صفحه 858 از 1201 نخستنخست ... 358 758 808 848 854 855 856 857 858 859 860 861 862 868 908 958 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 8,571 تا 8,580 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط CLICK نمایش پست ها
    خیلی ممنون از جوابگویی شما دوست عزیز
    هزینه نهایتا 6500
    در کل برگشت سرمایه وقتی امکان پذیر است که خود طرف تلاش بکند و از لحاظ دیگه اگه قرار باشد من امروز یک دوربین بخرم که بعداز چندماه به این نتیجه برسم که کیفیت نهایی کیفیت مطلوب من نیست و مجبور بشم بفروشم صدرصد محتمل ضرر میشم که ضررش از همه جوانب بیشتره
    برای مثال من 2 سال پیش برای دفتر 2 لب تاپ خریدم که بجای خرید لب تاپ بهتر که حدود 1800 اب میخورد هرکدام را 1200 خریدم نتیجه ایش این شد که برای کارهای معمولی فقط میشه استفاده کرد و الان عملا بدرد من نمیخوره و نمیتونم بفروشم چون ضررش برام زیاده
    عکاسی هم اول راه هستم
    تا جایی که اشنا هستم لنزهای نیکون نسبت به کانن گرانتر هستن
    دوست عزیز به این نکته هم توجه کنید که اگر دانش چندانی از عکاسی نداشته باشید، شروع کار با یک دوربین حرفه ای که فاقد فلاش و مدهای اتوماتیک هست و نسبت به دوربین های مقدماتی با احتساب لنز مشخصا سنگینتر هست، کار دشواری خواهد بود.
    SHOK53 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

درود
    من تا حالا دوربین نداشتم و برای شروع میخوام 4 تومن نهایتش هزینه کنم.
    خیلی بالا و پایین کردم و دوتا گزینه موندن Nikon D7200 -kit 18-140 و Canon 70D kit 18-135

من چون یه کاربر اماتور هستم و میخوام استارت بزنم یه مقدار چیزای مجهول جلو رومه. مثلا یک سایت مقایسه ای یک شات روی تنظیمات یکسان گذاشته بود. حجم تصویر نایکون 18 مگ بود و کنون 8 مگ. کیفیت نایکون بهتر بود. این قصه ی حجم از چیه؟(تصاویر jpeg بودن) این قسمتش زیاد برام مهم نیست.
    بیشتر میخوام ببینم صفحه نمایش لمسی و لنز های STM چقدر بکار میان؟ احتمالا فیلم برداری هم استفاده کنم ولی خیلی نه.چون برای عکاسی و استارت مد نظرمه.

توی ایران اینطور که دور اطرافم میبینم اغلب کنون دارن. اگه نایکون بگیرم، لنز هاش مثل کنون راحت پیدا میشه؟ یا باید چند برابر قیمتش هزینه کنم؟

در کل کدومش رو پیشنهاد میکنید؟ خواهشن فن بویانه نباشه. از هر دو مدل خوشم اومده، میخوام ببینم بخاطر 200 تومن اختلاف قیمت امکانات بهتر رو از دست ندم.

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaxjm نمایش پست ها
    درود
    من تا حالا دوربین نداشتم و برای شروع میخوام 4 تومن نهایتش هزینه کنم.
    خیلی بالا و پایین کردم و دوتا گزینه موندن Nikon D7200 -kit 18-140 و Canon 70D kit 18-135

من چون یه کاربر اماتور هستم و میخوام استارت بزنم یه مقدار چیزای مجهول جلو رومه. مثلا یک سایت مقایسه ای یک شات روی تنظیمات یکسان گذاشته بود. حجم تصویر نایکون 18 مگ بود و کنون 8 مگ. کیفیت نایکون بهتر بود. این قصه ی حجم از چیه؟(تصاویر jpeg بودن) این قسمتش زیاد برام مهم نیست.
    بیشتر میخوام ببینم صفحه نمایش لمسی و لنز های STM چقدر بکار میان؟ احتمالا فیلم برداری هم استفاده کنم ولی خیلی نه.چون برای عکاسی و استارت مد نظرمه.

توی ایران اینطور که دور اطرافم میبینم اغلب کنون دارن. اگه نایکون بگیرم، لنز هاش مثل کنون راحت پیدا میشه؟ یا باید چند برابر قیمتش هزینه کنم؟

در کل کدومش رو پیشنهاد میکنید؟ خواهشن فن بویانه نباشه. از هر دو مدل خوشم اومده، میخوام ببینم بخاطر 200 تومن اختلاف قیمت امکانات بهتر رو از دست ندم.
    عزیز جان ورود شما رو به دنیای عکاسی و انجمن عکاسی خوش آمد میگم...

اول از همه باید بگم من خودم کاربر کنون هستم ولی تعصبی بهش ندارم، به همین خاطر بهتون میگم اگه فیلمبرداری اولویت شما نیست، دوربین نیکون همین مدلی رو که پیدا کردید تهیه کنید و خیالتون راحت باشه. درسته که تعداد کاربرای کنون بیشتره ولی کاربرای نیکون هم اینقدر فراوان هستند که تجهیزاتش همه جا با قیمت معقول پیدا بشه. نگران نباشید.

با این حال بد نیست که در صورت امکان به چند مغازه سر بزنید و از نزدیک این دو دوربین رو لمس کنید... مشخصات و مقایسه دو چیز رو پشت کامپیوتر خواندن یک چیز است و از نزدیک لمس کردنشان یک چیز دیگر. باید ببینید از لمس و کار کردن با کدومش بیشتر لذت می برید و گرنه تفاوت این دو مدل و این دو برند فاحش نیست.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

سلام
    دوستان گرامی فیلمبرداری دوربینهای dslr با موبایلهای پیشرفته که دوربین 13 مگا پیکسلی دارند و کیفیت فیلمبرداری فول اچ دی با فرکانس 60 هرتز را دارند چه تفاوتهایی دارد ؟
    اگر بتوانید نمونه ای از فیلمبرداری دوربین dslr را برایم ارسال نمایید ممنون می شم
    kabirimasih@vatanmail.ir

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

نقل قول نوشته اصلی توسط kabirimasih نمایش پست ها
    سلام
    دوستان گرامی فیلمبرداری دوربینهای dslr با موبایلهای پیشرفته که دوربین 13 مگا پیکسلی دارند و کیفیت فیلمبرداری فول اچ دی با فرکانس 60 هرتز را دارند چه تفاوتهایی دارد ؟
    اگر بتوانید نمونه ای از فیلمبرداری دوربین dslr را برایم ارسال نمایید ممنون می شم
    kabirimasih@vatanmail.ir
    سلام
    تفاوت از زمین تا آسمان است. در فیلمبرداری با dslr چون سایز سنسور بزرگ است واز لنز های حرفه ای استفاده میشود 1- فیلمبردار تسلط کافی بر عمق میدان دارد 2- خروجی فیلم در مناطق کم نور و شب بسیار تمیز تر است. نمونه فیلم رو در ریویو دوربین ها میتوانید ببینید همچنین امروزه بخشی از فیلمهای سینمایی و خصوصا مستندهایی که میبینیم بااین سبک فیلمبرداری شده اند
    kabirimasih تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

سلام
    kabirimasih@vatanmail.ir
    اگر توی يوتيوب سرچ کنيد نمونه های 4k رو هم پيدا ميکنيد
    kabirimasih تشکر می‌کند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Kazemi نمایش پست ها
    سلام
    تفاوت از زمین تا آسمان است. در فیلمبرداری با dslr چون سایز سنسور بزرگ است واز لنز های حرفه ای استفاده میشود 1- فیلمبردار تسلط کافی بر عمق میدان دارد 2- خروجی فیلم در مناطق کم نور و شب بسیار تمیز تر است. نمونه فیلم رو در ریویو دوربین ها میتوانید ببینید همچنین امروزه بخشی از فیلمهای سینمایی و خصوصا مستندهایی که میبینیم بااین سبک فیلمبرداری شده اند
    سلام دوست عزیز
    این مواردی که فرمودید برای فیلبرداری دوربینهای dslr با لنز کیت 18-55 که اکثرا در نمونه های ارزان قیمت آن عرضه می شود (بدون تعویض لنز ) چقدر است ؟
    درست است که برخی فیلمها و عکسهایی که از دوربینهای دیجیتال در اینترنت برای تبلیغات و ... استفاده می شود از لنزهای گران قیمت با بدنه ارزان یا متوسط گرفته شده که افرادی که قصد خرید دوربین دارند اگر ملاک عکس دیده شده باشد بعد از خرید تازه می فهمند که از لنز پیشرفته ای برای تهیه استفاده شده بوده
    الان هم تحقیق من بخاطر خرید دوربین دیجیتال کنون یا نیکون تا 1700000 تومان است که در مرحله اول می خواهم فیلمبرداری خوبی برایم انجام دهد در مرحله دوم عکسهای آن هم با کیفیت باشد

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    اگر توی يوتيوب سرچ کنيد نمونه های 4k رو هم پيدا ميکنيد
    از پاسختان ممنونم
    ولی نمی توان فهمید که مثلا فیلمی که با دوربین 5300 نیکون گرفته شده با چه لنزی بوده تا بتوان برای خرید تصمیم مناسبی گرفت

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

سلام دوست عزیز
    این مواردی که فرمودید برای فیلبرداری دوربینهای dslr با لنز کیت 18-55 که اکثرا در نمونه های ارزان قیمت آن عرضه می شود (بدون تعویض لنز ) چقدر است ؟
    درست است که برخی فیلمها و عکسهایی که از دوربینهای دیجیتال در اینترنت برای تبلیغات و ... استفاده می شود از لنزهای گران قیمت با بدنه ارزان یا متوسط گرفته شده که افرادی که قصد خرید دوربین دارند اگر ملاک عکس دیده شده باشد بعد از خرید تازه می فهمند که از لنز پیشرفته ای برای تهیه استفاده شده بوده
    الان هم تحقیق من بخاطر خرید دوربین دیجیتال کنون یا نیکون تا 1700000 تومان است که در مرحله اول می خواهم فیلمبرداری خوبی برایم انجام دهد در مرحله دوم عکسهای آن هم با کیفیت باشد
    با فرض تهیه 700D به همراه 18-55STM شما ابزار لازم برای فیلمبرداری با کیفیت در شرایط نوری مناسب را خواهید داشت. اما چرا میگویم شرایط نور مناسب چون بازترین دیافراگم لنز فوق در فاصله کانونی 18 فقط f3.5 است که اگر شرایط نوری تحت محدودیت باشد چون نیاز است که در هر ثانیه 30 فریم ثبت شود و بسته بودن دیافراگ مانع رسیدن نور کافی میشود بنابرای در کیفیت نهایی تاثیرگذار خواهد بود چرا که دوربین (یا فیلمبردار در مود دستی) اقدام به افزایش ایزو برای جبران کمبود نور میکند و این عامل باعث افت کیفیت میشود.
    البته این نکته را نیز عرض کنم که باز هم کیفیت خروجی مذکور بسیار بالاتر از فیلم بهترین دوربین روی گوشی موبایل در شرایط مشابه خواهد بود
    kabirimasih تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Kazemi نمایش پست ها
    با فرض تهیه 700D به همراه 18-55STM شما ابزار لازم برای فیلمبرداری با کیفیت در شرایط نوری مناسب را خواهید داشت. اما چرا میگویم شرایط نور مناسب چون بازترین دیافراگم لنز فوق در فاصله کانونی 18 فقط f3.5 است که اگر شرایط نوری تحت محدودیت باشد چون نیاز است که در هر ثانیه 30 فریم ثبت شود و بسته بودن دیافراگ مانع رسیدن نور کافی میشود بنابرای در کیفیت نهایی تاثیرگذار خواهد بود چرا که دوربین (یا فیلمبردار در مود دستی) اقدام به افزایش ایزو برای جبران کمبود نور میکند و این عامل باعث افت کیفیت میشود.
    البته این نکته را نیز عرض کنم که باز هم کیفیت خروجی مذکور بسیار بالاتر از فیلم بهترین دوربین روی گوشی موبایل در شرایط مشابه خواهد بود
    به نظر شما با این تفاسیر خرید دوربین عکاسی حرفه ای برای فیلمبرداری خانوادگی مثلا کنون 700d یا نیکون D5300 با لنز 18-55 بهتر است یا (( D3300 نیکون با لنز 18-55 و لنز فیکس 50mm f1.8 )) ؟