صفحه 874 از 1201 نخستنخست ... 374 774 824 864 870 871 872 873 874 875 876 877 878 884 924 974 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 8,731 تا 8,740 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط omkind نمایش پست ها
    الان با 1200_300 میشه بدنه 7000 نیکون رو گرفت،به نظرتون 600_700 اختلافش با بدنه 7100 ارزش داره؟چون اساتید میگفتن که روی لنز بیشتر از بادی هزینه کنید
    برای پرتره لنز 50 میلی متری 1.8 سری d مناسبتره یا g؟
    چون بگفته خودتون قرار سال ها بدنه عوض نکنید قطعا 7100 بخاطر فوکس و فیلمبرداری بهتر و ... یک نسل از 7000 جلوتر

انتخاب مناسبتری هست. 1.8 جی و دی اختلاف قیمت زیادی دارند تهیه 1.4 دی بسیار منطقی تر هست برای بدنه موتور دار و پرتره.
    omkind تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

خیلی خیلی ممنون
    یه سوال دیگه فقط شاید خیلی مبتدیانه باشه
    این حالت bulb که برای عکاسی تو شب هست فقط توی slr ها هست ؟؟
    من الان یه نیکون p600 دارم این قابلیت رو نتونستم پیدا کنم یعنی احتمالا نداره
    و یه چیز دیگه اینکه لنز های تخصصی که گفتین واسه عکاسی در شب توی یه رده ای از لنز ها هستن یعنی مشخصاتشون چیه که بخوام تو اینترنت بگردم
    با تشکر

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط onlyjuve نمایش پست ها
    خیلی خیلی ممنون
    یه سوال دیگه فقط شاید خیلی مبتدیانه باشه
    این حالت bulb که برای عکاسی تو شب هست فقط توی slr ها هست ؟؟
    من الان یه نیکون p600 دارم این قابلیت رو نتونستم پیدا کنم یعنی احتمالا نداره
    و یه چیز دیگه اینکه لنز های تخصصی که گفتین واسه عکاسی در شب توی یه رده ای از لنز ها هستن یعنی مشخصاتشون چیه که بخوام تو اینترنت بگردم
    با تشکر
    حالت بالب مخصوص DSLR ها نیست اما توی دوربین های عادی هم خیلی کمتر پیدا میشه و بعضا توی برخی مدلهای سوپرزوم و امثالهم وجود داره، اما به طور استاندارد در همه DSLRها هست.
    ببینید مهمترین عنصر در عکاسی از آسمان شب، آسمان تاریک است و بدون آلودگی نوری و در درجه بعد، ابزار مناسب.
    اگه به همچین آسمانی دسترسی ندارید یا علاقه ای به دور شدن از شهرها ندارید، بهتر است کلا قید این سبک عکاسی را بزنید و بیخودی برایش هزینه نکنید که بعدا فکر کنید پولتون رو دور ریخته اید...
    در غیر اینصورت، میرسیم به ابزار. گر چه در تاپیک عكاسي نجومي Astrophotography مطالب مفید زیادی هست ولی خلاصه عرض می کنم:
    برای عکس خوب، باید علاوه بر داشتن آسمان تاریک، به دور از آلودگی نوری و ابر زیاد، باید جایی باشید که زمینه محیطی هم به عکستان کمک کند. یک بنای تاریخی، درخت زیبا، دریاچه،... و البته مهارت کادربندی و چینش عناصر...
    برای ابزار، شما سه پایه خوب، دوربین با سنسور خوب (نویز کم در حساسیت iso بالا) و لنز با گشودگی زیاد و فاصله کانونی کم نیاز دارید. مثلا یک لنز 10 میلیمتری با دهانه f/2.8 (برای بدنه های کراپ)

اگه چیزهایی که گفتم براتون کاملا با معنی هست، فبها المراد! و گرنه پیش از خرج پول نازنین، تا میتوانید در این زمینه مطالعه کنید و یاد بگیرید. بپرسید و تمرین کنید و خراب کنید و دوباره بپرسید و تمرین و ... و اصلا هم نگران نباشید که اگه پشتکار داشته باشید، با ابزار معمولی هم کارهای درخشانی خواهید کرد...

در ضمن عمده لنزهای مناسب برای عکاسی منظره نجومی، لنزهای اولتراواید هستند. این عبارت رو گوگل کنید:
    Ultrawide lenses for astrophotography
    SHOK53 و onlyjuve تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام دوستان من تازه به جمع خوبتون اضافه شدم
    یه هفتس دارم تو اینترنت سرچ میکنم و دنبال یه دوربین اتومات خوبم که هم عکسای خوب بگیرم هم فیلم خوب و هم بتون در اینده که کمی بیشتر بلد شدم خودم کنترل یه سری قسمتاها رو دست بگیرم و خاطرات خوبمو ضبط کنم و یه نیم نگاهیم به عکاسی اصولی داشته باشم
    دوربینی که میخوام بخرم دست دومه ، پولی که بابت نو میخوام بدم و بدم به یه دوربین دست دوم که بالا تر باشه
    یه دوربین sony hs100v به قیمت 550000 تومن پیدا کردم 27-810 میلیمتر - بزرگنمایی اپتیکال 30 برابر لرزشگیر تصویر زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری سرعت شاتر از 1/4000 ثانیه تا 30 ثانیه حسگر CMOS 16.8 مگاپیکسل - اندازه 1/2.3 اینچ - 4.55 × 6.17 میلی‌متر موقعیت یاب GPS قطب نما تکنولوژی تشخیص چهره - تکنولوژی تشخیص لبخند عکاسی سه بعدی F2.8 تاF5.6 با توجه به قیمتش ایا این دوربین جوابگو نیازهام هست تا بعد یه مدت بتونم یه عکاس نیمه حرفه ای بشم؟
    با توجه به قیمت 550000 تومان برای دست دوم پیشنهادهای اساتید اهل فن چیه؟

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط shadmehr68 نمایش پست ها
    سلام دوستان من تازه به جمع خوبتون اضافه شدم
    یه هفتس دارم تو اینترنت سرچ میکنم و دنبال یه دوربین اتومات خوبم که هم عکسای خوب بگیرم هم فیلم خوب و هم بتون در اینده که کمی بیشتر بلد شدم خودم کنترل یه سری قسمتاها رو دست بگیرم و خاطرات خوبمو ضبط کنم و یه نیم نگاهیم به عکاسی اصولی داشته باشم
    دوربینی که میخوام بخرم دست دومه ، پولی که بابت نو میخوام بدم و بدم به یه دوربین دست دوم که بالا تر باشه
    یه دوربین sony hs100v به قیمت 550000 تومن پیدا کردم 27-810 میلیمتر - بزرگنمایی اپتیکال 30 برابر لرزشگیر تصویر زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری سرعت شاتر از 1/4000 ثانیه تا 30 ثانیه حسگر CMOS 16.8 مگاپیکسل - اندازه 1/2.3 اینچ - 4.55 × 6.17 میلی‌متر موقعیت یاب GPS قطب نما تکنولوژی تشخیص چهره - تکنولوژی تشخیص لبخند عکاسی سه بعدی F2.8 تاF5.6 با توجه به قیمتش ایا این دوربین جوابگو نیازهام هست تا بعد یه مدت بتونم یه عکاس نیمه حرفه ای بشم؟
    با توجه به قیمت 550000 تومان برای دست دوم پیشنهادهای اساتید اهل فن چیه؟
    سلام
    شما سوالتان را در جای اشتباهی پرسیده اید. این بخش مربوط به دوربین های DSLR است. سوالتان را در اینجا بپرسید.
    SHOK53، davoud maani و amir.komeily تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

سلام دوستان
    یه دوربین میخوام تا 1.5 با تجهیزات(کیف و رم)
    نظر خودم بیشتر رو d5200 هست با یه رم 16 و کیف شانه اویز!
    اولا با لنز 18-55 میشه پرتره عکس گرفت؟اول فکر میکردم باید یه لنز در حدود 80-100 میشه پرتره عکس گرفت!
    منظورم اینه که از یه نفر عکس بگیرم از فاصله نزدیک میتونم پشتش رو تار کنم؟(فکر میکنم با تنظیم دهانه دیافراگم میشه؟نه؟)
    میدونم اطلاعاتم در مورد عکاسی کمه :دی میخوام دوربین بگیرم بعد اطلاعاتم رو بیشتر کنم
    حالا به نظرتون انتخاب مناسبیه؟
    دمتون گرم

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط ali pahlavan نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اولا با لنز 18-55 میشه پرتره عکس گرفت؟اول فکر میکردم باید یه لنز در حدود 80-100 میشه پرتره عکس گرفت!
    منظورم اینه که از یه نفر عکس بگیرم از فاصله نزدیک میتونم پشتش رو تار کنم؟(فکر میکنم با تنظیم دهانه دیافراگم میشه؟نه؟)
    میدونم اطلاعاتم در مورد عکاسی کمه :دی میخوام دوربین بگیرم بعد اطلاعاتم رو بیشتر کنم
    دمتون گرم
    درود،

دوست گرامی جدا کردن سوژه از پس زمینه ( تار کردن پشت سوژه ) خودش مبحث مفصلی هست که به چندین عامل بستگی داره مثل دیافراگم، فاصله سوژه تا سنسور، فاصله کانونی لنز. هر قدر فاصله کانونی لنز بلند تر باشه و دیافراگم بازتری داشته باشه و همچنین فاصله سوژه از سنسور هم کمتر باشه، جداسازی بهتر صورت میگیره. در این بین باید به کیفیت نقاط خارج فوکوس پشت سوژ] که اصطلاحا بهش بوکه میگن هم توجه داشت که یکی از عوامل تاثیر گذار در جهت خرید لنزهاست.

لنز 55-18 بیشتر از اینکه برای پرتره مناسب باشه یه لنز همه کاره هست و اون جدا سازی لازم و کیفیت بوکه خوب رو به شما نمی ده. اگه قصدتون فقط پرتره هست من لنز 50mm f/1.8 G رو بهتون پیشنهاد می کنم با قیمت حدود 700 تومن و شاید کمی هم کمتر. این لنز یه لنز مختص پرتره روی سنسور کراپدار هست و چه از لحاظ اپتیک، دیافراگم، بوکه، کیفیت ساخت غیر قابل مقایسه با 55-18 هست. ضمنا تا حدودی می تونید با این لنز هم عکاسی روزمره انجام دهید. همچنین این مناسب عکاسی در محیطهای کم نور هم هست.

اگه بودجه تون نمیرسه می تونید بدنه ای پایین تر رو انتخاب کنید مثل D3300، نتیجه ای که با D3300 با لنز 50 میگیرید بسیار بسیار بهتر از نتیجه ای هست که با 5200 و لنز 55-18 خواهید گرفت.
    SHOK53، ali pahlavan، Dariush Chegini و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه naghli آواتار ها
    تشکر کرده
    668

سلام دوستان
    دمتون گرم
    d5200 مناسبه ولی برای پرتره نیاز به دیافراگم باز و فاصله 50 م م به بالا دارید.میتونید به d3300 هم فکر کنید
    SHOK53 و ali pahlavan تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا akbar-agha آواتار ها
    تشکر کرده
    68

سلام دوستان
    دمتون گرم
    میتونی یه Canon 1200D بگیری با لنز 18-55 و لنز 50mm f/1.8
    SHOK53، ali pahlavan و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

دوستان مرسی از لطفتون(فکر نمیکردم اینقدر سریع چند نفر نظرشون رو بگن)
    والا هرچی میخونم بیشتر گیج میشم
    از طرفی محدودیت مالی از طرفی هم انتظار بالا
    نمیدونم چی کار کنم!
    از طرفی میگم فعلا همین رو بگیرم و بیخیال پرتره شم تا بعدا!مثلا عید که بتونم یه لنز 50mm بگیرم
    از طرفی خرید یه بادی ارزونتر!
    مثلا نمیشه فقط با لنز 50 کار کرد؟لنز کیت نداشته باشم اصن!
    مثلا یه دی 3100 یا 1200دی با لنز 50 میلیمتر؟
    باز نظر خودم اینه یه بادی بهتر داشته باشم بهتره!حالا بعدا میتونم یه لنز دیگه هم بخرم!
    الان میگین به فاصله بیتظ از 50 میلیمتر و دیافراگم باز!نمیشه همین رو حدودی با لنز کیت انجام داد؟