صفحه 599 از 1201 نخستنخست ... 99 499 549 589 595 596 597 598 599 600 601 602 603 609 649 699 1099 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,981 تا 5,990 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد محمد رنجبر آواتار ها
    تشکر کرده
    2843

با سلام خدمت همه ، بنده حدود 3 سالی هست که 550D رو دارم و نزدیک به 15000 شات باهاش زدم ، دوربین نه ضربه خورده و نه شوک الکتریکی و نه هیچ چیز دیگری کاملاً سالم و تمیز هست ، حقیقتش می خواستم این بدنه رو رد کنم و بجاش 60D رو تهیه کنم بدلیل بدنه بزرگتر و گریپ خوشدست تر و فکر کنم کمی کیفیت بهتر نسبت به دوربین خودم ، آیا این تغییر بدنه ارزش داره یا همون دوربین خودم رو نگهدارم ؟
    لطفاً راهنمایی کنید
    ویرایش توسط محمد رنجبر : Monday 13 January 2014 در ساعت 00:33

كاربر همراه
    تشکر کرده
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد رنجبر نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه ، بنده حدود 3 سالی هست که 550D رو دارم و نزدیک به 15000 شات باهاش زدم ، دوربین نه ضربه خورده و نه شوک الکتریکی و نه هیچ چیز دیگری کاملاً سالم و تمیز هست ، حقیقتش می خواستم این بدنه رو رد کنم و بجاش 60D رو تهیه کنم بدلیل بدنه بزرگتر و گریپ خوشدست تر و فکر کنم کمی کیفیت بهتر نسبت به دوربین خودم ، آیا این تغییر بدنه ارزش داره یا همون دوربین خودم رو نگهدارم ؟
    لطفاً راهنمایی کنید
    اگر تمرکزتون رو بادی هست که به نظر بنده رو 7دی بیشتر فکر کنید تا 60 دی.به غیر این بنده اگر بودم عوض نمیکردم.کسانی که معمولا بادی 60دی رو خریداری میکنند کسانی هستند که بیشتر تو محیط indoor کار میکنند و محیط خارج برای این بدنه ضعیف می باشد
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط yashar3600 نمایش پست ها
    سلام

دوربین دیجیتالی که قیمتش مشابه canon EOS 1100D‌باشه میشناسید؟ من خودم این دوربین رو میخام بخرم ولی بد نیست در مورد دوربین های مشابه هم تحقیق کنم شاید نطرم عوض شد.

ممنون
    سلام فیلمبرداری براتوه اهمیت داره؟هزینه ای که میخواهید بکنید رو بفرمایید و اینکه هدف از عکاسی چه سوژه هایی است؟
    yashar3600 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط samad_nooran نمایش پست ها
    سلام فیلمبرداری براتوه اهمیت داره؟هزینه ای که میخواهید بکنید رو بفرمایید و اینکه هدف از عکاسی چه سوژه هایی است؟
    نمیخام قابلیت عکاسی رو فدای فیلمبرداری کنم. بنابراین فیلم برداری برام مهم نیست. مهم کیفیت عکس هست برام. حتی اگر قابلیت فیلم برداری نداشته باشه دوربین ولی کیفیت خیره کننده توی عکاسی داشته باشه من راضی هستم.

قیمت هم حدود یک میلیون و صد و پنجاه هزار تومن. چیزی در حدود قیمت Canon EOS 1100D

مهمترین سوژه برای من چهره آدم هست. بعد از اون حیوانات و آخر سر مناظر طبیعی. بنابراین زوم اپتیکال هم برام اهمیت نداره چون از ادم و حیوانات از فاصله نزدیک عکس میگیرم.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    53

نمیخام قابلیت عکاسی رو فدای فیلمبرداری کنم. بنابراین فیلم برداری برام مهم نیست. مهم کیفیت عکس هست برام. حتی اگر قابلیت فیلم برداری نداشته باشه دوربین ولی کیفیت خیره کننده توی عکاسی داشته باشه من راضی هستم.

قیمت هم حدود یک میلیون و صد و پنجاه هزار تومن. چیزی در حدود قیمت Canon EOS 1100D

مهمترین سوژه برای من چهره آدم هست. بعد از اون حیوانات و آخر سر مناظر طبیعی. بنابراین زوم اپتیکال هم برام اهمیت نداره چون از ادم و حیوانات از فاصله نزدیک عکس میگیرم.
    اللبته برعکس گفتین باید میفرمودین نمیخوام قابلیت فیلمبرداری رو فدای عکسبرداری کنم.اول اینکه رو بحث مگا پیکسل توجهی نکنید این بحث برای چاپ عکسها در سایزهای بزرگ بکار میاد و بس.اگر که کارکرده براتون مسله ای نداره سراغ 450 دی هم میتونید برید که تو ک تو کنون تو رنج خودش عالیه و یکی از بهترینهاست و با توجه به اینکه بیرون هم میرید بدنه محکم و جونداری داره.کارکردش رو میتونید با قیمت عالی خریدرای کنید و مابقی هزینه رو به لنز بدید و میتونید حتی دو لنز 18-55 و 55-250 رو کنار هم داشته باشید و رنج کاریتون کامل بشه و با توجه به اینکه به حیوانات نمیتونید نزدیک بشید از 55-250 برای این کار استفاده کنید.کارکرده 450 دی رو میتونید 600 ت هم گیر آورد و دو تا لنز هم کارکردش حددو600 نهایت .توی نیکون هم کارکرده دوربینهای نیکون d70 واقعا عالی دراومده و حتی دی 80 هم میتونید خریدرای کنید حتی دی 90 هم کارکرده متونید با لنز 18-55 با این مبلغ کمی بیشتر گیر اورد که اون دیگه واقعا محشره.اگر نه کارکرده خیالتون راحت نیست همون 1100 یا 3100 نیکون بخرید منتها اونوقت فقط میتونیید با اون مبلغ لنز 18-55 بخرید .من بودم حرکت اول رو انجام میدادم ,و اینکه ززیاد هم ریز بین نباشین هر چقدر بیشتر حساسیت نشون بدین بیشتر باید بگردین!!
    ویرایش توسط samad_nooran : Monday 13 January 2014 در ساعت 09:38
    yashar3600 تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

سلام
    زوم اپتيكال در دوربين هاي dslr مشخصه لنز است نه دوربين. براي عكاسي از چهره (پرتره) معمولاً احتياج به لنز تله داريد زيرا عكاسي از فاصله نزديك از چهره، باعث دفرمگي و غير طبيعي شدن آن مي شود. براي عكاسي از حيوانات، اگر منظور عكاسي از حيوانات در محيط طبيعي باشد (مثلاً عكاسي از پرندگان در طبيعت) نياز به لنزهاي تله با فاصله كانوني زياد خواهيد داشت زيرا نمي توانيد زياد به اين حيوانات نزديك شويد و به ناچار بايد از فواصل دورتر عكاسي كنيد.
    جسارتاً به نظرم قبل از خريد دوربين و لنز، كمي بيشتر در خصوص عكاسي مطالعه بفرمائيد.
    ارادتمند
    yashar3600، D.Daneshmand، Majix و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

ممنون دوستان

من عکس ها توی تبلت میبینم پس نیازی به چاپ ندارم.

میخام بدونم کیفیت یه عکس تا چه اندازه به لنز بستگی داره؟ خودم تا دیروز فکر میکردم کیفیت سنسور حرف اول و اخر رو میزنه.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    53

ممنون دوستان

میخام بدونم کیفیت یه عکس تا چه اندازه به لنز بستگی داره؟ خودم تا دیروز فکر میکردم کیفیت سنسور حرف اول و اخر رو میزنه.
    دوست عزیز هر دو مکمل هم دیگه هستند ولی یقینا لنز به نظر بنده مهمتر میتونه باشه.بطور مثال شما میخواهی از یه پرنده که روی شاخه درختی با فاصله 100 متر نشسته عکس بگیرین دوربینتون بر فرض 7دی باشه و لنزتون 18-55 خوب چه فایده ای میتونه داشته باشه.؟ولی وقتی دوربین یه دوربین ضعیف تری باشه و هزینه بیشتر رو به لنز بدید یقینا میتونه بهتر باشه بنده با همین دوربین نیکون d70 نیکون که یکی از دوستانم داشتنند عکسهایی دیدم ثبت کردند که انگشت تو دهن موندم.به قول ایشون خرج اضافه رو به لنز دادند و یه لنز 35-135 خریداری کردند af35-135mm که لنز واقعا با شارپ خیلی بالا بود.مسله نیکون و کنون هم چیزی نیست جز اختلاف بیشتر خلاقیت عکاس مهمه تا برند.باز به نظر بنده همون کارکرده اون دوربینها با دو لنز بهتر میتونه نیاز شما رو پاسخگو باشه.بازم هم قبل از خرید به قول دوست و استاد گرامی داریوش خواهشمندم قبلش مسایل عکاسی بیشتر مطالعه بشه که بتونه تو تصمیم گیری بیشتر کمک کنه
    yashar3600 و Alireza Farshid تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

ممنون دوستان

دوست عزیز با سلام،

موردی که همه اساتید برجسته دنیا و اهل فن بهش اشاره می کنند تاثیر مستقیم و 80 درصدی کیفیت لنز بر روی خروجی دوربین هست. سنسور دوربین فقط 20% روی خروجی تاثیر داره که اون هم شامل تنظیمات دوربین مثل وایت بالانس، ایزو، منوی picture control و... میشه. به عیارتی شما اگه از عکسهاتون راضی نباشید با خرید یک لنز خوب قضیه 180 درجه فرق می کنه. اما اگه دورینتون به فرض 600D کنون باشه و از لنز خوب استفاده نکنید و از کیفیت عکسها راضی نباشید و همون لنز رو روی 5DMKIII هم ببندید تغییر محسوسی در کیفیت عکس مشاهده نخواهید کرد.
    yashar3600 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

سلام دوستان . خسته نباشید اساتید عزیز/
    بنده قصد خرید یه دوربین دارم این چند روزه.
    ابتدا بگم که جان من نگید این موضوع مطرح شده و فلان جا رو بگرد. همه رو دیدم به نتیجه ای نرسیدم.
    بدون تعصب روی مارک به نظرتون برای بنده که آماتور هستم، کدوم یک از این مدل ها بهتره؟ نیکون دی 5100 و دی 3200 و کنن 600 دی
    آیا نیکون 5100 و 3200 زیاد تفاوت دارند؟پردازنده ی جدیدتر 3200 خیلی متفاوته که به خاطرش قید صفحه چرخان 5100 رو بزنم؟
    600 دی چطور؟ خیلی جاها شنیدم کیفیت دی 3200 بهتره...
    این رو در نظر بگیرید که بنده فعلا بودجه ی خرید لنز ندارم و باید با همون کیت 18-55 سر کنم چند ماهی رو. لنز کیت همراه کدومشون بهتره؟ 18-55
    من به هر ژانری سرک می کشم چون آماتورم...
    مرسی از همه
    ویرایش توسط M.Mobin : Monday 13 January 2014 در ساعت 20:13