صفحه 832 از 1201 نخستنخست ... 332 732 782 822 828 829 830 831 832 833 834 835 836 842 882 932 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 8,311 تا 8,320 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

نقل قول نوشته اصلی توسط sinol نمایش پست ها
    سلام
    من قصد خرید دوربین و لنز تا چهارمیلیون دارم
    اصلا فیلمبرداری برام مهم نیست و کیفیت کلی عکس و امکانات برام مهمه، در واقع دوربینی میخوام که تا چندسال آینده به فکر ارتقا نباشم.
    و اما در مورد لنز، من به لنز واید تا تله ( Walk Around ) احتیاج دارم و حدالامکان برای عکاسی بوکه هم مناسب باشه

نظر خودم کانن 70دی با لنز 18-135 و کانن 700دی با لنز 15-85 هستش
    ارزشش رو داری بدنه رو فدای لنز کنم؟
    و اگر لنز و بدنه ارزانتری که نیارهای من رو براورده میکنه موجود هست لطفا پیشنهاد بدید

در ادامه صحبت اساتید اگر فیلم برداری مهم نیست چرا نیکون در بین انتخاب های شما دیده نمیشود؟!
    نیکون d7100 افت قیمت بیشتری نسبت به 70d داشته و کیفیت بالا تری هم در عکاسی و کنترل نویز دارد.
    اما در باره لنز، اگر لنز با کیفیت و بوکه خوب میخواهید واید تا تله را فراموش کنید. واید تا نرمال یا کمی بیشتر تنها انتخاب های شما هستند. مثل 17-50 f/2.8 سیگما که جزء قیمت مناسب ها است(1700 میلیون).
    اما اگر به تله نیاز دارید یکی از همین لنز های کیت نسبتا خوب به همراه یک پرایم مثل 50mm تهیه کنید که هم تله داشته باشید هم برای مواقع لزوم بوکه خوب.
    SHOK53 و S.Khosravi تشکر می‌کنند.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

كاربر همراه S.Khosravi آواتار ها
    تشکر کرده
    514

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    بدنه فدای کدام لنز بشود؟ ۱۵-۸۵؟ اگر فرضا لنزی که انتخاب کرده بودید ۱۷-۵۵ اف ۲/۸ بود شاید میتوانستید این را بگویید. اما ۱۵-۸۵ فرق زیادی با ۱۸-۱۳۵ ندارد. ۱۵-۸۵ وایدتر است و برای منظره بهتر است. ولی در عوض ۱۸-۱۳۵ کمی بلندتر است و برای پرتره مناسبتر است و فکوس بهتری هم برای فیلم برداری روی ۷۰دی دارد. هیچ کدام هم بوکه خیلی خاصی ندارند. شاید ۱۸-۱۳۵ در ۱۳۵ مم در پرتره بسته صورت کمی زمینه محوی بدهد.
    ممنون از پاسختون
    در واقع من به جواب دقیقی نرسیدم
    این دو لنز فقط نظر خودم بود، اگر شما لنز مناسب تری سراغ دارین که نیاز من رو براورده میکنه لطفا پیشنهاد بدید

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    جسارتاً بنا به تجربه اي كه بنده با هر دو لنز دارم، از نظر شارپنس، كنترل CA ، رنگ تصوير خروجي و همچنين كيفيت ساخت بدنه لنز، لنز 15-85 برتري محسوسي نسبت به 18-135 دارد، گرچه 18-135 STM هم لنز خوب و ارزشمندي است. ولي در كل با جنابعالي موافقم كه تفاوتدر حدي نيست كه بتوانيم آن را قرباني كردن دوربين براي دستيابي به لنز بهتر بناميم. ولي اختلاف 70D با 700D واقعاً زياد است و به نظر بنده هم اختلاف 70D‌ با 700D بيشتر از اختلاف دو لنز است.
    نظر شما این است که بیشتر روی بدنه تمرکز داشته باشم؟
    و با اختلاف قیمت زیاد و اختلاف خروجی کمی که این دو لنز دارند 18-135 به صرفه تر است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sma075 نمایش پست ها
    سلام

در ادامه صحبت اساتید اگر فیلم برداری مهم نیست چرا نیکون در بین انتخاب های شما دیده نمیشود؟!
    نیکون d7100 افت قیمت بیشتری نسبت به 70d داشته و کیفیت بالا تری هم در عکاسی و کنترل نویز دارد.
    اما در باره لنز، اگر لنز با کیفیت و بوکه خوب میخواهید واید تا تله را فراموش کنید. واید تا نرمال یا کمی بیشتر تنها انتخاب های شما هستند. مثل 17-50 f/2.8 سیگما که جزء قیمت مناسب ها است(1700 میلیون).
    اما اگر به تله نیاز دارید یکی از همین لنز های کیت نسبتا خوب به همراه یک پرایم مثل 50mm تهیه کنید که هم تله داشته باشید هم برای مواقع لزوم بوکه خوب.
    ممنون از پیشنهادتون
    راستش 70دی بخاطر وای فای و ایزو وسیع تر و همچنین ارگونومی بهتر نظرمو جلب کرده
    و به گفته بعضی از دوستان نیکون در محیط باز عملکرد ضعیفتری دارد هرچند نمیدونم این موضوع صحت دارد یا نه..
    و در مورد لنز هم بیشتر از بوکه به تله احتیاج دارم و فعلا باید از بوکه بگذرم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    52

سلام

چه دوربینی بخرم؟ از چه برندی بخرم؟ چه لنزی بخرم؟
    چند روزی هست این سوالات ذهن من رو مشغول کرده

قصد خرید دوربین DSLR تا بودجه نهایت 1400 تومن دارم
    بدون اطلاعی از تفاوت مدل های مختلف و لنز های مختلف یوهو وارد بازاری شدم که تنوع زیادی داره و انتخاب کردن از بینشون سخته

همیشه میل به بهترین داشتم اما متاسفانه محدودیت بودجه اجازه خرید بهترین رو نمیده بنابراین تصمیم بر این هست که با این بودجه بهترین رو انتخاب کنم

چند روز تحقیقی که داشتم به چند مدل رسید

EOS 1200D
    EOS 100D
    Nikon D3200
    Nikon D3300

بین مدلهای نام برده شده تفاوت قیمت زیادی وجود داره
    دلیل انتخاب این مدل به دلیل تفاوت قیمت بادی و اضافه کردن هزینه بادی به لنز هست یعنی بادی ارزان تر به جاش لنز بهتر

کمی در مورد نیاز خریدم براتون توضیح میدم تا بتونید بهتر راهنماییم کنید

قصد از خرید، عکاسی از طبیعت و خانواده و دوستان هستش. عکاسی از شخص رو بصورت چهره و با زوم و از مسیر دور با دوربین کامپکت انجام میدادم تا تصاویر بهتری بگیرم و عکس با مات شدن تصویر پست زیباتر جلوه کنه. تصاویر از دوستان رو هم بحالت تقریبا مادلینگ با دوربین کامپکت میگرفتم

حالا بنظر شما برای عکاسی از شخص و طبیعت با یک بادی ارزان تر مثل 1200 بهمراه یک لنز به من پیشنهاد میکنید
    یا یک بادی خوب تر مثل 3200 یا 3300 همراه با لنز 18-55 که همراه دوربین داده می شود؟

دوربین EOS 100 هم اخیرا به چشمم خورده و نمیدونم چطوریاست

تفاوت کیفیت تصویر 1200D و D3300 و D3200 با لنز مشابه خیلی با هم فرق میکنه؟
    3200 و 3300 تفاوت بزرگی دارند؟

اگر به جز این مدل ها، مدل دیگری در نظر دارید بهم پیشنهاد بدید فقط محدود سقف 1400 در نظر داشته باشید

وجود یا عدم وجود قابلیت هایی مثل وای فای و جی پی اس برای من کاملا بلا استفاده هستش و هیچ تاثیری نداره

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

نقل قول نوشته اصلی توسط club2energy نمایش پست ها
    سلام

چه دوربینی بخرم؟ از چه برندی بخرم؟ چه لنزی بخرم؟
    چند روزی هست این سوالات ذهن من رو مشغول کرده

قصد خرید دوربین DSLR تا بودجه نهایت 1400 تومن دارم
    بدون اطلاعی از تفاوت مدل های مختلف و لنز های مختلف یوهو وارد بازاری شدم که تنوع زیادی داره و انتخاب کردن از بینشون سخته

همیشه میل به بهترین داشتم اما متاسفانه محدودیت بودجه اجازه خرید بهترین رو نمیده بنابراین تصمیم بر این هست که با این بودجه بهترین رو انتخاب کنم

چند روز تحقیقی که داشتم به چند مدل رسید

EOS 1200D
    EOS 100D
    Nikon D3200
    Nikon D3300

بین مدلهای نام برده شده تفاوت قیمت زیادی وجود داره
    دلیل انتخاب این مدل به دلیل تفاوت قیمت بادی و اضافه کردن هزینه بادی به لنز هست یعنی بادی ارزان تر به جاش لنز بهتر

کمی در مورد نیاز خریدم براتون توضیح میدم تا بتونید بهتر راهنماییم کنید

قصد از خرید، عکاسی از طبیعت و خانواده و دوستان هستش. عکاسی از شخص رو بصورت چهره و با زوم و از مسیر دور با دوربین کامپکت انجام میدادم تا تصاویر بهتری بگیرم و عکس با مات شدن تصویر پست زیباتر جلوه کنه. تصاویر از دوستان رو هم بحالت تقریبا مادلینگ با دوربین کامپکت میگرفتم

حالا بنظر شما برای عکاسی از شخص و طبیعت با یک بادی ارزان تر مثل 1200 بهمراه یک لنز به من پیشنهاد میکنید
    یا یک بادی خوب تر مثل 3200 یا 3300 همراه با لنز 18-55 که همراه دوربین داده می شود؟

دوربین EOS 100 هم اخیرا به چشمم خورده و نمیدونم چطوریاست

تفاوت کیفیت تصویر 1200D و D3300 و D3200 با لنز مشابه خیلی با هم فرق میکنه؟
    3200 و 3300 تفاوت بزرگی دارند؟

اگر به جز این مدل ها، مدل دیگری در نظر دارید بهم پیشنهاد بدید فقط محدود سقف 1400 در نظر داشته باشید

وجود یا عدم وجود قابلیت هایی مثل وای فای و جی پی اس برای من کاملا بلا استفاده هستش و هیچ تاثیری نداره
    سلام
    دوربینهای که فرمودید تقریبا در یک سطح هستند
    برای پرتره و مدلینگ نیاز به لنز مخصوص این ژانر دارید مثل 85mm یا 135mm
    ولی از انجایی که بودجه شما محدود است از لنز تله 250-55 هم میتوانید استفاده کنید که لنز بلندیست و بوکه و شارپ قابل قبولی دارد ( به قیمت تقریبا 600 هزار تومان)
    برای عکسهای خانوداگی و طبیعت هم لنز 55-18 لنز مناسبیست تا در آینده لنزهای بهتری تهیه کنید...
    همچنین با کمی هزینه بیشتر میتوانید کلاس بالاتری از بادی های که نام بردید تهیه کنید
    مثل 600 یا 650 دی کنون
    یا 5200 و 5300 نیکون
    SHOK53 و club2energy تشکر می‌کنند.
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

نقل قول نوشته اصلی توسط Farisa نمایش پست ها
    با تشكر از جواب اقاي chegini و ata_m3
    اين نقاط ضعفي كه 6d نسبت به 7d mark داره كه شمام بهش اشاره كردين منو به شك ميندازه
    مثل سرعت فيلم ٣٠ فريم 6d ولي ٦٠ فريم 7d
    سرعت شاطر ١/٤٠٠٠ 6d ولي ١/٨٠٠٠ 7d
    عكاسي بيابي ٤/٥ فريم بر ثانيه 6d ولي ١٠ فريم بر ثانيه 7d
    فلاش نداره 6d ولي 7d داره
    ٩٧٪ ميدان ديد جشمي 6d ولي ١٠٠٪ 7d
    به نظرتون اين موارد اختلال ايجاد نميكنه تو عكاسي در حدي كه ارزششو داشته باشه 7d mark رو بخرم؟ با توجه به زمينه فعاليتي كه دارم و قصد هم ندارم ديكه دوربينمو عوض كنم
    سرعت شاتر 1/8000 و 10 فریم بر ثانیه تاثیری در ژانرهای که فرمودید نداره
    در دوربین های فول فریم کنون فلاش را جداگانه باید تهیه کنید، همچنین به این نکته توجه داشته باشید 7 دی دوربین کراپدار است و 6 دی فول فریم
    SHOK53 و Farisa تشکر می‌کنند.
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

كاربر جديد
    تشکر کرده
    52

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1 نمایش پست ها
    سلام
    دوربینهای که فرمودید تقریبا در یک سطح هستند
    برای پرتره و مدلینگ نیاز به لنز مخصوص این ژانر دارید مثل 85mm یا 135mm
    ولی از انجایی که بودجه شما محدود است از لنز تله 250-55 هم میتوانید استفاده کنید که لنز بلندیست و بوکه و شارپ قابل قبولی دارد ( به قیمت تقریبا 600 هزار تومان)
    برای عکسهای خانوداگی و طبیعت هم لنز 55-18 لنز مناسبیست تا در آینده لنزهای بهتری تهیه کنید...
    همچنین با کمی هزینه بیشتر میتوانید کلاس بالاتری از بادی های که نام بردید تهیه کنید
    مثل 600 یا 650 دی کنون
    یا 5200 و 5300 نیکون
    اگر من تصمیم داشته باشم یه بادی با یه لنز 18 55 تهیه کنم در حال حاضر
    و در آینده لنز دیکری تهیه کنم
    کدام بادی رو تا قیمت 1 یا 1100 پیشنهاد میکنید؟
    تفاوت بین کنون 1200 850 تومنی و نیکون 3200 یک میلیون تومانی خیلی زیاد هست؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    52

سوال بعدی که دارم اینه که ارزون ترین لنزی که زومی در حد زوم 10X دوربین های کامپکت داشته باشه، چه لنزی هست؟

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط club2energy نمایش پست ها
    سوال بعدی که دارم اینه که ارزون ترین لنزی که زومی در حد زوم 10X دوربین های کامپکت داشته باشه، چه لنزی هست؟
    لنز18-200
    لنزخوبی هم نیست.
    SHOK53، I.Givili، ehsan1 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1 نمایش پست ها
    سرعت شاتر 1/8000 و 10 فریم بر ثانیه تاثیری در ژانرهای که فرمودید نداره
    در دوربین های فول فریم کنون فلاش را جداگانه باید تهیه کنید، همچنین به این نکته توجه داشته باشید 7 دی دوربین کراپدار است و 6 دی فول فریم
    با تشكر از شما و بقيه
    يه سري ميكن فول فريم بودن خيلي اهميت نداره رو اين حساب من كفتم شايد ديكر امكانات ٧دي ارزشش بيشتر از فول فريم بودن ٦ دي باشه يا اينكه اصلا اون امكانات جديد ٧دي برا كار من ( عكاسي تبليغاتي و مدلينك و عروس) لازم هست يا نه ، كه مثل اينكه دوستان ميكن نه

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

نقل قول نوشته اصلی توسط Farisa نمایش پست ها
    با تشكر از شما و بقيه
    يه سري ميكن فول فريم بودن خيلي اهميت نداره رو اين حساب من كفتم شايد ديكر امكانات ٧دي ارزشش بيشتر از فول فريم بودن ٦ دي باشه يا اينكه اصلا اون امكانات جديد ٧دي برا كار من ( عكاسي تبليغاتي و مدلينك و عروس) لازم هست يا نه ، كه مثل اينكه دوستان ميكن نه
    برای عکاسی مدلینگ فولفریم اولویت دارد.
    برتری های 7d در عکاسی حیات وحش و ورزشی مشخص میشود.
    Farisa تشکر می‌کند.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3