صفحه 597 از 1201 نخستنخست ... 97 497 547 587 593 594 595 596 597 598 599 600 601 607 647 697 1097 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,961 تا 5,970 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه Hossein Arabi آواتار ها
    تشکر کرده
    4287

در مورد لنز بستگی به هزینه ای که می خواهید(می توانید) بکنید دارد.
    پرتره‌ها کار مشترک هستند

كاربر جديد f.hakimian آواتار ها
    تشکر کرده
    13

با سلام خدمت دوستان گرامی و اساتید محترم، قصد خرید مجموعه زیر جهت عکاسی شهری، پرتره تا حدودی (اکثرا در شرایط نوری ضعیف) را دارم:

Canon 6d body با قیمت ۴ میلیون و ۴۰۰
    35mm f1/4 با قیمت حدودی ۴ میلیون و ۹۰۰
    85mm f1/8 با قیمت حدودی ۱ میلیون و ۷۰۰
    135mm f2 با قیمت حدودی ۳ میلیون و ۵۰۰

سوال اینه با توجه به فیلد مورد نظر این مجموعه با ابن بودجه مورد تایید هست؟ اگه به ناچار مجبور به انتخاب بین 85mm و 135mm برای اولین خرید شدم، از نظر شما کدام واجب تر است. ممنون

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba.T نمایش پست ها
    سلام دوستان

من میخوام یک DSLR بخرم، خودم طراح گرافیک هستم و DSLR میخوام برای عکاسی طبیعت، گل و گیاه و در درجۀ بعد پرتره.
    خیلی از Review های سایت Dpreview و امثال اون رو خوندم و واقعا نمی تونم انتخاب کنم.
    از برند کنون نمی دونم 60d بگیرم یا 600d.
    از برند نیکون از d5200 خوشم اومد و D90.
    اما از همه جالب تر برام Slt های سونی هست.. اونچه که منو علاقه مند به سونی کرده اینه که stabilizer داخل بدنه داره و میشه روش همۀ لنزهای مینولتا 1980 به بعد رو نصب کرد...

فکر می کنم خرید SLT مثل آلفا 57 یا آلفا 37 در مجموع به صرفه تر هست.

اما در مورد کیفیت مطمئن نیستم.

آخه همیشه شنیدم در وضوح و کیفیت عکس کنون حرف اول رو میزنه...

در مجموع باید بگم بین برند سونی و کنون موندم...
    سونی خیلی وسوسه ام میکنه... چیکار کنم...

با تشکر
    دوست عزیز در خرید DSLR چند فاکتور اساسی مطرح هست:
    1)نوع کاربری=در چه ژانری و به چه هدفی عکس بگیرید
    2)محیط کاربری=خیابان،آتلیه،طبیعت و..
    3)بودجه مورد نظر و توان تامین هزینه های تکمیلی
    4)سطح کاربر(مبتدی و ...)که در صورت مبتدی بودن بهتره از ENTERY LEVEL ها استفاده کنید
    5)افق انتظارات آینده از سطح کاربری خودتون
    6)برنامه برای توسعه=برنامه ای برای توسعه اهدافتون دارید یانه؟
    7)آیا در آینده هم مایل به انجام هزینه خواهید بود؟تهیه اقسام لنز و فلاش اکسترنال و سه پایه و دکلانشور و ...
    8)موجودی یک برند و متعلقاتش در نزدیکی شما و خدمات پس از فروش و تعمیرات در منطقه شما
    9)فراوانی افرادی که در پیرامون شما تجهیزات مشابهی داشته باشند تا پیش از خرید لوازم جانبی در دست آنها تجربه ای داشته باشید و مزایا و معایب رو ملموس تر ببینید

و در انتها اصلا قید سونی رو میزدید بهتر بود.اولا من که تجربه شگفت انگیزی با سونی در بین دوستان سراغ ندارم.دوما در کیفیت لنز و .. هم شک نکنید که از کنون و نیکور بسیار عقب هست.سوما ترجیها یک بادی تهیه کنید که فعلا حالا حالا ها ارتقا نخواد و با خیال راحت واسش تجهییزات جانبی لازم رو تدارک ببینید.مثل Canon EOS 60D + 18-135 IS یا Canon EOS 700D + 18-55 IS STM یا Nikon D7100 + 18-105 VR یا Nikon D7000 + 18-105 VR.
    Nikon D90 + 18-105 VR هم بد نیست ولی خوب در پردازنده و سنسور و امکانات خلاصه دیگه عقب افتاده.
    Nikon D5200 + 18-55 VR هم رقیب مستقیم دوربین Canon EOS 650D بوده و 24 مکاپیکسل روی یک سنسور APS-C بیشترین مقداریه که می شه تراکم پیکسل را افزایش داد، بعدش تراکم به حدی زیاد میشه که به یک باره منجر به کاهش نسبت سیگنال به نویز میشه.به نظر من 4 گزینه بالا قابل توجه ترن.موفق باشید.
    Yava و Mojtaba.T تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

نقل قول نوشته اصلی توسط yaser.s نمایش پست ها
    ا سلام
    عکاس خبری هستم که تا بحال با دوربین d90 کار کرده ام همیشه در محیط های خیابانی در شب و به طور کلی در محیط های کم نور خصوصا مواقعی که به سرعت بالای شاتر نیازمندم در iso های بالاتر از 800 دچار نویز مخصوصا گرین شدید میشوم لذا به فکر افتاده ام که دوربین فول فریمی با iso بسیار بالایی تهیه کنم اما بین دو نوع 5d و 6d باتوجه به اختلاف شدید قیمت انها مردد هستماز دوستانی که با هرکدام از این دوربین ها کار کرده اند تقاضا دارم بفرمایند که از چه ایزویی به بالا گرین ها اشکار میشوند.لطفا راهنمایی کنید. با تشکر
    سلام.اگه تا حالا D90 داشتید مطمءنا باید گنجینه قابل قبولی از لنزهای NIKKOR داشته باشید که حیفه از دستش بدید.توصیه من به شما فول فریم Nikon D610 یا Nikon D800E هست.

كاربر جديد Graphist آواتار ها
    تشکر کرده
    92

درود به همه دوستان من با یک نیم تا دومیلیون میخوام یه دوربین Dslr بگیرم البته بیشتر برای پرتره میخوام
    لطف کنید راهنمایی کنید
    ویرایش توسط M.Mobin : Friday 10 January 2014 در ساعت 18:30 دلیل: اصلاح فونت

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط f.hakimian نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان گرامی و اساتید محترم، قصد خرید مجموعه زیر جهت عکاسی شهری، پرتره تا حدودی (اکثرا در شرایط نوری ضعیف) را دارم:

سوال اینه با توجه به فیلد مورد نظر این مجموعه با ابن بودجه مورد تایید هست؟ اگه به ناچار مجبور به انتخاب بین 85mm و 135mm برای اولین خرید شدم، از نظر شما کدام واجب تر است. ممنون
    سلام
    سوالتان در تاپيكهاي راهنمايي براي خريد لنز بايد مطرح مي شد.
    منظورتان از عكاسي شهري عكاسي مناظر شهري است ديگر؟؟ اگر بله هست جوابتون، براي عكاسي شهري چرا f/1.4, f/18 , f/2 نياز داريد؟ از عمق ميدان كم مي خواهيد استفاده نماييد؟
    تاپيك زير را نگاهي بيندازيد:
    عكاسي شهری Urban Photography

من براي عكاسي مناظر شهري با توجه به تنوع بسيار وسيع سوژه ها لنز زوم را پيشنهاد مي نمايم.
    تاريخچه تجهيزاتي كه داشتيد را هم بفرماييد. دوستان بهتر مي توانند كمك نمايند.
    f.hakimian تشکر می‌کند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

خرید هر دو لنز 85 و 135 برای پرتره خیلی منطقی نیست. من باشم 135 را می خرم چون 85 برای پرتره چهره روی فول فریم کوتاهه و به جاش یک زوم خوب walk around برای عکاسی شهری می خریدم مثلا 24-105 یا 40-17 و یا حتا 28-135
    f.hakimian و hossein137 تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد f.hakimian آواتار ها
    تشکر کرده
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    خرید هر دو لنز 85 و 135 برای پرتره خیلی منطقی نیست. من باشم 135 را می خرم چون 85 برای پرتره چهره روی فول فریم کوتاهه و به جاش یک زوم خوب walk around برای عکاسی شهری می خریدم مثلا 24-105 یا 40-17 و یا حتا 28-135
    راجع به بدنه چه نظری دارید؟ 6d می تونه خوب باشه؟ یا بیشتر بودجه رو به بدنه و خربد mark II یا حتی Mark III اختصاص بدم، منظور من از عکاسی شهری، عکاسی از ساختمان و پل نیست، از انسانها و سوژه های خاص و عکاسی در شب، از این رو به عمق میدان کم و دیافراگم باز نیاز دارم، از بین لنز زوم ها 24-70 نسخه قدیمی هم مد نظرم بود، برای تکمیل این رنج 135 به نظرم مناسب باشه، که البته بودجه بالا می زنه ولی می شه کم کم تهیه کرد. ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنید.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    53

راجع به بدنه چه نظری دارید؟ 6d می تونه خوب باشه؟ یا بیشتر بودجه رو به بدنه و خربد mark II یا حتی Mark III اختصاص بدم، منظور من از عکاسی شهری، عکاسی از ساختمان و پل نیست، از انسانها و سوژه های خاص و عکاسی در شب، از این رو به عمق میدان کم و دیافراگم باز نیاز دارم، از بین لنز زوم ها 24-70 نسخه قدیمی هم مد نظرم بود، برای تکمیل این رنج 135 به نظرم مناسب باشه، که البته بودجه بالا می زنه ولی می شه کم کم تهیه کرد. ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنید.
    هماتطور که جناب فرهاد هم فرمودند به نظر حقیر دوربین 6دی بهترین گزینه برای شماست.بین لنزها هم از نظر هزینه و کارایی به نظرم 28-135 گزینه خوبی برای ژانر عکاسی شما می باشد که یک لنز همه من حریف است و با دهنه بزرگی 72 میلی هم که داره با 6دی شما برای عکاسی شب هم مناسب می باشد همچنین قیمت عالی تری نسبت به 24-105 داره.مابقی مبلغ رو هم میتونید به وسایل جانبی مثل فلاش و ... فکر کنید در مورد 24-70 هم بنده تا حالا نوع کنونی رو نداشتم ولی نوع سیگما رو داشتم به مراتب لنز خیلی خوب با شارپ بالا هست و قیمیت هم که داره واقعا بر اساس قیمتش خیلی عالیه فقط یه مقداری صدای زیاد داره تو فوکوس و اینکه فوکوس کمی کندتر است البته منظورم ورژن 1اش هست
    f.hakimian تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

به اون ژانر، عکاسی خیابانی می گویند نه شهری. در عکاسی خیابانی همه دنبال دوربین های کوچکتر و لنزهای سبکتر می روند و آن دمبل (70-24) قطعا مناسب عکاسی خیابانی نیست

این روزها عکاسان خیابانی همه به دنبال کامپکت های سنسور بزرگ برای این نوع عکاسی هستند، در دنیای DSLR ها از یک طرف 6D به خاطر سایز و وزن کوچکترش مناسبتر از 5D هاست و از طرفی به خاطر نقاط فوکس کمترش (چه تعداد کل چه تعداد کراس) نمی دانم با نوع و جنس عکاسی شما سازگار است یا نه.
    Dariush Chegini و f.hakimian تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني