صفحه 610 از 1201 نخستنخست ... 110 510 560 600 606 607 608 609 610 611 612 613 614 620 660 710 1110 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,091 تا 6,100 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    48

نقل قول نوشته اصلی توسط armin1374 نمایش پست ها
    دوست عزیز شما لذت بردن در عکاسی رو چگونه معنی می کنید ؟ 60d قطعا ارتقا خوبی محسوب میشه ( مخصوصا با لنز 85-15 ) ولی این که بتونه به شما لذت بده بحثش جداست . بنظرم شما یه جستجو در اینترنت کنید و نمونه عکس هایی که با این دوربین گرفته شده رو ببینید , اینجوری خیلی راحت میتونید تصمیم گیری کنید . البته اگه بودجتون رو ذکر کنید دوستان بیشتر راهنمایی میکنن .
    لذت اصلی اول اینه که از حاصل کارم شخصا خوسم بیاد و درمرحله دوم جدای از بحث تکنیک عکاسی چیزی باشه که کنار عکس های خوب دوستان فروم قابل ارائه باشه،که مطمئن بشم به عکس های الکی دلخوش نبودم.
    نمی دونم چقدر میشه رو نمونه عکس ها حساب کرد و اکثرا هم از یک مورد یکسان عکسبرداری نشده با دو تا دوربین که بشه صحیح مقایسه کرد،حداقل الان بودجه ام طوریه که 1000d رو با لنر 18-55 بفروشم و دنبال یک بادی دست دوم(اگه اصلا توصیه می شه خرید دست دوم) 60D خوب باشم.
    SHOK53 تشکر می‌کند.
    در سر عقل باید بی کلاهی عار نیست

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط parybaba نمایش پست ها
    با تشکر از راهنمایی شما
    مشکل من اینه که نمی دونم 60D چقدر می تونه رو عکس ها و لذت بردن از عکاسی بیشتر تاثیر بزاره.من الان هم دوربینمو دوست دارم و همینطور عکس هام رو،اما همیشه نگرانم که مثل لنز که وقتی 15-85 رو گرفتم کلی افسوس خوردم که اگه زودتر گرفته بودم چه عکس های بهتری که نمی گرفتم و اینقدر این 18-55 منو از خودم و عکاسی نا امید نمی کرد(مخصوصا که حتی is هم نبود!)

وچون کسی از دوستان نزدیک 60D نداره که بتونم متوجه این تفاوت بشم و از طرفی چون تازه پول برا لنز دادم نگران بودجه هم هستم،منتظر راهنمایی های شما و سایر دوستانم برای تصمیم درست

دوست گرامی،

بنده هم با نظر آرمین عزیز موافقم که می تونید عکسهای موجود در اینترنت رو ببینید و تا حدودی به کیفیت اون پی ببرید چون عامل لنز بیشترین نقش رو در کیفیت تصویر خروجی داره بنابراین عرض کردم تا حدودی.

مسلما 60D نتیجه بهتر از 1000D خواهد داد اما این تفاوت چقدر هست بر می گرده به خود شما که چقدر تفاوت احساس کنید و شما که از نتیجه 1000D راضی هستید قطعا از 60D هم راضی خواهید بود.

به نظر من فعلا با همین دوربین خودتون ادامه بدید و عکسهای 60d رو در سایتهای مختلف ببینید و توجه کنید که عکسهای خام رو ببینید نه ادیت شده. اگه خوشتون اومد و در آینده بودجه هم جور شد اقدام به خرید 60D کنید.
    Madjidm، SHOK53، parybaba و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

نقل قول نوشته اصلی توسط parybaba نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان
    من این تاپیک رو تاحدی زیر و رو کردم(خوندن 500 صفحه واقعا مشکله) ولی هنوز نتونستم تصمیم درست بگیرم

من نزدیک 2 ساله که یه دونه 1000D دارم و باهاش عکاسی می کنم.اخیرا با راهنمایی دوستان یه لنز 15-85 تهیه کردم که واقعا راضیم ازش.ولی یکی از دوستان نه چندان نزدیک توصیه می کرد که با این body نمیشه عکس مناسبی(به خاطر دامنه رنگ و پردازشگر تصویر) حتی با این لنز گرفت و تشویق میکنه برای خرید 60D یا 600D.
    با توجه به اینکه معمولا عکس ها رو از 20*30 بزرگتر چاپ نمی کنم و علاقه به پرتره - خانوادگی و طبیعت دارم توصیه این دوست من درسته؟
    و این اختلاف قیمت ارزش داره؟
    و اگه درسته دوستان با بودجه محدود من چه دوربینی رو پیشنهاد می کنن؟
    سلام
    در لینک زیر تفاوتهای این دو دوربین بطور نسبی اشاره شده است ببینید برتری 60 دی در کجاها مورد نیاز شماست:
    Canon 1000D vs 60D - Our Analysis

اما نظر شخصی بنده این است که 1000 دی به اندازه کافی برای گرفتن 90 درصد عکسهایی که میتوان ثبت کرد کارایی دارد مابقی هم به عملکرد ضعیفتر آن در نور کم و نویز بیشتر و سرعت عکاسی بر میگردد وگرنه در سایزی که شما چاپ میکنید رزولوشن مشکلی ندارد و فقط در کراپ کردن میتواند کم بیاورد که معمولا با یک کادر بندی خوب نیازی به کراپ نیست و یا کراپ کمی نیازمندید.
    پیشنهاد: تکنیکهای عکاسی را کامل کنید و مباحث هنری مربوط به عکاسی را بیشتر مطالعه نمایید.......> در نتیجه عکسهای بسیار بهتری را با همین دوربین ثبت خواهید کرد
    تجربه: حتی اگر 5دی مارک سه خریداری شود عکاس ممکن است وسوسه خرید 1 دی ایکس شود پس بهتر است دقیقا نیازمند ارتقا باشیم و سپس تجهیزات را جابجا کنیم.
    ویرایش توسط Madjidm : Monday 10 February 2014 در ساعت 22:14
    SHOK53، kiavash، a.g g.a و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    48

با تشکر و توجه به راهنمایی های دوستان فکر می کنم باید از دوربینم بابت اینکه می خواستم عوضش کنم معذرت خواهی کنم! تا یه روزی که جور شه و یه 60D نو بخرم!
    ممنون از همه
    Madjidm و SHOK53 تشکر می‌کنند.
    در سر عقل باید بی کلاهی عار نیست

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    فرقي با 18-55 IS II‌ندارد به جز نداشتن لرزشگير. عكس ماكرو با بزرگنمائي مناسب هم نمي توان با آن گرفت (به نظرم حداكثر بزرگنمائي آن مانند 18-55 IS II برابر 0.34x باشد در صورتيكه حداقل بزرگنمائي نسبتاً مناسب براي ماكروگرافي 0.5X است)
    منظورم از ماکرو در حد گل و حشره روشه یا از این قبیل نه اینکه مثلا از چشم یه حشره عکس بگیرم ,آیا جواب میده؟
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

كاربر آشنا HamidSHS آواتار ها
    تشکر کرده
    102

سلام دوستان

با توجه به اینکه من عکاسی خبری رو بعنوان یک حرفه یا شغل دارم انجام میدم و در کنارش عکاسی طبیعت هم میکنم ( صرفا برای علاقه شدید) و بودجه من محدود هست ( 2 م و 400 هزارتومان ) لطفا راهنمایی کنید »

دوربین من Canon 550D هست با 54000 شات .

مدتیه افت کیفیت رو احساس میکنم در عکس هام ...

آیا بنظر شما وقتش رسیده که بادی رو عوض کنم ؟ ( مثل 70D)

یا همچنان بودجه رو روی خرید لنزی که لازمش دارم هزینه کنم ؟ (canon 10-22mm)

ممنون
    ویرایش توسط Navid7h : Tuesday 11 February 2014 در ساعت 21:58 دلیل: درخواست کاربر
    SHOK53 تشکر می‌کند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

لطفا طبق قوانین کل متن را فونت دیفالت بنویسید.در غیر این صورت پست شما ویرایش خواهد شد.
    Navid7h تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر آشنا HamidSHS آواتار ها
    تشکر کرده
    102

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    لطفا طبق قوانین کل متن را فونت دیفالت بنویسید.در غیر این صورت پست شما ویرایش خواهد شد.
    لطفا شما زحمت دیفالت کردنش رو بکشید چون من هر کاری کردم نتونستم از حالت بولد تغییرش بدم . ( پست قبلش رو هم به دلیل اینکه گزینه حذف پست رو پیدا نکردم نتونستم حذف کنم ، این هم زحمت شما )
    SHOK53 تشکر می‌کند.

كاربر جديد Amirghasemi آواتار ها
    تشکر کرده
    16

سلام دوستان عزيزم
    من ١٥٠٠ بودجه دارم واسه خريد دوربين
    خودم d5100 رو ترجيح ميدم ولي با كانون هم عكاسي كردم و واقا ارگونومي لذتبخشي داره
    ولي چند تا سوال دارم از اساتيد عزيز
    ١. D5100 دوربين قديمي اي نشده!؟
    ٢. ١١ نقطه فكوس به نسبت d5200 خيلي ضعيف تره!؟
    ٣. ميتونم جاي لنز كيت يك پرايم بگيرم!?
    * البته اگر بگيرم سعي مسكنم تا تابستان ارتقا بدم ، يا صبر كنم تا همون موقع!؟
    پيشاپيش ممنونم

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط HamidSHS نمایش پست ها
    سلام دوستان

با توجه به اینکه من عکاسی خبری رو بعنوان یک حرفه یا شغل دارم انجام میدم و در کنارش عکاسی طبیعت هم میکنم ( صرفا برای علاقه شدید) و بودجه من محدود هست ( 2 م و 400 هزارتومان ) لطفا راهنمایی کنید »

دوربین من Canon 550D هست با 54000 شات .

مدتیه افت کیفیت رو احساس میکنم در عکس هام ...

آیا بنظر شما وقتش رسیده که بادی رو عوض کنم ؟ ( مثل 70D)

یا همچنان بودجه رو روی خرید لنزی که لازمش دارم هزینه کنم ؟ (canon 10-22mm)

ممنون
    سلام
    اگر اخيراً احساس مي كنيد عكس هايتان كيفيت سابق را ندارند احتمالاً دوربينتان نياز به كاليبره شدن دارد. دوربين‌هاي DSLR بعد از مدتي كاركرد، ممكن است سيستم هاي نورسنجي و وايت بالانسشان نياز به كاليبره مجدد پيدا كند كه بايد با نرم افزار مخصوص و دستگاه هاي كاليبراسيون كه نمايندگي ها در اختيار دارند كاليبره شوند (اين كار كاملاً نرم افزاري است و دوربين باز نمي شود). توصيه مي كنم به تعميرگاه مركزي دوربين نزد جناب قاسمي مراجعه كنيد.
    ارادت
    Nima Sadigh، aro1355، HamidSHS و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.