صفحه 602 از 1201 نخستنخست ... 102 502 552 592 598 599 600 601 602 603 604 605 606 612 652 702 1102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,011 تا 6,020 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط samad_nooran نمایش پست ها
    استاد بنده هم با نظر شما موافق هستم فکر کنم بدنه هایی مثل نیکون d5000 d70 d80 با لنز خوب 18-105 یا 18-135 و در کنون 400d 450d 30d با لنز خوب مثل 18-135 یا 28-135 بیشتر به کارشون بیاد یا اگه واید بیشتری بخوان که 11-16 توکینا . البته اگر فیلمبرداری براشون مهم نباشه این بادی ها رو پیشنهاد دادم به نظرتون درست عرض میکنم؟در ضمن با این حساب باز مبلغی هم براون میمونه که میتونند خرج اقلام دیگر کنند .یا اگر بدنه خاص دیگری با لنز دیگر که شما صلاح بدونید ایشون بخرند کدوم است از نظر شما؟
    اين بدنه ها خيلي وقته از رده خارج هستند.
    ١٨ مم روي كراپ هم همانطور كه گفتم براي اين كار مناسب نيست.

پ ن:بنده هم استاد نیستم دوست عزیز.
    Madjidm، Dariush Chegini، Mojtaba.T و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1296

سلام
    بنده الان یه دوربین Sony RX100 دارم که تصمیم گرفتم با یه dslr عوض کنم.
    الان دوربین رو گذاشتم برای فروش و احتمالا برای خرید dslr حدود 1800 بودجه داشته باشم.با خرید دست دوم هم مشکلی ندارم.
    دوربین رو برای عکاسی خانوادگی و طبیعت و کوه که میرم میخوام.و همچنین به تایم لپس، قطره گرافی، عکاسی ورزشی و ماکرو هم به شدت علاقه دارم.دلیل اصلی هم برای تعویض دوربین همین علاقه ها هست چون دوربین فعلیم تو زمینه های عکاسی خانوادگی و طبیعت و کوه و اینا کاملا راضیم میکنه.
    هرچند میدونم توقع زیادیه که با 1800 دوربین و لنزی گرفت که همه اینها رو جواب بده و شاید تا حدی هم بی ربط باشن.
    اینم بگم تا 2-3 ماه دیگه احتمالا بودجه برای خرید یه لنز دیگه هم جور بشه.
    راستش ترجیح میدم یه بدنه بهتر با یه لنز کیت بخرم تا یه بدنه معمولی با لنز عالی.چون نمیخوام به این زودی بدنه رو عوض کنم ولی لنز رو نه.
    ببخشید زیاد صحبت کردم و پیشاپیش ممنون از راهنمایی دوستان.

كاربر همراه armin1374 آواتار ها
    تشکر کرده
    570

نقل قول نوشته اصلی توسط Javad-ht نمایش پست ها
    سلام
    الان دوربین رو گذاشتم برای فروش و احتمالا برای خرید dslr حدود 1800 بودجه داشته باشم.با خرید دست دوم هم مشکلی ندارم.
    دوربین رو برای عکاسی خانوادگی و طبیعت و کوه که میرم میخوام.و همچنین به تایم لپس، قطره گرافی، عکاسی ورزشی و ماکرو هم به شدت علاقه دارم.دلیل اصلی هم برای تعویض دوربین همین علاقه ها هست چون دوربین فعلیم تو زمینه های عکاسی خانوادگی و طبیعت و کوه و اینا کاملا راضیم میکنه.
    هرچند میدونم توقع زیادیه که با 1800 دوربین و لنزی گرفت که همه اینها رو جواب بده و شاید تا حدی هم بی ربط باشن.
    راستش ترجیح میدم یه بدنه بهتر با یه لنز کیت بخرم تا یه بدنه معمولی با لنز عالی.چون نمیخوام به این زودی بدنه رو عوض کنم ولی لنز رو نه.
    دوست عزیز شما میخوای با یه دوربین تو کل زمینه ها عکاسی کنی , نمیشه که !!! لااقل با این بودجه نمیشه . ماکرو گرافی , عکاسی ورزشی و ... هر کدوم شرایط خاص خودشون رو دارن و شما با 1800 نمیتونید تو همه ی این زمینه ها موفق بشید .
    هنرها تنها تقلید محض واقعیت خارجی نیستند و اگر برخی آثار هنری چنین بودند در حقیقت در برابر رسالت عالی خود کاذب می نمودند .

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1296

نقل قول نوشته اصلی توسط armin1374 نمایش پست ها
    دوست عزیز شما میخوای با یه دوربین تو کل زمینه ها عکاسی کنی , نمیشه که !!! لااقل با این بودجه نمیشه . ماکرو گرافی , عکاسی ورزشی و ... هر کدوم شرایط خاص خودشون رو دارن و شما با 1800 نمیتونید تو همه ی این زمینه ها موفق بشید .
    ممنون
    خودم هم میدونم و تو پستم هم گفتم!
    منم نمیخوام تو همه این زمینه ها موفق باشم.بعدم تو این رنج قیمت ممکنه 4-5 مدل مختلف باشه که میخوام بدونم کدوم برای این ها مناسبتره!
    به نظر خودم دوربینی که فوکوس سریع و بهتری داشته باشه و عکاسی پیاپی با fps بالا مورد مناسبتری برای کاربری من باشه.لنز هم که گفتم تا 2-3 ماه دیگه بودجه برای خرید یه لنز دیگه جور میشه!
    ترجیحا Intervalometer داخلی هم داشته باشه.نمیدونم همه dslr ها دارن یا نه.
    بازم اساتید بیان راهنمایی کنن.

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

سلام
    دوست عزیز بهتره فعلا بالاترین مدل کیت(با لنز 18-55) کنون یا نیکون رو تهیه کنین خود این لنز کیت برای منظره و عکسهای خانوادگی ، کوه و اینها کفایت میکند.
    در مورد ماکرو یا حیات وحش خوب نیست ولی من با همین 18-55 پرتره هم گرفتم
    انشاله در فرصتهای مناسب لنزهای خوبی هم برای بدنه تهیه خواهید کرد
    قیمتها رو ندارم ولی پیشهاد من در کنون 600D,650D و یا 700D همراه با لنز 18-55 است.
    a.g g.a، Dariush Chegini، Javad-ht و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1296

نقل قول نوشته اصلی توسط Madjidm نمایش پست ها
    دوست عزیز بهتره فعلا بالاترین مدل کیت(با لنز 18-55) کنون یا نیکون رو تهیه کنین خود این لنز کیت برای منظره و عکسهای خانوادگی ، کوه و اینها کفایت میکند.
    در مورد ماکرو یا حیات وحش خوب نیست ولی من با همین 18-55 پرتره هم گرفتم
    انشاله در فرصتهای مناسب لنزهای خوبی هم برای بدنه تهیه خواهید کرد
    قیمتها رو ندارم ولی پیشهاد من در کنون 600D,650D و یا 700D همراه با لنز 18-55 است.

مرسی
    مثلا بین 650 کنون و 5200 نیکون که تو این رنج قیمت ان کدوم بهتره؟
    یا مثلا دی 90 نیکون دست دوم چطوره؟ چون برای دو سال پیشه و رزولوشنش پایینه کمی!

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

مرسی
    مثلا بین 650 کنون و 5200 نیکون که تو این رنج قیمت ان کدوم بهتره؟
    یا مثلا دی 90 نیکون دست دوم چطوره؟ چون برای دو سال پیشه و رزولوشنش پایینه کمی!

دوست عزیز شخصا معتقدم همه این دوربینها خوب هستند و برای شروع بسیار مناسب، من باشم انتخاب برند را وابسته به کارهای آینده ام میکنم مثلا اگر به حیات وحش یا ماکرو علاقه دارم بررسی میکنم بین لنزهای موجود این برندها و قیمت آنها، اکثر کاربران سطح متوسطی از نظر تجهیزات را استفاده میکنند و هزینه های تعریف شده ای دارند. در ضمن همیشه احتمال تعویض تجهیزات را در نظر بگیرید چون یک بازی نا تمام برای اکثر عکاسان است.
    در مورد نیکون D90 فکر کنید یکسال از آن استفاده کنید آیا بعد در صورت لزوم امکان تعویض آن وجود دارد؟ به نظرم زیادی قدیمی و از رده خارج شده است (با احترام)
    بین دو مدلی که نام بردید تاپیکهایش را دنبال کنید قطعا پرسش و پاسخهای زیادی که در ذهن شماست آنجا هم مطرح و بحث شده .
    usef، Rouzbeh Ehsani، Amir Abdolpanah و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

سلام
    سلام.من پیشنهاد میدم به Nikon D5100 هم بعنوان یک گزینه فکر کنید.هم اینکه نیاز های شما رو براورده میکنه ، قیمتشم 1300 که میتونید لنز کیتش رو نگه دارید و یک تله ارزان قیمت مثل Nikon AF-S DX VR Zoom-NIKKOR 55-200mm f/4-5.6G IF-ED با قیمت 450 یا Nikon AF-S DX NIKKOR 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR به قیمت 800 بهش اضافه کنید . البته این پیشنهاد رو با توجه به بودجه و استفاده آماتوری شما دادم . 5100 نمایشگر چرخان داره که خوب واسه ماکروگرافی به کار میاد و بیشتر برای افرادیه که می‌خواهند از عکاسی مبتدی به مقدمات عکاسی حرفه‌ای پای بگذارند . بعدا هم که حسابی راه افتادید و دخل دوربین رو اوردید تا پیچ و خم همه چیز دستتون بیاد میتونید یا به فول فریم کوچ کنید یا یه DSLR بهتر و به روز تر خریداری کنید.میتونید مقداری از پولتون رو هم صرف سه پایه کنید.بهر حال من توی همین فروم از قول خیلی از دوستان خوندم که بدنه ها میان و میرن ، لنزها و تجهیزاتن که میمونن.
    Javad-ht و Mojtaba.T تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1296

نقل قول نوشته اصلی توسط fosoos نمایش پست ها
    سلام.من پیشنهاد میدم به Nikon D5100 هم بعنوان یک گزینه فکر کنید.هم اینکه نیاز های شما رو براورده میکنه ، قیمتشم 1300 که میتونید لنز کیتش رو نگه دارید و یک تله ارزان قیمت مثل Nikon AF-S DX VR Zoom-NIKKOR 55-200mm f/4-5.6G IF-ED با قیمت 450 یا Nikon AF-S DX NIKKOR 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR به قیمت 800 بهش اضافه کنید . البته این پیشنهاد رو با توجه به بودجه و استفاده آماتوری شما دادم . 5100 نمایشگر چرخان داره که خوب واسه ماکروگرافی به کار میاد و بیشتر برای افرادیه که می‌خواهند از عکاسی مبتدی به مقدمات عکاسی حرفه‌ای پای بگذارند . بعدا هم که حسابی راه افتادید و دخل دوربین رو اوردید تا پیچ و خم همه چیز دستتون بیاد میتونید یا به فول فریم کوچ کنید یا یه DSLR بهتر و به روز تر خریداری کنید.میتونید مقداری از پولتون رو هم صرف سه پایه کنید.بهر حال من توی همین فروم از قول خیلی از دوستان خوندم که بدنه ها میان و میرن ، لنزها و تجهیزاتن که میمونن.
    سلام.ممنون از پیشنهادتون
    راستش الان نظرم روی 650 دی کنون هست.
    در مورد لنز هم هنوز فکر نکردم.شاید طبق نظر شما فعلا لنز کیت و یه لنز تله ارزون تا بعد ببینم چی میشه!
    بودجه هم اگه دوربینم فروش بره نزدیک 3 تومن دارم ولی ترجیح میدم برای شروع اینقدر خرج نکنم.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    42

سلام
    من در حال حاضر 550 کنون رو دارم با لنز کیت
    قصد دارم یه آتلیه خونگی جمع و جور بزنم
    حدود 2 میلیون کنار گذاشتم برا لنز
    به نظر اساتید آیا تعویض لنز کافیه یا این که به تعویض بدنه هم فکر کنم؟!