک وبدون وجود موارد در سایت DXO این مطالب را نوشته اید.
    عرض بنده این هست که وقتی در عمل 1/5 بابرابر عملکرد نیکون نسبت به کنون قابل مشاهده نیست , برای راهنمایی کردن چنین چیزهایی نمیتواند قابل قبول واستناد باشد.
    وبهتراست برای راهنمایی بخصوص تازه کارهایی که با سایتهایی مثل DXO اشنایی ندارندو بطور حتم مشاهده این امتیازها روی تصمیم گیری ایشان اثرگذاراست , از تجربه استفاده کرد.
    موفق باشید
    M.Rasouli، Amateurism و darkness_land تشکر می‌کنند.

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

پیش فرض .......

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

جناب بیداری بگذریم که من کلا از منتقدان DXO هستم، نه اینکه بخوام اعتبارشو زیر سوال ببرم چون چنین توان و تخصص و جایگاهی ندارم بلکه اصولا با مقایسه کیفیت دوربینها با یک سری عدد مخالفم.
    تعجب من بیشتر به خاطر حکم کلی صادر کردن شما (تمام دوربینهای کراپدار یکی در برابر دیگری) بود.

با تشکر و احترام

نقل قول نوشته اصلی توسط bidari نمایش پست ها

در حقیقت اکنون در رده کراپدار نیکون از لحاظ کیفیت سنسور طبق گفته سایت معتبر Dxo یک سر و گردن بالاتر از کنون هست(تقریبا حدود یک و نیم برابر قوی تر)

ّ
    آقا فرهاد من کی حکم کلی صادر کردم برای تمام دوربین های کراپ دار نیکون و کنون یکی در برابر دیگری بلکه بنده در جمله ام گفته ام "اکنون در رده کراپدار" یعنی آخرین دوربین های معرفی شده توسط این دو کمپانی(البته میشه این قضیه رو در دوربین هایی که در دو سال گذشته تاکنون هم معرفی شده هم دید).....
    (برای اینکه صفحه زیاد شلوغ نشه رجوع بشه به دو تصویر ارسالی قبلی بنده در پست قبل.....)

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    من عرض نکردم که شما بدون مدرک وبدون وجود موارد در سایت DXO این مطالب را نوشته اید.
    واقعیتش از جمله شما برداشتی جز این هم نمیشد داشت ،یک بار دیگه جملتون رو در زیر بخونید.....

چطور همچين چيزي ميتونه با منطق جور دربيادكه سنسورهاي نيكون يك ونيم برابر ازكنون قويتر باشند!! ؟ كدام بدنه؟ كدام مدلها؟ چطور اخه؟

عرض بنده این هست که وقتی در عمل 1/5 بابرابر عملکرد نیکون نسبت به کنون قابل مشاهده نیست , برای راهنمایی کردن چنین چیزهایی نمیتواند قابل قبول واستناد باشد.
    وبهتراست برای راهنمایی بخصوص تازه کارهایی که با سایتهایی مثل DXO اشنایی ندارندو بطور حتم مشاهده این امتیازها روی تصمیم گیری ایشان اثرگذاراست , از تجربه استفاده کرد.
    موفق باشید
    شکی نیست که در مورد بدنه،فوکوس،تنظیمات،باتری، وسایل جانبی،ال سی دی،ویزور،لنزها و غیره تمام این دوربین ها با هم فرق میکنن وگر نه چرا این همه مدل دوربین کراپدار تولید میشه ولی بنده نظرم فقط در مورد سنسور بود ولاغیر......
    سایر موارد هم که به راحتی میتونن تو سایتهای مختلف ببینن ،مثل سرعت عکاسی پیاپی یا سرعت شاتر و.....(تو لینک مقایسه زیر همشو نوشته)

کد:
    http://www.dpreview.com/products/compare/side-by-side?products=canon_eos600d&products=canon_eos60d&products=nikon_d5100&products=nikon_d3200&products=nikon_d7000

حداقل میدونم هیچ کدوم از حرفام اون طور که از صحبت دوستان برداشت میشد بدون مدرک نبود .....

به هرحال دیگه دوست ندارم بحث ازین طولانی تر بشه و امیدوارم جناب edoon هر دوربینی میخوان بخرن،بخرن و ازون لذت ببرن.....

سربلند باشید
    M.Rasouli، حامد صفائی و darkness_land تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام
    ،
    همینکه بدون اشاره به مدلی، فرموده اید اکنون زید بهتر از امر است، حکمی کلی است. معنی این سخن برای یک آماتور که اینجا آمده که راهنمایی بگیره برای خرید دوربین اینه که نیکن D3100 (دوربین فعلی بنده) از کنن 7D (دوربین قبلی بنده) یک سر و گردن بالاتره که همه می دانیم گزاره ی نادرستی است و برای یک عکاس تازه کار که اطلاعی از تاثیر هر یک از اجزای دوربین بر کیفیت کار خروجی و راحتی استفاده از دوربین و سایر فیچر ها ندارد گمراه کننده خواهد بود.
    ذکر این نکته بدیهی است که مقایسه ی دو دوربین مثال زده شده قیاس مع الفارق است و به عنوان دو نمونه اکستریم در دوربینهای کراپدار که بنده با هردو آشنایی نزدیک دارم آورده شد.

با تشکر
    M.Mobin، alir.، Amateurism و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام
    ،
    همینکه بدون اشاره به مدلی، فرموده اید اکنون زید بهتر از امر است، حکمی کلی است. معنی این سخن برای یک آماتور که اینجا آمده که راهنمایی بگیره برای خرید دوربین اینه که نیکن D3100 (دوربین فعلی بنده) از کنن 7D (دوربین قبلی بنده) یک سر و گردن بالاتره که همه می دانیم گزاره ی نادرستی است و برای یک عکاس تازه کار که اطلاعی از تاثیر هر یک از اجزای دوربین بر کیفیت کار خروجی و راحتی استفاده از دوربین و سایر فیچر ها ندارد گمراه کننده خواهد بود.
    ذکر این نکته بدیهی است که مقایسه ی دو دوربین مثال زده شده قیاس مع الفارق است و به عنوان دو نمونه اکستریم در دوربینهای کراپدار که بنده با هردو آشنایی نزدیک دارم آورده شد.

با تشکر

حرف جدیدی برای گفتن ندارم ،فقط میتونم بگم دو پست قبلی بنده یک بار دیگه خونده بشه....

از دفعه بعد که خواستم روی یک قسمت خاص مثل "سنسور" نظرم رو بدم یادم باشه هم اونو بولد کنم و هم ایتالیک و هم در آندرلاین قرار داده و همچنین رنگ اون رو قرمز قرار بدم که یک موقعی آماتور هایی که شما میفرمایید دچار اشتباه نشن......

اگر هم اشتباه از بنده بوده عذرخواهم.....

پ.ن: آقا فرهاد شما از من قدیمی تر هستید و احترامتون واجب اگر این جواب آخرم کمی تند بود باز هم از شما عذر خواهم،حرف شما کاملا درست.......

ّ

ّ
    ویرایش توسط MahBaz : Wednesday 7 August 2013 در ساعت 20:53 دلیل: اضافه شدن پی نوشت
    farhad44 و M.Rasouli تشکر می‌کنند.

كاربر جديد Mastaneh آواتار ها
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    سلام. سونی نگیرید بهتره.چه به لحاظ تأمین اسسوری و چه به لحاظ انشالا ارتقا در آینده شما رو دچار دردسر خواهد کرد ، زیرا در بازار ایران به قول معروف روی بورس نیست.
    به انترای لولهای نیکون و کنون فکر کنید .
    نیکون و کنون مثل پراید و پژو در بازار خودرو هستند : هم لوازمشان خوب گیر میآید هم به محض اینکه بخواهید بفروشید خریدار دارند . لذا عقلانی تر است .
    بودجه رو بفرمایید تا بشه راهنمایی دقیقتری کرد .
    اما در بین نیکونیها D3200 و D5100 با لنز کیت یا لنز 105-18 انتخابی عالی هستند
    در بین کنونی ها هم 650D و به تازگی 700D با لنز کیت یا لنز 135-18 گزینه های خوبی هستند
    این دوربینها تو کیفیت چه تفاوتی با a57 دارن؟ به جز بحث پیکسل که برام اهمیتی نداره (چون یوزر خونگیم) خوب اینها همگی تو iso پایینتر از a57!!
    اتفاقات در زمان حال بازتاب اعمال ما در گذشتست

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

نقل قول نوشته اصلی توسط Mastaneh نمایش پست ها
    این دوربینها تو کیفیت چه تفاوتی با a57 دارن؟ به جز بحث پیکسل که برام اهمیتی نداره (چون یوزر خونگیم) خوب اینها همگی تو iso پایینتر از a57!!
    ببینید اولا که از نظر نویزی اشتباه میفرمایید
    دوما فقط مسئله نویز نیست ایشون توضیح دادن که نیکون و کنون رند بازار هستند ( تقریبا در همه چای دنیا ) و لوازم جانبی اشون راحت پیدا میشه و لنزهاشون به راحتی در دسترسه و به همون راحتی هم قابل فروش و ارتقاع هستند.
    ولی مشتری اول و اخر سونی خودتون هستید مگر اینکه بخواهید مفت بفروشید تا کسی بخره.
    بهر حال نهایتا خودتون تصمیم گیرنده هستید اینجا کسی منفعتی از اینکه شما نیکون یا کنون یا سونی بخرید ، نخواهد داشت .دوستانی که راهنمایی میکنند شاید دو تا پیراهن در این زمینه بیشتر از شما پاره کرده باشند.
    موفق باشید.

iso3.jpg
    Mastaneh تشکر می‌کند.

كاربر همراه حامد صفائی آواتار ها
    تشکر کرده
    621

نقل قول نوشته اصلی توسط bidari نمایش پست ها
    در مورد لنز توکینا که هیچ شک و شبه ای نیست و خیلی ها از لحاظ شارپنس حتی با 14-24 نیکون که حدود 7 میلیون هست مقایسه میکنند و قیمت ورژن یک اون که بدون موتور فوکوس هست و برای عکاسی منظره و نجومی و تاریخی و غیره مناسب هست فکر میکنم حدود 2 میلیون باشه (اطلاعات کامل در مورد لنز در تاپیک مربوط)

اما در مورد حرفی که آقا حامد گفتند باید بگم که حرف ایشون کاملا صحیح هست اگر یه روز قصد داشته باشید از برندی به برند دیگه برید باید تمام لنز هاتون هم بفروشید .....

در حقیقت اکنون در رده کراپدار نیکون از لحاظ کیفیت سنسور طبق گفته سایت معتبر Dxo یک سر و گردن بالاتر از کنون هست(تقریبا حدود یک و نیم برابر قوی تر) البته در بدنه و سایر امکانات کنون و نیکون با هم رقابت نزدیکی دارند....

و همگی منتظر نتیجه سنسور جدیدی که روی 70D نسب شده هستند تا ببینند عملکرد اون نسبت به سنسور های قبلی چه تغییری کرده.....

ولی به هر حال باید بودجه شما رو هم در نظر داشت.....

اما دو گزینه جدید:
    دوربینD3200 و لنز 11-16 و لنز 18-55
    دوربین D5100 و لنز 11-16 و لنز18-55

کیفیت این دو دوربین از لحاظ سنسور هم اندازه D7000 هست و لنز مورد نظر رو هم میتونید بخرید و همچنین قیمت در مجموع حدود 3600 میشه.....

ّ
    جناب بیداری پیشنهادات خوبی دادند
    اما باید توجه داشت که اگر قصد خرید 11-16 برای این مدل ها باشه.و می خواهید که فوکوس اتوماتیک داشته باشید باید ورژن 2 توکینا رو تهیه بفرمایید

ضمن تشکر از جناب بیداری
    MahBaz و edoon تشکر می‌کنند.

كاربر همراه حامد صفائی آواتار ها
    تشکر کرده
    621

توكينا هم لنز بسيارخوبي ست در بازه قيمتي خودش ولي نه دران حدكه با ١٤-٢٤ قياس شود ! شايد هم رده فول فريم توكينا بله ، اما نه ١١-١٦.
    کیاوش عزیزم درود
    عرض کنم که اره منم مقایسه های رو دیدم از این دو لنز.حالاا کاری ندارم چقدر صحیح و نا صحیح اما توکینا رو همونطور که حضرت عالی میدونید شرکتی هست که تعدادی از مهئندسین سابق نیکون راه اندازی کردند
    اما واقعا به لحاظ کیفیت اپتیکی و ساخت کم و کسری نداره برای کراپدار ها به نسبت 14-24

گرچه که شاید خیلی ها هم این قیاس رو قبول نداشته باشند که محترم هم هست نظر تمامی دوستان
    MahBaz، kiavash و edoon تشکر می‌کنند.

كاربر جديد Mastaneh آواتار ها
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط alir. نمایش پست ها
    ببینید اولا که از نظر نویزی اشتباه میفرمایید
    دوما فقط مسئله نویز نیست ایشون توضیح دادن که نیکون و کنون رند بازار هستند ( تقریبا در همه چای دنیا ) و لوازم جانبی اشون راحت پیدا میشه و لنزهاشون به راحتی در دسترسه و به همون راحتی هم قابل فروش و ارتقاع هستند.
    ولی مشتری اول و اخر سونی خودتون هستید مگر اینکه بخواهید مفت بفروشید تا کسی بخره.
    بهر حال نهایتا خودتون تصمیم گیرنده هستید اینجا کسی منفعتی از اینکه شما نیکون یا کنون یا سونی بخرید ، نخواهد داشت .دوستانی که راهنمایی میکنند شاید دو تا پیراهن در این زمینه بیشتر از شما پاره کرده باشند.
    موفق باشید.

iso3.jpg
    خوب هدفم از نویز کمتر , تو عدد بود که a57 iso بالاتری داره
    تو اینکه کنون و نیکون بازار گرمتری دارن شکی نیست ولی گفتم من یه یوزر خونه گیم که تا امروز با s3 کارم راه افتاده ولی برای داشتن نویز کمتر, دید وایدتر ولنزهای باکیفیت تر می خوام slr بخرم پس اگر اینها رو داشته باشم گمون نمی کنم نیازی یه آپدیت داشته باشم به ویژه اینکه با a57 در کنار اینها چیزهای دیگه ای شبیه فیلم برداری hd با صدای استریو , لایو ویو , ویوفایندر دیجیتال , ال سی دی گردون , فوکوس 15 نقطه ای رو هم می شه داشت که تمام اینها تو کمتر دوربینی یکجا پیدا می شه ولی با این حال اینهایی که می گم معنیش این نیست که شیفته این دوربینم چون از اون دسته آدمها هستم که هیچ تعهدی به هیچ برندی ندارم و تنها کیفیت خود وسیله ست که راضیم می کنه تا بخرمش و این دیدگاه رو هم دارم که اگر یه برندی یه محصول خوب داره معنیش این نیست که تمام محصولاتش خوب هستن در کل اینها رو گفتم تا بدونید که باجبهه گیری از این حرف نمی زنم و اگه الان از خوبیهای a57 گفتم برای این نیست که دیگران رو قانع کنم که دوربین خوبیه راستش اینها برداشتیه که از این دوربین تو ذهنمه و الان گفتم تا اگر شما و دیگران نظر دیگه ای دارین بگید تا این شما باشید که من رو قانع می کنید.
    یه مقایسه از نویز این دوربین با سه تا از دوربینهایی که احمد جان گفتن رو هم می ذارم ممنون می شم نظرتون رو بگید چون از دید من نویز نوری و نویز رنگی سونی کمی بهتره, شما چی می گید؟

Image2.jpg
    اتفاقات در زمان حال بازتاب اعمال ما در گذشتست