صفحه 805 از 1201 نخستنخست ... 305 705 755 795 801 802 803 804 805 806 807 808 809 815 855 905 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 8,041 تا 8,050 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط Erawin نمایش پست ها
    چرا قیمتا اینجوریه آخه :(
    یه فکری واقعا برای ما که بودجمون دانشجوییه باید بکنه کنون با 5 تومن هم واقعا نمیشه هیچ کاری کرد دیگه :(
    دارم کلافه میشم :(
    یا بایستی بدنه 6D با 18-55 !!!!! بگیرم که اصلا جوابگوم نیست .
    یا 7D با تجهیزاتی که دوست دارم اما یجورایی حس خوبی به 7D ندارم چون دلم پیش نمونه جدیدش هست اونم که صحبت قیمتش رو نکنیم!
    دوستان یه راهنمایی بنیادین نیاز دارم!
    نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها

D7000 +50 1.8 بردارید خلاص
    الان بحث نیاز کجا رفت؟ بعد 6D فول فریم کجا و 7D و نیازهایی که در شاخه های تخصصی خودش برآورده میکنه کجا؟ از همه اینا بگذریم، D7000 نیکون چی میگه این وسط با لنز م م 50 برای پرنده گرافی؟!
    دوستان معقولانه تر انتخاب کنیم. من که رابطه ای بین این سه دوربین نمیبینم.
    Moeen Salehi، SHOK53، a.g g.a و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Kasrajam آواتار ها
    تشکر کرده
    272

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    الان بحث نیاز کجا رفت؟ بعد 6D فول فریم کجا و 7D و نیازهایی که در شاخه های تخصصی خودش برآورده میکنه کجا؟ از همه اینا بگذریم، D7000 نیکون چی میگه این وسط با لنز م م 50 برای پرنده گرافی؟!
    دوستان معقولانه تر انتخاب کنیم. من که رابطه ای بین این سه دوربین نمیبینم.
    من نگفتم با اون لنز قربان . 6دی هم ابتدا عرض کردم واسم خیلی گرونه . الان بیشتر بحث روی 7 دی یا دی 7100 هست .
    اگر بحث قدیمی بودن 7دی نبود به دی7100 فکر نمیکردم.
    amir.komeily تشکر می‌کند.
    6D,70D,1100D
    24-70mm f2.8L II, 400mm f5.6L, 70-200mm f4L, 50mm f1.8 STM, 55-250mm STM

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

چرا قیمتا اینجوریه آخه :(
    یه فکری واقعا برای ما که بودجمون دانشجوییه باید بکنه کنون با 5 تومن هم واقعا نمیشه هیچ کاری کرد دیگه :(
    دارم کلافه میشم :(
    یا بایستی بدنه 6D با 18-55 !!!!! بگیرم که اصلا جوابگوم نیست .
    یا 7D با تجهیزاتی که دوست دارم اما یجورایی حس خوبی به 7D ندارم چون دلم پیش نمونه جدیدش هست اونم که صحبت قیمتش رو نکنیم!
    دوستان یه راهنمایی بنیادین نیاز دارم!
    WOW

من نگفتم با اون لنز قربان . 6دی هم ابتدا عرض کردم واسم خیلی گرونه . الان بیشتر بحث روی 7 دی یا دی 7100 هست .
    سپاس از توجهتون. دوستمون با اطمینان فرمودن:

من بعید میدونم پیشنهاد درستی باشه. در مورد افت قیمیت 7دی بعد از خریدتون با توجه به اومدن رده بعدیش، درست میفرمائید. در غیر اینصورت، فکر میکنم کاملا نیازهای شما رو برآورده کنه. ناگفته نماند، ظاهرا d7200 هم در راهه و نزدیک. این مورد رو هم در نظر بگیرین.
    به امید خدا بهترین خرید داشته باشید.
    ارادت داریم
    یا حق
    a.g g.a و Kasrajam تشکر می‌کنند.

كاربر همراه a.g g.a آواتار ها
    تشکر کرده
    7995

نقل قول نوشته اصلی توسط a.g g.a نمایش پست ها
    سلام دوستان

چند سالی هست که به عکاسی علاقه مند شدم،و با دوربین کامپکتی که داشتم شروع به عکاسی کردم،مدت زیادی نگذشت که احساس کردم دوربین کامپکتم دیگه جوابگوی نیازم نیست و به سنسور بزرگتر و لنزهای حرفه ای تر و خاص تر برای ژانر های خاص و بزرگنمایی بیشتر،جزئیات بیشتر و نویز کمتر و گاهی اوقات عمق میدان کمتر و و و و..... نیاز دارم

و از همون زمان علاوه بر کسب اطلاعات برای عکاسی شروع به جمع آوری اطلاعات درمورد دوربین ها کردم ولی به خاطر کمبود وقت و کنکور و این طور چیزا موفق به خرید دوربین نشدم،عوضش به اطرافیان و دوستان خودم داخل انجمن های دیگه مشاوره می دادم و...

حالا که بعد از چند وقت بالاخره پیگیر شدم و حدود دو میلیون و هفتصد برای پرداختن به عشق قدیمم(البته نه در اون حد قدیمی! همین چهار پنج سال پیش) بودجه جمع آوری کردم نمی تونم به خودم مشاوره بدم ! و شدیدا بین برند های مختلف مردد شدم !

به عکاسی ماکرو ،ماکرو با لنز معکوس ، پرتره ، منظره ، معماری و پانوراما علاقه دارم،مسلما با این بودجه همین اول کار نمی تونم لنزهای مورد نیاز این ژانرها رو تهیه کنم و باید با گذشت زمان تهیه شون کنم و احتمالا فقط بتونم یک رنج فوکال قابل قبول رو پوشش بدم(از 18 میلیمتر تا حدود 100)

قید بدون آینه های سونی و فوجی فیلم رو زدم چون لنزهاشون نیاز من رو کامل پوشش نمیده و این جاها کمیاب هستن و قیمت مناسبی هم ندارن !

فکر می کنم از برند نیکون بیشتر از همه D5300 همراه لنز 18-55 برای من مناسب باشه،تا جایی که من فهمیدم این دوربین از نظر قدرت ثبت جزئیات(سنسور 24 مگاپیکسلی بدون فیلتر پایین گذر) و دینامیک رنج و عمق رنگ ها و کم نویزی بهتر از رقبای کنونش هست که من می تونم بخرم
    ولی فوکوسش موقع فیلمبرداری ضعیفتر هست(که برای من خیلی مهم نیست) و قیمت لنزهاش بالاتر هست نمی دونم توی همه رنج ها این حرف درست باشه یا نه ولی مشابه نیکونی اکثر لنزهایی که من در آینده بهشون نیاز پیدا خواهم کرد چهارصد پونصد تومن گرونتر از نمونه کنونشون هست مثل 85mmF1.8,50mmF1.4 و لنز های واید کراپدار(البته در این مورد می تونم از برندهای متفرقه استفاده کنم) و از بین لنزهای واید زوم کراپدار نیکون چیزی شبیه 10-18 کنون ندیدم که قیمت بسیار مناسبی داره و کیفیتش هم کار من رو راه می اندازه و همچنین مشابه 11-22 EF-M STM که بسیار مجذوبش شدم و 55-250 STM که کیفت و قیمت مناسبی(حداقل برای من) داره

از برند کنون هم بیشتر از همه EOS 700D و EOS M رو مناسب می دونم،700D همراه 18-55 و M هم همراه 18-55 کیت خودش که شنیدم کیفیت خوبی هم داره

از بین همه این ها بیشتر EOS M رو دوست دارم چون که قیمت مناسب تری داره و همون اول می تونم یک لنز 55-250 اس تی ام هم همراهش بگیرم به همراه لوازم جانبی، و یک لنز 22mm هم داره که شنیدم خیلی با کیفیت هست و اندازه مناسبی هم داره

قبلا توی تایپیک خود EOS M هم گفته بودم که :

البته دوستان توی اون تایپیک لطف کردن و راهنمایی های مفیدی کردن،ولی فکر می کنم حالا که موارد استفادم رو نوشتم بهتر بشه به این سوال ها جواب داد،به نظرتون نداشتن چشمی و سرعت پایین فوکوس این دوربین برای موارد استفاده من مشکل آفرین نمیشه ؟(نوع عکاسیمو از گالری 500px و فتوبلاگم هم میشه فهمید)

بعید می دونم سرعت فوکوس تاثیری روی عکاسی منظره،معماری و پانوراما و لنز معکوس داشته باشه !!

برای عکاسی ماکرو با لنز ماکرو هم شنیدم که اکثر حرفه ای ها از فوکوس دستی استفاده می کنن البته شاید مانیتور چرخان هم برای این ژانر به درد بخور میبود !

برای پرتره چی ؟
    در کل فکر می کنم برای من که تاحالا با دوربین کامپکت و موبایل سر و کله می زدم عادت کردن به سرعت فوکوس این دوربین آسون باشه

به نظر شما با این موارد استفاده و بودجه کدوم یکی از این دوربین ها رو همراه چه لوازم جانبی بگیرم ؟

اگه بخوام EOS M رو به همراه 55-250 اس تی ام بگیرم حدود 600 هزار تومن برای لوازم جانبی باقی می مونه

با کمک یکی از دوستان داخل تایپیک EOS M با کیف های Manfrotto آشنا شدم فکر می کنم برای این تجهیزات کیف SOLO VI HOLSTER مناسب باشه(قیمت 98 تومن)

برای عکاسی و گاهی اوقات فیلم برداری خانوادگی مموری 32 گیگ Sandisk Extreme جوابگو هست ؟(قیمت 170 تومن)

از کجا میشه باتری یدکی برای EOS M تهیه کرد ؟

برای تهیه لوازم لنز معکوس به بودجه بیشتری نیازه ؟ اگه نیاز باشه فعلا 55-250 نمی گیرم

ممنون میشم کامل توضیح بدین برای عکاسی ماکروی لنز معکوس با دوربین EOS M همراه فلاش 90 EX چه چیزهایی لازم هست تهیه کنم ؟ از کجا با چه مقدار بودجه ؟

متاسفانه شهرستان هستم(کرمان) و دسترسی به فروشگاه هایی که این لوازم رو داشته باشن ندارم وباید از فروشگاه های اینترنتی خرید کنم ولی هیچ کدوم از اون ها هم این لوازم رو ندارن یا این که همش رو یکجا ندارن و باید چندین دفعه پول پست بدم !

ممنون میشم یک فروشگاه اینترنتی خوب معرفی کنین(اگه این جا امکانش نیست با پیام خصوصی) یا این که از تجربیاتتون یک راه دیگه معرفی کنین

من تجربه زیادی در استفاده از دوربین های DSLR ندارم و احتمالا اگه داشتم انتخاب برام آسون تر بود ممنون میشم با تجربیات و اطلاعات خودتون من رو از این دودلی نجات بدین

ببخشید که طولانی شد می خواستم یک تایپیک جداگانه بزنم ولی امکانش نبود
    یعنی این قدر این پست من غیر قابل خوندن بود؟

خوب من کامل نیاز و انتظارات خودم رو توضیح دادم که بهتر بشه راهنمایی کرد

پنج بند بعد از نقل قول رو بخونید کافی هست!!!

لطفا یک نگاهی بندازین و راهنمایی کنین که کارم گیره!
    lamagra تشکر می‌کند.
    محـمد عـلی جـعفری
    Photoblog - Instagram - 500px
    Nikon D5500 - 18-55 II - 50 F1.8 G

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

یعنی این قدر این پست من غیر قابل خوندن بود؟
    خوب من کامل نیاز و انتظارات خودم رو توضیح دادم که بهتر بشه راهنمایی کرد
    پنج بند بعد از نقل قول رو بخونید کافی هست!!!
    لطفا یک نگاهی بندازین و راهنمایی کنین که کارم گیره!
    دوست عزیز شما از هر دری سخنی گفتید. راستش من نفهمیدم الان گیر کار شما کجاس . دوربینه، لنزه، کیفه ......
    بنظرم نهایت بودجه و ژانر مورد علاقه و احیانا برند مورد نظر رو ذکر کنید تا بشه بهترین گزینه ها رو براتون روی میز گذاشت.

دوست عزیز همونطور که خودتون هم احتمالاً بهش رسیدین سردرگمی در انتخاب باعث میشه در نهایت انتخاب خوبی نداشته باشید.
    وقتی بودجه برای خرید چیزی محدوده، مطمئناً باید بعضی از خواسته ها رو کنار بزارید.
    بنظرم با این بودجه شما، بهتره دور فول فریم رو خط بکشید. تهیه لنز متناسب به فول فریم هزینه زیادی داره.

پ ن : چند وقتیه دوستان علاقه خاصی به خرید تجهیزات گران و 100 البته مطالعه نکردن چند صفحه اخیر این تاپیک و تاپیک های مشابه از خودشون نشون میدن.
    باور کنید تهیه تجهیزات آنچنانی، ثبت عکس های خوب رو برای شما تضمین نمیکنه.

وقتی 60دی خریدم، اولین ژانری که علاقمند شدم حیات وحش بود. بلافاصله رفتم 70-300 تهیه کردم. هنوز به 1 هفته نکشیده بود که فهمیدم خیلی چیزای دیگه هم هست که باید در نظر میگرفتم
    اینکه با توجه به شغلم وقت صحراگردی و کمین و .... برای حیات وحش ندارم
    اینکه با فوکال 300 در حالت عادی به جایی نمیرسم ( البته بجز کبوتر و مرغ خانگی )
    اینکه اصلا ما در محل زندگیمون روباه و آهو و طوطی و طاووس و ... نداریم که من بخوام عکسشو بگیرم !

انتخاب ژانر بستگی مستقیم با شیوه زندگی، محل سکونت، موقعیت جغرافیایی و ... داره.
    به امضای بنده رجوع کنید.
    SHOK53 و a.g g.a تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

تشکر کرده
    7995

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    دوست عزیز شما از هر دری سخنی گفتید. راستش من نفهمیدم الان گیر کار شما کجاس . دوربینه، لنزه، کیفه ......
    بنظرم نهایت بودجه و ژانر مورد علاقه و احیانا برند مورد نظر رو ذکر کنید تا بشه بهترین گزینه ها رو براتون روی میز گذاشت.

دوست عزیز همونطور که خودتون هم احتمالاً بهش رسیدین سردرگمی در انتخاب باعث میشه در نهایت انتخاب خوبی نداشته باشید.
    وقتی بودجه برای خرید چیزی محدوده، مطمئناً باید بعضی از خواسته ها رو کنار بزارید.
    بنظرم با این بودجه شما، بهتره دور فول فریم رو خط بکشید. تهیه لنز متناسب به فول فریم هزینه زیادی داره.

پ ن : چند وقتیه دوستان علاقه خاصی به خرید تجهیزات گران و 100 البته مطالعه نکردن چند صفحه اخیر این تاپیک و تاپیک های مشابه از خودشون نشون میدن.
    باور کنید تهیه تجهیزات آنچنانی، ثبت عکس های خوب رو برای شما تضمین نمیکنه.

وقتی 60دی خریدم، اولین ژانری که علاقمند شدم حیات وحش بود. بلافاصله رفتم 70-300 تهیه کردم. هنوز به 1 هفته نکشیده بود که فهمیدم خیلی چیزای دیگه هم هست که باید در نظر میگرفتم
    اینکه با توجه به شغلم وقت صحراگردی و کمین و .... برای حیات وحش ندارم
    اینکه با فوکال 300 در حالت عادی به جایی نمیرسم ( البته بجز کبوتر و مرغ خانگی )
    اینکه اصلا ما در محل زندگیمون روباه و آهو و طوطی و طاووس و ... نداریم که من بخوام عکسشو بگیرم !

انتخاب ژانر بستگی مستقیم با شیوه زندگی، محل سکونت، موقعیت جغرافیایی و ... داره.
    به امضای بنده رجوع کنید.
    عذر میخوام که خیلی زیاد حرف زدم

خلاصش این میشه که:
    بودجه2،700،000
    علایق ماکرو پرتره منظره پانوراما معماری ماکرو با لنز معکوس

گفتم که اول کار فقط میخوام یک دوربین رو با لنز کیت بگیرم به همراه لوازم جانبی مربوط به عکاسی لنز معکوس که در آینده بشه با تهیه لنزهای جدید باهاش به باقی علایق هم بپردازم

به همراه مقداری توضیحات و سوالات اضافه

ولی باور کنین فهمیدن منظورم این قدرا هم سخت نبود
    محـمد عـلی جـعفری

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

خلاصش این میشه که:
    بودجه2،700،000

گفتم که اول کار فقط میخوام یک دوربین رو با لنز کیت بگیرم به همراه لوازم جانبی مربوط به عکاسی لنز معکوس که در آینده بشه با تهیه لنزهای جدید باهاش به باقی علایق هم بپردازم

درود
    دوست عزیز بودجه شما بسیار محدوده و قطعا نمی تونه برآورده کننده نیازهایتان باشه
    بهتر است یک دوربین اس ال ار سطح مبتدی حالا از کنون یا نیکون و یک لنز همه کاره(walk around)بردارید 16 85 و15 85 در برند های نیکون و کنون لنز های خوبیست
    و یا لنز هایی مثل 18 140 یا 18 105 یا 18 135، و چند وقتی رو با این لنزها سر کنید تا ببینید اولویت اصلی شما کدام است و با توجه به اون به انتخاب لنز بپردازید برای شروع لازم نیست همه تجهیزات را یکجا داشته باشید
    فوکوس در حین فیلم برداری و.....یکسری از ملاک های شما اولویت های مهم در عکاسی نیستند که آنقدر حساس شدید
    برای یکی از بستگان همین چند روز پیش یک دوربین 5300 با لنز 18 140 تهیه کردم 2650 در چند ساعتی که دستم بود بسیار راضی کننده نشان داد شما می تونید حتی5200 رو تهیه کنید که افت قیمتش هم کرده یا در برند کنون 700دی هرچه زودتر دوربین رو بخرید بیشتر لذت می برید
    SHOK53، a.g g.a، Ali M.Rezaei و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

خلاصش این میشه که:
    بودجه2،700،000

بازمwow
    ماکرو با لنز معکوس + طبیعت + پرتره= 18-55 + 50mm 1.8 D
    بدنه D7000 با بودجه 2700 کاملا هماهنگه
    a.g g.a تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    سپاس از توجهتون. دوستمون با اطمینان فرمودن:

من بعید میدونم پیشنهاد درستی باشه. در مورد افت قیمیت 7دی بعد از خریدتون با توجه به اومدن رده بعدیش، درست میفرمائید. در غیر اینصورت، فکر میکنم کاملا نیازهای شما رو برآورده کنه. ناگفته نماند، ظاهرا d7200 هم در راهه و نزدیک. این مورد رو هم در نظر بگیرین.
    به امید خدا بهترین خرید داشته باشید.
    ارادت داریم
    یا حق
    بله با پست دوست دیگرمان خط روی خط شد

تشکر کرده
    7995

بازمwow
    ماکرو با لنز معکوس + طبیعت + پرتره= 18-55 + 50mm 1.8 D
    بدنه D7000 با بودجه 2700 کاملا هماهنگه
    نقل قول نوشته اصلی توسط Moty نمایش پست ها
    درود
    دوست عزیز بودجه شما بسیار محدوده و قطعا نمی تونه برآورده کننده نیازهایتان باشه
    بهتر است یک دوربین اس ال ار سطح مبتدی حالا از کنون یا نیکون و یک لنز همه کاره(walk around)بردارید 16 85 و15 85 در برند های نیکون و کنون لنز های خوبیست
    و یا لنز هایی مثل 18 140 یا 18 105 یا 18 135، و چند وقتی رو با این لنزها سر کنید تا ببینید اولویت اصلی شما کدام است و با توجه به اون به انتخاب لنز بپردازید برای شروع لازم نیست همه تجهیزات را یکجا داشته باشید
    فوکوس در حین فیلم برداری و.....یکسری از ملاک های شما اولویت های مهم در عکاسی نیستند که آنقدر حساس شدید
    برای یکی از بستگان همین چند روز پیش یک دوربین 5300 با لنز 18 140 تهیه کردم 2650 در چند ساعتی که دستم بود بسیار راضی کننده نشان داد شما می تونید حتی5200 رو تهیه کنید که افت قیمتش هم کرده یا در برند کنون 700دی هرچه زودتر دوربین رو بخرید بیشتر لذت می برید
    خیلی ممنون دوستان عزیز

نمی خوام قدرنشناس باشم....ولی......انگار شما فقط بند اول و آخر پست های من رو میخونید
    نمی دونم احتمالا مشکل از من هست که نمی تونم منظور خودم رو درست برسونم

اول این که من هم توی پست اصلی هم خلاصه شدش گفتم که : مسلما با این بودجه نمیشه همه لنزهای مورد نیاز ژانرهای مورد علاقم رو بگیرم و اول کار قصد دارم فقط یک بدنه به همراه لنز کیت بگیرم به همراه تجهیزات ماکروی لنز معکوس و از این جهت علایق رو نوشتم که بدنه پیشنهادی توانایی ساپورت اون ژانرها رو در آینده داشته باشه !!!

و خودم توی پست اصلی گفتم که فوکوس ممتد فیلمبرداری D5300 ضعیفتر از رقبای کننش هست ولی برای من چندان مهم نیست !!!

بگذارید یک دفعه دیگه سعی کنم حرفم رو خلاصه کنم و دغدغه و سوال اصلیم رو مطرح کنم

گیر من بیشتر روی انتخاب بین بدون آینه و آینه دار هست
    وزن کمتر ،حجم کمتر (نوشتم که حجم کمتر EOS M باعث میشه بتونم همیشه توی کیف دانشگاهم داشته باشمش در حالی که اگر دوربین آینه دار بگیرم انگار چهار روز هفته که دانشگاهم دوربین ندارم) و قیمت کمتر که همون اول بهم اجازه میده خرج بیشتری برای لوازم جانبی بکنم و یک لنز فیکس خوش کیفیت هم دارم که برای آینه دارها باید کلی براش خرج کنم

یا چشمی اپتیکال و فوکوس سریعتر و شارژدهی باتری بیشتر و بدنه با هندلینگ بهتر

و این که آیا اصلا EOS M جوابگوی نیاز من هست ؟ با توجه به علایق که گفتم و سو تفاهم شد

و از یک طرف دیگه تردید دارم برای انتخاب از بین دو برند کنون و نیکون(سونی و فوجی به دلیل کمیاب بودن ،تنوع کم لنزهاشون و قیمت نامناسب حداقل در ایران حذف شدن هر چند که از اون دو برند هم بعضی بدنه ها و لنزها رو خیلی دوست دارم)

برتری های سنسوری نیکون یا قیمت مناسبتر لنزهای کنون و تنوع بیشتر لنزهاش ؟(حداقل در ایران و حداقل برای لنزهایی که من در آینده تهیه خواهم کرد)

و اگه در این موارد به نتیجه برسم از پس انتخاب لنز Walk Around و اینا بر میام

امیدوارم این دفعه تونسته باشم منظورم رو برسونم...

...ببخشید که باز هم طولانی شد مثل این که من خلاصه نویس خوبی نیستم !
    محـمد عـلی جـعفری