صفحه 657 از 1201 نخستنخست ... 157 557 607 647 653 654 655 656 657 658 659 660 661 667 707 757 1157 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,561 تا 6,570 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

نقل قول نوشته اصلی توسط iardavan نمایش پست ها
    بابا شما دیگه کی هسین.ایول دارین.مرسی از توضیحت و مقالت؛-)
    حالا با این توضیحاته تکمیلیه من دیگه فکر کنم همچیو گفته باشم!
    فعلا بین 2 مدل 650d و d5200 گیر کردم.البته این انتخابام اگه خوب نباشه شما کمکم کنید تا گزینه بهتر و کار آمدتر رو انتخاب کنم.
    مورد مصرف و علایق من که در عکاسی فعلا برای شروع کار میبینم:عکاسی طبیعت و ایرانگردی و اسمان شب.
    سقف بودجه تا اینجای کار 2تومن نهایت 2.5 ولی نظرم رو همون 2 هست که جمع بشه!!که از بودجه اولیه زد بالاتر!(همراه با همه وسایل)
    یه چیزه عجیب که اینجا همه کنونی هستند و اکثرا از برند نیکون اظهار بی اطلاعی میشه و من در مورد نیکون شکاک شدم.
    ایا بدنه این 2 مدل یعنی 650 و 5200 بدونه کیت هم موجوده؟من چندین فروشگاه تماس داشتم همه با کیت بودن!
    لنزهایی که گفتین گرون هستند و من نمیتونم تهییه کنم فعلا.ارزونترین لنز که کارایی بیشتر رو داشته باشه چیه که به کارهای منم بخوره؟
    دوست عزیز همه هم کنونی نیستن.هرچند که در نهایت فرقی هم نمیکنه.خروجی کار بیشتر از هنر خود شماست نه هنر دوربین!دنبال اختلافات برندی نباشید.اگه مشکل شما برنده من آخر کار رو به شما بگم:تشریف میبرید یه فروشگاه معتبر یا غیر معتبر(فقط خوش اخلاق باشن!)تقاضا می فرمایید دو دوربین هم رده مثلا 650d یا d 5200 رو بدن دست جنابعالی دست بگیرید ببینید با کدوم بهتر ارتباط برقرار میکنید؟ارگونومی کدوم با دستها و ذوق شما مطابقت بهتری داره و خلاصه دلتون کدوم طرفیه.ساده بگم بین خروجیهای دو برند تفاوت فاحشی که خیلی تعیین کننده باشه پیدا نمی کنید .هردو از برند های مطرح و مورد اقبال دنیای عکاسی هستند.موضوع اینه که گاهی آشنایی شما با دنیای عکاسی از یک برند خاص شروع میشه.مثلا 600d رو بار اول دست گرفتید و کلی حال کردید!دیگه چشم شما دنبال کنونه.در هر صورت در گیر اختلافات سطحی برندی نشید.
    یه نکته مهمتر.خرید بدنه و لنز در شرایط اقتصادی فعلی یه عمل تقریبا بی بازگشته.بدونید اگه عشق عکاسی داشته باشید مرتب بدنبال ارتقا و تکمیل تجهیزات خواهید بود.بنابراین ولو شده یک سال دیگه صبر کنید و پس انداز بهتری داشته باشید ولی خرید هایی از جنس رنج متوسط به بالا انجام بدید که بعدا بجای اینکه همش به فکر باشید که ای داد بیداد این لنز راضیم نمیکنه و کاش فلان داشت و بهمان داشت،با همین خرید تا مدتها مشغول عکاسی بشید نه حواشی.من زمانی که d 7000 خریدم اولش گفتن خوب همین 105-18 بسمه دیگه.یکم واید و یکم زوم ، خلاصه مید رنجه و کافیه فعلا.اما بعد از مدتی دیده که نه خیر!یه لنز واید هم میخوام،شارپنس 105-18 کافی نیست واسم،عکاس در حالت آینه بالا هم ضروریه گاهی.سرعت 1/8000 هم بدردم میخوره،چون توی بیابونم ال سی دی دوم واسه کاهش مصرف باطری خیلی کمکم میکنه و ....نکتش اینجاست که مدتی صبر کردم و کمی هم کمربند رو سفت تر بستم ولی در نهایت سه چار سالی ازین بدنه فیض خواهم برد انشاالله.اگه عکاسی برای شما یک درگیری جدی در زندگی هست و دغدغه اش رو دارید از رده پروسیومر شروع کنید نه اینتری لول.بعد هم که انشاالله فول فریم.اگه هم یه نیاز عادیه و عکاسیتون واسه اینه که به هر حال یه دستی هم در عکاسی داشته باشید(فارغ از عشق هنری) که همون اینتری لول هم زیاده.در انتها نه اینکه نمیشه با صرف هزینه کمتر و اینتری لولها عکاس شد،بلکه بحث سر اینه که یه راهو آدم یه بار بره.فرصتی برای آزمون و خطا نیست و دیگر دوستان فروم آزمون و خطاها رو انجام دادن و ما میراث دارش هستیم.
    nautilus_214، ata_m3، Davood21 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام می خواستم اگه ممکنه دوستان عزیز که تجربشون در زمینه عکاسی بالاست در مورد انتخاب دوربین و لنز راهنماییم کنند. چون من میخوام عکاسیو جدی دنبال کنم. اول اینکه بین دوربینهای دی 7100 نیکون و 7دی و 70دی کنون کدومو پیشنهاد می کنید؟ من قصد دارم که هر برندیو که الان گرفتم لنزهای فول فریم بگیرم و بعد بدنه فول فریمه همون برند رو بگیرم. حالا هر کدوم از دوربینهایی که بالا گفتمو اگه پیشنهاد می کنید در مورد خرید چه نوع لنزی هم راهنمایی بفرمایید. در حد قیمت متوسط و به بالا برای شروع. با تشکر

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط iardavan نمایش پست ها
    بابا شما دیگه کی هسین.ایول دارین.مرسی از توضیحت و مقالت؛-)
    حالا با این توضیحاته تکمیلیه من دیگه فکر کنم همچیو گفته باشم!
    فعلا بین 2 مدل 650d و d5200 گیر کردم.البته این انتخابام اگه خوب نباشه شما کمکم کنید تا گزینه بهتر و کار آمدتر رو انتخاب کنم.
    مورد مصرف و علایق من که در عکاسی فعلا برای شروع کار میبینم:عکاسی طبیعت و ایرانگردی و اسمان شب.
    سقف بودجه تا اینجای کار 2تومن نهایت 2.5 ولی نظرم رو همون 2 هست که جمع بشه!!که از بودجه اولیه زد بالاتر!(همراه با همه وسایل)
    یه چیزه عجیب که اینجا همه کنونی هستند و اکثرا از برند نیکون اظهار بی اطلاعی میشه و من در مورد نیکون شکاک شدم.
    ایا بدنه این 2 مدل یعنی 650 و 5200 بدونه کیت هم موجوده؟من چندین فروشگاه تماس داشتم همه با کیت بودن!
    لنزهایی که گفتین گرون هستند و من نمیتونم تهییه کنم فعلا.ارزونترین لنز که کارایی بیشتر رو داشته باشه چیه که به کارهای منم بخوره؟
    اینی که می خوام بگم لزوما مورد تایید همه شاید نباشه و البته خیلی ها هم قبول دارن. بین بدنه و لنز :دقت کنید الان فاصله بین دوربین های DSLR در سطوح مختلف در برخی موارد کم شده. البته نه اینکه فاصله سری چار رقمی کنون با سری تک رقمی کم شده باشه؛ منظورم اینه که امکانات خوبی در همه رده ها پیدا می کنید. در نتیجه خرید لنز های با کیفیت به نظر من ارجحیت داره بر خرید بدنه جدیدتر. البته نکته مهم رو هم بگم که اگر بحث مالی نباشه که هر چقدر دوست دارید هزینه کنید. اما اگر بحث مالی وجود داره به اعتقاد من بزارید برای خرید لنز تا بدنه ی جدید. کنون 600D دوربین تحسن شده ای هست. نیازی نیست مثلا دنبال 700D باشید.
    عکاسی نجومی هم شک نکنید باید با ویرایش عکس آشنا باشید. ضمنا عکاسی در شب صبر و حوصله و آشنایی با مبانی عکاسی و گاها نجوم رو نیاز داره.و عکاسی آسمان شب در چه سطحی؟ رد ستارگان و راه شیری یا عکاس از اجرام غیرستاره ای و کهکشان ها؟اینا با هم فرق داره. اگر هم به تلسکوپ دسترسی دارید که دیگه حرفی برا لنز نمی مونه. (برای عکاسی از اعماق آسمان تلسکوپ نیاز دارید)
    بین کنون و نیکون هم دوستان اشاره کردن که چندان نگران تفاوت ها نباشید.(که جزئی هست)
    nautilus_214، ata_m3، Davood21 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر همراه nautilus_214 آواتار ها
    تشکر کرده
    644

سلام دوستان

اميدوارم اين پست در جاي نادرست يا بر خلاف قوانين نباشه... تصميم قطعي به خريد 70D گرفتم. فقط نگرانم از صداقت و درستي فروشنده ها. ميشه كمكم كنيد؟ البته ميدونم اسم آوردن از فروشگاهها برخلاف قوانينه. ولي خب لااقل چندتا از منصفهاشون رو بهم پيشنهاد بديد! لااقل تو پيام خصوصي!
    علي يارقلي

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza648 نمایش پست ها
    با سلام می خواستم اگه ممکنه دوستان عزیز که تجربشون در زمینه عکاسی بالاست در مورد انتخاب دوربین و لنز راهنماییم کنند. چون من میخوام عکاسیو جدی دنبال کنم. اول اینکه بین دوربینهای دی 7100 نیکون و 7دی و 70دی کنون کدومو پیشنهاد می کنید؟ من قصد دارم که هر برندیو که الان گرفتم لنزهای فول فریم بگیرم و بعد بدنه فول فریمه همون برند رو بگیرم. حالا هر کدوم از دوربینهایی که بالا گفتمو اگه پیشنهاد می کنید در مورد خرید چه نوع لنزی هم راهنمایی بفرمایید. در حد قیمت متوسط و به بالا برای شروع. با تشکر

با سلام و ضمن خوش آمد گویی برای شما.

من یک سوال از شما دارم. شما که تصمیم به خرید لنزهای فول فریم دارید، چرا میخوایید از بدنه کراپدار استفاده کنید؟ آیا بهتر نیست که از همون اول یک بدنه فول فریم تهیه کنید تا در آینده هم دوباره کاری نشه؟ البته اگر بودجه را مشخص کنید دوستان بهتر می تونند راهنمایی کنند و این که چه فاکتورهایی از دوربین مد نظرتون هست و همچنین ژانرهای مورد علاقتون رو هم ذکر بفرمایید.

كاربر همراه 47amir آواتار ها
    تشکر کرده
    2280

سلام یه سوال!
    الان وسط سال 2014 آدم بره یه 1Ds MII دست دوم بخره ، احمقانس؟

Canon EOS 1Ds Mark II DSLR Body with Battery and Charger 013803046274 | eBay
    Used Canon Eos-1ds Mark II 16.7 Megapixels Digital Slr Camera Body
    امیر دانش
    http://www.amirdanesh.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

ممنون دوست عزیز
    دلیلم برای خرید یک دوربین کراپدار این بوده که الان زیاد برای دوربین هزینه نکنم سعی کنم لنزای فول فریم بگیرم تا بعد که بدنه رو به فول فریم عوض کردم لنزام قابل استفاده باشه.
    هدفم از خرید دوربین اینه که میخوام جدی عکاسیو دنبال کنم. الان برای شروع بین 4 تا 5 میلیون می تونم هزینه کنم
    mostafa_khalili تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza648 نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز
    دلیلم برای خرید یک دوربین کراپدار این بوده که الان زیاد برای دوربین هزینه نکنم سعی کنم لنزای فول فریم بگیرم تا بعد که بدنه رو به فول فریم عوض کردم لنزام قابل استفاده باشه.
    هدفم از خرید دوربین اینه که میخوام جدی عکاسیو دنبال کنم. الان برای شروع بین 4 تا 5 میلیون می تونم هزینه کنم
    دوست عزیز نگفتید به چه موضوعاتی علاقه مندید؟

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط 47amir نمایش پست ها
    سلام یه سوال!
    الان وسط سال 2014 آدم بره یه 1Ds MII دست دوم بخره ، احمقانس؟

Canon EOS 1Ds Mark II DSLR Body with Battery and Charger 013803046274 | eBay
    Used Canon Eos-1ds Mark II 16.7 Megapixels Digital Slr Camera Body
    نه دوست عزیز چرا احمقانه باشه؟ مگر کنون توی چند سال چند تا از این بدنه های حرفه ای تولید میکنه؟ به نظر شما چند نفر عکاس حرفه ای تو جام جهانی با این دوربین عکاسی کردند؟
    mostafa_khalili تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

من عکاسی طبیعت و پرتره رو دوست دارم. نمیدونم منظورتونو درست فهمیدم؟