صفحه 626 از 1201 نخستنخست ... 126 526 576 616 622 623 624 625 626 627 628 629 630 636 676 726 1126 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,251 تا 6,260 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد Reza Partomatin آواتار ها
    تشکر کرده
    100

سلام بر دوستان عزیزم

من به تازگی دوربین D3200 نیکون رو تهیه کردم.
    خب در مشخصات درج شده ، دوربین وسوسه کننده ای بود اما در عمل شخصا از شارپ بودن تصاویر و در شب باISO=1600 (یا بالاتر) چیزی از کاهش نویز مشاهده نکردم.
    همچنین درج دروغین 30fps به جای 25fpsدر فیلمبرداری ، عدم پشتیبانی از نرم افزار nikon camera pro و الزام به استفاده از digcam به عنوان جایگزین ، کم بودن کنترلر ها ، نداشتن براکتینگ و محدودیت در امکانات من را ترغیب کرد تا قبل خرید لنز و تجهیزات مخصوص نبکون آن را به دستگاهی دیگر ارتقا دهم.

موارد جایگزین من دوربین60D و 650D کنون هستند که قصد دارم از راهنمایی های شما دوستان عزیزم برخوردار شوم
    همچنین اضافه می کنم به مشخصات کامل این دوربین ها آگاهی کامل دارم به نحوی که می توانم درباره آنها همچون بسیاری از سایت ها حداقل دو صفحه بنویسم

لذا از آن دسته از عزیزان که هر کدام از این دوربین ها را دارند یا با آن کار کرده اند از منظر شارپ بودن تصاویر ، میزان نویز در ISO بالاتر از 3200 و مناسبت بیشتر برای عکسبرداری نجومی و لنداسکیپ و مواردی که خود شما بزرگواران بیشتر به آن آگاه هستید اینجانب را راهنمایی فرمایید تا در خرید دوم بهترین گزینه را انتخاب کنم.
    MEHRDAD.D و Mojtaba.T تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Mojtaba.T آواتار ها
    تشکر کرده
    502

سلام دوست من

خلاصه بهت بگم بین دو دوربینی که نام بردی یعنی کنن 60دی و 650 دی، قطعا 60دی گزینۀ بهتری هست، شک نکن. هم از نظر تنظیمات سطح پیشرفته تر، هم از نظر نویزگیری و منظره یاب بزرگتر و خوش دستی و ... .
    اما تو میتونی به نیکون دی 5200 یا نیکون دی 7000 هم فکر بکنی.
    یعنی مثلا می تونی 18-55 خودتو نگه داری و بادی دی 5200 یا دی 7000 رو تهیه کنی و لذت ببری.

اما اگه خیلی با ایزوی بالاتر از 1600 یا 3200 کار داری بهتره به فول فریم فکر کنی البته قیمت لا اقل دو سه برابره...
    SHOK53 و Reza Partomatin تشکر می‌کنند.
    Enjoy My Flutes Sounds
    http://www.noteahang.com/M_T/Works

تشکر کرده
    100

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba.T نمایش پست ها
    سلام دوست من

خلاصه بهت بگم بین دو دوربینی که نام بردی یعنی کنن 60دی و 650 دی، قطعا 60دی گزینۀ بهتری هست، شک نکن. هم از نظر تنظیمات سطح پیشرفته تر، هم از نظر نویزگیری و منظره یاب بزرگتر و خوش دستی و ... .
    اما تو میتونی به نیکون دی 5200 یا نیکون دی 7000 هم فکر بکنی.
    یعنی مثلا می تونی 18-55 خودتو نگه داری و بادی دی 5200 یا دی 7000 رو تهیه کنی و لذت ببری.

اما اگه خیلی با ایزوی بالاتر از 1600 یا 3200 کار داری بهتره به فول فریم فکر کنی البته قیمت لا اقل دو سه برابره...
    سلام بر شما

بسیار ممنونم از توجه و پاسخ تون.
    باید عرض کنم با این دوربینی که در حال حاضر دارم اعتمادم را نسبت به سنسور های شرکت نیکون از دست دادم.
    با این که مطلع بودم که در عکاسی همه چیز سنسور با مگاپیکسل بالا نیست ولی اصل را زیر پا گذاشتم بنابراین از نیکون فاصله می گیرم چون در این صنعت تکنولوژی یکپارچه باید به جلو حرکت کند نه فقط سنسور.
    Mojtaba.T تشکر می‌کند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط Gnome نمایش پست ها
    سلام بر دوستان عزیزم

خب در مشخصات درج شده ، دوربین وسوسه کننده ای بود اما در عمل شخصا از شارپ بودن تصاویر و در شب باISO=1600 (یا بالاتر) چیزی از کاهش نویز مشاهده نکردم.
    همچنین درج دروغین 30fps به جای 25fpsدر فیلمبرداری ، عدم پشتیبانی از نرم افزار nikon camera pro و الزام به استفاده از digcam به عنوان جایگزین ، کم بودن کنترلر ها ، نداشتن براکتینگ و محدودیت در امکانات من را ترغیب کرد تا قبل خرید لنز و تجهیزات مخصوص نبکون آن را به دستگاهی دیگر ارتقا دهم.

موارد جایگزین من دوربین60D و 650D کنون هستند که قصد دارم از راهنمایی های شما دوستان عزیزم برخوردار شوم
    همچنین اضافه می کنم به مشخصات کامل این دوربین ها آگاهی کامل دارم به نحوی که می توانم درباره آنها همچون بسیاری از سایت ها حداقل دو صفحه بنویسم

لذا از آن دسته از عزیزان که هر کدام از این دوربین ها را دارند یا با آن کار کرده اند از منظر شارپ بودن تصاویر ، میزان نویز در ISO بالاتر از 3200 و مناسبت بیشتر برای عکسبرداری نجومی و لنداسکیپ و مواردی که خود شما بزرگواران بیشتر به آن آگاه هستید اینجانب را راهنمایی فرمایید تا در خرید دوم بهترین گزینه را انتخاب کنم.
    سلام دوست عزیز
    در رابطه با مشکل خدمتتون عرض کنم که گویا شما انتخابتونو فقط از روی مشخصات ظاهری روی کاغذ کردین و به باطن قضیه توجهی نداشتین
    شما یه دوربین کراپدار با روزلیشن بالا رو برای عکاسی نجومی و یا کلا عکاسی با ایزو های بالا انتخاب کردین
    بقول قدیمیا هر چی پول بدی همونقدر هم آش میخوری....شما از مبتدی ترین دی اس ال ار این شکرت که اینتری لول هستش انتظار خروجی ای مشابه با یه فول فریم در همین برند یا دیگر برند ها دارین.
    تصور شما از این موضوع غلط هستش.
    شما برای گرفتن بهترین خروجی باید در حالت RAW عکاسی کنید و با استفاده از نرم افزار های مربوط و مخصوص عمل نویز زدایی رو انجام بدین.
    پردازنده دوربین شما تا یه حدی از نویز ها کم میکنه و برقیه ی کار به عهده خود عکاس هستش.
    راجب فیلمبرداری هم اطلاعات 100%ندارم اما شما با تغییر حالت فرکانس و یا نوع فیلمبرداری(اسم لاتین و اصلیش رو یادم نیستش) همونی که PALداره و NTFS اگر درست نوشته باشم میتونین فیلمبرداری 30 فریم در ثانیه هم داشته باشین
    براکتینگ هم از مدل 5100 به بالا در دوربین مورد نظر شما وجود داره و فکر کنم دوربین هم رده ی این دوربین در برند رغیب هم این امکاناتی که شما میخواین رو نداره
    راجب انتخاب بعدیتون منم مثل مجتبی عزیز به شما از کنون دوربین 550دی و 60 دی رو توصیه میکنم و در نیکون هم دی 5100 و دی 5200 و دی 7000 که در بین این همه دی 7000 انتخاب شایسته تر و بهتری هستش.
    من هیچکدوم از این دوربینهارو ندارم اما اطلاعات خوبی در مورد این دوربینها دارم.
    اما بازم میگم اگر من جای شما بودم دی 7000 رو انتخاب میکردم و اگر دی 7000 رو به هر دلیلی نتونستم بخرم میرم سراغ 60 دی (البته اگر توانایی هزینه در این حد رو داشته باشم)
    به هر حال انتخاب دست خود شماست و این شمایین که باید هزینه کنین و در نهایت هم از انتخاب و خریدتون لذت ببرین
    ضمنا راجب سنسور هم خدمتتون عرض کنم که سنسور های همرده ی دوربین های نیکون،در کنون هم همین وضعیت رو دارن به جز موارد استثنا و اتفاقا برعکس تصور شما سنسور های نیکون اندکی بهتر از سنسور های کنون عمل میکنن.

موفق و پایدار باشید
    ویرایش توسط mohammad.baruji : Sunday 30 March 2014 در ساعت 08:49
    farhad44، SHOK53، Reza Partomatin و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام به همه دوستان عزیز

من برای اولین بار میخواهم DSLR بگیرم

دوستان خودم فول فریم دوست دارم اما پولش رو ندارم

مدل انتخابی من Canon EOS 70D هست

حالابه نظزتون Canon EOS 70D + 18-135 STM و یا Canon EOS 70D + 18-200 IS رو تهییه کنم

یعنی stm و یا IS حال 18-135 و یا 18-200 ؟؟

کدام و چرا ؟

من همه جوره عکس میگیرم از طبیعت تا به عکس در شب با iso بالا

حالا از عکاسان محترم در خواست دارم بهترین دوربین رو تا سقف 4.5 و یا 5 معرفی کنند و بگویند چه مزایایی را نسبت به این مدل دارا میباشد

ممنون از تمامی دوستان عزیز

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام بر دوستان عزیزم

سلام

دوست عزیز؛ به شدت و برادرانه (شاید هم پدرانه!) به شما توصیه می کنم قبل از تعویض دوربین به مطالعه ی نظری و عملی عکاسی بپردازید و بعد از بالا بردن اطلاعات خودتون، در این مورد تصمیم بگیرید. از صحبت های شما اینطور بر میاد که با دیدن مشکلات عکسهاتون به جای اینکه اول به عکاس شک کنید آسونترین راه یعنی شک به دوربین رو برگزیده اید و تا آنجا پیش رفتید که با اعتماد به نفس بالا یک لحظه هم شک نکردید که چنین کمپانی معظمی چه نیازی داره به دروغ frame rate فیلمبرداری رو بالاتر از واقعیت عنوان کنه؟ در صورتی که با کوچکترین سرچی در گوگل می تونستید دلیل رو متوجه بشوید.
    حاضرم شرط ببندم که اگر بالاترین رده ی دوربین های جهان رو هم بخرید همین مشکلات را خواهید داشت چون بدون مطالعه و تمرین می خواهید یک شبه بهترین نتیجه را بگیرد.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

سلام بر دوستان عزیزم

خب در مشخصات درج شده ، دوربین وسوسه کننده ای بود اما در عمل .....

درود

در تایید توضیحات جناب حسینی عزیز عرض کنم که سیستم PAL 25 فریم در ثانیه هست و سیستم NTSC که در واقع 29.9 فریم در ثانیه است ( که به آن 30 فریم اطلاق میشود )
    شما نمیتوانید از منو دوربین تنظیمات را روی PAL بگذارید و توقع فیلمبرداری 30 فریم داشته باشید!

کلا توضیحات شما گویای آن است که باید روی مواردی همچون:

- چگونه عکسهای شارپی بگیریم
    - عکاسی در شب
    - آشنایی با سنسور ها
    - آشنایی با فرمت Raw
    - پردازش فایلهای خام Raw

کار کنید ، در بخش مقالات سایت وارد شوید و در سمت چپ قسمت آرشیو موضوعی را دنبال کنید.
    و باز همانطور که دوستان هم اشاره کردند ، اگر دوربینی چند رده بالاتر هم بجای دوربین فعلی در شرایطی
    که آنرا بکار گرفتید میبود مطمئنا اختلاف چشمگیری رو شاهد نمیبودید.

پاینده باشید
    farhad44، Amir Tavakoli، Mehrdad-PL و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad2200 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز

من برای اولین بار میخواهم DSLR بگیرم

دوستان خودم فول فریم دوست دارم اما پولش رو ندارم

مدل انتخابی من Canon EOS 70D هست

حالابه نظزتون Canon EOS 70D + 18-135 STM و یا Canon EOS 70D + 18-200 IS رو تهییه کنم

یعنی stm و یا IS حال 18-135 و یا 18-200 ؟؟

کدام و چرا ؟

من همه جوره عکس میگیرم از طبیعت تا به عکس در شب با iso بالا

حالا از عکاسان محترم در خواست دارم بهترین دوربین رو تا سقف 4.5 و یا 5 معرفی کنند و بگویند چه مزایایی را نسبت به این مدل دارا میباشد

ممنون از تمامی دوستان عزیز
    سلام
    70D دوربین بسیار خوبی است.
    در مقایسه با 18-200 IS، پیشنهاد من لنز 18-135 STM است به دلیل اینکه اولاً کیفیت اپتیکی آن بهبود چشمگیری داشته و بهتر از 18-200 است و ثانیاً لنزهای STM در ترکیب با
    دوربین 70D می توانند فوکوس سریع و دقیق در LIVE VIEW و فوکوس ممتد سریع و بی صدا در هنگام فیلمبرداری را هم فراهم کند.
    لنز 15-85 USM IS هم لنز بسیار عالی ای است و کیفیت اپتیک بسیار خوبی دارد و برای عکاسی از طبیعت هم به دلیل وایدتر بودن بهتر از 18-135 است.
    farhad44، Moeen Salehi، SHOK53 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1296

سلام
    دوستان قصد خرید dslr دارم و بین دو برند نیکون و کنون هنوز مردد ام.
    بیشترین تردید ام هم بحث لنز هست.چون لنز هاشون رو که نگاه میکردم قیمت لنز های نیکون بیشتر از کنون بود.
    دوربین های مدنظرم فعلا d3200 و 600d هست.
    با توجه به اینکه بودجه ام محدوده پیشنهاد شما کدومه؟

تشکر کرده
    100

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    در رابطه با مشکل خدمتتون عرض کنم که گویا شما انتخابتونو فقط از روی مشخصات ظاهری روی کاغذ کردین و به باطن قضیه توجهی نداشتین
    شما یه دوربین کراپدار با روزلیشن بالا رو برای عکاسی نجومی و یا کلا عکاسی با ایزو های بالا انتخاب کردین
    ....
    ضمنا راجب سنسور هم خدمتتون عرض کنم که سنسور های همرده ی دوربین های نیکون،در کنون هم همین وضعیت رو دارن به جز موارد استثنا و اتفاقا برعکس تصور شما سنسور های نیکون اندکی بهتر از سنسور های کنون عمل میکنن.

موفق و پایدار باشید
    سلام بر شما
    بله متاسفانه این مشکلی است که در انتخاب گریبان گیر بسیاری است.
    خیلی متشکرم از پاسخ تون و زمانی که اختصاص دادید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

در تایید توضیحات جناب حسینی عزیز عرض کنم که سیستم PAL 25 فریم در ثانیه هست و سیستم NTSC که در واقع 29.9 فریم در ثانیه است ( که به آن 30 فریم اطلاق میشود )
    ....
    پاینده باشید
    درود بر شما
    سپاس گزارم از منابعی که ارائه دادید

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

دوست عزیز؛ به شدت و برادرانه (شاید هم پدرانه!) به شما توصیه می کنم قبل از تعویض دوربین به مطالعه ی نظری و عملی عکاسی بپردازید و بعد از بالا بردن اطلاعات خودتون، در این مورد تصمیم بگیرید. از صحبت های شما اینطور بر میاد که با دیدن مشکلات عکسهاتون به جای اینکه اول به عکاس شک کنید آسونترین راه یعنی شک به دوربین رو برگزیده اید و تا آنجا پیش رفتید که با اعتماد به نفس بالا یک لحظه هم شک نکردید که چنین کمپانی معظمی چه نیازی داره به دروغ frame rate فیلمبرداری رو بالاتر از واقعیت عنوان کنه؟ در صورتی که با کوچکترین سرچی در گوگل می تونستید دلیل رو متوجه بشوید.
    حاضرم شرط ببندم که اگر بالاترین رده ی دوربین های جهان رو هم بخرید همین مشکلات را خواهید داشت چون بدون مطالعه و تمرین می خواهید یک شبه بهترین نتیجه را بگیرد.
    سلام بر شما
    ممنون از لطف و توجهی که به پست من داشتید.
    خب سخن شما صد البته صحیح است ، این عکاس است که عکس می گیرد و چکیده کلام دوستان همه چیز پس از فشردن دکمه شاتر تمام نمی شود.

دوست من ؛ کوتاه عرض کنم که من تعصب برندی ندارم و بجز نام اصلی شرکت هیچ پیشوند و پسوندی نظیر معظم و مقعر و... قایل نمی شوم.
    اصولا کسی که اقدام به تهیه dslr می کند بدون مطالعه و دانش عکاسی (هرچند نازل در سطح اینجانب)دوربین را روی مود اوتومات قرار نمی دهد تا عکس بگیرد.چرا که اگر قرار به چنین عملی بود خرید یک کامپکت از نظر مالی و حمل نقل مناسب تر بود.

بنابراین این گونه که افراد مورد خطاب قرار دهیم و بر سر فرضیات شرط ببندیم و به یکدیگر برچسب بزنیم آن هم در محیط عمومی و هنری همچون اینجا می تواند باعث کدورت شود.