صفحه 806 از 1201 نخستنخست ... 306 706 756 796 802 803 804 805 806 807 808 809 810 816 856 906 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 8,051 تا 8,060 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    50

درود بر تمامی شما، سال نوتون مبارک امیدوارم سال خیلی خوبی داشته باشید با رسیدن یه آرزوها
    قصد خرید دوربین (از برند نیکون) دارم، نیکون D5300 مد نظرم هست
    مشخصات نیکون D3300 رو که خوندم خیلی شبیه به D5300 هست، صرف نظر از ال سی دی چرخان و جی پی اس و وای فای و تعداد فکوس بیشتر تو مدل D5300
    میخواستم بدونم بقیه تفاوت های این دو مدل با هم چی هست، تفاوتی که ارزش هزینه ی بیشتر برای خرید مدل D5300 رو داشته باشه
    ازونجایی که مشخصات خیلی نزدیکی به هم دارن و بادی هر دو بدنه هم اندازه و مشابه هم هست، چه چیزی باعث شده که مدل D5300 یک کلاس بالاتر از D3300 باشه
    چه ویژگی هایی باعث برتریه D5300 هست
    ممنون میشم راهنماییم کنید، تازه میخوام وارد دنیای عکاسی بشم و عذرخواهی میکنم اگه سوالاتم مبتدی هست.
    siosha تشکر می‌کند.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط a.g g.a نمایش پست ها
    خیلی ممنون دوستان عزیز

نمی خوام قدرنشناس باشم....ولی......انگار شما فقط بند اول و آخر پست های من رو میخونید
    نمی دونم احتمالا مشکل از من هست که نمی تونم منظور خودم رو درست برسونم

اول این که من هم توی پست اصلی هم خلاصه شدش گفتم که : مسلما با این بودجه نمیشه همه لنزهای مورد نیاز ژانرهای مورد علاقم رو بگیرم و اول کار قصد دارم فقط یک بدنه به همراه لنز کیت بگیرم به همراه تجهیزات ماکروی لنز معکوس و از این جهت علایق رو نوشتم که بدنه پیشنهادی توانایی ساپورت اون ژانرها رو در آینده داشته باشه !!!

و خودم توی پست اصلی گفتم که فوکوس ممتد فیلمبرداری D5300 ضعیفتر از رقبای کننش هست ولی برای من چندان مهم نیست !!!

بگذارید یک دفعه دیگه سعی کنم حرفم رو خلاصه کنم و دغدغه و سوال اصلیم رو مطرح کنم

گیر من بیشتر روی انتخاب بین بدون آینه و آینه دار هست
    وزن کمتر ،حجم کمتر (نوشتم که حجم کمتر EOS M باعث میشه بتونم همیشه توی کیف دانشگاهم داشته باشمش در حالی که اگر دوربین آینه دار بگیرم انگار چهار روز هفته که دانشگاهم دوربین ندارم) و قیمت کمتر که همون اول بهم اجازه میده خرج بیشتری برای لوازم جانبی بکنم و یک لنز فیکس خوش کیفیت هم دارم که برای آینه دارها باید کلی براش خرج کنم

یا چشمی اپتیکال و فوکوس سریعتر و شارژدهی باتری بیشتر و بدنه با هندلینگ بهتر

و این که آیا اصلا EOS M جوابگوی نیاز من هست ؟ با توجه به علایق که گفتم و سو تفاهم شد

و از یک طرف دیگه تردید دارم برای انتخاب از بین دو برند کنون و نیکون(سونی و فوجی به دلیل کمیاب بودن ،تنوع کم لنزهاشون و قیمت نامناسب حداقل در ایران حذف شدن هر چند که از اون دو برند هم بعضی بدنه ها و لنزها رو خیلی دوست دارم)

برتری های سنسوری نیکون یا قیمت مناسبتر لنزهای کنون و تنوع بیشتر لنزهاش ؟(حداقل در ایران و حداقل برای لنزهایی که من در آینده تهیه خواهم کرد)

و اگه در این موارد به نتیجه برسم از پس انتخاب لنز Walk Around و اینا بر میام

امیدوارم این دفعه تونسته باشم منظورم رو برسونم...

...ببخشید که باز هم طولانی شد مثل این که من خلاصه نویس خوبی نیستم !
    درود
    دوست عزیز من تمام پستها شما رو خوندم و خب برداشتم از صحبت‌هایتان ظاهرا اشتباه بود که پوزش می طلبم
    در صورت نیاز به بدنه سبک قابل حمل و کارکرد راحتتر به سراغ میرورلس ها برید که گزینه خوبی برای عکاسی خیابانی نیز هستند،و بهتر است در میروراس ها به سراغ دوربین های سونی و یا فوجی بروید که بدنه های بسیار ارزشمند و تنوع زیاد و همچنین لنزهای با کیفیتی دارند
    در غیر این صورت قطعا یک بدنه اس ال ار برایتون مناسب ترست
    فقط با توجه به تجربه شخصی خودم در در صورتی که قصد ندارید بدنه و لنزتان را آپگرید کنید در آینده و برای دل خودتان عکاسی می کنید با بودجه شما بهتر است یک میرورلس با کیفیت و یک لنز خوب تهیه کنید
    در غیر این صورت از همان اول به سراغ اس ال ار ها بروید که بعدا در صورت لزوم به آپگرید خیلی راحتتر می تونید کوچ کنید و یا لوازمی رو عوض کنید
    این که بین نیکون و کنون باید ببینید چه ژانر براتون مهمتر در آینده و لنزهای کدوم برند در اون ژانر باکیفیت تر هست و کدام بدنه در آن ژانر جوابگوست تا به انتخاب برند برسید ولی در کل یک نفر از ارگونومی دوربین های کنون خودش میاد یکی مجذوب برند نیکون می شود و... و تفاوت ها اندک هست
    این که آینده عکاسی شما میتونه فاکتور مهم در انتخاب برند باشه چون تجهیزاتون رو بر اون اساس انتخاب می کنید و در آینده برای تعویض بدنه یا لنز به مشکل کمتری بر می خورید
    با سپاس
    a.g g.a تشکر می‌کند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    67

نقل قول نوشته اصلی توسط Saman Keshavarz نمایش پست ها
    درود بر تمامی شما، سال نوتون مبارک امیدوارم سال خیلی خوبی داشته باشید با رسیدن یه آرزوها
    مشخصات نیکون D3300 رو که خوندم خیلی شبیه به D5300 هست، صرف نظر از ال سی دی چرخان و جی پی اس و وای فای و تعداد فکوس بیشتر تو مدل D5300
    میخواستم بدونم بقیه تفاوت های این دو مدل با هم چی هست، تفاوتی که ارزش هزینه ی بیشتر برای خرید مدل D5300 رو داشته باشه
    ازونجایی که مشخصات خیلی نزدیکی به هم دارن و بادی هر دو بدنه هم اندازه و مشابه هم هست، چه چیزی باعث شده که مدل D5300 یک کلاس بالاتر از D3300 باشه
    ممنون میشم راهنماییم کنید، تازه میخوام وارد دنیای عکاسی بشم و عذرخواهی میکنم اگه سوالاتم مبتدی هست.
    باسلام.
    کلا سری 5 دوربین های نیکون حرفه ای تر از سری 3 هست و تنظیمات و امکانات بهتری رو در اختیارتون قرار میده.
    ضمن اینکه همان نکاتی رو که اشاره کردین امکانات کمی نیست و اختلاف زیادی رو بوجود میاره.
    Saman Keshavarz تشکر می‌کند.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط Saman Keshavarz نمایش پست ها
    درود
    Nikon D3300 versus Nikon D5300 versus Nikon D5200 - Side by side camera comparison - DxOMark
    تفاوت در خروجی این دوربین ها بسیار ناچیز هست و بیشتر تفاوت در اندازه ارگونومی تعداد نقاط فوکوس و.....می باشد که اگه براتون مهم نیست همون 3300 یا حتی 5200 با لنز بهتر رو انتخاب بکنید
    با سپاس
    siosha و Saman Keshavarz تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط Moty نمایش پست ها
    درود
    Nikon D3300 versus Nikon D5300 versus Nikon D5200 - Side by side camera comparison - DxOMark
    تفاوت در خروجی این دوربین ها بسیار ناچیز هست و بیشتر تفاوت در اندازه ارگونومی تعداد نقاط فوکوس و.....می باشد که اگه براتون مهم نیست همون 3300 یا حتی 5200 با لنز بهتر رو انتخاب بکنید
    با سپاس
    همیشه اعداد روی کاغذ نیست که اهمیت دارد شخصا تصاویر سری بالاتر از 3XXX را بهتر دیده ام فکوس بهتر نور دهی متفاوت و مسائل دیگر روی خروجی تاثیر میگذارند
    در یک کلمه آیا 5300 نسبت به 3300 ارزش خرید دارد؟ جواب من بله است من هم با نظر شما موافقم
    بجای 3300 5200 بردارید

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط a.g g.a نمایش پست ها
    خیلی ممنون دوستان عزیز

نمی خوام قدرنشناس باشم....ولی......انگار شما فقط بند اول و آخر پست های من رو میخونید
    نمی دونم احتمالا مشکل از من هست که نمی تونم منظور خودم رو درست برسونم

اول این که من هم توی پست اصلی هم خلاصه شدش گفتم که : مسلما با این بودجه نمیشه همه لنزهای مورد نیاز ژانرهای مورد علاقم رو بگیرم و اول کار قصد دارم فقط یک بدنه به همراه لنز کیت بگیرم به همراه تجهیزات ماکروی لنز معکوس و از این جهت علایق رو نوشتم که بدنه پیشنهادی توانایی ساپورت اون ژانرها رو در آینده داشته باشه !!!

و خودم توی پست اصلی گفتم که فوکوس ممتد فیلمبرداری D5300 ضعیفتر از رقبای کننش هست ولی برای من چندان مهم نیست !!!

بگذارید یک دفعه دیگه سعی کنم حرفم رو خلاصه کنم و دغدغه و سوال اصلیم رو مطرح کنم

گیر من بیشتر روی انتخاب بین بدون آینه و آینه دار هست
    وزن کمتر ،حجم کمتر (نوشتم که حجم کمتر EOS M باعث میشه بتونم همیشه توی کیف دانشگاهم داشته باشمش در حالی که اگر دوربین آینه دار بگیرم انگار چهار روز هفته که دانشگاهم دوربین ندارم) و قیمت کمتر که همون اول بهم اجازه میده خرج بیشتری برای لوازم جانبی بکنم و یک لنز فیکس خوش کیفیت هم دارم که برای آینه دارها باید کلی براش خرج کنم

یا چشمی اپتیکال و فوکوس سریعتر و شارژدهی باتری بیشتر و بدنه با هندلینگ بهتر

و این که آیا اصلا EOS M جوابگوی نیاز من هست ؟ با توجه به علایق که گفتم و سو تفاهم شد

و از یک طرف دیگه تردید دارم برای انتخاب از بین دو برند کنون و نیکون(سونی و فوجی به دلیل کمیاب بودن ،تنوع کم لنزهاشون و قیمت نامناسب حداقل در ایران حذف شدن هر چند که از اون دو برند هم بعضی بدنه ها و لنزها رو خیلی دوست دارم)

برتری های سنسوری نیکون یا قیمت مناسبتر لنزهای کنون و تنوع بیشتر لنزهاش ؟(حداقل در ایران و حداقل برای لنزهایی که من در آینده تهیه خواهم کرد)

و اگه در این موارد به نتیجه برسم از پس انتخاب لنز Walk Around و اینا بر میام

امیدوارم این دفعه تونسته باشم منظورم رو برسونم...

...ببخشید که باز هم طولانی شد مثل این که من خلاصه نویس خوبی نیستم !
    سوال شما همان سوال معروف است اول مرغ بود با تخم مرغ
    در مورد بدنه خیر EOSM جوابگوی نیاز شما نیست این بدنه تنها نیاز افرادی را برآورده می کنند که دقیقا می دانند از دوربین چه می خواهند ولی شما که هنوز دوربین DSLR تجربه نکرده اید و با اینهمه سخت گیری که دارید در صورت خرید دچار پشیمانی میشود تنها مزیت این دوربین کوچکی بدنه است ولی لنز ها یکسان هستند
    پاسخ بنده برای شما برای بار سوم یکسان است
    برخلاف شما جوابهای من کپسوله شده است(خلاصه و فشرده :D)
    a.g g.a تشکر می‌کند.

كاربر همراه Kasrajam آواتار ها
    تشکر کرده
    272

دوستان تجربیاتتون در ارتباط با فروشگاه پیکسل چی هست؟
    من قبلا لنز از این فروشگاه خریدم و راضی بودم اما این سری میخوام دوربین و وسایل ( 5 تومن ) جنس خرید بکنم.
    از اونجایی که از تهران دور هستم اینجا هم فروشگاه معتبری نیست و حال سفر به تهران و کلی صرف وقت و کلی صحبت فروشنده هارو ندارم همیشه خرید اینترنتی میکنم ولی این سری یکم مبلغ بالا بنظر میاد :D
    البته در مورد پیکسل یکبار یک مشکلی پیش اومد در ارتباط با یک لنز که خیلی خوب برخورد کردند و کاملا اصلاح کردند
    میخواستم بدونم تجربیات دوستان دیگه چی هست .
    a.g g.a و siosha تشکر می‌کنند.
    6D,70D,1100D
    24-70mm f2.8L II, 400mm f5.6L, 70-200mm f4L, 50mm f1.8 STM, 55-250mm STM

كاربر آشنا naseh آواتار ها
    تشکر کرده
    80

راستش بنده فقط یه بار یک دفترچه راهنمای دوربین ازشون خریدم...درسته که خریدم جزیی بوده ولی از سرعت ارسال و دقت کارشون خوشم اومد...قیمتهاش هم تقریبا از همه جا ارزونتره...نمیدونم گفتنش اینجا درسته یا نه اما بچه ها از دیجی کالا هم خیلی راضیند فقط یه کم قیمتشون بالاتره...در هر صورت چون قیمت خریدتون بالاست در قسمت توضیحات خرید درخواست هاتون رو ذکر کنید.ازجمله تاکید بر صحت گارانتی و بیمه و دقت در حمل و تحویل کالا...در زمان تحویل هم یه شیتیل به پستچی بده تا پیشت وایسه که سلامت جنس رو چک کنی...در کل من که موافق خرید اینترنتی هستم...پارسال دوستم جنس 10/5 میلیونی پیکسل رو 12 تومن گرفت فقط به خاطر اینکه به خرید اینترنتی اعتماد نداشت !..به نظر من که ارزش این اضافه پرداخت رو نداشت.خوشبختانه پیکسل و دیجی کالا هردوشون با نمایندگی ها و گارانتی های معتبر کار میکنند.
    a.g g.a تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    272

نقل قول نوشته اصلی توسط naseh نمایش پست ها
    راستش بنده فقط یه بار یک دفترچه راهنمای دوربین ازشون خریدم...درسته که خریدم جزیی بوده ولی از سرعت ارسال و دقت کارشون خوشم اومد...قیمتهاش هم تقریبا از همه جا ارزونتره...نمیدونم گفتنش اینجا درسته یا نه اما بچه ها از دیجی کالا هم خیلی راضیند فقط یه کم قیمتشون بالاتره...در هر صورت چون قیمت خریدتون بالاست در قسمت توضیحات خرید درخواست هاتون رو ذکر کنید.ازجمله تاکید بر صحت گارانتی و بیمه و دقت در حمل و تحویل کالا...در زمان تحویل هم یه شیتیل به پستچی بده تا پیشت وایسه که سلامت جنس رو چک کنی...در کل من که موافق خرید اینترنتی هستم...پارسال دوستم جنس 10/5 میلیونی پیکسل رو 12 تومن گرفت فقط به خاطر اینکه به خرید اینترنتی اعتماد نداشت !..به نظر من که ارزش این اضافه پرداخت رو نداشت.خوشبختانه پیکسل و دیجی کالا هردوشون با نمایندگی ها و گارانتی های معتبر کار میکنند.
    راستش من فقط یکبار اون هم چون مسیرم تهران بود به یکی از نمایندگی های کنون تو جمهوری مراجعه کردم برای خرید . تصوری که من از نمایندگی داشتم این بود که حداقل جانب انصاف رو بعنوان نماینده یه برند رعایت بکنند . ایشون هم که دید اطلاعات بنده درست نیست چندان (حدود 1 سال قبل ) دیگه رحم نکرد . 600D که تو بازار حدود 1.900 بود 2.220 دادند به ما فیلتر و مموری و کیف هم که دیگه بماند . الان هم خیلی طاقت صحبت های فروشنده هارو ندارم! تجربه خوبی نداشتم دیگه! :D
    بنظرم خرید اینترنتی با وجود معایبش کماکان بهتر و به صرفه تر هست.
    SHOK53 و a.g g.a تشکر می‌کنند.
    6D,70D,1100D

تشکر کرده
    272

بدلیل اختلال نت دوبار ارسال شد .
    با عرض پوزش .
    6D,70D,1100D