صفحه 985 از 1201 نخستنخست ... 485 885 935 975 981 982 983 984 985 986 987 988 989 995 1035 1085 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 9,841 تا 9,850 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    دوستان ممنونم و دلیل تکرار دوباره سوالم هست که اول پست هم یه تشکر و عذر خواهی کردم به هر حال متاسفانه رکود مالی این چند سال حساسیت ها رو چند برابر کرده ولی باز هم ضمن پوزش مجدد از فرمایش همه عزیزان سپاسگذارم

واقعیت موضوع اینه که کمی نگرانی پشت موضوع نویز در ایزو ها دارم که نمی دونم در ابعاد و شرایطی استفاده خواهم کرد آیا مشهوده یا نه تا راحت تصمیم بگیرم و دوستانم هم چند نمونه فول فریم دارن و از کیفیتشون خوشم می یاد اما امان از بودجه مالی محدود و درد مشترک هممون و موضوع دوم هم کیفیت و بافت تصاویر فول فریم هست که انتخاب و سخت تر می کنه اما به هر حال میشه به قول دوست عزیزمون به نظرم با 70D ادامه بدم و بعد تسلط و تمرین زیاد بعد ها اگر بازهم نیاز به فول فریم و تفاوت ها تو چشم بود بادی فول فریم تهیه کنم که چند سالی هم ذخیره مالی و و خرید بادی روز اون موقع از امتیازات این مساله هست

هر چند تکراریه شاید اما بحث فلاش اکسترنال و لنز فول هم اضافه میشه که اون وقت باید تا ته بودجه خرج کنم و لخت و پخت بیام بیرون ( نمیشه که )

درسته تو موضوع تهیه لنز باید مطرح بشه اما به عنوان یه پست کوچک با توجه به اینکه پرتره هنری با دیاف باز اغلب کار می کردم به نظرتون لنز کیت 18-135 رو تهیه کنم یا 50 پرایم با دیاف 1.4 حدود قیمت نزدیک به دارند ( البته رو بادی 70دی )

چون هر موقع که با خوشحال و قطعیت میرم سراغ 6دی بودجه و حجم مالی قضیه باعث میشه ترمز بزنم

ممنونم بابت صبر و حوصله عزیزان
    بحث لنز را در تاپیک خودش دنبال کنید
    بجای نوشتن طومار های طولانی هم بشنید سنگ هایتان را با خودتان بچینید بعد نتیجه را در 2 -3 خط خلاصه مطرح کنید
    برای شروع عکاسی با 1 700D + هم 50mm 1.8 همه ی نیاز های شما برطرف میشود بقیه موارد بازی های ذهن شما است
    Ali1360 تشکر می‌کند.

كاربر همراه alpacinohs آواتار ها
    تشکر کرده
    1465

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان عزیز بنده بعد از کلی زحمتی که بهتون دادم پنچ شنبه انشا الله میرم واسه خرید و هنوز بصورت قطعی بین 70 دی و 6 دی موندم البته لنز 50 با دیاف 1.8 می گیرم بعدا به فکر لنز دیگه حسب نیازم انشا ا.. خواهم بود(اگر موضوع انتخاب بین 60 دی و 70 دی بود اونوقت 60 دی رو انتخاب می کردم چون حداقلش متوجه شدم که تهیه و صرف هزینه واسه لنز خیلی مهمتر از بادی هست ) اما وقتی گزینه بادی فول فریم مطرح میشه موضوع میشه مساله ...
    دوست عزيز چون همچين شرايطيو در گذشته تجربه كردم توصيه ميكنم انقد وسواس و حساسيت بيجا نشون ندين تو انتخابتون...چون بعد خريد اولين ضعف و مشكلي توي عكساتون ببنين سريع به دوربين ربطش ميدين و يا لنز و دوباره اين سير باطل عوض كردن و ارتقا تجهيزات ادامه داره...
    شما بنظرم حتي نميدونين چه ژانريو ميخاين دنبال كنين...يه نگاهي به پستاتون بكنين هر ژانريو نام بردين بعد انواع بادي ها و لنزها از كنن و نيكون كراپ و فول فريم مثال زدين اينجا و استاتيد هم واسه هر كدوم كلي اطلاعات دادن ولي باز يه مدل ديگه و ...تغيير نظرتون
    تا حالا اگه زمينه مورد علاقه و بودجتون واسه خودتون روشن ميكردين ازون موقع هر بادي گرفته بودين كلي عكس داشتين و كلي تجربه و لذت عكاسي...
    hossein_ashrafi تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    40

دوستان جایی رو نمیشناسین که d5100 داشته باشه؟ به جز سایت پارس کنون. هرجا گشتم نیست، اگه کسی سراغ داره ممنون میشم بهم بگه

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

سلام
    دوستان معرفی فروشگاه یا فروشگاه های الکترونیکی ممنوع است.
    اارادت

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    40

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    دوستان معرفی فروشگاه یا فروشگاه های الکترونیکی ممنوع است.
    اارادت
    خب لطفا اگه جايى رو ميشناسين كه داره توى پيام بگين
    ممنون

كاربر همراه niknam_eh آواتار ها
    تشکر کرده
    244

سلام به همه دوستان
    بالاخره یعد از یک سال پرس و جو و تحقیق و سایت و فروم خوندن تصمیم به خرید 70 دی گرفتم.
    ولی الان یکمی در مورد هزینه دچار مشکل شدم. این بدنه با کیت 18 135 حدود 3500 در میاد من همه قلکام رو شکوندم همه پولم شد 3200. تازه کیف و مموری اینام هست. از طرفی هم دیگه تحمل صبر کردن ندارم.
    الان میتونم این بدنه رو با 18 55 حدود 2750 بگیرم ولی میدونم چند وقت دیگه باید لنز رو بندازم دور چون اصلا به دردم نمیخوره. فکر کردم به جای این 50mm f/1.8 stm بگیرم قیمتش 450 هست با بدنه میشه 3000 با کیف و مموری همون 3200 در میاد. قطعا 50mm لنز موندگاری هست و هیچ وقت نیازی به دور انداختن نداره
    میخواستم تایید نهایی رو از دوستان بگیرم . چون دیگه شنبه دارم میرن برای خرید.

توی پرانتز: چون شنبه دارم میرم برای خرید گفتم اگه نکته ای چیزی به هنگام خرید هست که باید بهش توجه کنم، ممنون میشم که راهنماییم کنید
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.
    تا مپنداری فلک روزی به کس ارزان دهد
    جان ستاند در بها گردون به هر کس نان دهد
    ابر و گل در پرده گویندت حدیثی کاسمان
    سازدت گریان گرت یک دم لب خندان دهد

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط niknam_eh نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    بالاخره یعد از یک سال پرس و جو و تحقیق و سایت و فروم خوندن تصمیم به خرید 70 دی گرفتم.
    ولی الان یکمی در مورد هزینه دچار مشکل شدم. این بدنه با کیت 18 135 حدود 3500 در میاد من همه قلکام رو شکوندم همه پولم شد 3200. تازه کیف و مموری اینام هست. از طرفی هم دیگه تحمل صبر کردن ندارم.
    الان میتونم این بدنه رو با 18 55 حدود 2750 بگیرم ولی میدونم چند وقت دیگه باید لنز رو بندازم دور چون اصلا به دردم نمیخوره. فکر کردم به جای این 50mm f/1.8 stm بگیرم قیمتش 450 هست با بدنه میشه 3000 با کیف و مموری همون 3200 در میاد. قطعا 50mm لنز موندگاری هست و هیچ وقت نیازی به دور انداختن نداره
    میخواستم تایید نهایی رو از دوستان بگیرم . چون دیگه شنبه دارم میرن برای خرید.

توی پرانتز: چون شنبه دارم میرم برای خرید گفتم اگه نکته ای چیزی به هنگام خرید هست که باید بهش توجه کنم، ممنون میشم که راهنماییم کنید
    درود دوست عزیز
    پیشاپیش تبریک میگم بابت خریدتون
    ابتدا نکاتی که هنگام خرید باید توجه کنید رو یادآوری میکنم:
    حتما از فروشگاه معتبر خرید کنید و اینکه از به همراه بودن ملحقات کامل دوربین مطلع بشین
    اگر از مغازه دار ها خرید میکنید باید خدمتتون یادآور بشم که اصلا فکرتون رو مشغول صحبت های فروشنده نکین(با صحبت هاشون ذهن آدمو درگیر میکنن و مشتری متوجه نمیشه که همه چیز رو باید خوب چک کنه)
    بازم اگر از مغازه دار ها خرید میکنید حتما حواستون به لوازم جانبی باشه....خیلی راحت وقتی که شما سرگرم دوربین نو شدین به شما لوازم جانبی غیر اورجینال و بعضا تقلبی میندازن به قیمت جنس اورجینال و اصلی)
    راجب لنز هم خدمتتون عرض کنم:
    لنز 50 میلیمتر از لنز های فوقالعاده خوب و کاربردی(تو ژانر خودش) هستش و یقینا ماندگار
    اما اینکه نیاز شما و ژانر شما چه چیزی هستش خیلی مهمه
    به فرض شما با لنز 50 دوربین رو تهیه کنید و بعدا در محیط داخلی بخواین عکاسی کنید،یقینا به مشکل برمیخورید
    اگر هدف خودتون رو از لنز 50 میدونین،پس تهیه کنید
    اگر نه به نظرم 18-55 برای شروع کار و آشنایی عملی با عکاسی انتخاب بهتری هستش
    چک کردن گارانتی و بیمه و تطبیق شماره سریال بدنه و لنز با کارتن ها هم که امر رایجی هستش و نیاز به بازگویی نداره

موفق باشید
    niknam_eh تشکر می‌کند.
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

كاربر همراه niknam_eh آواتار ها
    تشکر کرده
    244

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    درود دوست عزیز
    پیشاپیش تبریک میگم بابت خریدتون
    ابتدا نکاتی که هنگام خرید باید توجه کنید رو یادآوری میکنم:
    حتما از فروشگاه معتبر خرید کنید و اینکه از به همراه بودن ملحقات کامل دوربین مطلع بشین
    اگر از مغازه دار ها خرید میکنید باید خدمتتون یادآور بشم که اصلا فکرتون رو مشغول صحبت های فروشنده نکین(با صحبت هاشون ذهن آدمو درگیر میکنن و مشتری متوجه نمیشه که همه چیز رو باید خوب چک کنه)
    بازم اگر از مغازه دار ها خرید میکنید حتما حواستون به لوازم جانبی باشه....خیلی راحت وقتی که شما سرگرم دوربین نو شدین به شما لوازم جانبی غیر اورجینال و بعضا تقلبی میندازن به قیمت جنس اورجینال و اصلی)
    راجب لنز هم خدمتتون عرض کنم:
    لنز 50 میلیمتر از لنز های فوقالعاده خوب و کاربردی(تو ژانر خودش) هستش و یقینا ماندگار
    اما اینکه نیاز شما و ژانر شما چه چیزی هستش خیلی مهمه
    به فرض شما با لنز 50 دوربین رو تهیه کنید و بعدا در محیط داخلی بخواین عکاسی کنید،یقینا به مشکل برمیخورید
    اگر هدف خودتون رو از لنز 50 میدونین،پس تهیه کنید
    اگر نه به نظرم 18-55 برای شروع کار و آشنایی عملی با عکاسی انتخاب بهتری هستش
    چک کردن گارانتی و بیمه و تطبیق شماره سریال بدنه و لنز با کارتن ها هم که امر رایجی هستش و نیاز به بازگویی نداره

موفق باشید
    سپاس از راهنمایی شما.
    بله من کاربرد و مورد استفاده لنز 50 مم برای پرتره و جزییاتش رو میدونم. قطعا آگاهانه انتخاب کردم.
    بعدش این که همه توصیه میکنند از فروشگاه معتبر خرید کنید. خب الان من فروشگاه های معتبر در شیراز رو از کجا میتونم پیدا کنم؟ میدونم بر خلاف مقررات سایت هست ولی ممکنه یکی یجوری یه کمکی بکنه
    تا مپنداری فلک روزی به کس ارزان دهد
    جان ستاند در بها گردون به هر کس نان دهد
    ابر و گل در پرده گویندت حدیثی کاسمان
    سازدت گریان گرت یک دم لب خندان دهد

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط niknam_eh نمایش پست ها
    سپاس از راهنمایی شما.
    بله من کاربرد و مورد استفاده لنز 50 مم برای پرتره و جزییاتش رو میدونم. قطعا آگاهانه انتخاب کردم.
    بعدش این که همه توصیه میکنند از فروشگاه معتبر خرید کنید. خب الان من فروشگاه های معتبر در شیراز رو از کجا میتونم پیدا کنم؟ میدونم بر خلاف مقررات سایت هست ولی ممکنه یکی یجوری یه کمکی بکنه
    شما اگر در شهر خودتان نتوانید فروشگاه معتبر پیدا کنید که جای تامل وجود دارد
    از اتحادیه عکاسان شهر هم میتوانید کمک بگیرید
    من خودم نیکونی هستم پس پیشنهادی در مورد 70D نمی توانم داشته باشم ولی خوب معادلش 7100 نیکون است

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    40

دوستان با توجه به کمیابی d5100 انگار باید بیخیالش شم
    اما خب گزینه های دیگه هم یکم با بودجم نمیخونه (جز سری 3) که الان حسابی سردرگم شدم.
    اینقدر توی راهنماییهای دوستان خوندم که بادی خیلی مهم تره کلا بیخیال سری 3 شدم و دارم روی سری 5 و 7 تحقیق میکنم. که ولی سری 7 زیادی گرونه واسم، البته یکی گفت دی7000 دسته دو هم خوبه بخرم اما کلا روی دست دو خریدن همیشه ترس دارم.
    از سری 5 هم چون مگاپیکسل 5200 و 5300 بالا هست یکم باب میلم نیستن واسه نویز بیشترشون، یعنی خیلی احساس میشه؟ نویز توی عکس واقعا توی ذوقم میزنه.
    و اینکه همونجور که قبلا عرض کردم عکسای 3100 رو به 3200 ترجیح میدادم و به نظرم بهتر بودن. مخصوصا توی فضای بسته. واسه همین یکم روی مگاپیکسل بالاتر مردد هستم.
    حالا نمیدونم بازم پافشاری کنم واسه پیدا کردن 5100، یا به 5200 یا 5300 فکر کنم، یا دسته دو 7000 مثلا!
    ممنون میشم بگین اگه جای من بودین چه تصمیمی میگرفتین؟
    بودجم هم الان کم هست کلا، که نهایت در حد همون 5100 میشد، اما میخوام انتخابم قطعی شه که بتونم بقیش رو جور کنم، که دیگه بودجم رو هم خیلی بخوام زیاد کنم فکر کنم دیگه بیش از 1700 1800 نتونم هزینه کنم.
    پیشاپیش تشکر از همه.