صفحه 782 از 1201 نخستنخست ... 282 682 732 772 778 779 780 781 782 783 784 785 786 792 832 882 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 7,811 تا 7,820 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه reza-ngg آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

خیلی ممنون از لطفتون فقط جواب اون دو سوال دیگه رو ندادید... به نظرتون سر جمع 3300 با لنز 18-105 یا 5300 با همون 18-55 خودش باتوجه به چیزایی که از خودم و هدفم از عکاسی گفتم.... بازم ممنون
    ببینید هنر عکاسی از نظر هزینه چاهیه که ته نداره و هیچوقت پر نمیشه هر دو این بدنه ها فراتر از نیاز من و شما هستن و بکارگیری تمام توان و کارآیی اونها کلی زمان میبره . چون شما به عکاسی شب علاقه دارید بدنه ای رو بخرید که رفتار نویزی بهتری داره . من متاسفانه از این مورد اطلاع ندارم . نمیدونم بین 5300 و 3300 کدومشون رفتار نویزی بهتری داره . قاعدتا باید بدنه رده بالاتر رفتار نویزی بهتری داشته باشه ولی مطمئن نیستم.

در مورد لنز هم شما تصمیم بگیرید که به پرتره مخصوصا پرتره بسته علاقه دارید؟ و یا به ژانرهایی که نشه زیاد به سوژه نزدیک شد؟ اگه جواب مثبته که 18-105 بخرید و اگه منفیه همون 18-55 رو بخرید . بعد از مدتی تمرین با 18-55 و کسب تجربه و آشنایی بیشتر با لنزها و مزایا و معایبشون خودتون متوجه میشید به چه لنزی نیاز دارید.

با جناب Zallaghi خط رو خط شد
    SHOK53، Amin.Zallaghi، خزان و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    رضا آدینه

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد حسین نمایش پست ها
    مرسی از نظرتون دوست عزیز از نظر شما همون 18-55 روی چه بادی استفاده کنم؟؟؟ یعمی یه 18-55 برای نور شب در محیط شهری کافیه؟ خیلی مرسیییی
    مرسی از نظرتون دوست عزیز از نظر شما همون 18-55 روی چه بادی استفاده کنم؟؟؟ یعمی یه 18-55 برای نور شب در محیط شهری کافیه؟ خیلی مرسیییی
    ببینید دوست عزیز من هم مثل شما منتهی با فاصله یک سال زودتر دوربین رو تهیه کردم و حالا درگیر انتخاب لنز هستم اگه بنا به تمایلات اولیه بوده باشه من باید یه لنز ماکرو خرید میکردم اما الان با توجه به گذشت یک سال و آشنایی بیشتر با مفاهیم و درک بهتر از همه چیز ( به نصبت روز اول خودم ) لنز اولترا واید انتخاب مناسبتریه برای من
    اگه شما هم شرایطتون مثل بنده باشه شاید سال دیگه این موقع لنز دیگه ای نیاز داشته باشین
    18-55 برای شروع لنز خیلی خوبیه ولی در حد خودش انتظار داشته باشین بهترین لنز برای عکاسی خیابونی و این موارد 35 میلیمتریه که 700 هزینه داره اگه منظور شما از مناظر شهری بزرگراه ها و نماهای عریض از ساختمون های بزرگه شما هم مثل من به یه لنز واید احتیاج دارین نه یه لنز متوسط
    هزینه لنز واید هم خودش به تنهایی برابر بودجه کل شماست
    پس باز من به شما توصیه میکنم فارغ از مباحث اولیه خریدتونو انجام بدین و بعد از آشنایی لنز اصلی رو تهیه کنید
    در اینکه 5300 از 3300 بهتره شکی نیست و این رو هم اضاف کنم که 18-105 به تنهایی هزینه ای نزدیک به 1 تومن داره البته لنز بسیار خوبی هم هست ولی در این صورت 18-55 بدون استفاده میمونه مگر اینکه معکوس بشه که اون هم داستان خودشو داره در صورتی که 18-105 تهیه کردید همون لحظه اول اقدام کنید و 18-55 رو عوض کنید تا بعدا ضرر نکنید
    SHOK53، reza-ngg و محمد حسین تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

مرسی دوست عزیز فقط الان من آخرش متوجه نشدم پیشنهاد شما کدوم دوربینه.... منظورم از عکاسی در شب عکاسی از مناظز شهری در شب هستش نه عکاسی از ستاره ها.....
    ظاهرا ایشون به دنبال عکاسی از آسمان شب نیستند و ملاک فقط عکاسی در شرایط نوری بسیاز ضعیف مثل شب هست.

با این تفاسیر با کمی افزایش بودجه D5200 + 18-55 +35 f/1.8 رو پیشنهاد میدم.

پ.ن: مثل اینکه دوستان زودتر جواب دادن و من تو صفحه 2 مونده بودم
    SHOK53، reza-ngg و محمد حسین تشکر می‌کنند.
    مهدی

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

بی نهایت ممنون از دوستان و اساتید دوست داشتنی...msh2200, خزان,reza-ngg و همه عزیزانی که پاسخ دادن
    شاید بنده بد منظورمو گفتم بنده کاری به عکاسی نجومی و ستارگان ندارم (کاری به ماه و ستاره ندارم) منظور من از عکاسی در شب عکاسی از مناظر شهری مثل خیابان ها بزرگراهها ساختمون های مجلل پل ها و غیره.... در شب هستش.... سه پایه ی مناسب دارم اما اون مموری و کیف و فیلتر رو کاملا درست میگین.... بعد فقط من نفهمیدم که بر چه اساسی آقا رضای گل میگین بعدا برای ارتقای لنز فقط ضرر صد هزار تومنی بکنی؟؟؟؟ و دوم این که یعنی من الان بادی 3300 بردارم با یه لنز 18-105 و این به نظرتون از یه بادی 5300 و لنز دیفالت 18-55 بهتر جواب میده؟ و در آخر اگه 5300 را با لنز 18-105 بردارم حدودا چقدر اضافه میشه؟
    خیلی مرسی از همه عزیزانی که نظر دادن.
    ببخشید از همه دوستان برای وارد شدن در میانه بحث......
    چون علاقه و تخصص من هم عکاسی در همین سبک هست چند مورد را خدمت دوستمون عرض می کنم. البته یاد آوری می کنم عکاسی در این سبک اغلب بر روی زمین و یا سه پایه است.
    در عکاسی شهری فاصله کانونی خاصی مورد استفاده قرار نمی گیرد ولی فاصله کانونی معمول 24-70(در دوربینهای 35 میلیمتری) برای آن همه کاره می باشد. در موازات با این رنج لنزهای اولترا واید برای عکاسان پیشرفته تر و با تجربه تر استفاده خواهد شد. به همین دلیل پیشهاد ایده آل برای شما که اولین دوربین با قابلیت تعویض لنز می خرید 15-85 کنون یا 16-85 نیکون است(تمایل بیشتر به استفاده از لنز واید است تا لنز تله). اگر می بینید با بودجه تان همخوانی ندارد به سمت 18-105 نیکون و 18-135 STM می توانید بروید. و اگر بار هم با بوجه شما همخوان نیست یه سمت 18-55 بروید. 18-55 کنون لنز بدی نیست تا چندی پیش از نسخه IS آن روی بدنه های با مگاپیکسل پایین استفاده می کردم و عکسهایی با ظاهری حرفه ای برای عرضه در اینترنت با آن می گرفتم و هیچ موقع لنز 15-85 یا 18-135 نخریدم. توجه بیشتر را باید بر روی یادگیری اصول ترکیب بندی، تمرین آنها، خرید کتابهای آموزشی و ... گذاشت تا کیفیت لنزها در حد پیکسل!

نکته ای در مورد بزرگ و کوچک بودن دوربینها یادآوری کنم. در عکاسی شهری معمولا احتمال روبرو شدن با مسئولین شهری! اعم از نگهبان پارک، کوچه!، خیابان! و اتوبان! زیاد است. دوربینهای کوچکتر ریسک بحث کردن و درخواست مجوز را کمتر می کند. بنابراین پیشنهاد آینده نگرانه تر من به سمت دوربینهای بدون آیینه می رود. دوربینی همچون بدون آیینه های سونی با لنز 16-50 رویش. یا کنون eos m با لنز بسیار خوب 18-55 رویش با قیمتی مناسب.
    متاسفانه در مورد موجود بودن سونی در بازار اطلاع به روزی ندارم.

*یک نکته را یادآوری کنم که مزیت کوچ به dslr های کنون قابلیت خرید لنز ارزان 10-18 در آینده است. البته لنزهای 15-85 یا 16-85 پوشش رنج وایدشان می تواند کافی باشد.

**مزیت خرید eos m هم وجود لنز بسیار با کیفیت 11-22 است. البته باز هم یاد آوری می کنم لنزهای 15-85 یا 16-85 پوشش رنج وایدشان تا چندین سال می تواند کافی می باشد.
    msh2200، usef، SHOK53 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط reza-ngg نمایش پست ها
    عزیز جان شما یه بار دیگه بررسی بفرمایید . ایشون دقیقا تاکید کردن منظورش عکاسی نجومی نیست
    نکته ای که بارها شاهد بودیم همینه یک نفر سوال می کند بقیه یک جواب دیگر می دهند
    محمد حسین تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    50

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    ببخشید از همه دوستان برای وارد شدن در میانه بحث......
    چون علاقه و تخصص من هم عکاسی در همین سبک هست چند مورد را خدمت دوستمون عرض می کنم. البته یاد آوری می کنم عکاسی در این سبک اغلب بر روی زمین و یا سه پایه است.
    در عکاسی شهری فاصله کانونی خاصی مورد استفاده قرار نمی گیرد ولی فاصله کانونی معمول 24-70(در دوربینهای 35 میلیمتری) برای آن همه کاره می باشد. در موازات با این رنج لنزهای اولترا واید برای عکاسان پیشرفته تر و با تجربه تر استفاده خواهد شد. به همین دلیل پیشهاد ایده آل برای شما که اولین دوربین با قابلیت تعویض لنز می خرید 15-85 کنون یا 16-85 نیکون است(تمایل بیشتر به استفاده از لنز واید است تا لنز تله). اگر می بینید با بودجه تان همخوانی ندارد به سمت 18-105 نیکون و 18-135 STM می توانید بروید. و اگر بار هم با بوجه شما همخوان نیست یه سمت 18-55 بروید. 18-55 کنون لنز بدی نیست تا چندی پیش از نسخه IS آن روی بدنه های با مگاپیکسل پایین استفاده می کردم و عکسهایی با ظاهری حرفه ای برای عرضه در اینترنت با آن می گرفتم و هیچ موقع لنز 15-85 یا 18-135 نخریدم. توجه بیشتر را باید بر روی یادگیری اصول ترکیب بندی، تمرین آنها، خرید کتابهای آموزشی و ... گذاشت تا کیفیت لنزها در حد پیکسل!

نکته ای در مورد بزرگ و کوچک بودن دوربینها یادآوری کنم. در عکاسی شهری معمولا احتمال روبرو شدن با مسئولین شهری! اعم از نگهبان پارک، کوچه!، خیابان! و اتوبان! زیاد است. دوربینهای کوچکتر ریسک بحث کردن و درخواست مجوز را کمتر می کند. بنابراین پیشنهاد آینده نگرانه تر من به سمت دوربینهای بدون آیینه می رود. دوربینی همچون بدون آیینه های سونی با لنز 16-50 رویش. یا کنون eos m با لنز بسیار خوب 18-55 رویش با قیمتی مناسب.
    متاسفانه در مورد موجود بودن سونی در بازار اطلاع به روزی ندارم.

*یک نکته را یادآوری کنم که مزیت کوچ به dslr های کنون قابلیت خرید لنز ارزان 10-18 در آینده است. البته لنزهای 15-85 یا 16-85 پوشش رنج وایدشان می تواند کافی باشد.

**مزیت خرید eos m هم وجود لنز بسیار با کیفیت 11-22 است. البته باز هم یاد آوری می کنم لنزهای 15-85 یا 16-85 پوشش رنج وایدشان تا چندین سال می تواند کافی می باشد.
    آقا نیما خیلی خیلی ممنون از نظرتون.... ولی من واقعا گیج شدم الان میدونستم قیمت لنزهای کنون مناسب تره اما دیگه این عامل رو در نظر نگرفته بودم!!!!!!
    الان بین D5300 و 700D کنون و اون پیشنهاد D5200 با لنزی که اون دوستمون گفتن واقعا گیج شدم تازه شما این مدل سونی رو هم میگید خوبه.... راسش احتمالا قید D3300 رو میزنم چون میگن نویزش تو شب زیاده (نمیدونم درسته یا نه اینو امروز از یه دوست حرفه ای شنیدم) ولی الان بین این مدل هام واقعا گیج شدم..... راسش میترسم با این همه پرس و جو و 1/5 تا 2 تومن هزینه آخرش یه دوربینی بخرم که به درد هدفم نخوره......

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط reza-ngg نمایش پست ها
    عزیز جان شما یه بار دیگه بررسی بفرمایید . ایشون دقیقا تاکید کردن منظورش عکاسی نجومی نیست
    درود
    آقا رضای عزیز این بخش را دوستون خیلی بعد از صحبت های ما کامنت زدند که هدفشون عکاسی نجومی نیست!
    شما پست شما شماره 7802 هست و پست پاسخ دوستمون 7806 !!
    پاسخی که بنده هم دادم در پست شماره 7805 یعنی یک پست قبل از پست ایشان ثبت شده!

و جالبتر اینکه نقل قول شما به کامنتی هست که بعد از کامت شما با اختلاف بیش از 15 دقیقه ثبت شده!
    واقیعتش عجیبه و ممکنه مشکل از فروم شاید باشه!

راسش احتمالا قید D3300 رو میزنم چون میگن نویزش تو شب زیاده (نمیدونم درسته یا نه اینو امروز از یه دوست حرفه ای شنیدم) ولی الان بین این مدل هام واقعا گیج شدم..... راسش میترسم با این همه پرس و جو و 1/5 تا 2 تومن هزینه آخرش یه دوربینی بخرم که به درد هدفم نخوره......
    دوستتون که گفتن نویز D3300 زیاده احتمالا با D3000 یا چیز دیگه ای اشتباه گرفتند!
    نمودار مقایسه سطج نویز دوربینهای مورد بحث در ISO متفاوت
    11.jpg

نمودار قرمز: 700D
    سبز: ِD3200
    آبی: D5200
    زرد: D3300

همانطور که مشاهده می کنید نمودار D3300 و حتی D3200 نسبت به کنون شرایط بهتری دارند و حتی رقابت بسیار نزدیکی با D5200 دارند
    لینک نمودار

ولی اگر هدفتون خرید DSLR هست، بنظر بنده به فکر لنز هم باشید و همزمان با دوربین تهیه کنید! مطمئنا بعد از ایقدر هزینه تا مدتی برای دروبین هزینه زیاد نخواهید کرد. بنابراین من پیشنهاد می کنم از هر شرکتی دروبین تهیه کردید یک لنز 105-18 یا 135-18 تهیه کنید و خیالتون را راحت کنید (البته با توجه به فرمایش خودتون که عکاسی شب را صرفا از مناظر شهری می خواهید)

ارادتمند
    ویرایش توسط msh2200 : Wednesday 18 February 2015 در ساعت 23:05
    SHOK53، ata_m3، Ali M.Rezaei و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    50

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    آقا رضای عزیز این بخش را دوستون خیلی بعد از صحبت های ما کامنت زدند که هدفشون عکاسی نجومی نیست!
    شما پست شما شماره 7802 هست و پست پاسخ دوستمون 7806 !!
    پاسخی که بنده هم دادم در پست شماره 7805 یعنی یک پست قبل از پست ایشان ثبت شده!

و جالبتر اینکه نقل قول شما به کامنتی هست که بعد از کامت شما با اختلاف بیش از 15 دقیقه ثبت شده!
    واقیعتش عجیبه و ممکنه مشکل از فروم شاید باشه!

دوستتون که گفتن نویز D3300 زیاده احتمالا با D3000 یا چیز دیگه ای اشتباه گرفتند!
    نمودار مقایسه سطج نویز دوربینهای مورد بحث در ISO متفاوت
    11.jpg

نمودار قرمز: 700D
    سبز: ِD3200
    آبی: D5200
    زرد: D3300

همانطور که مشاهده می کنید نمودار D3300 و حتی D3200 نسبت به کنون شرایط بهتری دارند و حتی رقابت بسیار نزدیکی با D5200 دارند
    لینک نمودار

ولی اگر هدفتون خرید DSLR هست، بنظر بنده به فکر لنز هم باشید و همزمان با دوربین تهیه کنید! مطمئنا بعد از ایقدر هزینه تا مدتی برای دروبین هزینه زیاد نخواهید کرد. بنابراین من پیشنهاد می کنم از هر شرکتی دروبین تهیه کردید یک لنز 105-18 یا 135-18 تهیه کنید و خیالتون را راحت کنید (البته با توجه به فرمایش خودتون که عکاسی شب را صرفا از مناظر شهری می خواهید)

ارادتمند
    آقا نمودارتون فوق العاده جالب بود مرسییییییییییی
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    50

دوستان به نظرتون با توجه به اینکه نویز کم در ایزوهای پایین و عکس های در شب از اهمیت بالایی برخورداره نظرتون اینه دیگه به 700d فکر نکنم؟؟؟؟ فکر کنم واقعا حوصله همه رو سر بردم
    از اطلاعات اساتید و دوستان عزیزم کاملا بهره بردم یک دنیا ممنون اگر اون دوستانی که صاحب فن هستند لطف کنند با توجه به توضیحات پست اول من و بحث هایی که شد با در نظر گرفتن سقف 2 میلیون تومان هزینه فقط مدل دوربین ولنزی که اگر به جای من بودند خرید می کردند رو بیان کنند که من راحت تر تصمیم نهایی رو بگیرم خیلی خیلی ممنون میشم.
    مرسی از همه ببخشید اگه زیاد وقتتون رو گرفتم

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

دوستان به نظرتون با توجه به اینکه نویز کم در ایزوهای پایین و عکس های در شب از اهمیت بالایی برخورداره نظرتون اینه دیگه به 700d فکر نکنم؟؟؟؟ فکر کنم واقعا حوصله همه رو سر بردم
    از اطلاعات اساتید و دوستان عزیزم کاملا بهره بردم یک دنیا ممنون اگر اون دوستانی که صاحب فن هستند لطف کنند با توجه به توضیحات پست اول من و بحث هایی که شد با در نظر گرفتن سقف 2 میلیون تومان هزینه فقط مدل دوربین ولنزی که اگر به جای من بودند خرید می کردند رو بیان کنند که من راحت تر تصمیم نهایی رو بگیرم خیلی خیلی ممنون میشم.
    مرسی از همه ببخشید اگه زیاد وقتتون رو گرفتم
    واقعیتش بودجتون کمه ولی راه حل هست

D5200 + 18-55 = 1700

بعد از مدتی با 300تومن باقی مونده و کمی پس انداز 35 f/1.8 رو اضافه کنید.

البته اینا در شرایطی هست که مموری و کیف داشته باشید.
    SHOK53 و محمد حسین تشکر می‌کنند.
    مهدی