صفحه 662 از 1201 نخستنخست ... 162 562 612 652 658 659 660 661 662 663 664 665 666 672 712 762 1162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,611 تا 6,620 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    192

سلام

این اولین پست من در این انجمن هست و تنها انجمنی هم هست که احساس کردم می تونه مشاوره ی خوبی به من داده بشه.
    حدود 2500 سرمایه دارم و در عکاسی یک مبتدی هستم اما می خوام بصورت جدی عکاسی رو پیگیری کنم . با توجه به مطالبی که مطالعه کردم به 2 گزینه ی Canon 700d و nikon d5300 رسیدم. یک بنده خدایی می گفت به علت اینکه دی 5300 دوربین حرفه ای نیست و دارای رزولوشن بسیار بالای 24 مگاپیکسلی هست عکس هایی که میندازه دارای نویز زیادی هست . مطلب دیگه ای که گفته شده بهم اینه که می گفتن که نیکون رنگ ها رو به خوبی کانن نشون نمی ده. پیشنهاد شما در این مورد چیست؟
    دوست دارم دوربینی باشه که توی عکس های خانوادگی و عکاسی از مناظر و طبیعت بخوبی انتظاراتم رو برآورده کنه البته این برای الان هست و برای آینده دوست دارم توی تمام موارد دیگه هم فعالیت کنم
    کدوم یک از این دوربین های فیلمبرداری بهتری انجام می دهند ؟

به نظر شما ارزش این رو داره که با افزایش بودجه هر کدام از این دو دوربین رو با لنز 18-135 یا 18-140 بگیرم.

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

نقل قول نوشته اصلی توسط *nvidia* نمایش پست ها
    سلام

این اولین پست من در این انجمن هست و تنها انجمنی هم هست که احساس کردم می تونه مشاوره ی خوبی به من داده بشه.
    حدود 2500 سرمایه دارم و در عکاسی یک مبتدی هستم اما می خوام بصورت جدی عکاسی رو پیگیری کنم . با توجه به مطالبی که مطالعه کردم به 2 گزینه ی Canon 700d و nikon d5300 رسیدم. یک بنده خدایی می گفت به علت اینکه دی 5300 دوربین حرفه ای نیست و دارای رزولوشن بسیار بالای 24 مگاپیکسلی هست عکس هایی که میندازه دارای نویز زیادی هست . مطلب دیگه ای که گفته شده بهم اینه که می گفتن که نیکون رنگ ها رو به خوبی کانن نشون نمی ده. پیشنهاد شما در این مورد چیست؟
    دوست دارم دوربینی باشه که توی عکس های خانوادگی و عکاسی از مناظر و طبیعت بخوبی انتظاراتم رو برآورده کنه البته این برای الان هست و برای آینده دوست دارم توی تمام موارد دیگه هم فعالیت کنم

به نظر شما ارزش این رو داره که با افزایش بودجه هر کدام از این دو دوربین رو با لنز 18-135 یا 18-140 بگیرم.
    با سلام و ضمن خوش آمد گوئی به شما، امیدوارم از راهنمائی های اساتید در این انجمن نهایت استفاده را ببرید.
    مسائلی را که در مورد نیکون عنوان کردین چندان صحیح نیست و این 2 بدنه در یک رده قرار میگیرند و توصیه بیجا برای هر کدام و تا اینجا، کار بیهوده ای است. دلیل هم آنکه: شما 2تا نمونه از این دو بدنه را از اینترنت بردارید و به آن دوستتان نشان دهید و ازش بپرسید کدام عکس، از آن کدام دوربین است!! بسختی قابل تشخیص خواهد بود.
    ولی اگر فیلمبرداری برای شما مطرح است قطعا از کنون و با ترکیب لنزهای STM استفاده نمائید.
    اگر منظور شما از هزینه بیشتر، یعنی تعویض 18-55 با 18-135 است، پاسخ مثبت است و بنظرم ارزش هزینه بیشتر را دارد.
    ارادت
    ata_m3، Dariush Chegini، moma.shir و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    104

نقل قول نوشته اصلی توسط *nvidia* نمایش پست ها
    سلام

من طرفدار نیکون یاکنون نیستم
    اما تجربه من در سایتdpدرقسمت مقایسه تصاویر دوربینها در دو فرمت raw...jpegنیکون رنگ قرمز مایل به نارنجی نشون میدهد البته دوربین های d5200d3300d7000بوداین ایراد در 600d650dنبود
    البته همچین ایرادی در دوربین فعلی خودم canonsx240دیدم رنگ بنفش را روشن تر از اصلش نشون می دهد
    mostafa_khalili و *nvidia* تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا ALIS آواتار ها
    تشکر کرده
    75

در مورد نویز یه چند مطلب خدمت دوستان عرض کنم
    تو خیلی پستها دیدم کسی دنبال خرید دوربین DSLR سطح مبتدی هست و از ایزو سوال میکنه و دوستان حرفه ای تر عکسهای گرفته شده تو ایزو 6400 و یا 12800 رو بهشون نشون میدن که مثلا دو دوربین تو این ایزو 5درصد یا 10 درصد با هم اختلاف دارن
    من بعید میدونم کسی که دوربین DSLR میخره و آماتور هم هست و از روی تفریح و سرگرمی عکس میندازه و منبع درآمدش عکاسی نیست ایزو دوربینشو بیشتر از 1600 یا 2000 ببره
    که تو این ایزوها نویز به سختی قابل تشخیصه ( تو دوربینهای DSLR سطح مبتدی ) و با نرم افزار میشه این نویز بسیار ناچیز رو از بین برد

یه سوال از دوستانی که اینقدر به 2 درصد یا 5 درصد اختلاف نویز دوربینهاد هم سطح حساسن که اونی که کمتره رو بخرن

یعنی شما تو شرایطی قرار میگیرین که بخواین عکاسی کنین و تاریک هم باشه و از فلاش هم نخواین استفاده کنین و سرعت شاتر رو هم نخواین پایین بیارین برای نوردهی بیشتر و اون عکس هم برای شما گرفتنش حیاتی باشه و حتی یک درصد هم اگر دوربینی نویز کمتر تو ایزو خاصی بده برای شما مهم باشه که اونو بخرین ؟
    لطفا جواب سوالم رو بدین چون خیلی ذهنم رو مشغول کرده
    BRAD و Mojtaba.T تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط ALIS نمایش پست ها
    در مورد نویز یه چند مطلب خدمت دوستان عرض کنم
    تو خیلی پستها دیدم کسی دنبال خرید دوربین DSLR سطح مبتدی هست و از ایزو سوال میکنه و دوستان حرفه ای تر عکسهای گرفته شده تو ایزو 6400 و یا 12800 رو بهشون نشون میدن که مثلا دو دوربین تو این ایزو 5درصد یا 10 درصد با هم اختلاف دارن
    من بعید میدونم کسی که دوربین DSLR میخره و آماتور هم هست و از روی تفریح و سرگرمی عکس میندازه و منبع درآمدش عکاسی نیست ایزو دوربینشو بیشتر از 1600 یا 2000 ببره
    که تو این ایزوها نویز به سختی قابل تشخیصه ( تو دوربینهای DSLR سطح مبتدی ) و با نرم افزار میشه این نویز بسیار ناچیز رو از بین برد

یه سوال از دوستانی که اینقدر به 2 درصد یا 5 درصد اختلاف نویز دوربینهاد هم سطح حساسن که اونی که کمتره رو بخرن

یعنی شما تو شرایطی قرار میگیرین که بخواین عکاسی کنین و تاریک هم باشه و از فلاش هم نخواین استفاده کنین و سرعت شاتر رو هم نخواین پایین بیارین برای نوردهی بیشتر و اون عکس هم برای شما گرفتنش حیاتی باشه و حتی یک درصد هم اگر دوربینی نویز کمتر تو ایزو خاصی بده برای شما مهم باشه که اونو بخرین ؟
    لطفا جواب سوالم رو بدین چون خیلی ذهنم رو مشغول کرده
    من چند مورد به ذهنم رسید خدمتتون عرض میکنم.
    تو این ایزوها ( 1600 یا 2000 ) نویز به سختی قابل تشخیصه ( تو دوربینهای DSLR سطح مبتدی ) و با نرم افزار میشه این نویز بسیار ناچیز رو از بین برد
    من تو این مورد در عمل چیز دیگه ای دیدم. به نظرم تو دوربین های سطح مبتدی کاملا قابل تشخیصه. شما با چه دوربینی تست کردین؟
    بعد من فکر میکنم خیلی موارد پیش میاد که شما نیاز به ISO بالا دارین. اگه فرض بگیریم کسی دوربین سطح مبتدی بخره و لنز مناسبی هم نتونه بگیره، ISO میتونه تا حدودی جور ضعف لنز ( خصوصا در لنز کیت ) در نبود f خوب بگیره.
    مثلا در عکاسی آسمان شب و گرفتن عکس از راه شیری ( تک شات ) موضوع ISO ( به نظر شخص خودم ) بی نهایت مهمه. چون شما اجازه نوردهی بلند مدت، بیشتر از یک زمان خاص نداری ( که بیشتر از اون باعث میشه ستاره ها ردی بیفتن ) خوب زمان تکمیل شده؛ اپرچر هم دستتون بسته؛ تنها چیزی که براتون میمونه ISO ناقابل دوربینه.
    البته بنده هم در رکاب دوستان و اساتید دارم یاد میگیرم... خوشحال میشم اشتباهاتم دوستان تذکر بدن
    msh2200، nautilus_214، ata_m3 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Mojtaba.T آواتار ها
    تشکر کرده
    502

سلام دوستان

در مورد نویز بستگی داره عکس رو برای چه کاری بخواین.
    اگه برای چاپ کارت پستالی بخواین اکثر دوربین ها روز تا ایزوی حتی 6400 و بالاتر هم چیز خاصی روی کاغذ عکس معلوم نمیشه.
    اما اگه عکس رو برای چاپ در سایز خیلی بزرگ میخواین باید برین دنبال فول فریم.
    این رابطه سایز عکس چاپی و نویز رو ما می تونید در ریویوهای سایت Imaging Resource مشاهده کنید.

ارادتمند
    مجتبی
    msh2200، ata_m3، amir.komeily و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Enjoy My Flutes Sounds
    http://www.noteahang.com/M_T/Works

تشکر کرده
    75

من میگم قبل از اینکه بحث تخصصی داشته باشیم و یا عکسهای گرفته شده تو ایزو 6400 رو به یه تازه کار که از نویز تو ذهنش یه قول ساخته رو نشون بدیم جز اینکه قول ذهنش بزرگتر بشه کار دیگه ای نکردیم اول نیازش رو ازش بپرسیم بعد بهش پیشنهاد خرید دوربین خاصی رو بدیم شاید اصلا نیازش جوری نباشه بخواد از ایزو 6400 استفاده کنه یا اگه هم استفاده کنه آیا براش اختلاف ناچیز 2 یا 5 درصدی نویز تو دوربینهای سطح مبتدی مهمه ؟!!
    اگه هم اون طرف ندونه نیازش چیه و تازه میخواد دوربین بخره و بعد نیازاش معلوم بشه اونو دیگه نمیدونم باید چیکار کرد
    من خودم 2 تا دوربین هم نیکون 5100 هم کنون 600 داشتم اصلا ایزو دوربینام 2000 رو رد نمیکرد تو این ایزو هم اصلا اختلافی وجود نداشت
    nautilus_214 و Mojtaba.T تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    132

با توجه به بحث های شده که مفیدم بود و یکمم برا من گیج کننده الا تو انتخابم تغییری ایجاد شده یا نه؟من تصمیمم این شده که برم مغازه و از بین 650d و d5200 هر کدومو حال کردم بگیرم و البته یکمم تمایلم به 5200 هست.این مساله نویز خیلی نویزی و پارازیتی رو مخه منه.چون میدونم ایزو بالا بعدا خیلی به کارم میاد با توجه به ژانره عکاسی آیندم.چون خیلی علاقه دارم به اسمون و شب!خیلی چیزا یاد گرفتم از همتون و امیدوارم تکرار داشته باشه.ببخشید که هی سوال میپرسم و رو مختونم.از یه آماتور ناراحت نشید
    msh2200 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    75

نقل قول نوشته اصلی توسط iardavan نمایش پست ها
    با توجه به بحث های شده که مفیدم بود و یکمم برا من گیج کننده الا تو انتخابم تغییری ایجاد شده یا نه؟من تصمیمم این شده که برم مغازه و از بین 650d و d5200 هر کدومو حال کردم بگیرم و البته یکمم تمایلم به 5200 هست.این مساله نویز خیلی نویزی و پارازیتی رو مخه منه.چون میدونم ایزو بالا بعدا خیلی به کارم میاد با توجه به ژانره عکاسی آیندم.چون خیلی علاقه دارم به اسمون و شب!خیلی چیزا یاد گرفتم از همتون و امیدوارم تکرار داشته باشه.ببخشید که هی سوال میپرسم و رو مختونم.از یه آماتور ناراحت نشید
    خیالت راحت بین دو بدنه ای که انتخاب کردی اختلاف بسیار ناچیزه جفتشون هم خوب هستن این نویز رو هم ولش کن اینقدر ذهنت رو درگیرش نکن
    حرف دلت رو گوش کن
    میتونی هر سبک عکاسی که علاقه داری لنز مناسبش رو تهیه کنی
    لنز خوب حرفای زیادی برا گفتن داره که بادی نداره
    من تا الان با لنزای زیادی کار کردم و عینا دیدم اختلاف دو لنز رو در ثبت جزییات و خیلی چیزای دیگه ولی هم بادی نیکون داشتم هم کنون که البته هم رده بودن ولی بین این دوتا هیچی ندیدم مگر چیزهای خیلی ناچیز که با نرم افزار قابل برطرف شدنه
    لطفا به این صفحه سر بزن دو تا گل بوته ای هستن که تو شرایط نوری ضعیف با ایزوی 1600 گرفته شدن البته حجم عکس کاهش پیدا کرده و کراپ هم شدن
    http://instagram.com/zamehr
    ویرایش توسط ALIS : Monday 4 August 2014 در ساعت 21:08
    msh2200، Mojtaba.T و Davood21 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

با عرض سلام.خدمت دوستان 1 سوال داشتم!ممنون میشم راهنماییم کنند.
    از چند نفر شنیدم دوربین Nikon D7100 سنسورش بد 2-3هزارتا شات گرد و غبار میگیره.و یا اینکه مثل D600 پرده شاتر روی حسگر دوربین روغن میریزه و سنسور دچار لکه میشه!البته بعضی دوستان گفتن مشکل D-600 دیگه تو D-7100 نیست اما مشکل لکه همچنان هست مخصوصا تو دیاف بالا خودشو خیلی نشون میده!